Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

Ah no przepraszam, sub nie ma nawet 8 cali a jedynie 168 mm :S czyli to woofer grajacy jak sub
ilmash
Posty: 26
Rejestracja: 2 gru 2021, o 09:06
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ilmash »

artho pisze: 4 lip 2022, o 18:11
ilmash pisze: 4 lip 2022, o 16:58 Nie mam jeszcze ;) zamawiałem na początku roku mniej więcej(3.3 MY22/23, High Chroma Red+Nappa Red, bez panoramy), nawet nie idzie się przejechać na Śląsku albo są tacy zlewający temat dealerzy.
Jedz do Lellka, bardzo spoko sprzedawcy
Superba to ja już mam, ze Stingerem nie idzie znaleźć :D
puturas
Posty: 7
Rejestracja: 3 lip 2022, o 16:10
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: puturas »

Jestem tym szczęśliwcem, który po 9 miesiącach o 1 tygodniu ma jutro auto do odebrania:) nakładają jeszcze ceramikę.
Z minusów to autko jest droższe o 8.5 tys zł...
Oraz nie ma Cantona (będą tylko montować do L&K)
Zamówienie z 28.09.2021
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: stanlej »

puturas pisze: 5 lip 2022, o 13:14 Jestem tym szczęśliwcem, który po 9 miesiącach o 1 tygodniu ma jutro auto do odebrania:) nakładają jeszcze ceramikę.
Z minusów to autko jest droższe o 8.5 tys zł...
Oraz nie ma Cantona (będą tylko montować do L&K)
Zamówienie z 28.09.2021
Mimo wszystko gratulacje :)

A ile trwalo u Ciebie od dostarczenia do importera do transportu do dealera?
puturas
Posty: 7
Rejestracja: 3 lip 2022, o 16:10
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: puturas »

Wlasnie sztywno dat Ci nie podam, była taka sytuacja, że w systemie była data produkcji na koniec maja, dzwoniłem jakos przed Bożym ciałem to dostałem info ze wyprodukowane i jedzie i ma być po długim weekendzie. Ale ze mnie nie było w PL do końca czerwca to zadzwoniłem w poniedziałek 4 lipca I dostałem info, że czeka na mnie. (Dziwne ze nie zadzwonili od razu po przyjeździe) ale już mniejsza o to, czas na odbiór:)
Klimekpl
Posty: 115
Rejestracja: 17 mar 2022, o 07:35
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Klimekpl »

puturas pisze: 5 lip 2022, o 13:14 Jestem tym szczęśliwcem, który po 9 miesiącach o 1 tygodniu ma jutro auto do odebrania:) nakładają jeszcze ceramikę.
Z minusów to autko jest droższe o 8.5 tys zł...
Oraz nie ma Cantona (będą tylko montować do L&K)
Zamówienie z 28.09.2021
Kiedy cię poinformowali, że podnieśli cenę?

Mnie ostatnio zapewniał, że na razie mam nie zmienność ceny ale tyle to warte pewnie co odbiór w lutym ....
Awatar użytkownika
TMA72
Posty: 99
Rejestracja: 11 kwie 2022, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 246KM/480NM
Lokalizacja:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: TMA72 »

Ja od Dilera nie mam info o zmianie ceny, raczej o gwarancji tej z zamówienia ( 02.02.22 ), za to wg niego poślizg względem wcześniejszych terminów to min. 3 mce ( ze względu na matrixy ) ....daty produkcji brak :(
puturas
Posty: 7
Rejestracja: 3 lip 2022, o 16:10
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: puturas »

Klimekpl pisze: 5 lip 2022, o 15:45
puturas pisze: 5 lip 2022, o 13:14 Jestem tym szczęśliwcem, który po 9 miesiącach o 1 tygodniu ma jutro auto do odebrania:) nakładają jeszcze ceramikę.
Z minusów to autko jest droższe o 8.5 tys zł...
Oraz nie ma Cantona (będą tylko montować do L&K)
Zamówienie z 28.09.2021
Kiedy cię poinformowali, że podnieśli cenę?

Mnie ostatnio zapewniał, że na razie mam nie zmienność ceny ale tyle to warte pewnie co odbiór w lutym ....
W maju jak poznałem date produkcji juz mi przekazano, że będzie wyższa cena. A o ile to się dowiedziałem 2 dni temu. I generalnie o braku Cantony dowiedziałem się jak sam zapytałem bo "poczytałem taką informację na forum" . Reszta wszystko porównałem konfigurację z zamówienia i tą w stanie faktycznym to wszystko jest, z matrixami włącznie.
puturas
Posty: 7
Rejestracja: 3 lip 2022, o 16:10
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: puturas »

TMA72 pisze: 5 lip 2022, o 16:41 Ja od Dilera nie mam info o zmianie ceny, raczej o gwarancji tej z zamówienia ( 02.02.22 ), za to wg niego poślizg względem wcześniejszych terminów to min. 3 mce ( ze względu na matrixy ) ....daty produkcji brak :(
A jeśli chodzi o zmianę ceny to znam przypadki np. znajomy, że mimo gwarancji ceny i tak podwyższają powołując się na siłę wyższa (wojna?) Wiec takie to gwarancje
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arystander »

W moim przypadku udało się porozumieć z dealerem i odbieram auto w czwartek. Cena wyższa, ale również odkupują ode mnie auto za więcej niż oryginalnie ustalone, plus stały rabat 15% na usługi i części.

Jakby kogoś interesowało, to tutaj wyniki moich zapytań. Klient indywidualny, wpis w umowie o podwyżkach tylko przy podwyżce VAT albo akcyzy.

1. Centrala Skoda - zasadniczo uważają dealerów za niezależne podmioty i nie wtrącają się w takie dyskusje.

2. UOKiK - żądanie podwyższenia ceny zostało u mnie zinterpretowane jako bezzasadne. Teoretycznie, gdybym chciał się sądzić to byłaby możliwość wywalczenia odszkodowania.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Ja dziś otrzymałem dobre info od dealera ze Tydz 33 zamrożony brak info kastracji oprócz składanego siedziska pasażera które usunęliśmy jeszcze chyba w zeszłym roku.
Zamrożony z Cantonem, Pamietem Balck, Matrixami TAH z SA i RTA zobaczymy co sie wydarzy w miedzy czasie. Czy coś fabryka zwrotnie napisze ze coś trzeba zmienić lub nie : ) jest nadzieje aby abuto jskosnmoze w sierpniu odebrać.

Info od dealera ze Ci co stracą GW ceny na koniec sierpnia zostaną zostawieni i skoda da im dod. 2k rabatu na nowy cennik.

Tyle ze podwyżka(w przypadku Scout'a) to 9.750 ( wiec zmieni sie tylko na 7.750... nie brzmi to optymistycznie ale pozostaje czekać.


Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

siemi1 pisze: 6 lip 2022, o 11:01 Ja dziś otrzymałem dobre info od dealera ze Tydz 33 zamrożony brak info kastracji oprócz składanego siedziska pasażera które usunęliśmy jeszcze chyba w zeszłym roku.
Zamrożony z Cantonem, Pamietem Balck, Matrixami TAH z SA i RTA zobaczymy co sie wydarzy w miedzy czasie. Czy coś fabryka zwrotnie napisze ze coś trzeba zmienić lub nie : ) jest nadzieje aby abuto jskosnmoze w sierpniu odebrać.

Info od dealera ze Ci co stracą GW ceny na koniec sierpnia zostaną zostawieni i skoda da im dod. 2k rabatu Obrazek na nowy cennik.

Tyle ze podwyżka(w przypadku Scout'a) to 9.750 ( wiec zmieni sie tylko na 7.750... nie brzmi to optymistycznie ale pozostaje czekać.


Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
To wyglada na to że nasze Superby w tym samym tygodniu zjadą z taśmy :)
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2359
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Oby!

Kto popsuł tabelke?

Dopisujciensie nankoncu i nie usuwajcie stworzonego filtra. Wszystkie formuły do poprawienia bo niewłaściwe zakresy zbierają teraz ...

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka


Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Tomtomek
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2022, o 19:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 190KM
Imię: Tomasz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Tomtomek »

Witam , info z dzisiaj planowany termin 37 tydzień , trzeba czekać😔
Awatar użytkownika
TMA72
Posty: 99
Rejestracja: 11 kwie 2022, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 246KM/480NM
Lokalizacja:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: TMA72 »

Info z dzisiaj...termin produkcji nie wcześniej niż 2023rok... zamówienie z 01.02.22. :cry: , czyli czas oczekiwania będzie ponad rok :oops:
ODPOWIEDZ