Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Big »

Jakoś tego nie rozumiem. Wiem, że jest taka moda (tak jak na spodnie z dziurami), ale sorry, nie rozumiem tej mody. Kupić coś co jest gorsze i droższe, oraz udaje wszystko, a jest niczym. Jaki to ma sens?
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pankracy »

Nie zapomne jak kilka lat temu żona kolegi podjechała nowym BMW X6. Patrze z przodu ale ładne zaglądam do środka a tam 4 miejsca. Mowie wy się tutaj pomiescicie. No tak. Po roku wymienili na nową E klase i skończyło się Suv owanie.
Moda modą, ale rozsądek trzeba brać pod uwagę.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1033
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kuster »

Ja osobiście pytałem o Kodiaqa bo raz że mnie się podoba, dwa może być 7osobowy a to do mnie ostatnio mega przemawia, trzy jest to "tylko" Škoda a co z tym idzie jest 100x tańsza w utrzymaniu/serwisowaniu niż Audi/BMW/Mercedes/Range Rover itp... Cztery ma "proste" Ale skuteczne Silniki które nie żrą XX L paliwa na 100km, pięć jest simply clever (mnogość schowkow, drapaczek, parasolek i innych tego typu dupereli)

Jeździłem Touranem i Alhambra
Tam się siedzi jak na krześle ale jest to dla mnie akceptowalne
Wygłoszenie auta... Też się da ogarnąć :P a przy obecnych przepisach i wysokościach mandatów to ja już jeżdżę max maxów +20km/h
Przy 160km/h na autostradzie na pewno nie będzie aż tak tragicznie :P
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Ale Kodjak to raczej Tiguan albo Q3 a nie Touran/Alhambra.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1033
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kuster »

Enriquez pisze: 7 sty 2022, o 20:43 Ale Kodjak to raczej Tiguan albo Q3 a nie Touran/Alhambra.
Ale pozycja za kierownicą tak jak wspominano wcześniej jest jak na krześle tak?
Czyli tak jak w Touraine czy Alhambrze
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: siemi1 »

Jeśli ma być 7os to chyba najlepszy wybór to Kodiaq.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

nie wypowiem się bo nie wiem..
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: siemi1 »

siemi1 pisze:Jeśli ma być 7os to chyba najlepszy wybór to Kodiaq.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Jak by Tourana produkowali (a juz tego nie robią) ze 190KM dieslem z DSG to jeszcze bym sie zastanowił(4x4 nie było w ogole wiec nie ma co gdybać), ale nawet 18" juz w Tourana nie zamówisz, możliwe ze jeden zamowiony przezemnie będzie ostatnim/jedynym jaki sie na 18" wyprodukuje w tym roku. Bardzo fajne autko. Ja patrze przez pryzmat grupy VW innych marek nantyle nie znam aby wiedzic co 7os proponuja.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pankracy »

Nie przesadzacie z tą pozycją jak na krześle? Siedzi się normalnie tylko wyżej.
W Touranie 2 miejsca ( jako 6 i 7) sa bo sa. Bez nich wozek dzieciecy wchodzi bez skladania go. Wygodne dla mlodych rodzicow.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Kurdę Panowie, ale żeby dla dwójki dzieci pakować się w taki dzieciowóz no sorry. Rozumiem, ktoś ma trójkę plus jeszcze dwa psy ;), problemy z fotelikami itp. Powiem szczerze, że dla rodziny gdzie jest 2+2 taka octavia/golf już będzie wystarczające, a nie mówiąc o superbie, który jeszcze więcej pomieści.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1033
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kuster »

orlik pisze: 8 sty 2022, o 01:15 Kurdę Panowie, ale żeby dla dwójki dzieci pakować się w taki dzieciowóz no sorry. Rozumiem, ktoś ma trójkę plus jeszcze dwa psy ;), problemy z fotelikami itp. Powiem szczerze, że dla rodziny gdzie jest 2+2 taka octavia/golf już będzie wystarczające, a nie mówiąc o superbie, który jeszcze więcej pomieści.
Nooo powiem Ci 2+1+pies (Seter Irlandzki), bagaże, spacerówka, wentylator, łóżeczko turystyczne z materacem i z boxem dachowym było na styk :P a gdzie tu jeszcze jeden bobol?

A tak na serio to za sporo niepotrzebnych rzeczy wzięliśmy...

Pewniak jest taki że do BMW 5 e61 czy do A6 C6 byłoby ciężko się upchnąć
Jak dbasz tak masz
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pankracy »

Z tej listy na dzien dobry wywalił bym spacerówke i wentylator. To rzeczy ktore kupujesz na miejscu. Moj kolega jak jedzie na wczasy a dzieci trafiły mu się późno. Czyli doświadczenie życiowe nakazuje mu zabrac nawet czajnik bezprzewodowy to nie umiałby zmiescic sie nawet w busa Mastera. Dlatego patrzymy co zabieramy. Ewentualne braki dokupujemy a nie zabiermy na zaś.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Ja się pakuje jak do samolotu (duże walizki na głowę w tym jedna albo dwie małe kabinówki), a więc stosuję swoisty minimalizm ;) Kiedyś też jeździłem jak cygan, ale z czasem zrozumiałem, że bez wielu rzeczy w tym wielu ciuchów jestem w stanie normalnie spędzać urlop. Dodatkowo nie wkurzam się przy pakowaniu, rozpakowywaniu, i wracając powtórnym pakowaniu i rozpakowaniu ;) A jak coś braknie to zawsze można kupić na miejscu, i po za jakimiś detergentami czy kosmetykami, jedzeniem i piciem nie przypominam sobie żebym coś kupił, a wakacje były zawsze udane ;)
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pankracy »

Branie po kilka par spodni, swetrow i kurtka deszczowa. Po powrocie czesto spodni i swetrow albo nie zakladalo sie wcale. Albo tylko jedną sztukę. Buty kilka par. Po co.
Podobnie ja zabieram sie jak do samolotu. Jak braknie mi koszulek to dokupuje lub oddaje ubrania do pralni.
SE7
Posty: 197
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: SE7 »

Bo jak trzeba zapakować się na max. to do osobówki podczepiamy przyczepę, jak kogoś stać to kupuje auto osobowe w stylu dostawczym a jest tego duży wybór.
Toyotę ProAce Verso czy bliźniaki Stellantis mogę polecić bo użytkuję i jestem zadowolony.
ODPOWIEDZ