Montaż wideorejestratora

kolczyq
Posty: 48
Rejestracja: 26 paź 2020, o 21:00
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: kolczyq »

Wczoraj podpiąłem u siebie kamerę. Wszystko okej, ale czasem rzuca błędem od SOS i resetuje się radio. Ktoś wie może jak rozwiązać problem? Przy podłączaniu zapomniałem wyłączyć zapłon i wypiąłem bezpiecznik.

Obrazek
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 184
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: mackowski30 »

Co to za urządzenie, ładowarka USB?
kolczyq
Posty: 48
Rejestracja: 26 paź 2020, o 21:00
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: kolczyq »

Przejściówka z 9-36V na 5V i wyjście USB lub normalnie przewodami.
Awatar użytkownika
johny07z
Posty: 28
Rejestracja: 10 lis 2020, o 21:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Nettetal DE

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: johny07z »

przemoka pisze: 29 kwie 2017, o 19:35
1) Rozebrałem obudowę lusterka zgodnie z poniższym zdjęciem. Użyłem do tego starej karty kredytowej i jakiejś szpatułki plastikowej, która została mi po jakimś remoncie, chyba do paneli albo wuj wie po co :lol: Najważniejsze, to robić to delikatnie i poszczególne zaczepy puszczą same

2) Elegancko przeprowadziłem zasilanie od kamerki (za lusterkiem, od strony pasażera) przez całe podszybie, belkę boczną przednią aż za schowek na kondomy i do bezpieczników. Okazuje się, że jak się zdejmie te plastiki wokół lusterka, to wtedy w podsufitce jest bardzo dużo luzu i kable można położyć z łatwością. Koniec końców z podsufitki wystaje kabelek mini USB, który włazi do modułu GPS kamerki.
Kilka słów o sytuacji. Najpierw zamontowałem, później tu trafiłem. Chcę ją na stałe podłączyć bypass'em do bezpieczników. Kamerka jednak jest zamontowana po prawej. Czy da się zdjąć tę obudowę lusterka nr 1 i 2, tak by kabel poprowadzić jak na czerwonej strzałce? Aktualnie ciągnie się w prawo, kolor żółty, i schodzi uszczelką, dalej pod schowkiem do konsoli centralnej do wyjścia usb.
To zdjęcie obudowy od ciebie to jest całość - nr 1 i 2 czy tylko 1? Piszesz o podszybiu, rozumiem, że u ciebie ten kabel idzie w miejscu nr 4 z mojego zdjęcia i żółtej strzałki, zgadza się? Jeśli tak, to czy wygląda to schludnie, tj. nie widać tego kabla? Wolę kamerkę po prawej od lusterka niż po lewej, no ale jak będzie trzeba, to ją przemontuję.
Obrazek
kolczyq
Posty: 48
Rejestracja: 26 paź 2020, o 21:00
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: kolczyq »

johny07z pisze: 15 lip 2021, o 21:49
przemoka pisze: 29 kwie 2017, o 19:35
1) Rozebrałem obudowę lusterka zgodnie z poniższym zdjęciem. Użyłem do tego starej karty kredytowej i jakiejś szpatułki plastikowej, która została mi po jakimś remoncie, chyba do paneli albo wuj wie po co :lol: Najważniejsze, to robić to delikatnie i poszczególne zaczepy puszczą same

2) Elegancko przeprowadziłem zasilanie od kamerki (za lusterkiem, od strony pasażera) przez całe podszybie, belkę boczną przednią aż za schowek na kondomy i do bezpieczników. Okazuje się, że jak się zdejmie te plastiki wokół lusterka, to wtedy w podsufitce jest bardzo dużo luzu i kable można położyć z łatwością. Koniec końców z podsufitki wystaje kabelek mini USB, który włazi do modułu GPS kamerki.
Kilka słów o sytuacji. Najpierw zamontowałem, później tu trafiłem. Chcę ją na stałe podłączyć bypass'em do bezpieczników. Kamerka jednak jest zamontowana po prawej. Czy da się zdjąć tę obudowę lusterka nr 1 i 2, tak by kabel poprowadzić jak na czerwonej strzałce? Aktualnie ciągnie się w prawo, kolor żółty, i schodzi uszczelką, dalej pod schowkiem do konsoli centralnej do wyjścia usb.
To zdjęcie obudowy od ciebie to jest całość - nr 1 i 2 czy tylko 1? Piszesz o podszybiu, rozumiem, że u ciebie ten kabel idzie w miejscu nr 4 z mojego zdjęcia i żółtej strzałki, zgadza się? Jeśli tak, to czy wygląda to schludnie, tj. nie widać tego kabla? Wolę kamerkę po prawej od lusterka niż po lewej, no ale jak będzie trzeba, to ją przemontuję.
Obrazek
Nie trzeba tych plastików ściągać. U mnie kabel jest wciśnięty po łuku pod obudowę czujników, podsufitką, słupkiem i do skrzynki z bezpiecznikami. Kabel widać jedynie przy samej kamerze, jak wchodzi w podsufitkę.
Plastikowe narzędzie i bez problemu wepchniesz kabel wszędzie. Największy problem miałem ze słupkiem, bo jest dostać sztywny i jak kabel się źle ułoży to słupek będzie odstawał.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: przemoka »

ja zdjąłem tę obudowę nr1 i tam w podsufitce (którą głupio nazwałem podszybiem) puściłem przewód. I faktycznie, przy słupku jest trochę gorzej, bo jest sztywny jak pieron.
Teraz mam podobną zagwozdkę w A5, bo nie chcę niczego połamać, więc chyba mnie czeka wypad do ASO.
Sdss
Posty: 532
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: Sdss »

Gdzie podpiąć masa w skrzynce bezpieczników?
komoornik
Posty: 1018
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: komoornik »

Oczko i pod śrubę?
Awatar użytkownika
johny07z
Posty: 28
Rejestracja: 10 lis 2020, o 21:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Nettetal DE

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: johny07z »

konradoo pisze: 14 sty 2020, o 17:58 Cześć,
Trochę odgrzeję temat ale zawsze kolejne potwierdzenie metody rozwiązania problemu się przyda ;) Dla laików chcących podpiąć się wideorejestratorem do skrzynki bezpieczników w SIII aby uniknąć dyndających kabli pod lusterkiem potwierdzam, że najprostszym sposobem jest montaż dodatkowego gniazda USB w okolicy bezpieczników i podpięcie do niego oryginalnego kabla od kamerki spuszczonego słupkiem A pod uszczelką nawet bez zdejmowania osłony słupka prosto do bezpieczników za osławionym już schowkiem na rękawiczki :D Jestem totalnym elektrycznym laikiem więc żadne lutowanie przy lampce i sztukowanie przewodów nie wchodziło w grę a tym sposobem dałem rade i działa także nic prostszego. Wystarczy gniazdo USB z dwoma konektorami takie jak te:
https://allegro.pl/oferta/gniazdo-samoc ... ZTY3Y2M%3D
W sumie mogę polecić właśnie to bo jest zaskakująco solidnie wykonane, ma w zestawie już dwa kable do podłączenia i idealnie mieści się w puste miejsce które mam w polach bezpieczników A i B po prawej stronie wg schematu bezpieczników dla SIII. Do tego standardowy bypass 19mm w gniazdo bezpiecznika:
https://allegro.pl/oferta/dodatkowy-bez ... YWIyZTM%3D
Podane przez kolegę linki działają do tej pory, w zeszłym miesiącu kupowałem to samo. Montaż podobnie, jedyne co, to kabel puściłem w obudowie słupka, odchyliłem ją, kabel puściłem za airbagiem i do skrzynki z bezpiecznikami. Tam gniazdo usb na trytytki, masa pod śrubę, bypass niestety nie kojarzę, ale sprawdzę to w wolnej chwili. Wszystko działa bez problemu.
kolczyq pisze: 16 lip 2021, o 10:21 Nie trzeba tych plastików ściągać. U mnie kabel jest wciśnięty po łuku pod obudowę czujników, podsufitką, słupkiem i do skrzynki z bezpiecznikami. Kabel widać jedynie przy samej kamerze, jak wchodzi w podsufitkę.
Plastikowe narzędzie i bez problemu wepchniesz kabel wszędzie. Największy problem miałem ze słupkiem, bo jest dostać sztywny i jak kabel się źle ułoży to słupek będzie odstawał.
Faktycznie udało się kabel schować ;)
harc2000
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2021, o 20:05
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid
Imię: Jędrzej

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: harc2000 »

Cześć,
U mnie w obudowie lusterka jest miejsce na port usb-c. Pusty bo nie wziąłem takiej opcji. Czy można tą opcję dodać? Może to tylko kwestia dodania gniazda i wpięcia jakiegoś kabelka?

Poniżej zdjęcie jak to obecnie wygląda

https://photos.app.goo.gl/u24zBN5HRoP2xapv6
ElDiablo
Posty: 40
Rejestracja: 23 wrz 2021, o 21:34
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: ElDiablo »

Hej, Jako że sam też będę przenosił przewod kamery na dugą mańkę lustra, pozwolę sobie na małą podpowiadałkę którą to znalazłem w czeluściach tuby.
https://youtu.be/_Z8ZjfoxEuw
Awatar użytkownika
Paweł-Olnama
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2017, o 18:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: Paweł-Olnama »

Elegance pisze: 22 gru 2015, o 06:16 Mi się tam nic nie mieści...
Bo masz duże "ręce"
colver
Posty: 52
Rejestracja: 23 paź 2021, o 21:56
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: colver »

Dzień dobry,

Chciałem trochę odgrzać temat.
Kilka tygodni temu nabyłem SIII Sportline z 2018 r.
Mam kamerę 70 mai Dash Cam Pro z poprzedniego auta i chciałem ją zamontować prawilnie do zapalniczki, ale po przeczytaniu iluś-tam wątków na tym forum nabrałem wątpliwości, czy da się to tak "prosto" zrobić, ponieważ podobno gniazdo zapalniczki (te przy kierowcy) podaje napięcie cały czas.

Zrobiłem mały test, podpiąłem kamerę pod zapalniczkę, kamera się odpaliła, wyłączyłem auto, zamknąłem i wróciłem po 20 minutach. Kamera była wyłączona.

Więc chciałbym zweryfikować - czy jednak te gniazdo podaje napięcie cały czas czy nie? Wcześniej miałem Renault Laguna i tam nie było problemu - po 3-4 minutach całość się wyłączała i nie było problemu z odpaleniem auta. Tutaj teraz nie wiem, czy rzeczywiście to napięcie jest podawane cały czas i rozładuję akumulator czy też nie?

Pytam, bo zastanawiam się czy inwestować 70 mai Hardwire Kit czy też nie ma sensu.

Nie zależy mi na trybie parkingowym.

Z góry dzięki za info.
kolczyq
Posty: 48
Rejestracja: 26 paź 2020, o 21:00
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: kolczyq »

colver pisze: 28 paź 2021, o 14:54 Dzień dobry,

Chciałem trochę odgrzać temat.
Kilka tygodni temu nabyłem SIII Sportline z 2018 r.
Mam kamerę 70 mai Dash Cam Pro z poprzedniego auta i chciałem ją zamontować prawilnie do zapalniczki, ale po przeczytaniu iluś-tam wątków na tym forum nabrałem wątpliwości, czy da się to tak "prosto" zrobić, ponieważ podobno gniazdo zapalniczki (te przy kierowcy) podaje napięcie cały czas.

Zrobiłem mały test, podpiąłem kamerę pod zapalniczkę, kamera się odpaliła, wyłączyłem auto, zamknąłem i wróciłem po 20 minutach. Kamera była wyłączona.

Więc chciałbym zweryfikować - czy jednak te gniazdo podaje napięcie cały czas czy nie? Wcześniej miałem Renault Laguna i tam nie było problemu - po 3-4 minutach całość się wyłączała i nie było problemu z odpaleniem auta. Tutaj teraz nie wiem, czy rzeczywiście to napięcie jest podawane cały czas i rozładuję akumulator czy też nie?

Pytam, bo zastanawiam się czy inwestować 70 mai Hardwire Kit czy też nie ma sensu.

Nie zależy mi na trybie parkingowym.

Z góry dzięki za info.
Zapalniczka ma zasilanie cały czas. Kamera wyłącza się sama po jakimś czasie, bo nie wykrywa ruchu po G-Sensorze.
Jeżeli chcesz mieć zasilanie tylko wyłącznie po zapłonie to trzeba zastosować złodziejkę ze skrzynki z bezpiecznikami - bezproblemowy dostęp i 30 minut roboty z szukaniem narzędzi i zastanawianiem się co i jak zrobić. Popatrz na posty wyżej, nawet moje rozwiązanie jest wrzucone ;)
colver
Posty: 52
Rejestracja: 23 paź 2021, o 21:56
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: colver »

kolczyq pisze: 31 paź 2021, o 13:42
colver pisze: 28 paź 2021, o 14:54 Dzień dobry,

Chciałem trochę odgrzać temat.
Kilka tygodni temu nabyłem SIII Sportline z 2018 r.
Mam kamerę 70 mai Dash Cam Pro z poprzedniego auta i chciałem ją zamontować prawilnie do zapalniczki, ale po przeczytaniu iluś-tam wątków na tym forum nabrałem wątpliwości, czy da się to tak "prosto" zrobić, ponieważ podobno gniazdo zapalniczki (te przy kierowcy) podaje napięcie cały czas.

Zrobiłem mały test, podpiąłem kamerę pod zapalniczkę, kamera się odpaliła, wyłączyłem auto, zamknąłem i wróciłem po 20 minutach. Kamera była wyłączona.

Więc chciałbym zweryfikować - czy jednak te gniazdo podaje napięcie cały czas czy nie? Wcześniej miałem Renault Laguna i tam nie było problemu - po 3-4 minutach całość się wyłączała i nie było problemu z odpaleniem auta. Tutaj teraz nie wiem, czy rzeczywiście to napięcie jest podawane cały czas i rozładuję akumulator czy też nie?

Pytam, bo zastanawiam się czy inwestować 70 mai Hardwire Kit czy też nie ma sensu.

Nie zależy mi na trybie parkingowym.

Z góry dzięki za info.
Zapalniczka ma zasilanie cały czas. Kamera wyłącza się sama po jakimś czasie, bo nie wykrywa ruchu po G-Sensorze.
Jeżeli chcesz mieć zasilanie tylko wyłącznie po zapłonie to trzeba zastosować złodziejkę ze skrzynki z bezpiecznikami - bezproblemowy dostęp i 30 minut roboty z szukaniem narzędzi i zastanawianiem się co i jak zrobić. Popatrz na posty wyżej, nawet moje rozwiązanie jest wrzucone ;)
A jak zdjąłeś boczek deski rozdzielczej (ten, do którego dotykają drzwi jak są zamknięte), żeby puścić kabel do bezpieczników? Nie bardzo widzę, za co tam szarpać / odkręcać, żeby czegoś nie połamać.

Dzięki z góry!
ODPOWIEDZ