Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Dokładnie, T-Roc w tej kasie to nieporozumienie. Za to już można kupić mniejsze ,,premium,, z podobnym silnikiem, a co za tym idzie w lepszej jakości i komforcie. Formentor fajna opcja, bardzo ładne auto, ale też rzuca się w oczy :D
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

Czytam czytam i widzę że muszę zareagować bo jakieś herezje :?

Po pierwsze nie wiem jak można pisać T-Roc/T-Cross/Taigo jakby to jakieś auta wymienne były. Owszem T-Cross i Taigo to podobne auta, ale daleko im do o klasę wyżej pozycjonowanego T-Roc.

Podobnie krzywdzące jest stwierdzenie że T-Roc to podniesione Polo, bo mimo tego że VW lekko miesza (pełnoprawny podniesiony Golf to jednak Tiguan) to modelowi T-Roc jednak zdecydowanie bliżej do Golfa niż Polo. Wskazuje na to oczywiście przede wszystkim platforma - MQB vs MQB A0.

A na koniec dodam że faktycznie srogo aby płacić 165k za T-Roc choćby nie wiem co miał, to więcej niż dałem rok temu za swojego prawie wszystkomającego Superba L&K z tym samym napędem - no ale każdy ma swoje upodobania.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Pojeździłem tydzień Formentorem i faktycznie ładne autko. Miałem wersję 150 KM i moim zdaniem ten silnik jest trochę za słaby do tej budy. Na miasto oczywiście OK. To, do czego można by się przyczepić to jest to spasowanie plastików - na każdej dziurze trzeszczało i permanentnie coś brzęczało pod deską. Być może taki egzemplarz - nie wiem - auto z wypożyczalni w Barcelonie, przebieg 10.000 km. Ale ogólnie nie ma co narzekać i jest to ciekawa opcja w dobrej cenie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

komoornik pisze: 31 sty 2023, o 03:51 Po pierwsze nie wiem jak można pisać T-Roc/T-Cross/Taigo jakby to jakieś auta wymienne były. Owszem T-Cross i Taigo to podobne auta, ale daleko im do o klasę wyżej pozycjonowanego T-Roc.

Podobnie krzywdzące jest stwierdzenie że T-Roc to podniesione Polo, bo mimo tego że VW lekko miesza (pełnoprawny podniesiony Golf to jednak Tiguan) to modelowi T-Roc jednak zdecydowanie bliżej do Golfa niż Polo. Wskazuje na to oczywiście przede wszystkim platforma - MQB vs MQB A0.
Niezupełnie mistrzu - wszystkie te trzy crossoverki są przedstawicielami segmentu B, wszystkie mają 4.1-4.2 metra natomiast różnice są głównie we wnętrzu - i tutaj dokładnie tak jak piszesz, jeden jest nastawiony na większy bagażnik, drugi na więcej miejsca dla pasażerów z tyłu a trzeci to już nie pamiętam co tu robi 😁 Polo jak już to najnowsze, Golf już niekoniecznie 😉
komoornik pisze: 31 sty 2023, o 03:51 A na koniec dodam że faktycznie srogo aby płacić 165k za T-Roc choćby nie wiem co miał, to więcej niż dałem rok temu za swojego prawie wszystkomającego Superba L&K z tym samym napędem - no ale każdy ma swoje upodobania.
Święte słowa i dlatego 165k to jak już za odmianę cabrio 😁 OP szuka czegoś mniejszego dla żony i potencjalnie podwyższonego - stąd takie sugestie.
Enriquez pisze: 31 sty 2023, o 07:08 Pojeździłem tydzień Formentorem i faktycznie ładne autko. Miałem wersję 150 KM i moim zdaniem ten silnik jest trochę za słaby do tej budy. Na miasto oczywiście OK.
Znajomy ma właśnie z 1.5 TSI 150KM i dokładnie takie same odczucia - do miasta OK, ale na dłuższe trasy niż 100-150 km do daczy to już tak średnio.
Enriquez pisze: 31 sty 2023, o 07:08To, do czego można by się przyczepić to jest to spasowanie plastików - na każdej dziurze trzeszczało i permanentnie coś brzęczało pod deską. Być może taki egzemplarz - nie wiem
Pewnie covidowe składanie. Ciekawe czy Formentor Lewandowskiego też trzeszczy... 😂
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

T-Roc jest oparty na tej samej platformie co Ateca czy Karoq. I nie, to nie jest segment B.

O pozostałych różnicach można doczytać, ja podam jedną istotną - auta MQB A0 nie mogą mieć elektrycznego hamulca postojowego a tym samym funkcji auto hold. Osobiście nie wyobrażam sobie jeździć autem z automatem po mieście bez tej funkcjonalności.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Oczywiście, że to jest B. Współczesne B 😉

Jak najbardziej doceniam płytę i rozstaw osi T-ROCa, który jest już zbliżony do Golfa z 2008 roku oraz Octavii 1 z 2004, ale wysokie 2.5 (prawie zahaczające o 2.6) metra rozstawu to dzisiaj segment B - patrz Polo czy nawet współczesne Clio, nie wspominając nawet o Hyundaiu i20.

Czas zapitala po prostu, nie śpij 😁 komoornik, dzisiaj segment C to 2.7 metra 😉

PS: Ba, powiem więcej: to T-Cross ma więcej miejsca dla pasażerów z tyłu dzięki przesuwanej kanapie 😋 Zdał nawet "test dwumetrowca" :lol:
Obrazek
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pankracy »

Panowie jestem pełen podziwu waszej wiedzy :o Baba ma znalesc czas i zobaczyc tego Forematora.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Mnie Seat nudził. Obiektywnie rzecz ujmując to taka gorsza Skoda - brak regulacji wysokości pasa, bardzo twarde podłokietniki i generalna bieda w środku, bieda w wyposażeniu i opcjach. Natomiast w Cuprze najbardziej podoba się to, że wreszcie stworzyli jakiś pomysł dla swojej marki - zadziornie i sportowo, fajne matowe lakiery ale też nadal w rozsądnej cenie - Formentor startuje od 127k z 1.5 TSI a kończy się trochę poand 350k za wersję VZ5 na bebechach z Audi - do wyboru do koloru.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

@pankracy

Jeśli nie straszna Ci francuska motoryzacja to z własnego podwórka zwróć uwagę na Captura- wizualnie, pewnie się kobiecie spodoba :) U mnie żona użytkuje już drugi rok i jak na miejskiego crossovera/suva fajne auto a jeśli nie przekracza się ~150km/h to i nawet ciche w środku (później słychać już szumy powietrza na wysokości uszu). Auto ma swoje minusy jak belka z tyłu czy też bębny na tylnej osi (choć na układ hamulcowy narzekać nie można). A co ważne podczas jazdy nic nie skrzypi ani nie stuka. Oczywiście testu Zachara na spasowanie nie przejdzie, bo jak się zaczniemy szarpać z poszczególnymi elementami to się odzywają (najbardziej ramka wokół zegarów). Miejsca w środku wystarczająco, że nawet przy moich 2 metrach, można podróżować 2+2. A cenowo nie ma podejścia do VW, Toyoty czy Mini - 2 lata temu wyposażonego pod korek (wraz ze skórzana tapicerka, kamery 360, szklany dach itp) za Captura przyszło zapłacić ~120k. Także obecnie może wyjdzie ze 130k - trzeba by sie pobawić konfiguratorem.
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: LMB »

komoornik pisze: 31 sty 2023, o 03:51
A na koniec dodam że faktycznie srogo aby płacić 165k za T-Roc choćby nie wiem co miał, to więcej niż dałem rok temu za swojego prawie wszystkomającego Superba L&K z tym samym napędem - no ale każdy ma swoje upodobania.
Rok temu to ceny bylo troszke inne. Mnie Superb kosztowal grubo ponad 30kpln (w przeliczeniu) w porownaniu z rokiem ubieglym, i ponad 50kpln patrzac na ceny 2-3 lata temu. Teraz nawet prosta Dacka ma ceny z pupy - 40% extra w porownaniu z autem sprzed 5 lat...
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

No ceny się zmieniły mocno, niestety. Ale nie aż tyle aby za T-Roca płacić 165k ;)
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: LMB »

komoornik pisze: 31 sty 2023, o 12:55 No ceny się zmieniły mocno, niestety. Ale nie aż tyle aby za T-Roca płacić 165k ;)
Trzeba w takim razie poszukac lepszej oferty :).
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pankracy »

komoornik pisze: 31 sty 2023, o 12:55 No ceny się zmieniły mocno, niestety. Ale nie aż tyle aby za T-Roca płacić 165k ;)
Chyba macie racje. Trzeba na spokojnie odpalic konfigurator a nie branie na łapu capu co będzie w miare szybko. Patrząc na temat z czekaniem widać, że terminy oczekiwania się normują.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: piramida »

Gdzie te czasy gdzie superb 3 L&K 280PS kosztował 165k :lol:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

2015 grudzień :)
Tyle kosztował jak zamawiałem swojego strucla.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ