Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: timanfaya »

pankracy pisze: 27 sty 2023, o 08:31 Znacie i polecacie jakiegoś handlowca z Warszawa lub okolice z grupy VW( VW, Skoda itd) ewentualnie Toyota. Potrzebne auto dla kobiety cena 150-180tys.zł w leasing.
Ewentualnie macie jakieś typy samochodów które byscie polecili. Auto ma być nie małe, ala Fiat500 ani nie duże typu Superb. Może być SUV.
lekko dołożysz i https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?t=14454 :mrgreen:
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pankracy »

Elektryk odpada, ale dzięki za pomysł.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

pankracy pisze: 27 sty 2023, o 08:31 Znacie i polecacie jakiegoś handlowca z Warszawa lub okolice z grupy VW( VW, Skoda itd) ewentualnie Toyota. Potrzebne auto dla kobiety cena 150-180tys.zł w leasing.
Ewentualnie macie jakieś typy samochodów które byscie polecili. Auto ma być nie małe, ala Fiat500 ani nie duże typu Superb. Może być SUV.
Szczerze? Rozważ Mini. Ona będzie zadowolona, Ty będziesz zadowolony, jak chcecie mocno indywidualizować to też się sporo da. Stylowo, ze smakiem, bezpiecznie a i z charakterkiem. Do tego tanio.

A z grupy VW to jak wolicie pokrętła niż te współczesne ekrany to rozważyłbym po prostu T-Rock, T-Cross lub Taigo, w zależności czy bardziej potrzebujecie bagażnik czy miejsce dla osób z tyłu 😉 Tylko to wszystko są samochody z innej dekady.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2023, o 12:24 przez artho, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Miałem pisać o mini, sami mamy i jest rewelka jako drugie. W tym budżecie to i w coopera S może wejdziesz i sam będziesz miał frajdę jak kobita w domu będzie siedzieć. Ewentualnie jeszcze nowe x1 jak ma być suvowate.
Ps. mini się wydaje tylko ,,mini,, ale w środku, zwłaszcza z przodu jest dużo miejsca, polecam się przejechać i ,,podotykać".
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

A jak chcecie możliwie tanio to w sumie nowa Fabia wydaje się w porządku. No albo jakiś ProCeed jeżeli lubisz wschodnie tematy, Yaris Cross oraz Corolla Cross to niespecjalnie udane twory.

Natomiast z ciut większych to Toyota C-HR oraz Toyota RAV4 to całkiem fajne samochody, pierwszy trochę mniejszy drugi trochę większy. Moja ostatnio się za nimi ogląda - oczywiście RAV4 to kompletnie inny kierunek niż małe zadziorne Mini, ale wstydu zdecydowanie nie ma i o współczesnej RAV4 nikt nie powie, że to mały crossover do miasta 😁
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pankracy »

Mini nie było brane kompletnie pod uwagę. Ale trzeba zobaczyc :) .
T-roc t cross -"Tylko to wszystko są samochody z innej dekady". Nie rozumię? Znaczy już stare i opatrzone czy jak? :roll:
Toyota C-HR i Rav4 hm muszę podotykać i zobaczyć bo myslałem, że już nie produkują :oops:
Proced ładne to ale widocznośc do tyłu dla baby chyba za słaba :?
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

pankracy pisze: 29 sty 2023, o 23:03 Mini nie było brane kompletnie pod uwagę. Ale trzeba zobaczyc :) .
Jest dość oryginalne - albo się spodoba albo odrzuci. Przejedź się testówką :)
pankracy pisze: 29 sty 2023, o 23:03 T-roc t cross -"Tylko to wszystko są samochody z innej dekady". Nie rozumię? Znaczy już stare i opatrzone czy jak? :roll:
Po prostu w środku one są Golfem 7-mką. Co może być plusem albo wadą.
pankracy pisze: 29 sty 2023, o 23:03 Toyota C-HR i Rav4 hm muszę podotykać i zobaczyć bo myslałem, że już nie produkują :oops:
Proced ładne to ale widocznośc do tyłu dla baby chyba za słaba :?
Szału nie robi, ale na parkingu kamerę i tak będziesz mieć w tych pieniądzach.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Oglądałem CHR i z zewnątrz bardzo mi się podoba. Jednakże w środku ciasny, plastik dosłownie wszędzie i do tego siedząc na tylnej kanapie nie będziemy mieć czyby obok głowy, tylko kawał plastiku. Okno zaczyna się nieco dalej do przodu - taki design drzwi. Powoduje to bardzo niemiłe wrażenie. No ale trzeba pojechać i pomacać.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Enriquez pisze: 30 sty 2023, o 12:57 Oglądałem CHR i z zewnątrz bardzo mi się podoba. Jednakże w środku ciasny, plastik dosłownie wszędzie i do tego siedząc na tylnej kanapie nie będziemy mieć czyby obok głowy, tylko kawał plastiku. Okno zaczyna się nieco dalej do przodu - taki design drzwi.
Ale to dla damy, byćmoże nawet takiej poniżej 180cm wzrostu.
Enriquez pisze: 30 sty 2023, o 12:57 No ale trzeba pojechać i pomacać.
+1
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

A ja się założę, że jak kobita zobaczy na żywo mini, przejedzie się tym, to innego auta nie będzie chciała ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Myślę, że zajrzy do salonu przez ścianę i wybierze jednak jedynkę :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pankracy »

Dziękuje za pomysły. Wstępnie wybrany T-roc. Baba sama rozmawiała z handlowcem. Style z szklanym dachem 1.5 Dsg + pare pierdoł 165tys. Sporo według mnie, ale zobaczymy może da jakiś rabat.
RRSO 13,64% I ubezpieczenie w pierwszym roku 4950zł.
Zna się ktoś żeby podesłać kod konfiguracji żeby rzucił na to okiem? Auto już się takie produkuje dla dilera i ma być za 3 miesiące.

Mini odpadło bo w 2023 ma wejsc nowy model.
X1 za bardzo rzuca się w oczy- cokolwiek ma to znaczyć.
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

T-Roc z 1.5 napędem ośka za 165 tys zł? Czy wy na głowę upadliście? To jest podniesione Polo. Popatrz lepiej za Formentorem 2.0 190 km 4x4, za 170-180 idzie kupić. Ten VW w tej kasie to pomyłka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pankracy »

zalezi pisze: 30 sty 2023, o 20:23 T-Roc z 1.5 napędem ośka za 165 tys zł? Czy wy na głowę upadliście? To jest podniesione Polo. Popatrz lepiej za Formentorem 2.0 190 km 4x4, za 170-180 idzie kupić. Ten VW w tej kasie to pomyłka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nawet nie wiedziałem, że takie auto istnieje. Dziękuje za pomysł. Bedzie oglądane :D
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Faktycznie, Formentor to sporo ciekawsze auto - trochę o nim zapomniałem, sorki. Wewnątrz jest nowsze, ciekawsze z designu też na zewnątrz. Natomiast jest to sporo większy samochód od zgrabnych VW, no niemniej faktycznie za 165k brałbym Formentora, a T-Roca/T-Crossa/Taigo to tak do 120-130k.
ODPOWIEDZ