Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
igo_89
Posty: 78
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: igo_89 »

artho pisze: 30 kwie 2024, o 10:50 igo_89 napisz koniecznie w "Nasze auta" jak odbierzesz 😁
Oczywiście że wrzucę fotki z odbioru.
artho
Posty: 1175
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Obrazek
Maliniak
Posty: 626
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

Na papierze wygląda fajnie. Ciekawe jak to jeździ ;)
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 749
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Czytając zagraniczny internet, stwierdzam, że całkiem ciekawą opcją dla osób, które nie potrzebują kombi i wielkich możliwości przewozowych może być najnowsze Camry, które lada dzień powinno trafić do naszych salonów. Wizualnie o wiele ciekawsze i z zadziorem (czego nie można powiedzieć o nijakim S4), do tego rewelacyjna hybrydka i miejmy nadzieję, że na nasz rynek trafi także w odmianie 4x4 (bez wału napędowego co prawda, a z silnikiem elektrycznym przy tylnej osi). Dla wielu kupujących, którzy nie muszą mieć 'wyścigówki', to może być o wiele fajniejszy wybór.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

criav
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2022, o 19:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: criav »

Szkoda, że CVT - nigdy bym się nie zdecydował na auto z tego typu skrzynią.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 749
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

To nie jest cvt, tylko e-cvt. Jedna literka, a różnica potężna. To jest przekładnia planetarna, nie ma tam żadnych pasków, tylko same koła zębate. Oczywiście, można mieć pewne zastrzeżenia do wrażeń akustycznych, ALE po pierwsze, ta skrzynia jest nie do zajechania. Po drugie, tak płynnie działającego napędu nie znajdziesz nigdzie indziej, a po trzecie nie pieprzysz się z za niskimi punktami zmian biegów, szarpaniem, czy czymkolwiek innym znanym z dwusprzęgłowek. Ma zwyczajnie też swoje duże atuty. Zresztą w eCVT (na przykładzie najnowszego Priusa) też jest możliwa symulacja przełożeń, więc problemu równie dobrze może nie być.
Pojeździłem chwilę lexem es 300h z e-cvt i do dupowozu bardzo fajny napęd. W mieście i tak co chwilę zwalniasz/przyspieszasz więc ten jednostajny ton zupełnie nie przeszkadza, a w trasie jak już się rozbujasz, to lecisz stałą prędkością, więc też nie problem. Jak szukasz wyścigówki, to nie ten adres, ale do normalnej jazdy jest spoko.
W każdym razie patrząc pod kątem wtopy z S4 (patrząc moimi kryteriami), to teraz dałbym dużą szansę nowej Camry, zwłaszcza, że ma usprawniony, wzmocniony układ napędowy i pojawiła się szansa, że dostanie 4x4. Do tego o wiele ciekawszy design z zewnątrz i wnętrze na zdjęciach też wygląda ok.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

komoornik
Posty: 1064
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

Ciekawi mnie czy coś się zmieni z wyposażeniem w Camry.

Aby mieć niektóre opcje typu fotel kierowcy z pamięcią - trzeba było brać pakiet VIP który automatycznie oznaczał elektrycznie regulowaną tylną kanapę. Ale o zgrozo to oznaczało brak możliwości złożenia kanapy. A auto według mojego stanu wiedzy nie było homologowane do montażu haka czy bagażnika dachowego :?

Napęd 4x4 patrząc na to jak to auto generuje moment obrotowy, jak działa skrzynia i kontrola trakcji - moim zdaniem zupełnie niepotrzebny, jak w większości Toyot.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 749
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

To prawda, z tą kanapą były jaja, tym bardziej, że wielu kupujących boleśnie się o tym przekonało po odbiorze auta, bo o tym za bardzo nigdzie nie było wspomniane. Na otarcie łez jest chociaż otwór/przelot w kanapie na narty.
Co będzie w nowej, trzeba poczekać, w każdym razie trzymam kciuki, bo napędowo/hybrydowo jest top, a od czasu nowego CH-Ra w końcu jakoś te Toyoty wyglądają w środku i nie straszą jak wcześniejsze modele. Jak nie odlecą cenowo, to będzie fajna alternatywa. Obecny model wymaksowany to 225k pln (realnie do 'wyciągnięcia' za 200-205k), a nawet ten stary model ma asystentów, hud, elektryczną kolumnę kierownicy, elektryczną tylną kanapę itd.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

criav
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2022, o 19:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: criav »

Co do eCVT i symulacji zmiany biegów, o której piszesz, to polecam test Throttle House:


Generalnie nie moje klimaty, ale co kto lubi :)
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Ja to widzę, że albo trzeba wyłożyć jakieś 300k na krótko używaną BMW 540i G30 LCI albo olać temat i zostać z Kodiaqiem. Bo szukając czegoś pojemnego, dobrze zmontowanego i stosunkowo szybkiego to nie ma co kupić. Te Camry zupełnie do mnie nie przemawia, nowy powoli Superb też. Najlepszy z nowych Arteon R, ale on kosztuje po 300k, co jak za VAGa stanowczo za dużo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 749
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Albo urealnić wymagania, czy pójść na kompromisy nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko, a tak byś trochę chciał.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
paulus
Posty: 155
Rejestracja: 22 sie 2011, o 14:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: marlej108
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: paulus »

komoornik pisze: 29 kwie 2024, o 14:24 Niech będzie że bzdury :roll:

Po czym jednak potwierdzasz to co napisałem - czyli że wychodzi 218k po odjęciu dotacji od ceny z konfiguratora :?
Racja. Myslalem, ze odnosisz sie do pierwotnej ceny. Moj blad - usunalem "bzdury". Wybacz.

Ps. 218t zł - nie wiem czy jest lepsza cena za tak szybkie auto na rynku. Chyba nie ma. Tylko zeby jeszcze u nas bylo tyle punktow do ladowania co na Zachod od Odry... Moze zreszta bedzie (bo beda musieli zrobic?). No i miec gdzie to ladowac - ja mieszkam na osiedlu i juz podpytywalem administracje o ladowanie auta elektrycznego... pan z administracji tak wygladal jakby sie go pytal o zgode na montaz pociskow nuklearnych albo lądowisko statku kosmicznego... Ale bardzo mozliwe, ze bede sie o to wyklocal, a jak sie skonczy niemilo to i sądzil, i pewnie wygram, tylko czas to zabiera. Pozyjemy - zobaczymy.
Co do innych aut zamiast Superba to w cenie 200 tysiecy chyba wybor spory. Natomiast mnie zastanawia tzw. wersja dziad - czyli najtansza opcja a wiec S4 1.5 tsi w podstawowej wersji... w sumie to juz chyba tak duzo tej konkurencji nie ma?
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:Albo urealnić wymagania, czy pójść na kompromisy Obrazek nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko, a tak byś trochę chciał.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Ciężko się z Tobą nie zgodzić...
Ta sztuka jest obłędna i uważam, że warto :

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/b ... Ggq9n.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
anastazyy
Posty: 403
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

rowerek pisze:To prawda, z tą kanapą były jaja, tym bardziej, że wielu kupujących boleśnie się o tym przekonało po odbiorze auta, bo o tym za bardzo nigdzie nie było wspomniane. Na otarcie łez jest chociaż otwór/przelot w kanapie na narty.
Co będzie w nowej, trzeba poczekać, w każdym razie trzymam kciuki, bo napędowo/hybrydowo jest top, a od czasu nowego CH-Ra w końcu jakoś te Toyoty wyglądają w środku i nie straszą jak wcześniejsze modele. Jak nie odlecą cenowo, to będzie fajna alternatywa. Obecny model wymaksowany to 225k pln (realnie do 'wyciągnięcia' za 200-205k), a nawet ten stary model ma asystentów, hud, elektryczną kolumnę kierownicy, elektryczną tylną kanapę itd.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
CHR nowy w fajnym konfigu to też dotyka 200kpln. Kurna co się porobiło z tymi cenami

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Kylo125
Posty: 217
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

Teraz 200 za chr, a jeszcze nie tak dawno kolega kupił highlandera za okolice 230 i to w 22 roku gdzie wszędzie był krzyk że nie ma aut, a w związku z tym i rabatów.
ODPOWIEDZ