Montaż wideorejestratora

kolczyq
Posty: 48
Rejestracja: 26 paź 2020, o 21:00
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: kolczyq »

Normalnie plastikowym narzędziem podważasz. Tam jest kilka metalowych spinek, które muszą wyjść.
W zestawie do tej kamery miałem takie narzędzie do wypychania kabli - też się nada.
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: crazywarrior69 »

Hej,

Chciałbym w ss3 zamontować viofo 129 dual + dodatkowa bateria - b-124 (brak bliźniak cellink neo6)

Wcześniej również miałem ss3 (2019) i pod fotelem pasażera było idealne miejsce na baterie.
Niestety w aktualnym ss3 (RM2022) pod fotelem jest jakieś urządzenie i bateria nie mieści się tam.

Pewnie nie jeden z was rozbierał auto i zna luki gdzie jest troche miejsca.

Moje typy.
1. Po otwarciu schowka pasażera widać zaślepkę. W poprzednich modelach tam była "jednostka centralna" od radia. Czy pod tą zaślepką kryje się wolne miejsce?
2. Czy po zdemontowaniu schowka pasażera jest tam trochę wolnego miejsca?
3. W ostateczności bateria zmieści się w podłokietniku ale chciałbym tego uniknąć, bo nie przeciągnę tam kabli bez robienia dziur w plastikach.

Macie jakieś pomysły?
Marcin5o3
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2022, o 08:15
Samochód: Superb III
Rocznik: 2015
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Marcin

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: Marcin5o3 »

Podepnę się pod temat bo nie znalazłem nigdzie odpowiedzi ... Kabel VCC wpiąłem w bezpiecznik czujnika alarmu ( tam chyba jest prąd stały ? ) . Mimo to tryb parkingowy w mojej kamerce ( 70mai a500+) nie działa. Wychodzi na to że kamerka nie dostaje prądu po zamknięciu auta . Robię coś źle ewentualnie ma ktoś jakiegoś pewniaka gdzie na pewno mamy prąd stały w skrzynce bezpieczników w aucie ?
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: maureliusz »

Masz adapter do trybu parkingowego Xiaomi ?

Jak tak to musisz pokombinować gdzie jest napięcie jak zamkniesz zamek. Powinny być może nawet wolne sloty.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka


Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Marcin5o3
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2022, o 08:15
Samochód: Superb III
Rocznik: 2015
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Marcin

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: Marcin5o3 »

Tak mam adapter. Przeszło mi przez myśl , że właśnie przy otwartych drzwiach błędnie niektóre sloty pokazują napięcie bez kluczyka a tak na prawdę po zamknięciu auta ono znika .
matthew
Posty: 101
Rejestracja: 16 maja 2021, o 21:31
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: matthew »

U mnie podpialem adapter ( ktory do ustawionej wartosci spadku napiecia aku daje ciagle zasilanie na kamerke) pod wolny bezpiecznik, gdzie teoretycznie byl prad staly. Ale w praktyce wyglada to tak, ze jak wychodze z auta i mam za dlugo drzwi otwarte, to kamera sie wylacza. Wtedy dopiero jak wejde do auta i je odpale, to zasilanie wraca, gasze silnik, zamykam drzwi i po tym pracuje ciagle.
Jak wysiadam z auta i od razu zamkne drzwi to kamerka dalej rejestruje. Wychodzi na to, ze w tym miejscu, gdzie sie podpialem, jest prad niby 'staly' ale przy zbyt dlugo otwartych
drzwiach zanika. Podobnie jest jak wchodze do auta w momencie, gdy kamerka jest uruchomiona, to po otworzeniu drzwi na chwile sie wylacza, a jak odpale silnik to uruchamia sie ponownie. Najpewniej by bylo podpiac sie bezposrednio pod aku.
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: maureliusz »

Marcin5o3 pisze:Tak mam adapter. Przeszło mi przez myśl , że właśnie przy otwartych drzwiach błędnie niektóre sloty pokazują napięcie bez kluczyka a tak na prawdę po zamknięciu auta ono znika .
Właśnie kupiłem 70mai + kabel UP02.

Jedna uwaga coś chyba jest na mieszane w opisie...
Żółty niby ... ale musi iść pod stałe zasilanie.
Czerwony ACC pod zapłon.
Śmiga orajt.
Chyba ktoś naklejki zamienił...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka


Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: maureliusz »

maureliusz pisze: 10 lut 2022, o 21:41
Marcin5o3 pisze:Tak mam adapter. Przeszło mi przez myśl , że właśnie przy otwartych drzwiach błędnie niektóre sloty pokazują napięcie bez kluczyka a tak na prawdę po zamknięciu auta ono znika .
Właśnie kupiłem 70mai + kabel UP02.

Jedna uwaga coś chyba jest na mieszane w opisie...
Żółty niby stałe ... idzie pod zapłon.
Czerwony opisane... ACC poszedł pod stałe.
Śmiga orajt.
Chyba ktoś naklejki zamienił u mnie na kablu... bo jak było odwrotnie nie działało na postoju.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
matthew
Posty: 101
Rejestracja: 16 maja 2021, o 21:31
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: matthew »

maureliusz pisze: 11 lut 2022, o 09:05
maureliusz pisze: 10 lut 2022, o 21:41
Marcin5o3 pisze:Tak mam adapter. Przeszło mi przez myśl , że właśnie przy otwartych drzwiach błędnie niektóre sloty pokazują napięcie bez kluczyka a tak na prawdę po zamknięciu auta ono znika .
Właśnie kupiłem 70mai + kabel UP02.

Jedna uwaga coś chyba jest na mieszane w opisie...
Żółty niby stałe ... idzie pod zapłon.
Czerwony opisane... ACC poszedł pod stałe.
Śmiga orajt.
Chyba ktoś naklejki zamienił u mnie na kablu... bo jak było odwrotnie nie działało na postoju.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Ja mam adapter Xblitz R4 Power, podpiety tak jak powinien byc, a i tak jak pisalem wyzej przy dluzej otwartych drzwiach rejestrator tez mi sie wylacza, wiec opcje podmienionych przewodow bym odrzucil. Moim zdaniem, to kwestia dobrze podpiecia sie pod prad staly.
Pawel_81
Posty: 47
Rejestracja: 27 paź 2017, o 06:46
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: Pawel_81 »

Czy ktoś przerabiał może temat smartfona na wideorejestrator? pomyślałem sobie że mógłbym wykorzystać nieużywany smartfon na wideorejestrator i dodatkowo wrzucić na stałe do niego Yanosika, problemem może okazać się żeby smartfon uruchamiał się po stacyjce i wyłączał się po odłączeniu zasilania jak tu: https://www.youtube.com/watch?v=9PF8uYa2ZBw
Yanosik ma też wideorejestrator, ale można też wgrać aplikację kamerki samochodowej.
Smartfon np. z kartą Play z netem bez terminu ważności do końca środków na karcie.
Korzysta ktoś z takiej opcji? czy szkoda sobie głowę zawracać ?
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: siemi1 »

Podchodze do montażu A229 Duo jak pies do jeza:)

W RM23 osolona lusterka wyglada inaczej niz co przemoka wrzucal, ktoś demontował?
Montaż przednij nie bedzie problemem bo juz w jednym aucie montowałem ale gdybam jak przeciagnąć kabelk antenowy miedzy przednia a tylną bo w a229 jest dosyć cienki i sztywny i ma małe końcówki. Najlepij było by pociągnąć podsufitka wzdluz panoramy pytanie czy sie da bo nie wyłapałem czy da sie jakoś odgiąć podsufitkę od strony panoramy aby ten kabelek puścić tamtędy az do tyl ego pocz ego słupka aby wejść kanałem 33 kablowym do klapy. Można by dołem przy drzwiach ale chyba przejście przez kanape i wzdłuż bocznej czarnej obudowy boku bagaznika bylo by bardziej problematyczne bo ten bok trzeba by chyba zdejmować, pamietsm w O2 sie moco namęczyłem aby kamere cofania podłączyć. A zalezy mi aby kabelki ladnie były schowane.ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Montaż wideorejestratora

Post autor: Enriquez »

To rozwiązanie jest identyko jak w Pasacie B8. Kup pd razu te dwie osłonki - prawą i lewą w aso - sztuka zdaje się 26 zł kosztuje. Przy demontażu na pewno się połamią zaczepy. Nie wiem czy gdzieś nie mam tych osłonek, żeby Co to pokazać. Ostatnio montowałem kamerkę koledze i nie zdejmowaliśmy tego. Poszliśmy naokoło tego większego plastiku.

Co do tyłu, to podsufitką najszybciej, no ale … musisz wymanewrować poza zasięgiem kurtyn, no i pytanie, czy luźny kabelek nie będzie się obijał o dach.

No i już Ci współczuję przeciągania przez harmonijki.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: maureliusz »

Ja mam Xiaiomi przód + Tył.
Nic nie przeciągałem przez harmonijkę - przecież to nie kamera cofania.
Wrzucasz podsufitką / potem słupkiem do góry potem znowu podsufitka i na szybę przyklejasz.
No jest kabelek i tyle - co to za problem.
No minus taki, że jak otwierasz klapę to po kablach czasem coś poleci wody na roletę.

Przeciągać harmonijką... to wydaje mi się igranie z ogniem nie potrzebne... nadal mi się to śni jak montowałem kamerę cofania...
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: siemi1 »

Enri, narysujesz na jakimś foto tego boczku którędy na około kladliscie ten kabel?
W Viofo ten sygnalowy jest cienki wiec to nje chinch od kamerki wiec pojdzie łatwej a jest tsm trochę luzu jak zmacałem.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: piramida »

Ja wrzuciłem ten kabelek do tylnej kamerki normalnie pod uszczelką klapy i tyle.
ODPOWIEDZ