Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: fabek »

Przeguby dostają luzy i można wyczuć go ręką. Może być luz osiowy a także góra-dół.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
PabloLG
Posty: 88
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Paweł
Lokalizacja: Chodziez (Weida De)

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: PabloLG »

Rookie84 pisze: 15 lip 2022, o 22:08 W końcu po wielu próbach udało mi sie wyleczyć moją skodziane z drgań kierownicy💪💪💪🏆🏆🍾🍾😂🤣
Jak to zrobilem postaram sie opowiedziec w wiekszym skrócie.
Objaw: trzęsienie kierownica przy predkosciach 110-140. Zarówno kiedy przyspieszałem jak i wyhamowałem do tych predkosci. Drgrania nasilaly sie przy pokonywaniu lekkich zakrętów. Nie dalo sie z tym żyć, jednak 4 lata upłynęły zanim pokonałem bestię.

Srednio co pol roku robilem podejscie do wyeliminowania problemu.
Probowalem wszystkiego.
Najpierw oczywiscie, sprawdzenie zawieszenia. Tam wszystko ok. Dalej jedno wywazenie, potem wywazenie u innego wulkanizatora, potem wywaznie na aucie, potem wywazenie z dociskiem na huterze. Nic nie pomagalo.
Zmienilem opony. Bez rezultatu. Przed kupnem nowych felg uchronil mnie znajomy, który pozyczyl mi kpl swoich kol na których (u niego na s2) jezdzilo sie gladziutko. I zgadnijcie co? U mnie nadal lipa. Wtedy wiedzialem, ze trzeba szukac w zawieszeniu.
Kolejne naprawy to wymiana tarcz hamulcowych , oczywiscie nic sie nie zmienilo.
Piasty, nadal nic.
Wywazenie walu napedowego (mam wersje 4x4) nadal bez efektu.
Pojchalem na sprawdzenie polosi - tam tez luzow zadnych nie znalezli.
Belke mam w swojej wersji aluminowa, ale dla świętego spokoju wymnilem w niej te poduszki posrodku. I nic! Ku... NIC nie dalo.
Dzis minelo kolejne pol roku dramatu z drganiami dlatego postanowilem wymnic na chybil trafil kolejny (zapewne sprawny) element i postawilem na wewnetrzne przeguby. Po montazu odrazu nie sprawdzalem czy jest dobrze. Szczerze mialem juz do tego ogromny dystans.
Poczkalem do wieczora zeby sie troche rozluznilo na drogach. Pojchalem na wylotowke i tadaaammm mam sprawne auto 🥳🥳🥳🥳. Wszystko dziala jak trzeba. Nic nie trzesie!!! Wreszcie!!! Japier.. juz myslalem, ze to nie mozliwe. Znowu kocham moja skodzianke. The end. Tym razem happy end🤣🤣🤣
Mam to samo od 3 lat. Ale widze blad zrobilem
Przegub woze od roku w aucie. Ale do pelbi szczescia wymienie.
U mnie hamulce przednie lozyska wymienione z zuzycia plus opony ktore bylo widac ze dziwnie sie zjechaly i bily.
Jest dobrze ale miejscami delikatnie bije. Najwiecej jak od zera ostro sie ruszy. I jak zimne auto. Jak wymienie to wtedy zdam relacje.
Piotr87
Posty: 56
Rejestracja: 16 gru 2019, o 21:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Piotr

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: Piotr87 »

Ja bujam się z drganiami od 4 lat i jak dotąd wymienilem tarcze, sworznie, końcówki, piasty, tuleje metalowo gumowe, drążek kierowniczy, wyrażałem kola i jakieś 3 miesiące temu wymienilem oba przegubu z prawej strony na firmę FAG. DRGANIA DALEJ SĄ.... Powiedz mi kolego jakiej firmy założyłeś przeguby i jaki rodzaj masz tych przegubów. Chodzi mi o to czy jest on trójramienny z krążkami wewnątrz czy taki i kulkami na całym obwodzie. Mam ochotę sprzedać to auto w cholerę........
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: maureliusz »

To ja ... napiszę co ostatnio się odwaliło u wulkanizatora...
Uprzedzam... żaden mózg inżyniera tego nie pojmie :-)

Jak pisałem wcześniej ostatnio (w zeszłym sezone) coś się stało i ... drgania zniknęło. No to poznaczyłem szybko koła + orietnacja felgi względem piasty. Założyłem tak po zimie... POEZJA! Ale, że się roszczelniło lekko klejenie opony z przodu to dałem ją na tył... i już tak kolorowo nie było... lekko drgało.
W sobotę postanowiłem w końcu wlecieć z nowymi kapciami tym razem GoodYear F1 (zamiast Continental PremiumContact). No to Hunter w sobotę z rana, wszystkie wagi poniżej 4kg... piko belo. Założyliśmy jak kazał komputer. Wpadam na A4.... TRAGEDIA. Auto.... się trzęsie! Piniondze drgają... Wracam...mówię do mechanika MASAKRA! Ale zachowajmy spokój mówię. Użyjmy moich zabobonów... i dajmy te koła jak było oznacznone + też felga względem piasty na znaki...
Przeżęgnałem się na wyjazd :-) i znowu na A4... POEZJA! Nic nie drga... kompletnie nic! Absolutnie nic!

Ja tego nie umiem wytlumaczyć. To się nie miało prawa udać. Na starych kołach owszem, ale po wrzuceniu nowych opon... SZOK!

Do dzisiaj nad tym myślę, ale radość z jazdy... nie do opisania...
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: Enriquez »

Czyli wychodzi na to, że felgi z piastami są do dupy. A najprawdopodobniej jedna z piast i jedna felga, którą udało Ci się jakimś cudem do niej dopasować.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: maureliusz »

Enriquez pisze: 25 lip 2022, o 22:28 Czyli wychodzi na to, że felgi z piastami są do dupy. A najprawdopodobniej jedna z piast i jedna felga, którą udało Ci się jakimś cudem do niej dopasować.
No... właśnie prawdziwy cud :-) Prawie jak totolotek albo węgiel na PGG :-D

Tylko... jak to możliwe, że po wrzuceniu nowych opon nadal jest tak idealnie na startup setupie... to jest chore.
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
PabloLG
Posty: 88
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Paweł
Lokalizacja: Chodziez (Weida De)

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: PabloLG »

Piotr87 pisze: 18 lip 2022, o 22:00 Ja bujam się z drganiami od 4 lat i jak dotąd wymienilem tarcze, sworznie, końcówki, piasty, tuleje metalowo gumowe, drążek kierowniczy, wyrażałem kola i jakieś 3 miesiące temu wymienilem oba przegubu z prawej strony na firmę FAG. DRGANIA DALEJ SĄ.... Powiedz mi kolego jakiej firmy założyłeś przeguby i jaki rodzaj masz tych przegubów. Chodzi mi o to czy jest on trójramienny z krążkami wewnątrz czy taki i kulkami na całym obwodzie. Mam ochotę sprzedać to auto w cholerę........
Napewno prawy siedzial? Przewaznie od strony kierowcy siada pierwszy
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: Enriquez »

maureliusz pisze:
Enriquez pisze: 25 lip 2022, o 22:28 Czyli wychodzi na to, że felgi z piastami są do dupy. A najprawdopodobniej jedna z piast i jedna felga, którą udało Ci się jakimś cudem do niej dopasować.
No... właśnie prawdziwy cud :-) Prawie jak totolotek albo węgiel na PGG :-D

Tylko... jak to możliwe, że po wrzuceniu nowych opon nadal jest tak idealnie na startup setupie... to jest chore.
No tak to możliwe, gdyż znalazłeś dopasowanie krzywej felgi do krzywej piasty. A opona nie ma tu znaczenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Piotr87
Posty: 56
Rejestracja: 16 gru 2019, o 21:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Piotr

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: Piotr87 »

Wyjęty bezpiecznik ABS, auto na kobylkach, wrzucam 5 bieg i zaczynam lekko ruszać kierownica. Prawa strona zaczyna się trząść mimo wymiany obu przegubów na FAG. Na alusach mi drga, na ori stalowych drga, drążę temat dalej.......
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: into »

Podczas tych drgań jakie elementy w aucie dostają po dupie ?
Mam wrażenie, że drążki kierownicze już mają dość :)
I'm the man on the silver mountain
Piotr87
Posty: 56
Rejestracja: 16 gru 2019, o 21:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Piotr

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: Piotr87 »

Powiem Ci, że wymienilem prawy drążek na SWAGa i dalej drga. Stary oryginalny po demontażu nie miał luzów.
Sebvek
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2022, o 10:35
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: Sebvek »

A jak odróżnić tą belkę aluminiowa od stalowej? Mam skodę superb 2.0 TDI 170, 11.2010 rok.

Wahacze też są różne, więc jak rozróżnić, które są które?

Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 422
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: krzynol »

aluminiowa to kawał belki gruby mocny
stalowa to z takiej blachy prasowana
Piotr87
Posty: 56
Rejestracja: 16 gru 2019, o 21:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Piotr

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: Piotr87 »

Wahacze też się różnią:
1. Wytłoczki z blachy.
2. Odlewane z żeliwa.
3. Aluminiowe.
mgrwitold
Posty: 8
Rejestracja: 16 wrz 2022, o 20:27
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Re: Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO

Post autor: mgrwitold »

Szanowni Forumowicze. Walczyłem i ja u siebie z drganiami kierownicy i całej budy. Zaznaczę, że po zakupie 2 lata temu wymieniłem przeguby wewnętrzne i zewnętrzne i lipa. Koła wyważanie na najlepszych sprzętach. Felgi u fachowca od prostowania. Wszystko Ok. Więc postanowiłem wymienić tarcze ( oczywiście z klockami) i piasty. I tu dupa blada. Zatem zacząłem dochodzić o co chodzi. I moje spostrzeżenia są takie : piasty zaproponowane przez pana w sklepie były może i Ok ale w porównaniu z droższymi ATE wypadły kiepsko. Mianowicie ich grubość to prawie połowa ATE. Pogrubione były tylko w miejscach gwintów śrub. A ATE grube na całym przekroju. Zatem zmiana na ATE i dla pewności nowy komplet tarcze klocki. Przy okazji wpadłem na pomysł sprawdzenia poduszek silnika. Łącznie 3 szt ( górna od strony zbiorniczka płynu chłodzącego , druga od skrzyni pod aku, trzecia łapa pod silnikiem). Wymieniłem na Febi. I od cała historia. Wibracje jak ręką odjął. Właśnie skończyłem testy na trasie. Bajka i oby sie to tak utrzymało.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ