Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: orlik »

asteriksx kilka postów wyżej napisał, że ma takie auto do odbioru.
Kornel23
Posty: 13
Rejestracja: 3 lut 2022, o 10:13
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Kornel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kornel23 »

Wczoraj odebrany wersja Style 2.0 tsi 190 km. Produkcja grudzień i widzę że jest założona osłona silnika. Schowek przed pasażerem podświetlany ale nie klimatyzowany. Podłokietnik klimatyzowany, ale znowu nie oświetlony 🙂
Załączniki
20230122_133308.jpg
Ostatnio zmieniony 22 sty 2023, o 20:25 przez Kornel23, łącznie zmieniany 1 raz.
artho
Posty: 1038
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

W 2.0 TSI 190KM chyba nie zabierali plastiku.
Awatar użytkownika
wjabl
Posty: 66
Rejestracja: 1 paź 2018, o 13:01
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wjabl »

Zabierali, od kwietnia jeżdżę bez osłony
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

wjabl pisze: 22 sty 2023, o 19:05 Zabierali, od kwietnia jeżdżę bez osłony
To farta mam, odbierałem we wrześniu 2.0TSI 190KM i jest osłona :D
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
komoornik
Posty: 1004
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Czy to fart to się okaże jak nie będzie samozapłonu 🤭
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pejot »

komoornik pisze: 22 sty 2023, o 20:49 Czy to fart to się okaże jak nie będzie samozapłonu 🤭
W sumie to ciekawe, bo jak dobrze śledzę wątek to na brak osłon narzekali tylko właściciele mocniejszego 2.0TSI. To chyba pierwszy głos o tym, że i słabsze wersji pozbawiali osłon.
A podobno tym co dostali osłony do wersji 280KM to ASO na pierwszej lepszej wizycie zabierało te osłony. Ciekawe jak to jest naprawdę :)
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Awatar użytkownika
wjabl
Posty: 66
Rejestracja: 1 paź 2018, o 13:01
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wjabl »

Czy mi zabrali, czy przyjechało bez osłony - nie wiem :)
Odebrałem auto bez z zapewnieniem, że zostanie uzupełniona.
Przypomnę się z tematem w ASO przed pierwszym przeglądem, pewnie koło kwietnia.
adamzory
Posty: 39
Rejestracja: 30 lis 2021, o 06:53
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Imię: Adam

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: adamzory »

adamzory pisze: 19 sty 2023, o 13:12
siemi1 pisze: 18 sty 2023, o 19:39
adamzory pisze:
no to mamy odpowiedź dlaczego tyle to trwa.
A ty jeszcze nie odebrałeś?

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
hej, dziś flotowcy mi potwierdzili, że auto dotarło do nich od dilera więc zapraszają po odbiór (Wa-wa). Niestety nie wybieram się i czasu brak więc odbiorę w środę 25.01. Teoretycznie mógłbym dziś, ale nie wybieram sie do stolicy. Jak odbiorę to dam znać i wrzucę w plik dzisiejszą datę odbioru.
Hej, odebrałem dziś w końcu więc kończy się chyba moja przygoda na tym forum. W sumie 21 miesięcy czekania. Podpisałem kwity i odjechałem, wrażenia pozytywne. Za kilka dni napiszę czy wszystko OK. Cantona nie ma zgodnie z tym co diler pisał w Q1 22 (czy wykastrować - potwierdziliśmy że kastrować). Matrixy są. To co zauważyłem na juz to nie ma systemu wykrywania samochodu w lusterku w martwym polu, a miało być w jakimś pakiecie. Pozdrawiam :)
Załączniki
20230123_140851.jpg
20230123_140841.jpg
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2347
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Uu Panie Gratki! To sie naczekałeś ale doczekałeś.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
komoornik
Posty: 1004
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

adamzory pisze: 23 sty 2023, o 17:53
adamzory pisze: 19 sty 2023, o 13:12
siemi1 pisze: 18 sty 2023, o 19:39 A ty jeszcze nie odebrałeś?

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
hej, dziś flotowcy mi potwierdzili, że auto dotarło do nich od dilera więc zapraszają po odbiór (Wa-wa). Niestety nie wybieram się i czasu brak więc odbiorę w środę 25.01. Teoretycznie mógłbym dziś, ale nie wybieram sie do stolicy. Jak odbiorę to dam znać i wrzucę w plik dzisiejszą datę odbioru.
Hej, odebrałem dziś w końcu więc kończy się chyba moja przygoda na tym forum. W sumie 21 miesięcy czekania. Podpisałem kwity i odjechałem, wrażenia pozytywne. Za kilka dni napiszę czy wszystko OK. Cantona nie ma zgodnie z tym co diler pisał w Q1 22 (czy wykastrować - potwierdziliśmy że kastrować). Matrixy są. To co zauważyłem na juz to nie ma systemu wykrywania samochodu w lusterku w martwym polu, a miało być w jakimś pakiecie. Pozdrawiam :)
Koniec przygody z forum?

Chyba dopiero początek, spokojnie jeszcze wrócisz zapytać o różne wady i usterki 😅
artho
Posty: 1038
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Super kolorek!
criav
Posty: 22
Rejestracja: 12 gru 2022, o 19:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: criav »

adamzory pisze: 23 sty 2023, o 17:53 Cantona nie ma zgodnie z tym co diler pisał w Q1 22 (czy wykastrować - potwierdziliśmy że kastrować). Matrixy są. To co zauważyłem na juz to nie ma systemu wykrywania samochodu w lusterku w martwym polu, a miało być w jakimś pakiecie.
Z ciekawości to była opcja żebyś czekał na Cantona, czy dostałeś ofertę "albo bierzesz bez, albo nie bierzesz wcale"?

Ogólnie to pewnie wszyscy dilerzy i producenci teraz tak robią, ale jestem zniesmaczony tym kastrowaniem aut. W cenniku na 2023 dalej jest klimatyzowany schowek przed pasażerem, a nikt go nie dostaje. Blind Spot assist też jest moim zdaniem przydatną rzeczą, a nagle okazuje się, że auto jest bez niego.

Co wtedy? Można liczyć wtedy na jakiekolwiek zadośćuczynienie czy klient jest na straconej pozycji? Zwłaszcza jeśli coś miało być w standardzie, czyli w cenie bazowej auta, a okazuje się, że tego nie ma. Na logikę powinni zwrócić równowartość tego elementu, po cenie ASO części+robocizna jeśli ktoś by chciał to jednak później sobie dołożyć we własnym zakresie, o ile to możliwe.
adamzory
Posty: 39
Rejestracja: 30 lis 2021, o 06:53
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Imię: Adam

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: adamzory »

criav pisze: 24 sty 2023, o 09:33
adamzory pisze: 23 sty 2023, o 17:53 Cantona nie ma zgodnie z tym co diler pisał w Q1 22 (czy wykastrować - potwierdziliśmy że kastrować). Matrixy są. To co zauważyłem na juz to nie ma systemu wykrywania samochodu w lusterku w martwym polu, a miało być w jakimś pakiecie.
Z ciekawości to była opcja żebyś czekał na Cantona, czy dostałeś ofertę "albo bierzesz bez, albo nie bierzesz wcale"?

Ogólnie to pewnie wszyscy dilerzy i producenci teraz tak robią, ale jestem zniesmaczony tym kastrowaniem aut. W cenniku na 2023 dalej jest klimatyzowany schowek przed pasażerem, a nikt go nie dostaje. Blind Spot assist też jest moim zdaniem przydatną rzeczą, a nagle okazuje się, że auto jest bez niego.

Co wtedy? Można liczyć wtedy na jakiekolwiek zadośćuczynienie czy klient jest na straconej pozycji? Zwłaszcza jeśli coś miało być w standardzie, czyli w cenie bazowej auta, a okazuje się, że tego nie ma. Na logikę powinni zwrócić równowartość tego elementu, po cenie ASO części+robocizna jeśli ktoś by chciał to jednak później sobie dołożyć we własnym zakresie, o ile to możliwe.
hej, nie pamietam juz jak to było z tym Cantonem, czy oni pytali czy zgadzamy się na kastrację, czy po prostu oznajmili, ze tego nie bedzie. Chyba pytali na co była zgoda. Bez tego można żyć. Tylko życie pokazało że to wcale nie przyspieszyło tematu bo na auto czekaliśmy prawie rok przez jazdę z matrixami od tego momentu wiec moze nie warto było rezygnować wtedy bo być moze byłby w środku. Trudno powiedzieć.
Kris RJS
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2022, o 17:47
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kris RJS »

U mnie w L&K nic nie było kastrowane, zgodnie z zamówieniem.
ODPOWIEDZ