Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: marcinj6 »

Sprawdziłem do 150km/h i zero. Z racji iż opony są kiepskie nie będę ryzykował. Ale co odrazu zauważyłem to że wcześniej kierownica biła a przy mniejszych prędkościach samochód jechał jakby opony miały guzy. Teraz moje odczucia jakbym jechał po stole. Nawet jak ostro przyspieszam to nie drgnie. Te opony co mam teraz z przodu były jeszcze względnie dobre nie licząc wysokości bieżnika:) ale do wiosny przekuleje na nich. Codziennie do pracy dojeżdżam obwodnicą więc pomyśl sobie jakie katorgie przechodziłem jak nie mogłem się rozpędzić bo po wyżej 100km/h kiera już zaczynała drgać a powyżej 120km drgać mocniej a szybciej jadąc to wyrywało ręce.
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: marcinj6 »

marcinj6 pisze: 16 lut 2022, o 18:02 Sprawdziłem do 150km/h i zero. Z racji iż opony są kiepskie nie będę ryzykował. Ale co odrazu zauważyłem to że wcześniej kierownica biła a przy mniejszych prędkościach samochód jechał jakby opony miały guzy. Teraz moje odczucia jakbym jechał po stole. Nawet jak ostro przyspieszam to nie drgnie. Te opony co mam teraz z przodu były jeszcze względnie dobre nie licząc wysokości bieżnika:) ale do wiosny przekuleje na nich. Codziennie do pracy dojeżdżam obwodnicą więc pomyśl sobie jakie katorgie przechodziłem jak nie mogłem się rozpędzić bo po wyżej 100km/h kiera już zaczynała drgać a powyżej 120km drgać mocniej a szybciej jadąc to wyrywało ręce.

Edit przetestowałem przy prędkościach 140+ i zero bicia na kierownicy jedynie czuję na tyle ale to dlatego że tam mam te felerne opony
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 429
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: krzynol »

Ja co sezon melduję sie u Tujków i wyważam i odświeżam felgi
ale i tak bije i tak bije
S2 jest bardzo wrażliwy na najmniejsze niedoważenie /felgi/opony/półosi/przegubu
A wszystko to przez stalową poprzeczkę zespołu napędowego czyli popularny wózek pod silnikiem, która zbiera i wzmacnia masakrycznie bicia
Mam już graty do wymiany na system stary czy aluminiowy wózek, pełne wahacze, i nowy komplet tulei i sworzni.
Czasu brak na wymianę, ale będzie i zobaczymy
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: marcinj6 »

Ja od wizyty u Tujko zrobiłem jakieś 300km a poruszam się w większości po obwodnicy i póki co nie zauważyłem drgań na kierownicy podczas jazdy powyzej 140+ czy przyspieszania. Zobaczymy jak będzie po wymianie amortyzatorów z przodu i po zakupie i założeniu opon letnich.
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: marcinj6 »

Koła zmienione na 18" 225/40 i zrobiona geometria na hunterze i wszystko jest ok. Drgań póki co nie zauważyłem.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: maureliusz »

Elegancko. Też uważam gumy z pewnego źródła i kumaty operator Huntera robi robotę:-)

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: tomek evo »

Tak jak tu wiele razy padło S2 jest bardzo wrażliwa na wszelkie nieprawidłowości i chyba dlatego jednym pomaga to a innym tamto a jeszcze innym nic nie pomaga. U mnie problem tez występuje raz jest lepiej (prawie nic nie czuje) raz gorzej. Teraz będę zmieniał opony a być może zaszaleje z nowym kompletem felg (w starym komplecie mam 1 felę delikatnie pękniętą i spisałem ten komplet na straty) i zobaczymy co będzie. Na Hunterze nigdy nie byłem. Jak ktoś może polecić sprawnego operatora Huntera (bo sama maszyna to nie wszystko) ze Śląska i okolic to będę wdzięczny. Albo jakiegoś naprawdę kumatego wulkanizatora bo jak widać wyważenie na teoretyczne zero a prawidłowe wyważenie to 2 różne sprawy. Wyczytałem też aby dokręcić dobrze chyba te śruby mocujące sanki i kiedyś to faktycznie odczuwalnie pomogło.
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: marcinj6 »

Ja wyważałem koła u jednego z najlepszych wulkanizatorow w Gdańsku i okolicy. Efekt taki że po ułożeniu opon i ponownym wyważeniu na zero nic mi nie drga. Czy to 120 czy 140 czy 160 jadę spokojnie i gładko. Zbieżność ustawiana była na hunterze i sam byłem przy ustawianiu i wszystkie koła były na zielono. Wolałem zapłacić więcej za prostowanie felg oraz zestaw nowych opon z wyważaniem i optymalizacja i zrobienie zbieżności na hunterze dzięki temu teraz mam spokój i oby już tak zostało:)
tomekk1980
Posty: 137
Rejestracja: 23 wrz 2018, o 11:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomek
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: tomekk1980 »

U mnie też na zimowych kołach wszystko super, mógł bym zapomnieć co to drgania. czy 120 czy 140 czy 160 nic się nie dzieje.
Nie byłem przed zima wywarzać kół, tylko kontrola ciśnienia w oponach i na samochód.
nikola589
Posty: 6
Rejestracja: 4 maja 2022, o 18:59
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: nikola589 »

Witam,

Widze ze temat je dlugi i nie jestem jedyna osoba ktora jest "uczulona" na dzwieki jak mnie zona nazywa. :)

Od kilku miesiecy jestem wlascicielem Skody Superb 2014, 2.0 TDI 170KM z DSG transmisja. Otoz od czasu kupna slysze bardzo mocny dzwiek (jakby vibracje i buczenie) od 60-140km/h. Z kilku stron dostalem info ze to na 100% opony, bo to te stare z ktorymi kupilem samochod byly z 2015 roku.

Kupilem nowe letnie opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6, balansowanie - wazenie opon zostalo zrobione, sprawdzone zostaly felgi, zostal sprawdzony kat opon pod ktorym sie poruszaja, ale problem jak byl tak je. Wymiary opon to 225/40/R18, wczesniej byly 245/40/R18, ale problem taki sam. Buczenie sie slyszy, przy samej jezdzie, czyli jak przyzpieszam, puszczam pedal gazu, nawet jesli wrzuce DSG to statusu N w czasie jazdy, buczenie nadal jest. Probowalem takze z Sport modem, ale to nie zmienia sytuacji.

Buczenie jes najmocniejsze w przedziale 110-120, kiedy sie jedzie normalnie w "cruise" modzie, czyli bez naglego przyspiesznia lub hamowania.

Bylem u kilku roznych wulkanizatorow, wszyscy potwiedzili ze z oponami jest wszystko ok. Amortyzatory niedawno zmieniane, przeguby polosi takze ok, ogolnie mechanicznie niema problemow, ale budzenie nadal sie odczuwa spod pedalow (specjalnie na "Leg rest" po lewej stronie) i na kierownicy.

Macie jakies propozycje co moge dalej sprawdzic, czy moze do ktorego servisu w okolicy Warszawy sie udac?

Z gory dzieki za pomoc.
Djzabka
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2022, o 07:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: Djzabka »

Hej. Gdzie w Szczecinie dobrze wyważają koła? Mam problem z biciem jak inni użytkownicy. Byłem u 3 magików i dalej lipa.
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: sonic »

Djzabka pisze: 12 lip 2022, o 07:28 Hej. Gdzie w Szczecinie dobrze wyważają koła? Mam problem z biciem jak inni użytkownicy. Byłem u 3 magików i dalej lipa.
Dzwon i pytaj czy maja maszyny Hunter
PabloLG
Posty: 88
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Paweł
Lokalizacja: Chodziez (Weida De)

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: PabloLG »

U mnie bylo to samo. 140 i bicie na kierownicy
S2 kombi. Zmiana opon tyl na przod. I dobre wywazenie i jest ok.
Chociaz miejscami nieraz vzuc bicie.
Rookie84
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2022, o 21:30
Samochód: Superb II combi 4x4
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: Rookie84 »

W końcu po wielu próbach udało mi sie wyleczyć moją skodziane z drgań kierownicy💪💪💪🏆🏆🍾🍾😂🤣
Jak to zrobilem postaram sie opowiedziec w wiekszym skrócie.
Objaw: trzęsienie kierownica przy predkosciach 110-140. Zarówno kiedy przyspieszałem jak i wyhamowałem do tych predkosci. Drgrania nasilaly sie przy pokonywaniu lekkich zakrętów. Nie dalo sie z tym żyć, jednak 4 lata upłynęły zanim pokonałem bestię.

Srednio co pol roku robilem podejscie do wyeliminowania problemu.
Probowalem wszystkiego.
Najpierw oczywiscie, sprawdzenie zawieszenia. Tam wszystko ok. Dalej jedno wywazenie, potem wywazenie u innego wulkanizatora, potem wywaznie na aucie, potem wywazenie z dociskiem na huterze. Nic nie pomagalo.
Zmienilem opony. Bez rezultatu. Przed kupnem nowych felg uchronil mnie znajomy, który pozyczyl mi kpl swoich kol na których (u niego na s2) jezdzilo sie gladziutko. I zgadnijcie co? U mnie nadal lipa. Wtedy wiedzialem, ze trzeba szukac w zawieszeniu.
Kolejne naprawy to wymiana tarcz hamulcowych , oczywiscie nic sie nie zmienilo.
Piasty, nadal nic.
Wywazenie walu napedowego (mam wersje 4x4) nadal bez efektu.
Pojchalem na sprawdzenie polosi - tam tez luzow zadnych nie znalezli.
Belke mam w swojej wersji aluminowa, ale dla świętego spokoju wymnilem w niej te poduszki posrodku. I nic! Ku... NIC nie dalo.
Dzis minelo kolejne pol roku dramatu z drganiami dlatego postanowilem wymnic na chybil trafil kolejny (zapewne sprawny) element i postawilem na wewnetrzne przeguby. Po montazu odrazu nie sprawdzalem czy jest dobrze. Szczerze mialem juz do tego ogromny dystans.
Poczkalem do wieczora zeby sie troche rozluznilo na drogach. Pojchalem na wylotowke i tadaaammm mam sprawne auto 🥳🥳🥳🥳. Wszystko dziala jak trzeba. Nic nie trzesie!!! Wreszcie!!! Japier.. juz myslalem, ze to nie mozliwe. Znowu kocham moja skodzianke. The end. Tym razem happy end🤣🤣🤣
Awatar użytkownika
KriSSo
Posty: 285
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:31
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: Inny
Aktualnie: 310 KM / 400 Nm
Imię: Kriss
Lokalizacja: ZS

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: KriSSo »

Czy sprawdzenie przegubów wewnętrznych nastręcza wielkich problemów? Czy diagnostycznie nie da się tego wychwycić i potrzeba aż tyle czasu, żeby dojść do tego, że to przeguby wewnętrzne? Jak to jest z ich diagnostyką? Nie znam się, pytam po prostu, bez żadnej zbędnej złośliwości.
Golf Variant mk7.5
Obrazek
ODPOWIEDZ