Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

zalezi pisze: 3 sty 2022, o 17:53 Co sądzicie o Alfa Romeo Giulia 2.0 280km Q4 w wersji Veloce? Wiem, że mniejsza, ale kapitalne prowadzenie, wygląd, można ją kupić w cenie 190 tys zł. zfabryczną 5 letnią gwarancją producenta.

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka
Ja sądzę że to dwa totalnie różne auta skierowane do różnej grupy odbiorców ;)

Superb to tapczan, ale bardzo praktyczny.

Giulia bardzo fajne auto, ale jeśli masz 185+ cm wzrostu to moim zdaniem nie można tego auta traktować jako nic innego niż dwuosobowe. To sedan więc praktyczność bagażnika też mizerna.
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

komoornik pisze:
zalezi pisze: 3 sty 2022, o 17:53 Co sądzicie o Alfa Romeo Giulia 2.0 280km Q4 w wersji Veloce? Wiem, że mniejsza, ale kapitalne prowadzenie, wygląd, można ją kupić w cenie 190 tys zł. zfabryczną 5 letnią gwarancją producenta.

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka
Ja sądzę że to dwa totalnie różne auta skierowane do różnej grupy odbiorców ;)

Superb to tapczan, ale bardzo praktyczny.

Giulia bardzo fajne auto, ale jeśli masz 185+ cm wzrostu to moim zdaniem nie można tego auta traktować jako nic innego niż dwuosobowe. To sedan więc praktyczność bagażnika też mizerna.
Ja mam 180 cm, żona 158 cm, synek 2.5 r wożony w foteliku rwf. Więc na luzie powinno styknąć. Bagażnik zgoda - przy Superbie bladziutko wypada :)
Jezdzilem na jeździe próbnej Stelvio 280km i Skoda tutaj wypada słabo z kolei. Prowadzenie i zawieszenie zupełnie inna liga.

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Bo superb to tapczan i kupa seryjnie. Trochę siana trzeba włożyć, żeby było dobrze. Ale po zrobieniu tego auta, włącznie z wygłuszeniem mucha nie siada.
Jak Ci zależy na gwarancji, a co za tym idzie braku modzeniu, to faktycznie taka alfa z 5letnia gwarancja może być ciekawą alternatywą.
Ja gdybym superba nie modził(kupując już wiedziałem co będzie robione) nie kupiłbym go, tylko właśnie wszedł w taką alfę, 340i, albo e classe(w dieslu albo 245 koni w benzynie czy jakoś tak).
Mi akurat zależało na mocnym aucie, ale cupra(leon w combi) odpadła przez plastikową jakość, duże gorsze wygłuszenie i dużo mniejszą ilość dodatków (możliwych do dodania przy zamówieniu) - chociaż jazda dawała fan, nie powiem, że nie.
Passat i golf nudne jak flaki z olejem, czy to w środku czy na zewnątrz.
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »


orlik pisze:Bo superb to tapczan i kupa seryjnie. Trochę siana trzeba włożyć, żeby było dobrze. Ale po zrobieniu tego auta, włącznie z wygłuszeniem mucha nie siada.
Jak Ci zależy na gwarancji, a co za tym idzie braku modzeniu, to faktycznie taka alfa z 5letnia gwarancja może być ciekawą alternatywą.
Ja gdybym superba nie modził(kupując już wiedziałem co będzie robione) nie kupiłbym go, tylko właśnie wszedł w taką alfę, 340i, albo e classe(w dieslu albo 245 koni w benzynie czy jakoś tak).
Mi akurat zależało na mocnym aucie, ale cupra(leon w combi) odpadła przez plastikową jakość, duże gorsze wygłuszenie i dużo mniejszą ilość dodatków (możliwych do dodania przy zamówieniu) - chociaż jazda dawała fan, nie powiem, że nie.
Passat i golf nudne jak flaki z olejem, czy to w środku czy na zewnątrz.
Zgadzam się. Włożenie gwintu, mod skrzyni, zrobienia wygłuszenia i mamy mega auto. Bardzo mi się Superb podoba, to naprawdę ładne i funkcjonalne auto.

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka

Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

orlik pisze: 4 sty 2022, o 03:10 Bo superb to tapczan i kupa seryjnie. Trochę siana trzeba włożyć, żeby było dobrze. Ale po zrobieniu tego auta, włącznie z wygłuszeniem mucha nie siada.
Jak Ci zależy na gwarancji, a co za tym idzie braku modzeniu, to faktycznie taka alfa z 5letnia gwarancja może być ciekawą alternatywą.
Ja gdybym superba nie modził(kupując już wiedziałem co będzie robione) nie kupiłbym go, tylko właśnie wszedł w taką alfę, 340i, albo e classe(w dieslu albo 245 koni w benzynie czy jakoś tak).
Mi akurat zależało na mocnym aucie, ale cupra(leon w combi) odpadła przez plastikową jakość, duże gorsze wygłuszenie i dużo mniejszą ilość dodatków (możliwych do dodania przy zamówieniu) - chociaż jazda dawała fan, nie powiem, że nie.
Passat i golf nudne jak flaki z olejem, czy to w środku czy na zewnątrz.
A Arteon? ;)

Trzeba też pamiętać o gabarytach Superba i pewnie większość z nas bierze go z tego powodu. Więc do takiej Alfy czy 340, którą wymieniłeś, ja bym się już nie zmieścił ;)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: siemi1 »

W kwestii bagażnika to. Chyba nie ma innego wyboru bo Octavia ma nie raz większy niz podobne segmenty co superb. A6 jest mnijesze za równo w środku jak i bagaznik.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

A już Ci powiem co z Arteonem. Rożnica w cenie jak konfigurowałem była ponad 30tys. zł. Za takie same części, np hak, webasto, szklany dach, ceny były nawet dwukrotnie wyższe w konfiguratorze, a przecież są to te same części, więc stwierdziłem, że pitole to ( nie z braku budżetu tylko z rozsądku). Do tego, i tak musiałbym wsadzić tyle samo $$ co w superba, żeby jako tako to jechało (mody silnika(identyczna jednostka), zawias(może ciut lepiej niż w superbie z wybieraniem i prowadzeniem, chociaż arteonowcy też narzekają na skrzypienia, więc dupy nie urywa i tak gwint wskazany do tej mocy ), hamulce(takie same), wyciszenie - seryjne wyciszenie jest na podobnym poziomie co w superbie). Więc czysto z rozsądku wolałem tą różnice ceny w zakupie przeznaczyć na mody. Artek miał wtedy lepsze światła(nie było wtedy matrixów w superbie), więc światłami i wyglądem mógł mnie tylko skusić, ale nie na tyle, żeby aż tak dopłacać. I powiem tak, za rok kończy mi się leasing i na chwilę obecną nie planuję zmiany auta, bo jestem zadowolony. Zapitala, hamuje, zawias pracuje pewnie i komfortowo, jest cicho, jak chcę głośno to mogę otworzyć klapy, i za każdym razem mam banan na gębie jak tym jeżdzę. Na razie zrobiłem 70tys. km bezawaryjnie i myślę, że spokojnie zrobię drugie tyle, a jak strzeli silnik to wymienię go, a nie całe auto.
No Maliniak, w Twoim przypadku jasna sprawa, że pod względem miejsca superb nie ma sobie równych, ale jak dla kolegi wyżej czy dla mnie, w takiej alfie bez problemu moglibyśmy się pomieścić.
SE7
Posty: 195
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: SE7 »

Maliniak pisze: 4 sty 2022, o 11:24
orlik pisze: 4 sty 2022, o 03:10 Bo superb to tapczan i kupa seryjnie. Trochę siana trzeba włożyć, żeby było dobrze. Ale po zrobieniu tego auta, włącznie z wygłuszeniem mucha nie siada.
Jak Ci zależy na gwarancji, a co za tym idzie braku modzeniu, to faktycznie taka alfa z 5letnia gwarancja może być ciekawą alternatywą.
Ja gdybym superba nie modził(kupując już wiedziałem co będzie robione) nie kupiłbym go, tylko właśnie wszedł w taką alfę, 340i, albo e classe(w dieslu albo 245 koni w benzynie czy jakoś tak).
Mi akurat zależało na mocnym aucie, ale cupra(leon w combi) odpadła przez plastikową jakość, duże gorsze wygłuszenie i dużo mniejszą ilość dodatków (możliwych do dodania przy zamówieniu) - chociaż jazda dawała fan, nie powiem, że nie.
Passat i golf nudne jak flaki z olejem, czy to w środku czy na zewnątrz.
A Arteon? ;)

Trzeba też pamiętać o gabarytach Superba i pewnie większość z nas bierze go z tego powodu. Więc do takiej Alfy czy 340, którą wymieniłeś, ja bym się już nie zmieścił ;)
O gabarytach nie należy wspominać bo są zupełnie inne w środku, na zewnątrz też. Rozstaw osi jest podobny +20mm dla Superba.
Mam 185cm wzrostu i w Alfie spokojnie się mieszczę. Miałem Superba Sportline i siedzenia były ok. ale w Alfie dla mnie są bardziej wygodne (bez alcantary) a pozycja za kierownicą bardziej pasuje
siedzę niżej. Na minus Alfy wsiadanie i wysiadanie obojętnie przód czy tył, tylko mnie się nie chce za bardzo z Alfy wysiadać.
Zawsze jest coś za coś.
Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

orlik pisze: 4 sty 2022, o 15:29 A już Ci powiem co z Arteonem. Rożnica w cenie jak konfigurowałem była ponad 30tys. zł. Za takie same części, np hak, webasto, szklany dach, ceny były nawet dwukrotnie wyższe w konfiguratorze, a przecież są to te same części, więc stwierdziłem, że pitole to ( nie z braku budżetu tylko z rozsądku). [...]
Miałem podobnie. Jedyna sensowna opcja to R, który niedawno wszedł, ale ten z kolei jest duuużo droższy od Superba. No i irytujące są dla mnie chromy, których nie można się pozbyć ;)
Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

SE7 pisze: 4 sty 2022, o 17:53
Maliniak pisze: 4 sty 2022, o 11:24 A Arteon? ;)

Trzeba też pamiętać o gabarytach Superba i pewnie większość z nas bierze go z tego powodu. Więc do takiej Alfy czy 340, którą wymieniłeś, ja bym się już nie zmieścił ;)
O gabarytach nie należy wspominać bo są zupełnie inne w środku, na zewnątrz też. Rozstaw osi jest podobny +20mm dla Superba.
Mam 185cm wzrostu i w Alfie spokojnie się mieszczę. Miałem Superba Sportline i siedzenia były ok. ale w Alfie dla mnie są bardziej wygodne (bez alcantary) a pozycja za kierownicą bardziej pasuje
siedzę niżej. Na minus Alfy wsiadanie i wysiadanie obojętnie przód czy tył, tylko mnie się nie chce za bardzo z Alfy wysiadać.
Zawsze jest coś za coś.
Jak nie należy wspominać? Masz tyle samo miejsca w środku i tak samo pojemny bagażnik? ;) Przecież o to mi chodzi. Mając prawie 2m i półroczne dziecko potrzebuję jednak trochę przestrzeni. O3, która mała nie jest, zrobiła się jakaś ciasna ;)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Maliniak pisze: 4 sty 2022, o 21:58 Miałem podobnie. Jedyna sensowna opcja to R, który niedawno wszedł, ale ten z kolei jest duuużo droższy od Superba. No i irytujące są dla mnie chromy, których nie można się pozbyć ;)
Tak, ale różnica w cenie jest kolosalna, w mody trzeba by było też pchać kasę ;) hamulce może by i starczyły, ale zawieszenie, silnik, wyciszenie, no i wydech (jest tak zdławiony, że aż śmieszny jak go słyszałem na mieście). Więc jednym słowem w superbie, pchasz nawet takie jb4 o ile będzie dostępne i masz te same osiągi ;) zmieniasz zawias, hamulce na te z macana, wyciszasz, i masz bardzo podobnie prowadzące auto i na pewno cichsze, a ile zostaje w kieszeni. Ładny i fajny ten arteon R, ale moim zdaniem nie warty tyle siana, jeżeli miałby silnik 2,5 to inna bajka, ale nie ma ;) Co kto lubi ;)
Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

Zgadzam się :)
emdope
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2021, o 11:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Michał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: emdope »

Jakie są koszty zmian o których mówicie wyżej, tj. gwint, wyciszenie i powiedzmy soft skrzyni żeby nie muliła? Czy całościowo nie wyjdzie to mniej więcej cena Superba + 25-30 tys.? Jak konfigurowałem sobie SSIII to wyszło mi po rabatach 220 tys. zł brutto, a za 255 tys. (po rabatach, które w bmw są/były niezłe) miałem już BMW G31 530i xdrive z niezłym wyposażeniem (skóry wentylowane, wszystko grzane i ledy matrycowe - to z głównych rzeczy), które prowadzi się defaultowo lepiej od SSIII, jest lepiej wyciszenie a ten automat ośmiostopniowy działa pięknie. Jedyne co to faktycznie miejsca brakowało względem SSIII ale nie jakoś BARDZO dużo :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Gwint od 5000-10000, zależy co chcesz. Ja mam ten tańszy a i tak różnica kolosalna w porównaniu do serii. Wyciszenie 3000-5000 (drzwi, bagaznik, nadkola, podszybie, słupki). Soft samej skrzyni max 1500zł, soft silnika ze skrzynią 3500 - jeżeli mówimy o dobrych tunerach (taniej się da, ale nie warto oszczędzać).
Nie ma opcji, żeby różnica skody a bmw była obecnie tylko 35tys na podobnym wyposażeniu. Zobacz co dowaliłeś w konfiguratorze w skodzie jeżeli wyszło 220 po rabatach, a ile jeszcze brakuje w tym bmw, albo skonfiguruj skodę z tym samym wyposażeniem co miało to bmw ;)
Ja jak kupowałem skodilaka w 2019 nie dałem więcej niż 190 po rabatach, a mam dowalone pod korek.
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pankracy »

3500 za soft skrzyni i silnika. Ludzie wy chyba macie za dużo pieniędzy. Taka robota to jest maxymalnie 1 dzień pracy z piciem kawy i odbiorem dzieci z szkoły w wolnej chwili. To jak z firmami detalingowymi. Za polerowanie 2000zł koń by się uśmiał.
ODPOWIEDZ