Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

zalezi pisze: 11 kwie 2023, o 18:22 Panowie, napiszecie mi proszę w skrócie coś Was przekonuje i Wasze odczucia? ;)
Kefirek Ci w sumie napisał bardzo konkretnie ;)
Dla mnie praca zawieszenia (ale fakt, koza jest;-), i przede wszystkim wyciszenia!
No i głównie środek: wykończenie i to jak się w nim w środku czujesz.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2023, o 09:36 przez orlik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

zalezi pisze: 11 kwie 2023, o 18:22 Panowie, napiszecie mi proszę w skrócie coś Was przekonuje i Wasze odczucia? ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przesiadłem się do G30 LCi 540i i w zasadzie to zgadzam się z tym co kefirek napisał.

* Jeżeli chodzi o zawias to w 5er mam zawias M Sport (nie adaptacyjny) i mogę powiedzieć, że to pracuje bardzo dobrze. Jest sztywny, ale zapewnia wysoki komfort akustyczny i bardzo dobrze wybiera nierówności.
* Bagnetu nie ma, poziom oleju mierzy komputer.
* Światła mam podstawowe LED i świecą dużo lepiej niż ksenon w Superbie przedlifcie. Do Superba FL z matrixami nie mam porównania, ale nocą poza miastem jeżdżę raz na rok, więc i tak mi to ganz egal.

Ważna rzecz, o której nie wypada nie wspomnieć - to auto mało pali (jak na masę i pojemność). Myślę, że porównywalnie z Superbem 280.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

Dorzuciłbym jeszcze jeden minus - brak możliwości wyłączenia start/stop. Jest włączony na stałe i nigdzie nie znalazłem opcji aby go wyłączyć. Zapewne jest to związane z faktem, że 540i to miękka hybryda.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

kefirek pisze: 14 kwie 2023, o 07:43 Dorzuciłbym jeszcze jeden minus - brak możliwości wyłączenia start/stop. Jest włączony na stałe i nigdzie nie znalazłem opcji aby go wyłączyć.
Owszem, da się. Najprościej wybrać Sport albo skrzynię przerzucić w Sport i SS jest dezaktywowany.
Ewentualnie dwie inne opcje:
1. Ustawić sobie w Sport Individidual wszystko na Comfort i wówczas jest jak w Comfort, ale SS jest nieaktywny.
2. Przekodować apką Bimmercode. (coś jak OBDEleven)
kefirek pisze: 14 kwie 2023, o 07:43 Zapewne jest to związane z faktem, że 540i to miękka hybryda.
Nie, to nie ma nic do rzeczy. Wszystkie nowe BMW tak mają, a jak spojrzeć szerzej to nie tylko BMW. To już zaczyna być standardem.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Jak oglądałem nowe "LOLvo", to też już nie można wyłączyć start/stop, a nawet zabrali rolkę od zmiany trybu jazdy i domyślnie jest comfort/Eco. Jak chcesz zmienić, to musisz się przeklikiwać przez ekran dotykowy i to na kilka razy, byle tylko utrudnić proces zmiany, bo masz być Eco i koniec.
Ogólnie te szwedzkie wyroby są jakieś średnio udane. Wizualnie wymiatają, ale pod spodem jakaś kaszana, a infotainment od googla "(nie)stabilnością" bije na głowę historie z nowej Octavii taka padaka.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Reez
Posty: 54
Rejestracja: 24 mar 2017, o 20:27
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Reez »

Ostatnio jeździłem zastępczym Mondeo 5 kombi w dieslu, zrobiłem nim ze 3tys km i kurwa jak to auto nawet na 16 z balonem dobrze się prowadzi. Na szybkich łukach jedzie jak po sznurku, dziury też przyjemnie wybiera. Przepaść w porównaniu do superba. Wyciszenie do 160 całkiem spoko, na postoju kultura silnika jak w traktorze. Miejsca podobna ilość jak w superbie, bagażnik ogromny. W środku nic nie trzeszczało, multimedia działają poprawnie. Nowych chyba już nie sprzedają, ale jak ktoś szuka 3-4 letniej używki fajna alternatywa.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4028
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: piramida »

orlik pisze: 13 kwie 2023, o 05:29
piramida pisze: 11 kwie 2023, o 19:44 Zrobiłem sobie konfigurację w bmw i wyszło mi 380k przed rabatem, więc jak rabaty sięgają 20% to po rabacie wychodzi mi 300k, czyli trochę więcej niż w skodzie :lol:
Na 540i no nie? Bo mi chyba podobnie ostatnio wyszło.
Poczekaj poczekaj, wejdzie S4 to wyklikasz na grubo ponad 250tys. skodę :lol:, a jak doliczysz kwestie jej poprawienia to wyjdzie podobnie :lol:

Obawiam się, że skoda po modach wyjdzie drożej niż 540i po rabatach :lol:
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

sane pisze: 14 kwie 2023, o 08:27
kefirek pisze: 14 kwie 2023, o 07:43 Dorzuciłbym jeszcze jeden minus - brak możliwości wyłączenia start/stop. Jest włączony na stałe i nigdzie nie znalazłem opcji aby go wyłączyć.
Owszem, da się. Najprościej wybrać Sport albo skrzynię przerzucić w Sport i SS jest dezaktywowany.
Ewentualnie dwie inne opcje:
1. Ustawić sobie w Sport Individidual wszystko na Comfort i wówczas jest jak w Comfort, ale SS jest nieaktywny.
2. Przekodować apką Bimmercode. (coś jak OBDEleven)
kefirek pisze: 14 kwie 2023, o 07:43 Zapewne jest to związane z faktem, że 540i to miękka hybryda.
Nie, to nie ma nic do rzeczy. Wszystkie nowe BMW tak mają, a jak spojrzeć szerzej to nie tylko BMW. To już zaczyna być standardem.

A no widzisz, ja szukałem fizycznego guzika, tak jak było to w F31, pod guzikiem odpalania silnika było start/stop. To przy najbliższej okazji sobie przetestuje 🙂
zalezi
Posty: 392
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Spoźniłem się z zamówieniem 520xd, w połowie kwietnia wyłączyli możliwość zamówienia do produkcji, a stockowe modele zawsze coś nie tak.
Rozważam teraz nowe A6 40TDI Quattro 204 km. Mam rabat 22%, wiec sensownie, choć Superb na fullu sporo tańszy.
Jeździł ktoś, poleca/nie poleca?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Jedź do salonu i się przejedź, to najlepiej odpowie czy wolisz A6 czy Superba. Dobry rabat, podzielisz się info w którym ASO tyle wyrwałeś? 😁
zalezi
Posty: 392
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

artho pisze:Jedź do salonu i się przejedź, to najlepiej odpowie czy wolisz A6 czy Superba. Dobry rabat, podzielisz się info w którym ASO tyle wyrwałeś? Obrazek
W piątek będę jeździć - dam znać. Info co do rabatu to na PW ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Jeszcze dorzucę trzy grosze. A6 w zależności od wersji wyposażenia będzie albo podobne do Superba albo sporo sporo lepsze. Rozrzut jest duży, bo tutaj wchodzisz już na poważne w segment premium, więc można kupić flotową "bazę" albo iść na grubo (sky is the limit) w indywidualizowaniu. Oczywiście taka "sky is the limit" wersja to będzie nieźle odjechany sztos, ale to są wersje za dużo ponad pół bańki, niemniej takie wersje nie ustępują wiele ani nieźle wyposażonemu Porsche ani Audi A8. Ale do rzeczy, bo jeżeli rozważasz Superba to pewnie raczej nie chcesz przekroczyć 400k PLN. Bazowe, możnaby powiedzieć żartobliwie "flotowe" A6 to po prostu solidny samochód na długie lata bez zmartwień. W środku nie będzie wodotrysków, więc jeżeli Ci na nich zależy może lepiej wybrać Superba natomiast w standardzie będziesz miał wzdłużny silnik, chcąc-niechcąc lepszą skrzynię i trochę więcej nowszych rozwiązań, np. mild-hybrid w 45 TFSI, który w mieście spali sporo mniej niż Superb 2.0 TSI 280KM. W efekcie nawet bazowe A6 powinno się lepiej prowadzić od Superbów, ale tego już nie mówię z własnego doświadczenia, więc musisz sam pojeździć.

Tutaj szczegółowa prezentacja takiego bardzo biednego A6, zdecydowanie nie ma wstydu. Korzystając z rabatu dorzucisz do takiego trochę dodatków i podejrzewam, że będziesz bardziej zadowolony niż ze schodzącego już modelu Superba:

Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Jak dla mnie nowe A6 tyłka nie urywa. Mówię szczerze, o tak droższa skoda, dużo droższa z lepszym wyposażeniem.
Przepaść była w przypadku do porównania z C7 (wyciszenie, jakość wykonania), obecne C8 zawiodło mnie.
Zdecydowanie bardziej szedłbym dalej w kierunku beemwu czy mesia, bo jednak odskoczyły audi dalej.
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

orlik ma rację a powody są dwa. VAG musiał zrobić miejsce dla Porsche, jest to bardzo bardzo widoczny trend. W ciągu kilku ostatnich lat (no maksymalnie 5 lat) większość Audi zeszła w dół i póki nie przyjdziemy z workiem siana do salonu de facto Adui przestało być premium. Czyli jeżeli ktoś chce Premium kupuje dzisiaj jeden z daily modeli Porsche jak Macan, Panamera i Cayenne, Ci co mają gniazdko to Taycana. Po drugie zapotrzebowanie klientów, chcąc niechcąc większość sprzedaży Audi na zachodzie stanowią przeciętnie wyposażone modele, bo na zachodzie Europy Audi to taka Skoda - typowe daily. Jako, że większość kupuje umiarkowanie doposażone modele to i Audi póki nie przychodzimy z workiem siana przestało inwestować. Niemiec często przychodzi do salonu i widzi Audi A4 za 36k €, dorzuca kilka € i bierze, zamiast zastanawiać się nad Skodą Octavią startującą w Niemczech od 35k € czy Superbem, który zaczyna się od 40k €...

A w Polsce Audi A4 od 150k a Octavia od 100k 😁
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

To teraz trzeba się zastanowić, czy w Niemczech Audi jest tanie, czy może Skoda droga?
Natomiast co do różnicy cen wspomnianej octavii w de i pl, to trzeba jednak rzucić okiem na różnicę w oferowanych wersjach, a te są duuuże.
Po 1. W de obecnie Octavia jest TYLKO w kombi. Kombi zawsze trochę droższe.
2. W de najtańszy silnik to 1.5 tsi 150KM, słabszych i tańszych nie oferują.
3. Wyposażenie. W de masz najniższą wersję wyposażoną wyraźnie powyżej naszego Ambition, tylko trochę niżej od naszego Style.

Także to nie do końca tak, że u Nas różnica 50k za "to samo", bo różnice w specyfikacjach są duże.

Wracając jednak do głównego wątku, to we mnie A6 wzbudziło mieszane uczucia. Z jednej strony fajna technologia, możliwość domówienia HD Matrix (to bym brał musowo), ale z drugiej strony nie mogłem się odnaleźć we wnętrzu. Jakoś za bardzo 'technicznie', zupełnie nie przytulnie.

Ciężki czas teraz na zamawianie czegoś z segmentu E. Jakby się zastanowić, to poza A6 nie ma nic. Seria 5 i E klasa właśnie wyszły z produkcji. Jest jeszcze Volvo S90 z dobrymi rabatami, tylko te się znowu borykają z drobnymi awariami co chwilę, a infotainment od Google Automotive, to największe zło jakie widział świat w ostatnich latach.
Nie wiem jak rabaty, ale może Jaguar XF?

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ