Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1028
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kuster »

Aaa pierdolicie...
Co roku kupować spacerówkę za 600-1000 i ja może jeszcze zostawiać na miejscu? Debilizm
Kupować ProAce na stałe czy tylko na wakacje? Po cholerę mi takie duże auto tym bardziej parkując pod blokiem na otwartym osiedlu...

W Polskę zawsze biorę długie spodnie bluzę i kurtkę bo albo siedzę do późna na dworze i wtedy się to przydaje albo jest brzydka pogoda albo np. Są bunkry gdzie jest 10°C i wtedy musisz miec coś na wierzch
Jadąc z rocznym dzieckiem też nie myślisz żeby jego ciuchy prac non stop bo nie na tym polega urlop dlatego bierzesz więcej
Jak masz jeszcze zapas pieluch i wiesz ze musisz je zużyć bo po powrocie będą już zbędne (za małe) to je bierzesz a nie oddajesz za darmo czy wyrzucasz bo tobie tez ich nikt nie dał...
Doświadczenie z urlopowania na wypizdowie nauczyło mnie że wentylator to też niezbędna rzecz
W okresie letnim za dobry wentylator musisz konkretnie zabulic i co? Zaś masz kupić i komuś zostawić?
Łóżeczko podróżne to podstawa bo mając pokój na górze kładziesz spać i się nie martwisz że ci spadnie czy gdzieś pójdzie jak się obudzi...

Sam zapakowałem się z rodzinką do trzech walizek podróżnych (twardych) jedna dużą dwie średnie
Ale reszta czyli pies któremu musisz zostawić dostatecznie dużo miejsca żeby jechał względnie wygodnie i od młodego ta "drobnica" swoje miejsce zajmują

Obrazek
Jak dbasz tak masz
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pankracy »

Mozna kupic byle spacerowke używaną za +/-100zł byle wakacje obleciec. Podobnie np. z wiatrakiem. Nikt nie pisze żeby komus cos udowodnic ale dobra rada zawsze jest dobra.
No chyba, że masz kobiete co musi miec nowe bo zdjecia wyjdą brzydkie to wtedy jest kłopot. Bo co koleżanki powiedzą.

No Reksio jest spory to moze jakiś van. Jak masz luźne 60 z groszem to właśnie weszła Dacia Jogger. Duże i 7 miejscowe. Kwota nie za duża no i nie szkoda jakby Reksio pogryzł tapicerke.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: MILeq »

Kuster pisze: 5 sty 2022, o 20:50 Zmieniał ktoś Superba na Kodiaq a?
W stajni mam jedno i drugie.
2019 Kodiaq jest 190KM, 2021 Superb liftback 272KM, oba w benzynie, Stylach, 4x4 i automacie. Miałem też kombi, ale nie widzę sensu przy moim jeżdżeniu, więc teraz jest litfback.
Co do silnika, to wiadomo: Superb zapierdala, bo motor mocniejszy, ale Kodiaq też dobrze daje - tylko dostojniej. W poprzednim Superbie miałem motor jak w Kodiaqu i jeżdził nieco lepiej, przypuszczam, że mniejsza masa.
W Kodiaqu do 100-110 kmh jest bardzo cicho, przy prędkościach autostradowych w Superbie jest nieco ciszej.
Wnętrze: w Kodiaqu jest przestronniej (wiadomo: wyższy). Z przodu siedzi się jak na stołku, aczkolwiek machnąłem nim trasę do Holandii i z powrotem: było przyjemnie. Na tylnej kanapie (jeżeli niewysoki kierowca) siedzi się super, zostaje sporo miejsca. Oba są bardzo wygodne dla 4 osób, przy 5 robi się ciaśniej w ramionach. W wersji 5-osobowej w Kodiaqu na tylnej kanapie jest więcej miejsca, niż w 7-osobowej.
Bagażnik: do rolety do Superba więcej zapakuję foremnych rzeczy, wchodzi 1 walizka więcej. Nad roletę nie ładuję. Bagażnik w Superbie jest głębszy. W Kodiaqu bagażnik wydaje się większy, ale sporo miejsca zabierają nadkola, gdzie można upchnąć mniejsze graty (albo nieforemne).
Zawieszenie: tu mam największy zonk. W S3 mam DCC i 235/45/18, a w Kodiaqu 235/50/19 bez DCC. Pomimo, że Kodiaq ma niewiele większy balon, to połyka dziury zdecydowanie lepiej - mówię z perspektywy wygodnie dla kręgosłupa. To nie tak, że Superb jest zły, ale jeżdżę na komforcie i subiektywnie lepiej mi się po mieście jeżdzi Kodiaqiem - tylko ze względu na dziury. Aczkolwiek ostatnio wiozłem znajomego, który jeżdzi CLSem i był zaskoczony, że Superb jest całkiem wygodny.

A wracając do pytania na co zmienić?
Zostawić Superba na zimę+daily i kupić Mustanga GT 5.0 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: tomek evo »

Tu nie ma nic do rozumienia. Taka moda a ludzie kupują oczami a jeszcze im się wmawia, że SUV-y są praktyczne i uniwersalne co może i jest prawdą ale dotyczy raczej tych większych a te wszystkie crossovery to są zwykle mniej praktyczne niż kompakty w kombi i do tego dużo droższe.
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Jak kogoś wkurza czekanie wieki na Superba 4x4 280 koni to są od ręki fajne Stelvio Veloce 2.0T 280 koni w napędzie Q4 za około 202-210 tys. Świetny SUV.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

tomek evo pisze: 15 kwie 2022, o 11:38 Tu nie ma nic do rozumienia. Taka moda a ludzie kupują oczami a jeszcze im się wmawia, że SUV-y są praktyczne i uniwersalne co może i jest prawdą ale dotyczy raczej tych większych
Dla osób nieco starszych, bądź po prostu zmęczonych pracą obciążającą kręgosłup corssovery i SUV-y mają sens - jednak wsiadanie wysiadanie jest trochę wygodniejsze. Pomijam tutaj duże amerykańskie SUV, ale do naszych europejskich się wsiada dość wygodnie, nie kładziesz się na podłodze jak w limuzynach. Dostęp do bagażnika, do którego nie trzeba się schylać to też całkiem wygodna sprawa, do tego prześwit akurat dobry do miejskich krawężników - mniej obaw o zniszczenie felgi. Do tego jeżeli wybieramy opcję z jakimiś właściwościami terenowymi, to troszkę dalej zajedziemy w terenie podczas wakacji, bez obaw o zakopanie się.

I nie zrozummy się źle: ja zdecydowanie wolę liftbacka niż SUV-a. Ale nie chcę crossoverom i SUV-om odbierać tego co ich, bo swoje zalety też mają 😄 A moda modą.. wiadomo.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Big »

Artho, jeśli dostęp do bagażnika jest lepszy, bo nie trzeba się schylać, to ten bagażnik jest mniej praktyczny bo ładunek który chce się tam włożyć trzeba wyżej... podnieść. Tak więc wychodzi na 0, bo aby coś wyjąć najpierw trzeba to włożyć (😎).
Z tym wjeżdżaniem na krawężniki w mieście to też nie trafiony argument. Bo jeśli ktoś kupuje SUV który ma 19 czy 20 calowe felgi (bo musi być duża fela) to jaki ma tam profil opony? A to profil opony decyduje o tym czy zniszczysz oponę i felgę na krawężniku czy też nie.
Osobiście też nie lubię aut typu SUV czy crossover, bo to takie nie wiadomo co i w niczym nie są te auta w 100%dobre. To po prostu moda, jak na spodnie z dziurami - analogia zamierzona . Ot to wszystko.
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

W Superbie kładziesz się na podłodze? :)

Elektryczne stołki w tym aucie nawet w najniższej pozycji są relatywnie wysoko.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

@Big, wydaje mi się, że po prostu w zależności od indywidualnych preferencji, przyzwyczajeń i generalnego zbioru doświadczeń argumenty które podałem mogą być dla jednego bardzo trafione a dla innego bardzo nietrafione i trzeba samodzielnie przeanalizować swoje życie i styl i podjąć decyzję 😄.
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Big pisze:Artho, jeśli dostęp do bagażnika jest lepszy, bo nie trzeba się schylać, to ten bagażnik jest mniej praktyczny bo ładunek który chce się tam włożyć trzeba wyżej... podnieść. Tak więc wychodzi na 0, bo aby coś wyjąć najpierw trzeba to włożyć (Obrazek).
Z tym wjeżdżaniem na krawężniki w mieście to też nie trafiony argument. Bo jeśli ktoś kupuje SUV który ma 19 czy 20 calowe felgi (bo musi być duża fela) to jaki ma tam profil opony? A to profil opony decyduje o tym czy zniszczysz oponę i felgę na krawężniku czy też nie.
Osobiście też nie lubię aut typu SUV czy crossover, bo to takie nie wiadomo co i w niczym nie są te auta w 100%dobre. To po prostu moda, jak na spodnie z dziurami - analogia zamierzona . Ot to wszystko.
Trochę bzdury piszesz.
Do SUVa łatwiej pakować, bo próg masz wyżej, wiec nie musisz tego podnosić nie wiem, na wysokość klatki piersiowej. A wyjmując z liftbacka jest trudniej, bo się nieco bardziej pochylasz i jest inna krzywizna kręgosłupa.
Podobnie spłaszczasz temat wyżej podniesionego auta. Przecież tu mowa o prześwicie, a nie o rozmiarze/profilu opon. SUVy są wyżej zawieszone, wiec łatwiej im nie zaryć dolnym np dyfuzorem w wysoki krawężnik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Big »

zalezi pisze: 15 kwie 2022, o 16:54
Big pisze:Artho, jeśli dostęp do bagażnika jest lepszy, bo nie trzeba się schylać, to ten bagażnik jest mniej praktyczny bo ładunek który chce się tam włożyć trzeba wyżej... podnieść. Tak więc wychodzi na 0, bo aby coś wyjąć najpierw trzeba to włożyć (Obrazek).
Z tym wjeżdżaniem na krawężniki w mieście to też nie trafiony argument. Bo jeśli ktoś kupuje SUV który ma 19 czy 20 calowe felgi (bo musi być duża fela) to jaki ma tam profil opony? A to profil opony decyduje o tym czy zniszczysz oponę i felgę na krawężniku czy też nie.
Osobiście też nie lubię aut typu SUV czy crossover, bo to takie nie wiadomo co i w niczym nie są te auta w 100%dobre. To po prostu moda, jak na spodnie z dziurami - analogia zamierzona . Ot to wszystko.
Trochę bzdury piszesz.
Do SUVa łatwiej pakować, bo próg masz wyżej, wiec nie musisz tego podnosić nie wiem, na wysokość klatki piersiowej. A wyjmując z liftbacka jest trudniej, bo się nieco bardziej pochylasz i jest inna krzywizna kręgosłupa.
Podobnie spłaszczasz temat wyżej podniesionego auta. Przecież tu mowa o prześwicie, a nie o rozmiarze/profilu opon. SUVy są wyżej zawieszone, wiec łatwiej im nie zaryć dolnym np dyfuzorem w wysoki krawężnik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No nie wiem czy to takie bzdury gdy mówi ci to człowiek który ma problemy z kręgosłupem lędźwiowym 😏
Wsio radno czy mam podnieść żeby włoży, czy podnieść żeby wyjąć. W obydwu przypadkach kręgosłup dostaje w d... Najlepsze jest kombi, a nie każden SUV bo masz nisko próg załadunku i płaską podłogę. Ciężar unosisz nisko, a dalej pchasz po podłodze.
A co do krawężnika to co Ci po wyższym prześwicie skoro masz niski profil opony i przetniesz ją albo uszkodzisz, jej strukturę wewnętrzna, lub uszkodzisz felgę podczas wjazdu na ten krawężnik.
A tak w ogóle to większość już zapomniała o tak genialnym segmencie jakim były Vany. I to były prawdziwie rodzinne auta dodatkowo zapewniające możliwość dostosowywania wnętrza pojazdu. No ale nie były modne bo nie wyglądały jak "terenóweczki" jak to o SUV mawiają kobiety.
Renault Espace, czy Scenic biją na głowę każdego SUV jeśli chodzi o pakowność wnętrza, możliwość jego adaptacji i przydatność dla rodziny.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2022, o 17:24 przez Big, łącznie zmieniany 1 raz.
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Big pisze:
zalezi pisze: 15 kwie 2022, o 16:54
Big pisze:Artho, jeśli dostęp do bagażnika jest lepszy, bo nie trzeba się schylać, to ten bagażnik jest mniej praktyczny bo ładunek który chce się tam włożyć trzeba wyżej... podnieść. Tak więc wychodzi na 0, bo aby coś wyjąć najpierw trzeba to włożyć (Obrazek).
Z tym wjeżdżaniem na krawężniki w mieście to też nie trafiony argument. Bo jeśli ktoś kupuje SUV który ma 19 czy 20 calowe felgi (bo musi być duża fela) to jaki ma tam profil opony? A to profil opony decyduje o tym czy zniszczysz oponę i felgę na krawężniku czy też nie.
Osobiście też nie lubię aut typu SUV czy crossover, bo to takie nie wiadomo co i w niczym nie są te auta w 100%dobre. To po prostu moda, jak na spodnie z dziurami - analogia zamierzona . Ot to wszystko.
Trochę bzdury piszesz.
Do SUVa łatwiej pakować, bo próg masz wyżej, wiec nie musisz tego podnosić nie wiem, na wysokość klatki piersiowej. A wyjmując z liftbacka jest trudniej, bo się nieco bardziej pochylasz i jest inna krzywizna kręgosłupa.
Podobnie spłaszczasz temat wyżej podniesionego auta. Przecież tu mowa o prześwicie, a nie o rozmiarze/profilu opon. SUVy są wyżej zawieszone, wiec łatwiej im nie zaryć dolnym np dyfuzorem w wysoki krawężnik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No nie wiem czy to takie bzdury gdy mówi ci to człowiek który ma problemy z kręgosłupem lędźwiowym Obrazek
Wsio radno czy mam podnieść żeby włoży, czy podnieść żeby wyjąć. W obydwu przypadkach kręgosłup dostaje w d... Najlepsze jest kombi, a nie każden SUV bo masz nisko próg załadunku i płaską podłogę. Ciężar unosisz nisko, a dalej pchasz po podłodze.
A co do krawężnika to co Ci po wyższym prześwicie skoro masz niski profil opony i przetniesz ją albo uszkodzisz, jej strukturę wewnętrzna, lub uszkodzisz felgę podczas wjazdu na ten krawężnik.
W SUVie masz tez całkiem nisko spory otwór, wiec nie ma problemu z wrzuceniem tych rzeczy. No chyba, ze jest się karzełkiem.
A ty nadal o tych oponach, a ja o czym innym. Mowa np o parkowaniu przodem autem z nieco niższym zawieszeniem ( Superb Sportline, Giulia Veloce ), łatwo zaryc w wyzwoli krawężnik czy te takie a la odbojniki przed niektórymi marketami. Taką spora wyżej zawieszoną Stelvio czy Kodiaqiem dużo trudniej, bo są sporo wyżej zawieszone i to jest fakt. Wsiadanie/wysiadanie do SUVa tez zdecydowanie łatwiejsze i z tym tez nie ma co nawet dyskutować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Big »

Tak wsiadanie i wysiadanie z SUV to ich jedyny plus. Innych nie widzę.
Ale tak samo łatwo wsiadało się do Vanów.
Do minusów za to dodać trzeba gorsze prowadzenie i wyższe spalanie oraz gorsze osiągi przy identycznym silniku. Jest to konsekwencja wyżej położonego środka ciężkości, wyższej masy oraz gorszej aerodymaniki wyżej zawieszonego nadwozia.
Jak napisałem wyżej każdy Espace czy Scenic bije SUV na głowę.
Aha opony do SUV również, tak jak i auto jako całość, są droższe bo muszą to być opony o wyższej nośności .
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Big pisze:Tak wsiadanie i wysiadanie z SUV to ich jedyny plus. Innych nie widzę.
Ale tak samo łatwo wsiadało się do Vanów.
Do minusów za to dodać trzeba gorsze prowadzenie i wyższe spalanie oraz gorsze osiągi przy identycznym silniku. Jest to konsekwencja wyżej położonego środka ciężkości, wyższej masy oraz gorszej aerodymaniki wyżej zawieszonego nadwozia.
Jak napisałem wyżej każdy Espace czy Scenic bije SUV na głowę.
Aha opony do SUV również, tak jak i auto jako całość, są droższe bo muszą to być opony o wyższej nośności .
Dlatego wziąłem Giulie Veloce. Chciałem ładne auto, które świetnie jeździ. Z bagażnikiem słabo, ale nie jest on u mnie istotny.
A widzę dalej uogólniasz i naginasz fakty, bo Stelvio zdecydowanie lepiej jeździ w zakrętach, niż dowolny Superb. Vany nikogo nie interesują tutaj, bo nic nikt o nich nie wspominał. Wskazywanie na sile, ze są droższe opony to tez trochę akt desperacji. Nie kosztują dwa razy tyle i nie kupuje się ich co roku, wiec bez przesady. Nie lubisz suvow to nie lub, ale nie wygłupiaj się tutaj z tymi bzdurami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Odkopię :)
Co sądzicie o Kodiaq 2.0 TSI 190km w Laurin&Klement?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ