Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

pejot pisze: 24 wrz 2021, o 09:22 Gratki. Ja zacząłem ponownie patrzeć przychylniejszym okiem na Proceed'a, po tym lekkim lifcie jeszcze bardziej zaczął mi się podobać.

Proceed GT fajne autko, taki warm hatch. Też mi mocno chodził po głowie, miałem kiedyś go wziętego na weekend na testy i wszystko super pod warunkiem, ze jesteś kawalerem albo nie masz dzieci. Jeśli masz rodzinę 2+1 o 2+2 nie wspominając to Proceed będzie mały, porównywać z Superbem oczywiście nie ma co, ale z ilością miejsca to jest takie coś pomiędzy Golfem a Octavią. Dodatkowo przy moim wzroście (prawie 2m) szklany dach odpadał, co też mocno skreślało go z mojej listy zakupowej. Później chciałem go kupić dla żony ale ta się uparła, że za duży i po co jej 200koni w benzynie (tu akurat wiadomo - dla mnie;) Jakkolwiek zawieszenie/prowadzenie Proceeda o niebo lepsze jak w kurze, silnik ma powera i ładnie ciągnie, ale czego nie robiłem przez ten weekend nie udało mi się zejść poniżej 9-10l/100km. Dźwięk silnika delikatnie podbijany przez głośnik ale nie nachalnie (przy czym idzie to podbicie wyłączyć wyjmując wtyczkę przy bagażniku). Multimedia w Kia dużo lepsze, mnogość opcji, możliwości konfiguracji itp przebija kurę o wieki, do tego TomTom trafic i wbudowane fotoradary na bazie usług TomTom - super.

Patrząc na mnogość wyposażenia Superb czy Octavia ma na pewno więcej opcji, ale biedy nie ma, w lipcu tego roku ojciec odebrał nowego Ceeda (wcześniej też jeździł Ceedem II z 2012r ) już wcześniejszy Ceed był naprawdę przyjemnym autem, a teraz postęp jaki Kia zrobiła w Ceedzie 3 naprawdę szacunek dla Koreańców.
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pejot »

arczi901 pisze: 24 wrz 2021, o 11:18
pejot pisze: 24 wrz 2021, o 09:42 Zacznę od jazdy testowej. W Superbie spędziłem ze 2h łącznie, doświadczenia z nowymi autami za wielkiego nie mam. Przesiadka z aut z roczników <2010 do czegoś totalnie nowego i tak będzie przepaścią.
u mnie była przesiadka 407ki 2004r :) także co Ty wiesz o przepaści :):)
A tak serio to fajnie sobie wziąć na dłuższe jazdy. Poczałkowo nie byłem przekonany do Tucsona ale pojeździłem i jakoś zaczęło mi się w nim podobać jak w skodzie. Przy 150km jest na prawdę przyjemnie, więcej nie jeżdżę także nie ma sensu sprawdzać.
Z minusów po pierwszych 150km
1. brak składanego haka
2. brak simplu clever haczyków w bagażniku
3 Piano black cos co sie udało wywalić z superba tutaj jest wszedzie :)
Ten hak mnie martwi, chciałem koniecznie mieć hak. Do proceeda widziałem, że ludzie dokładają bezproblemowo. Piano black to faktycznie zło wcielone, nienawidzę. Dlatego wziąłem Superba Sportline, który chyba nie ma go w ogóle, albo bardzo malutko. No i spalanie, Superb 2.0 TSI 190KM chyba lepiej wypada niż Proceed 1.6 204KM.
kefirek pisze: 24 wrz 2021, o 12:41
pejot pisze: 24 wrz 2021, o 09:22 Gratki. Ja zacząłem ponownie patrzeć przychylniejszym okiem na Proceed'a, po tym lekkim lifcie jeszcze bardziej zaczął mi się podobać.

Proceed GT fajne autko, taki warm hatch. Też mi mocno chodził po głowie, miałem kiedyś go wziętego na weekend na testy i wszystko super pod warunkiem, ze jesteś kawalerem albo nie masz dzieci. Jeśli masz rodzinę 2+1 o 2+2 nie wspominając to Proceed będzie mały, porównywać z Superbem oczywiście nie ma co, ale z ilością miejsca to jest takie coś pomiędzy Golfem a Octavią. Dodatkowo przy moim wzroście (prawie 2m) szklany dach odpadał, co też mocno skreślało go z mojej listy zakupowej. Później chciałem go kupić dla żony ale ta się uparła, że za duży i po co jej 200koni w benzynie (tu akurat wiadomo - dla mnie;) Jakkolwiek zawieszenie/prowadzenie Proceeda o niebo lepsze jak w kurze, silnik ma powera i ładnie ciągnie, ale czego nie robiłem przez ten weekend nie udało mi się zejść poniżej 9-10l/100km. Dźwięk silnika delikatnie podbijany przez głośnik ale nie nachalnie (przy czym idzie to podbicie wyłączyć wyjmując wtyczkę przy bagażniku). Multimedia w Kia dużo lepsze, mnogość opcji, możliwości konfiguracji itp przebija kurę o wieki, do tego TomTom trafic i wbudowane fotoradary na bazie usług TomTom - super.

Patrząc na mnogość wyposażenia Superb czy Octavia ma na pewno więcej opcji, ale biedy nie ma, w lipcu tego roku ojciec odebrał nowego Ceeda (wcześniej też jeździł Ceedem II z 2012r ) już wcześniejszy Ceed był naprawdę przyjemnym autem, a teraz postęp jaki Kia zrobiła w Ceedzie 3 naprawdę szacunek dla Koreańców.
Nie mam dzieci, ale jest szansa, że w niedługim czasie (1-2 lata) się takie pojawi :D Dwójka też jest możliwa, więc boje się, że Proceed będzie za mały.
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

Przy dwójce śmiem twierdzić że tak, zwłaszcza na początku są wózki, foteliki etc. Z drugiej strony patrząc na pokolenie moich rodziców, jeździli z dwójka (ja i siostra) najpierw maluchem, cinquecento a potem Felicia i dawaliśmy radę, a to w sumie sporo mniejsze auta jak proceed.

Innymi słowy przymierz się do kia ale nie porównuj jej do superba bo to nie ma sensu 🙂
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yaro_1 »

tylko że my jako dzieci nie jeździliśmy w fotelikach, nie mówiąc o tym, że teraz wyjeżdżając w odwiedziny do rodziny czy znajomych to już musisz mieć zapas ubrań dla dzieci, a i żona też coś na przebranie musi mieć, ja jestem kawalerem, i jak dla mnie, kura jest w sam raz pod względem wielkości (tym bardziej kombi)
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: oolsztyniak »

Mam klienta na swoje auto ale ...
No właśnie ale, co kupić w zamian?
Macie jakieś pomysły na coś ciekawego po SS2FL?
Budżet powiedzmy 75 koła
Wymagania - diesel, silnik z 200KM +/- , kombi, automat.
No i nie starszy niż jakieś tam 7 lat.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1039
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kuster »

oolsztyniak pisze: 21 paź 2021, o 11:05 Mam klienta na swoje auto ale ...
No właśnie ale, co kupić w zamian?
Macie jakieś pomysły na coś ciekawego po SS2FL?
Budżet powiedzmy 75 koła
Wymagania - diesel, silnik z 200KM +/- , kombi, automat.
No i nie starszy niż jakieś tam 7 lat.
Ja zostaję przy swoim ^^ tzn swojej opinii :P
Mam SS3 kombi DSG i sobie chwalę ale jakbym miał inny budżet to szukałbym czegoś takiego
https://www.olx.pl/d/oferta/audi-a6-c7- ... JBsUC.html
Jak dbasz tak masz
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: oolsztyniak »

Kuster pisze: 21 paź 2021, o 21:38 Ja zostaję przy swoim ^^ tzn swojej opinii :P
Mam SS3 kombi DSG i sobie chwalę ale jakbym miał inny budżet to szukałbym czegoś takiego
fura git, skóra siet - nienawidzę ;) tylko w lexusie jako tako mi pasuje :)
Sporo się naczytałem negatywnych opinii o tych silnikach 3,0 tdi , niestety :( a 2,0 podobno nie jedzie

Tyle tylko czy dla fanaberii dokładać drugie tyle a jeździć będzie tak samo :)
Sam nie wiem, w głowie to mi leon cupra siedzi ... ale przy obecnej cenie paliwa ... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1039
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kuster »

oolsztyniak pisze: 22 paź 2021, o 08:11
Kuster pisze: 21 paź 2021, o 21:38 Ja zostaję przy swoim ^^ tzn swojej opinii :P
Mam SS3 kombi DSG i sobie chwalę ale jakbym miał inny budżet to szukałbym czegoś takiego
fura git, skóra siet - nienawidzę ;) tylko w lexusie jako tako mi pasuje :)
Sporo się naczytałem negatywnych opinii o tych silnikach 3,0 tdi , niestety :( a 2,0 podobno nie jedzie

Tyle tylko czy dla fanaberii dokładać drugie tyle a jeździć będzie tak samo :)
Sam nie wiem, w głowie to mi leon cupra siedzi ... ale przy obecnej cenie paliwa ... :mrgreen:
Nie no ja tylko przykład podaję :P
Też się naczytałem o tych 3.0V6 ale te nowsze są już podobno poprawione no i 245KM pancerne a te 313biTDi podobno najlepsze diesle w tej budzie

Co do Leon Cupra to nie wiem na który rocznik patrzysz ale jak dla mnie to auto jest cholernie głośne i słabo wykonane
Już O3RS jest przyjemniejsze
Jak dbasz tak masz
duzy23
Posty: 20
Rejestracja: 26 sie 2021, o 12:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: duzy23 »

oolsztyniak pisze: 22 paź 2021, o 08:11
Kuster pisze: 21 paź 2021, o 21:38 Ja zostaję przy swoim ^^ tzn swojej opinii :P
Mam SS3 kombi DSG i sobie chwalę ale jakbym miał inny budżet to szukałbym czegoś takiego
fura git, skóra siet - nienawidzę ;) tylko w lexusie jako tako mi pasuje :)
Sporo się naczytałem negatywnych opinii o tych silnikach 3,0 tdi , niestety :( a 2,0 podobno nie jedzie

Tyle tylko czy dla fanaberii dokładać drugie tyle a jeździć będzie tak samo :)
Sam nie wiem, w głowie to mi leon cupra siedzi ... ale przy obecnej cenie paliwa ... :mrgreen:
Właśnie musiałem sprzedać swoją audice Q5 3.0 tdi i przesiąść się na superba 2
Powiem w skrócie jak Cię stać na A6 C7 to kupuj nie będziesz żałował. Jeżeli chodzi o awaryjność 3.0 to jak się naczyta w internecie do tego ma się pecha to finansowo można popłynąć. Ale uważam, że jak można spełniać marzenia to co sobie odmawiać. Ja tylko żyje grupą VAG chociaż powiem szczerze w tych autach jest bardzo dużo bolączek.
jal79
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2015, o 12:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: jal79 »

Dwa tygodnie temu ròwnież sprzedałem SS3, podawałem nawet ogłoszenie na forum. Mój typ po superbie to Nowy Lexus NX w hybrydzie. Zakup troche w ciemno, bo pierwsze testowe egzemplarze beda pod koniec listopada. Wybrałem max wersje F-sport, hybryda 242ps,
spike1314
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2020, o 22:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Papi

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: spike1314 »

jal79 pisze: 23 paź 2021, o 05:00 Dwa tygodnie temu ròwnież sprzedałem SS3, podawałem nawet ogłoszenie na forum. Mój typ po superbie to Nowy Lexus NX w hybrydzie.
Ja rok temu zamieniłem NXa na Superba. Co prawda ty celujesz w wersję najnowszą ale ... zamiana na Superba to była jedna z lepszych moich decyzji. Największa wada NX jest strasznie mały w porównaniu do S3, bagażnik ponoć miał 475 litrów ale chyba Japońskich bo moim zdaniem mogło być realnie z 350 l. Dwie walizki (tylko na leżąco) i praktycznie koniec, do tego brak połączenia z bagażnikiem w tylnej kanapie i na narty mogłem jechać tylko w 3 osoby. Druga najgorsza rzecz to spalanie, palił jak smok. Miałem wersje 200T - 238 KM, w tamtym czasie była też wersja 300H hybryda ale miała skrzynię CVT i nie miała turbo co jak dla mnie ją dyskwalifikowało. Przyspieszenie na trasie na podobnym poziomie jak obecny S3 Tsi który ma tylko 190 KM, ale przy szybkiej jeździe tak powyższej 180 km/h NX z jakiegoś powodu, przypuszczam, że masa i bryła nadwozia sprawiał wrażenie jakby naprawdę cierpiał katusze przy takich prędkościach, dodatkowo źle się prowadził po krętych szybko pokonywanych zakrętach (Zakopianka) - zbytnio wychylał się na bok. Z tych dwóch powodów nigdy już raczej nie kupię auta typu SUV. Bak 55 litrów w NX jest stanowczo za mały, szczególnie w zestawieniu ze średnim spalaniem w mieście powyżej 15 litrów/100. Zawieszenie było komfortowe ale tylko na idealnej nawierzchni na dziurawej było nieprzyjemnie twarde i jednocześnie do kabiny przenosiło masę drgań. Nie wiem jaka jest obecnie skrzynia ale ja miałem 6 biegowy automat, niezbyt szybki ale bardzo płynnie przełączał biegi.

Najgłupsze na co moim zdaniem cierpiał mój Lexus to multimedia i idiotyczna polityka cenowa przy konfiguracji auta. Chciałem dodać jakieś dwie banalne opcje ( np. bagażnik elektryczny) musiałbym zakupić inną wersję lub zapłacić 20 tys za jakiś pakiet, teraz pewnie są bogatsze wersje (szczególnie jak wybrałeś FX Sport) ale w moim przypadku kilka prostych dodatków było niemożliwe do zamówienia.

Multimedia Lexusa to jakiś żart, naprawdę nie szło tego obsługiwać. Nawet najprostsze czynności były koszmarne, radio nie wyświetlało nawet nazw stacji tyklo np. napis Radio bez żadnej nazwy, czasami częstotliwość i napis Radio. Pendrive nie czytał wcale plików Flac, nawet nie wiem czy wszystkie rodzaje MP3 bo dałem sobie z tym spokój. Co do jakości auta, nic się nie zepsuło, nigdy nie mnie zawiódł ale po roku, zaczął trzeszczeć środkowy tablet i tak już było przez kolejne 2 lata (jak zgłaszałem przy przeglądach nic nie wykryli). Aha przy 15 tys przy pierwszym przeglądzie musiałem zmienić klocki z przodu (chyba trochę mało!!!) - koszt ASO 800 zł. Z gustami się nie dyskutuje ale auto było naprawdę moim zdaniem bardzo ładne, szczególnie pasowała mi moja wersja Black (czarne felgi, cały czarny grill - pewnie dlatego teraz kupiłem S3 w wersji Sportline.
Jedyna rzecz, której mi brakuje w S3 w porównaniu do NX to napęd 4x4, a pierwszą rzecz na plus Superba jaką od razu zwróciłem uwagę po wyjechaniu od dealera, Superb dużo lepiej wycisza dźwięki otoczenia. W NX bez podwójnych szyb było znacznie głośniej.

Chętnie bym przetestował nowego NX co się zmieniło, może niepotrzebnie wlałem niepewności do Twojego wyboru, potraktuj tylko jako opinię 3 letniego użytkownika NX (20174) w porównaniu do S3 (My 2021).
jal79
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2015, o 12:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: jal79 »

spike1314 pisze: 23 paź 2021, o 20:48
jal79 pisze: 23 paź 2021, o 05:00 Dwa tygodnie temu ròwnież sprzedałem SS3, podawałem nawet ogłoszenie na forum. Mój typ po superbie to Nowy Lexus NX w hybrydzie.
Ja rok temu zamieniłem NXa na Superba. Co prawda ty celujesz w wersję najnowszą ale ... zamiana na Superba to była jedna z lepszych moich decyzji. Największa wada NX jest strasznie mały w porównaniu do S3, bagażnik ponoć miał 475 litrów ale chyba Japońskich bo moim zdaniem mogło być realnie z 350 l. Dwie walizki (tylko na leżąco) i praktycznie koniec, do tego brak połączenia z bagażnikiem w tylnej kanapie i na narty mogłem jechać tylko w 3 osoby. Druga najgorsza rzecz to spalanie, palił jak smok. Miałem wersje 200T - 238 KM, w tamtym czasie była też wersja 300H hybryda ale miała skrzynię CVT i nie miała turbo co jak dla mnie ją dyskwalifikowało. Przyspieszenie na trasie na podobnym poziomie jak obecny S3 Tsi który ma tylko 190 KM, ale przy szybkiej jeździe tak powyższej 180 km/h NX z jakiegoś powodu, przypuszczam, że masa i bryła nadwozia sprawiał wrażenie jakby naprawdę cierpiał katusze przy takich prędkościach, dodatkowo źle się prowadził po krętych szybko pokonywanych zakrętach (Zakopianka) - zbytnio wychylał się na bok. Z tych dwóch powodów nigdy już raczej nie kupię auta typu SUV. Bak 55 litrów w NX jest stanowczo za mały, szczególnie w zestawieniu ze średnim spalaniem w mieście powyżej 15 litrów/100. Zawieszenie było komfortowe ale tylko na idealnej nawierzchni na dziurawej było nieprzyjemnie twarde i jednocześnie do kabiny przenosiło masę drgań. Nie wiem jaka jest obecnie skrzynia ale ja miałem 6 biegowy automat, niezbyt szybki ale bardzo płynnie przełączał biegi.

Najgłupsze na co moim zdaniem cierpiał mój Lexus to multimedia i idiotyczna polityka cenowa przy konfiguracji auta. Chciałem dodać jakieś dwie banalne opcje ( np. bagażnik elektryczny) musiałbym zakupić inną wersję lub zapłacić 20 tys za jakiś pakiet, teraz pewnie są bogatsze wersje (szczególnie jak wybrałeś FX Sport) ale w moim przypadku kilka prostych dodatków było niemożliwe do zamówienia.

Multimedia Lexusa to jakiś żart, naprawdę nie szło tego obsługiwać. Nawet najprostsze czynności były koszmarne, radio nie wyświetlało nawet nazw stacji tyklo np. napis Radio bez żadnej nazwy, czasami częstotliwość i napis Radio. Pendrive nie czytał wcale plików Flac, nawet nie wiem czy wszystkie rodzaje MP3 bo dałem sobie z tym spokój. Co do jakości auta, nic się nie zepsuło, nigdy nie mnie zawiódł ale po roku, zaczął trzeszczeć środkowy tablet i tak już było przez kolejne 2 lata (jak zgłaszałem przy przeglądach nic nie wykryli). Aha przy 15 tys przy pierwszym przeglądzie musiałem zmienić klocki z przodu (chyba trochę mało!!!) - koszt ASO 800 zł. Z gustami się nie dyskutuje ale auto było naprawdę moim zdaniem bardzo ładne, szczególnie pasowała mi moja wersja Black (czarne felgi, cały czarny grill - pewnie dlatego teraz kupiłem S3 w wersji Sportline.
Jedyna rzecz, której mi brakuje w S3 w porównaniu do NX to napęd 4x4, a pierwszą rzecz na plus Superba jaką od razu zwróciłem uwagę po wyjechaniu od dealera, Superb dużo lepiej wycisza dźwięki otoczenia. W NX bez podwójnych szyb było znacznie głośniej.

Chętnie bym przetestował nowego NX co się zmieniło, może niepotrzebnie wlałem niepewności do Twojego wyboru, potraktuj tylko jako opinię 3 letniego użytkownika NX (20174) w porównaniu do S3 (My 2021).
Ja zapewne nie sprzedawałbym Superba gdybym mial silnik benzynowy. W 2018 w czerwcu jak kupowalem to zablokowali mozliwosc zamawiania 2.0 tsi 220 koni bo taki chcialem kupic. Dostalem dobra oferte na 2.0 TDI i kupiłem, jednak w miescie bardzo irytowało mnie czeste wypalanie DPFa, stad decyzja o zmianie. Poczatkowo chcialem zamowic karoqa sportline 2,0 tsi jednak sytuacja jaka jest kazdy wie.

Z tego co wiem nowy NX to w 95% nowe komponenty, zatem chyba nie bedzie miał az tyle bolączek poprzedniego modelu. W kazdym momencie moge zrezygnowac z auta, na poczatku grudnia przyjada pierwsze testowe modele i sprzedawca proponowal udostepnienie na pare godzin. Wg specyfikacji jest bezprzewodowy android auto, asystent głosowy, 14 calowy wyswietlacz. Jedyne obawiam sie o skrzynie eCVT, podobno ma byc poprawiona i dodatkowo beda wirtualne biegi. Wybrałem wersje 350h F-sport ze wzgledu na adaptacyjne zawieszenie i ciemne wykonczenie na zewnatrz. Ta wersja jest juz wyposazona w wszystko co mozliwe oprócz haka i panoramy. Gwarantowany termin realizacji to koniec kwietnia 2022. Jak dla mnie cenowo wyszła bardzo dobra oferta. Jest juz sporo filmików na youtube odnosnie nowego NX.
zalezi
Posty: 401
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Co sądzicie o Alfa Romeo Giulia 2.0 280km Q4 w wersji Veloce? Wiem, że mniejsza, ale kapitalne prowadzenie, wygląd, można ją kupić w cenie 190 tys zł. zfabryczną 5 letnią gwarancją producenta.

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka

SE7
Posty: 200
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: SE7 »

zalezi pisze: 3 sty 2022, o 17:53 Co sądzicie o Alfa Romeo Giulia 2.0 280km Q4 w wersji Veloce? Wiem, że mniejsza, ale kapitalne prowadzenie, wygląd, można ją kupić w cenie 190 tys zł. zfabryczną 5 letnią gwarancją producenta.

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka
Mam co prawda RWD Sprint 2,2 JTDm ale jeździłem przedliftowymi Veloce i Veloce Ti. Do czego można porównać Giulię, chyba tylko do BMW G20 330i X Drive (też jeździłem) i Jaguara XE nie miałem okazji stestować.
Po lifcie Giulia jest naprawdę dobrze wygłuszona ( wg mnie jest subiektywnie ciszej 2,2 JTDm w mojej niż w Superbie - miałem kombi 2,0 Tdi 4X4 z szybami dźwiękochłonnymi ).
Nie będę elaboratów pisał, dla mnie prowadzenie jest genialne porównywalne z MINI a tych już w wersji WORKS na torze miałem okazję trochę wypróbować -całą ofertę.
Z premedytacją sprzedałem Skodę bo trafiłem Alfę w takim "wypasie" jaki chciałem, bez zbędnych wodotrysków. Nowe auto za dobrze zrabatowaną cenę wyjściową.
Jak na razie jestem więcej niż zadowolony, bo głównie jeżdżę sam.
PS
Idź do salonu i zrób jazdę testową - na pewno będziesz zaskoczony jak to jedzie.
zalezi
Posty: 401
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

SE7 pisze:
zalezi pisze: 3 sty 2022, o 17:53 Co sądzicie o Alfa Romeo Giulia 2.0 280km Q4 w wersji Veloce? Wiem, że mniejsza, ale kapitalne prowadzenie, wygląd, można ją kupić w cenie 190 tys zł. zfabryczną 5 letnią gwarancją producenta.

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka
Mam co prawda RWD Sprint 2,2 JTDm ale jeździłem przedliftowymi Veloce i Veloce Ti. Do czego można porównać Giulię, chyba tylko do BMW G20 330i X Drive (też jeździłem) i Jaguara XE nie miałem okazji stestować.
Po lifcie Giulia jest naprawdę dobrze wygłuszona ( wg mnie jest subiektywnie ciszej 2,2 JTDm w mojej niż w Superbie - miałem kombi 2,0 Tdi 4X4 z szybami dźwiękochłonnymi ).
Nie będę elaboratów pisał, dla mnie prowadzenie jest genialne porównywalne z MINI a tych już w wersji WORKS na torze miałem okazję trochę wypróbować -całą ofertę.
Z premedytacją sprzedałem Skodę bo trafiłem Alfę w takim "wypasie" jaki chciałem, bez zbędnych wodotrysków. Nowe auto za dobrze zrabatowaną cenę wyjściową.
Jak na razie jestem więcej niż zadowolony, bo głównie jeżdżę sam.
PS
Idź do salonu i zrób jazdę testową - na pewno będziesz zaskoczony jak to jedzie.
Dziękuję za wartościowe i merytoryczne info :)
Mój Superb nie wiem kiedy się wyprodukuje i zaczyna mnie szlag trafiać. Rodzina 2 +1 ( synek 2.5 roku ), więc chyba dalibyśmy radę. A jest do wzięcia od ręki nowa Giulia Veloce z 2.0 280 km AWD za 188 tys zł. I ma już w standardzie 5 lat gwarancji. Kusi mnie mocno!


Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ