Witam wszystkich na tym forum...
To mój pierwszy post jako nowego posiadacza Superb III L&K 2,0TDI 190 KM DSG 4x4
Pierwsza Skoda w życiu - zobaczymy jak ocenię ją za jakiś czas.
Ale do rzeczy. zainstalowałem dziś aktualizację dodającą POI - Fotoradary do Columbusa. Na liście wyboru zaznaczyłem pokazywanie na mapie i.... są - jeszcze nie sprawdzalem jak to działa ale na całej mapie są widoczne.
Dla chętnych załączam plik zip (rozpakowujemy do głównego katalogu karty SD) i aktualizujemy robiac aktualizację oprogramowania.
https://www.dropbox.com/s/jzqwlgenxuahp ... 4.zip?dl=0
Jak stworzyłem takie uaktualnienie?
otóż na stronach Skody znalazłem:
http://mydestination.skoda-auto.com/POIs
i tam też można importować własne POI lub POI z popularnych systemów nawigacyjnych.
Dajcie znać o swoich doświadczeniach... czy udało się komuś dograć dźwięk ostrzeżeń??
Pozdrawiam
hipmen
Fotaradary Stacjonarne EU + PL - Columbus + żółta ikonka
- whity
- Posty: 14835
- Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
- Samochód: Inny
- Silnik: Inny
- Aktualnie: 333km / 703nm
- Lokalizacja: MS
Re: Fotaradary Stacjonarne EU + PL - Columbus + żółta ikonka
Dźwięku raczej nie bedzie...dlatego taki typ Antyradaru jest non sens, bo przecież się nie gapisz w nawigację cały czas
Nie bójcie się być premium.
#stayPremium
#stayPremium
Re: Fotaradary Stacjonarne EU + PL - Columbus + żółta ikonka
Jest dźwięk. Oczywiście, nie taki jak by człowiek sobie tego życzył, ale jest Podczas tej całej machinacji na w/w stronie, tej czy VW, obojętne, klikasz po prostu, że chcesz być ostrzegany komunikatem dźwiękowym i już.
Pomijam kwestie, że te punkty POI co się wgrywa to kompletnie nie służą opcji fotoradarowej i ostrzegania ale na upartego... czemu nie
Problemem jest jak dla mnie raczej uzyskanie dobrej i aktualnej bazy fotoradarów w jakimś formacie obsługiwanym przez ten konwerter ze Skody. Jak by ktoś się spotkał z takową to prośba o podlinkowanie
Pomijam kwestie, że te punkty POI co się wgrywa to kompletnie nie służą opcji fotoradarowej i ostrzegania ale na upartego... czemu nie
Problemem jest jak dla mnie raczej uzyskanie dobrej i aktualnej bazy fotoradarów w jakimś formacie obsługiwanym przez ten konwerter ze Skody. Jak by ktoś się spotkał z takową to prośba o podlinkowanie
- respond
- Posty: 56
- Rejestracja: 18 wrz 2015, o 10:23
- Samochód: Superb III combi
- Silnik: 2.0TSI (190KM)
- Lokalizacja: Tarnów
Re: Fotaradary Stacjonarne EU + PL - Columbus + żółta ikonka
Odgrzebałem temat, bo wybieram się na Węgry, a tam teraz kosmos z radarami, i tak:
W miarę aktualną bazę dla Polski i Europy masz tutaj:
https://pebx.pl/t/zawsze-aktualne-fotor ... 45.599855/
Konwerter online dla formatów "akceptowalnych" przez Skoda MyDestinations znajdziesz tu:
https://tomtom.gps-data-team.com/
W miarę aktualną bazę dla Polski i Europy masz tutaj:
https://pebx.pl/t/zawsze-aktualne-fotor ... 45.599855/
Konwerter online dla formatów "akceptowalnych" przez Skoda MyDestinations znajdziesz tu:
https://tomtom.gps-data-team.com/
- Iron
- Posty: 277
- Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
- Samochód: Superb III 4x4
- Silnik: 2.0TSI (280KM)
- Lokalizacja: WA (SK)
- Kontakt:
Re: Fotaradary Stacjonarne EU + PL - Columbus + żółta ikonka
Zrobiłem waszą procedurę czyli ściągnąłem radary PL dla Tom Tom. Potem skonwertowałem na GPX i poprzez stronę Skoda MyDestination wygenerowałem plik który rozpakowałem na kartę.
W trakcie importu punktów POI niestety przy 46% wyskakuje błąd więc dzisiaj zrobię procedurę od nowa bo może coś w trakcie tych wszystkich konwersji przekłamało.
Dam znać czy dzisiaj się uda.
Aktualizacja: Niestety ten sam błąd w tym samym miejscu. Przeglądam te punkty (aktualizacja z 07.06) i są jakieś w Afryce oraz na oceanie Postaram się je usunąć i jeszcze raz przetestować.
Aktualizacja: Chyba znalazłem problem. Konwertery na stronie: https://tomtom.gps-data-team.com/ działają rożnie czyli dają różne pliki pomimo wybrania tego samego formatu czyli np. pokazuje się fotoradar na oceanie . Zobaczę dzisiaj lub jutro czy się zaczyta do Columbusa.
W trakcie importu punktów POI niestety przy 46% wyskakuje błąd więc dzisiaj zrobię procedurę od nowa bo może coś w trakcie tych wszystkich konwersji przekłamało.
Dam znać czy dzisiaj się uda.
Aktualizacja: Niestety ten sam błąd w tym samym miejscu. Przeglądam te punkty (aktualizacja z 07.06) i są jakieś w Afryce oraz na oceanie Postaram się je usunąć i jeszcze raz przetestować.
Aktualizacja: Chyba znalazłem problem. Konwertery na stronie: https://tomtom.gps-data-team.com/ działają rożnie czyli dają różne pliki pomimo wybrania tego samego formatu czyli np. pokazuje się fotoradar na oceanie . Zobaczę dzisiaj lub jutro czy się zaczyta do Columbusa.
- Iron
- Posty: 277
- Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
- Samochód: Superb III 4x4
- Silnik: 2.0TSI (280KM)
- Lokalizacja: WA (SK)
- Kontakt:
Re: Fotaradary Stacjonarne EU + PL - Columbus + żółta ikonka
No to znalazłem problem i rozwiązanie.
Ten konwerter (ov2 na CVS) https://tomtom.gps-data-team.com/poi/ov2-to-csv.php działa inaczej niż np. konwersja z poziomu POI Managera po prostu źle działa.
Ja zastosowałem konwersję z poziomu POI Managera na CVS https://www.gps-data-team.com/convert/ . Potem otworzyłem plik CSV i wykasowałem pierwszy wiersz ponieważ w przeciwnym wypadku jak się zaczytuje taki plik do MyDestinations to wywala błąd aplikacji. Oczywiście jak przeglądam CSV to poprawiam jeszcze krzaki z konwersji polskich znaków - zdarzały się. Potem reszta już szła bez zastrzeżeń.
Sprawdziłem również, że jest sygnał dźwiękowy jak się zbliżamy do POI (moim zdanie za późno ) jeżeli zaznaczymy tą opcję w imporcie pliku CSV do MyDestinations.
To wszytko. Mam nadzieję, że komuś to się przyda.
Ten konwerter (ov2 na CVS) https://tomtom.gps-data-team.com/poi/ov2-to-csv.php działa inaczej niż np. konwersja z poziomu POI Managera po prostu źle działa.
Ja zastosowałem konwersję z poziomu POI Managera na CVS https://www.gps-data-team.com/convert/ . Potem otworzyłem plik CSV i wykasowałem pierwszy wiersz ponieważ w przeciwnym wypadku jak się zaczytuje taki plik do MyDestinations to wywala błąd aplikacji. Oczywiście jak przeglądam CSV to poprawiam jeszcze krzaki z konwersji polskich znaków - zdarzały się. Potem reszta już szła bez zastrzeżeń.
Sprawdziłem również, że jest sygnał dźwiękowy jak się zbliżamy do POI (moim zdanie za późno ) jeżeli zaznaczymy tą opcję w imporcie pliku CSV do MyDestinations.
To wszytko. Mam nadzieję, że komuś to się przyda.