Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
komoornik
Posty: 1022
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

Rozsądek mówi że SUV na trasy to pomyłka, prosta analiza praw fizyki 😉
zalezi
Posty: 388
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

BMW X3 to fajny SUV, ale Superb tu się lepiej sprawdzi :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

X3 będzie ciszej. Prowadzić tez się będzie lepiej.
artho
Posty: 1088
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

komoornik pisze: 17 sty 2023, o 10:53 Rozsądek mówi że SUV na trasy to pomyłka, prosta analiza praw fizyki 😉
No pewnie, ale już to wożenia większej ilości osób oraz sprzętu jak najbardziej kombi może zastąpić.
Maliniak
Posty: 600
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

A wielkościowo jak się ma takie X3 do Superba?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13600
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

X3 na pewno fajniejsze, ale pamiętaj, że zakup beemki to nie wszytko - trzeba doliczyć absurdalne koszty serwisu - oni tam myślą, że jak ktoś wydał 300 czy 400 koła, to jest na tyle jebnięty żeby płacić po 5000 za przegląd polegający na wymianie oleju, filterków i nagraniu filmiku :) A jak dużo jeździsz, to nie opłaca Ci się brać pakietu serwisowego. Sam musiałbyś sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto płacić za nieporównywalny komfort takie koszty. A co do wymiarów - wiadomo - Superb wielkościowo to konkurencja najnowszej serii 7, heheheh... no nie żarty takie
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

No ceny serwisu są zajebiste. Ostatnio jak się dowiedziałem ile znajomy wydał za wymianę opon to spadłem z krzesła, ale to tak bardziej ze śmiechu ;)
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: MILeq »

Jak byłem młodszy, to byłem mocno zajawiony na beemki.
Do czasu, jak w 2014 kupiłem S2, a mój kolega 530x.
I jakoś od 2019 roku, jak mu się skończył pakiet serwisowy, pakuje grube tysiące w naprawę tego szmelca. Zaczęło się od przebiegu ok. 80kkm.
Może źle trafił, ale za każdym razem, jak się widzimy, to kolega płacze, dlaczego wybrał "premium"...
artho
Posty: 1088
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

MILeq pisze: 18 sty 2023, o 23:22I jakoś od 2019 roku, jak mu się skończył pakiet serwisowy, pakuje grube tysiące w naprawę tego szmelca. Zaczęło się od przebiegu ok. 80kkm. Może źle trafił, ale za każdym razem, jak się widzimy, to kolega płacze, dlaczego wybrał "premium"...
Ja nie kumam w Polsce tego zapędu do kupowania premium. Wszyscy w tym kraju muszą jeździć samochodami premium. Jedni oczywiście nowymi, ale większość to w ogóle zajechanymi na śmierć trupami z zachodu odpicowanymi do sprzedaży póki jeszcze da się je przepchnąć na wschód.

I nie piję tutaj stricte do Twojego kolegi MILeq, bo jeżeli przy 80kkm auto się sypie to niestety - to jest smutna historia i producent powinien się tym zająć nawet jeżeli gwarancja minęła.. 😐 Biję bardziej do faktu, że większość osób jeżdżących markami premium w tym kraju zwyczajnie nie stać na samochód premium. Wydaje mi się, że wynika to z faktu niezrozumienia, że segment premium jest dla osób, które mają też premium zarobki, premium oszczędności czy generalnie premium majątek. I chcąc nie chcąc polak jeżdżący pracować za granicę fizycznie... no sorry - nie jest premium. Ba, powiem więcej, wielu dyrektorów w Polsce nie jest w mojej opinii premium, bo wysokie zarobki w Polsce nijak się przekładają na wysokość w € a mimo wszystko - zwłaszcza samochody premium - są pod klienta zachodniego premium.

I tak zasmucę pewnie wielu, ale w mojej opinii dane podawane przez portal wynagrodzenia.pl są przerażająco WROGIE kupowaniu aut premium.. :
mediany netto (na rękę):

1. Dyrektor ds. sprzedaży o wynagrodzeniu na poziomie 12062 zł netto .. nijak nie jest premium i bazując na samych zarobkach w mojej opinii nie stać takiej osoby na auta marek premium. Co innego jeżeli posiada już 2 spłacone mieszkania oczywiście.
2. Dyrektor zarządzający o wynagrodzeniu na poziomie 11919 zł netto - zdecydowanie nie jest premium.
3. Dyrektor oddziału banku to podobno 7781 zł netto - nie ma o czym gadać.

Portal prezentuje także ciekawe wyniki dla osób, które w mojej opinii stać na samodzielne posiadanie samochodu premium jedynie bazując na pensji i nie uwzględniając oszczędności ani majątku, są to przykładowo:

1. Dyrektor departamentu banku - którego mediana zarobków to 23842 zł netto

Zapraszam do dyskusji, ewentualnie byćmoże moderację trzeba poprosić o wydzielenie do nowego wątku... 😁
Reez
Posty: 54
Rejestracja: 24 mar 2017, o 20:27
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Reez »

Każdy kto ma trochę oleju w głowie mając dychę miesięcznie to nad zakupem nowego Superba piec razy by się zastanowił czy go na pewno stać, a nie myślał o beemkach ;)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2352
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: siemi1 »

Realnie kiedyś ktoś tłumaczył ze auto na własność można kupować jesli jego cena nie przekracza 1/rocznych zarobkow :)

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13600
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

rok to moim zdaniem trochę za dużo - 6 miesięcy
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

siemi1 pisze: 19 sty 2023, o 23:32 Realnie kiedyś ktoś tłumaczył ze auto na własność można kupować jesli jego cena nie przekracza 1/rocznych zarobkow :)
Dokładnie tak, złoty standard w błyskawicznej ocenie zdolności kredytowej.
Enriquez pisze: 20 sty 2023, o 07:30 rok to moim zdaniem trochę za dużo - 6 miesięcy
Oczywiście zarobki to jedna strona medalu, a koszty to druga, ale zasadniczo rok to takie minimum (przy modelowych kosztach). Im mniej tym lepiej oczywiście.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Maliniak
Posty: 600
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

Dlatego te wszystkie leasingi niskich rat z wysokim wykupem pozbawione są sensu. Ale jak trzeba mieć to trzeba, nie poradzisz ;)

@artho są jeszcze kompleksy ;)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

Maliniak pisze: 20 sty 2023, o 11:15 Dlatego te wszystkie leasingi niskich rat z wysokim wykupem pozbawione są sensu. Ale jak trzeba mieć to trzeba, nie poradzisz ;)
Dzięki takim produktom musi Cię być stać na 50%-60% pojazdu zamiast na 100%, co znacząco poszerza wachlarz możliwości.
Wszystko jest dla ludzi, trzeba mieć tylko zdrowy rozsądek.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
ODPOWIEDZ