Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

w Kia anulacje zamówień Ceedów i Proceedów z automatami i "oferta" zamówienia manuala po nowym cenniku...
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

stanlej pisze: 14 cze 2022, o 22:38 w Kia anulacje zamówień Ceedów i Proceedów z automatami i "oferta" zamówienia manuala po nowym cenniku...
O tym chcialem wspomniec jako argument z 1 reki ale juz mnie uprzedziles …
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arystander »

Enriquez pisze: 14 cze 2022, o 21:08 Słaba sytuacja, no ale mnie to w ogóle nie dziwi. Nikt nie będzie dopłacał do interesu. Tym bardziej, że w podwyższonej cenie chętny znajdzie się od ręki. Wizerunkowo natomiast pełna porażka.
Ale kto tu mówi o dopłacaniu do interesu? Nawet diler nie twierdzi, że cena oryginalna by oznaczała sprzedaż poniżej kosztów. Ja we wrześniu dostałem rabat 8%,który uważam za całkiem umiarkowany jak na tamten czas. Klient flotowy dostałby dwa razy tyle, a diler i tak by dobrze zarobił. Tu o chciwość chodzi, a aktualna sytuacja jest tylko wymówką.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Trudno to ocenić, nie znając liczb. Być może masz rację. Jakoś nie kojarzę, aby dilerzy mieli jakieś mega kokosy ze sprzedaży - prędzej leasingi, ubezpieczenia i przede wszystkim serwis. Natomiast nie sposób nie zauważyć, że wszystko drożeje, więc ceny nowych aut idą w górę, również dla dilera. A w obliczu inflacji - może okazać się, że czekając równy rok na auto - i dealer zechce nam je sprzedać w cenie z przed roku - to tak naprawdę mamy rabat 12,9% z tego tytułu..., bo pieniądze musimy zapłacić w chwili odbioru auta a nie zamówienia.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arystander »

Enriquez pisze: 14 cze 2022, o 22:52 Trudno to ocenić, nie znając liczb. Być może masz rację. Jakoś nie kojarzę, aby dilerzy mieli jakieś mega kokosy ze sprzedaży - prędzej leasingi, ubezpieczenia i przede wszystkim serwis. Natomiast nie sposób nie zauważyć, że wszystko drożeje, więc ceny nowych aut idą w górę, również dla dilera. A w obliczu inflacji - może okazać się, że czekając równy rok na auto - i dealer zechce nam je sprzedać w cenie z przed roku - to tak naprawdę mamy rabat 12,9% z tego tytułu..., bo pieniądze musimy zapłacić w chwili odbioru auta a nie zamówienia.
Powiem tak: ja również pracuję w przedsiębiorstwie, które ma produkt oparty na półprzewodnikach. I też są problemy z dostawami, opóźnienia, wzrosty cen. Ale umowy honorujemy. Jeśli robimy podwyżkę, to ogłaszamy to klientom na zasadzie: od tej daty będzie drożej, wszystkie zamówienia od tej daty są po nowych cenach. Jeśli ktoś zamówił wcześniej, dostaje produkt po starej cenie. Dla mnie tak się uczciwie robi biznes.
sssuperb
Posty: 22
Rejestracja: 8 lut 2022, o 16:16
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sssuperb »

Enriquez pisze: 14 cze 2022, o 22:52 Trudno to ocenić, nie znając liczb. Być może masz rację. Jakoś nie kojarzę, aby dilerzy mieli jakieś mega kokosy ze sprzedaży - prędzej leasingi, ubezpieczenia i przede wszystkim serwis. Natomiast nie sposób nie zauważyć, że wszystko drożeje, więc ceny nowych aut idą w górę, również dla dilera. A w obliczu inflacji - może okazać się, że czekając równy rok na auto - i dealer zechce nam je sprzedać w cenie z przed roku - to tak naprawdę mamy rabat 12,9% z tego tytułu..., bo pieniądze musimy zapłacić w chwili odbioru auta a nie zamówienia.
Nawiązując do wcześniejszego komentarza, VW w 2021 zarobił więcej sprzedając mniej, więc nie bardzo wiem o jakiej sprzedaży poniżej kosztów piszesz. Ja wpłaciłem nie małą zaliczkę ponieważ taką dealer sobie życzył, czekam ponad 9 miesięcy i co? jeżeli się nie zgodzę na podniesienie ceny to może anulują zamówienie i oddadzą mi zaliczkę, ale nie zrekompensują inflacji. Czyli ja mogę być w plecy i bez samochodu? dealer przenosi swoją odpowiedzialność prowadzenia działalności na klienta. Wykastrowali samochód, do tego dochodzi czas oczekiwania i na koniec nagroda w postaci dopłaty np. 10 000 nie tak to się robi ;)
adamzory
Posty: 39
Rejestracja: 30 lis 2021, o 06:53
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Imię: Adam

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: adamzory »

hej, jak wiecie jestem jednym z rekordzistów. Zamówienie kwiecień 2021 i poza kastracją cantona w styczniu zero informacji i dat.
2 tyg temu flotowiec z firmy zadzwonił i zapytał czy chce zrezygnować z matrixów. Twierdził, że auto się może nie wyprodukować przez kolejne miesiące. Dziś kolejny kontakt i potwierdzenie tego co sie dzieje więc podjąłem decyzję aby zrezygnować z tych świateł, trudno, jakoś to przeboleję, ale jeździć czymś trzeba. Insignia którą się aktualnie poruszam już ledwo zipie. Zobaczymy jaki to da efekt i czy data produkcji wskoczy na jakiś bliski termin.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

sssuperb pisze: 15 cze 2022, o 07:08
Enriquez pisze: 14 cze 2022, o 22:52 Trudno to ocenić, nie znając liczb. Być może masz rację. Jakoś nie kojarzę, aby dilerzy mieli jakieś mega kokosy ze sprzedaży - prędzej leasingi, ubezpieczenia i przede wszystkim serwis. Natomiast nie sposób nie zauważyć, że wszystko drożeje, więc ceny nowych aut idą w górę, również dla dilera. A w obliczu inflacji - może okazać się, że czekając równy rok na auto - i dealer zechce nam je sprzedać w cenie z przed roku - to tak naprawdę mamy rabat 12,9% z tego tytułu..., bo pieniądze musimy zapłacić w chwili odbioru auta a nie zamówienia.
Nawiązując do wcześniejszego komentarza, VW w 2021 zarobił więcej sprzedając mniej, więc nie bardzo wiem o jakiej sprzedaży poniżej kosztów piszesz. Ja wpłaciłem nie małą zaliczkę ponieważ taką dealer sobie życzył, czekam ponad 9 miesięcy i co? jeżeli się nie zgodzę na podniesienie ceny to może anulują zamówienie i oddadzą mi zaliczkę, ale nie zrekompensują inflacji. Czyli ja mogę być w plecy i bez samochodu? dealer przenosi swoją odpowiedzialność prowadzenia działalności na klienta. Wykastrowali samochód, do tego dochodzi czas oczekiwania i na koniec nagroda w postaci dopłaty np. 10 000 nie tak to się robi ;)
Jaka to jest nie mała... pewnie diler z Poznania bo oni swego czasu żądali 10tys zaliczki...
rafal490
Posty: 34
Rejestracja: 3 gru 2021, o 15:47
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: Inny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rafal490 »

Orientuje się ktoś ile wcześniej wskakuje termin produkcji ? miesiąc , dwa ? tydzień ?
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

rafal490 pisze: 17 cze 2022, o 15:19 Orientuje się ktoś ile wcześniej wskakuje termin produkcji ? miesiąc , dwa ? tydzień ?
Nie ma reguly, jedni mieli po miesiacu drudzy przez rok dalej go nie maja.
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

rafal490 pisze: 17 cze 2022, o 15:19 Orientuje się ktoś ile wcześniej wskakuje termin produkcji ? miesiąc , dwa ? tydzień ?
Mi wskoczył w połowie lutego termin na połowę marca (który przesunął się na początek czerwca). Zamówienie z sierpnia
rafal490
Posty: 34
Rejestracja: 3 gru 2021, o 15:47
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: Inny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rafal490 »

Veyron pisze: 17 cze 2022, o 19:03
rafal490 pisze: 17 cze 2022, o 15:19 Orientuje się ktoś ile wcześniej wskakuje termin produkcji ? miesiąc , dwa ? tydzień ?
Mi wskoczył w połowie lutego termin na połowę marca (który przesunął się na początek czerwca). Zamówienie z sierpnia
Czyli miesiąc wcześniej powinno coś wskoczyć...
jbeetle
Posty: 20
Rejestracja: 1 gru 2021, o 10:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jbeetle »

rafal490 pisze: 18 cze 2022, o 18:35
Veyron pisze: 17 cze 2022, o 19:03
rafal490 pisze: 17 cze 2022, o 15:19 Orientuje się ktoś ile wcześniej wskakuje termin produkcji ? miesiąc , dwa ? tydzień ?
Mi wskoczył w połowie lutego termin na połowę marca (który przesunął się na początek czerwca). Zamówienie z sierpnia
Czyli miesiąc wcześniej powinno coś wskoczyć...
W ostatnim roku trudno było doszukać się jakiejś reguły dotyczącej pojawiania się terminów produkcji - pewnie m. in. dlatego to jeden z popularniejszych wątków na forum ;).
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

Nie wiem czy mi sie wydaje ale nasz ogolny optymizm mozna wyrazic w zmniejszajacej sie ilosci postow .... szczegolnie tych newralgicznych z jakimis kluczowymi informacjami...
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

Wszyscy na wakacje już pojechali wymarzonymi Superbami :)
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
ODPOWIEDZ