Aktualizacja Amundsen +

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1815
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: marioti »

pewny jesteś że masz mapy do amundsena? coś mi się wydaje że nigdy nie było opcji pobierania map. Tylko zakup ori karty, które w założeniu są jednorazowego użytku. Oczywiście są sposoby ale dość trudne, jak właśnie przeczytasz w tym wątku.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: paulus60 »

Z informacji o użytkowniku wynika, że Kolega azizi ma Superba III, a tam chyba trochę inny Amundsen jest, niż w S2.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2021, o 17:53 przez paulus60, łącznie zmieniany 1 raz.
azizi
Posty: 13
Rejestracja: 13 maja 2021, o 09:55
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: azizi »

Faktycznie, nie ten superb.
Szukałem lupką po forum i nie spojrzałem że inny model.
Przepraszam za pomyłkę.

Tak do tego mojego można za darmo pobrać. Pytanie tylko o fakt czy jeśli na karcie jest napisane jak jest, że niby nie ma map, ale widać katalog po włożeniu karty do laptopa to czy mogę to skasować i wrzucić nowe.
Jak to w ogóle jest, musi być karta aby by mapy chodziły czy jest to do radia pobierane?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: pab567 »

Amundsen - karta musi być w slocie. Columbus - dane z karty są kopiowane do pamięci radia, potem kartę można wyjąć.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

azizi
Posty: 13
Rejestracja: 13 maja 2021, o 09:55
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: azizi »

pab567 pisze: 16 maja 2021, o 08:43 Amundsen - karta musi być w slocie. Columbus - dane z karty są kopiowane do pamięci radia, potem kartę można wyjąć.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Dzięki za informacje.
Wrzuciłem mapy na kartę i od strzała poszła nawigacja na nowej wersji. Nie trzeba było nawet wywoływać jakieś aktualizacji albo wskazywać map.
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 70
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: pawellier »

cześć, na stronie skody można pobrać mapy, ale pod nimi pisze że pobrane mapy nie są powiązane z nr vin pojazdu a jedynie z własnością skody, czy będzie się dało nimi zaktualizować mapy? moja skoda z 2013 Amundsen+
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Aktualizacja Amundsen +

Post autor: untaztood »

Do Twojego Amundsena tylko zakup karty z mapami, z 2021 roku.
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 70
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: pawellier »

dzięki, w takim razie chyba zostanę przy googlach :)
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: untaztood »

Jak bywasz w Wawie to Ci za darmo zaktualizuje
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 70
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: pawellier »

niestety nie bywam, ale dzięki
waarren
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2023, o 07:53
Samochód: Superb II DSG 4x4
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: waarren »

pab567 pisze: 16 maja 2021, o 08:43 Amundsen - karta musi być w slocie. Columbus - dane z karty są kopiowane do pamięci radia, potem kartę można wyjąć.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Witam, chciałem się upewnić tylko czy dobrze rozumiem, że jeśli chciałbym posiadać nowszą mapę przy Amundsenie (RNS315), gdzie mam obecną wersję map chyba V6 - to radio już wymaga wtedy włożonej karty z nowszą mapą cały czas, zgadza się?

Dostałem ofertę od znajomego mojego znajomego z serwisu VW, aby taką kartę z nową mapą otrzymać, ale jak mam wtedy niemożliwość korzystania podczas jazdy z muzyki z karty SD, to chyba podziękuję, gdyż na dłuższych trasach chciałbym mieć możliwość korzystania i z tego i z tego tak jak mam teraz czyli przy włączonej navi leci muza z karty.

No chyba że na tej karcie z mapą można wgrać osobny katalog z muzą i będzie czytać równocześnie, ale nie wiem czy tak ktoś sprawdzał.
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Aktualizacja Amundsen +

Post autor: untaztood »

waarren pisze:
pab567 pisze: 16 maja 2021, o 08:43 Amundsen - karta musi być w slocie. Columbus - dane z karty są kopiowane do pamięci radia, potem kartę można wyjąć.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Witam, chciałem się upewnić tylko czy dobrze rozumiem, że jeśli chciałbym posiadać nowszą mapę przy Amundsenie (RNS315), gdzie mam obecną wersję map chyba V6 - to radio już wymaga wtedy włożonej karty z nowszą mapą cały czas, zgadza się?

Dostałem ofertę od znajomego mojego znajomego z serwisu VW, aby taką kartę z nową mapą otrzymać, ale jak mam wtedy niemożliwość korzystania podczas jazdy z muzyki z karty SD, to chyba podziękuję, gdyż na dłuższych trasach chciałbym mieć możliwość korzystania i z tego i z tego tak jak mam teraz czyli przy włączonej navi leci muza z karty.

No chyba że na tej karcie z mapą można wgrać osobny katalog z muzą i będzie czytać równocześnie, ale nie wiem czy tak ktoś sprawdzał.
Nie. Ostatnia mapa (2020), jaka wyszła na RNS315, dalej umożliwia wgranie jej na dysk.

Co innego na RNS310 - tu karta musi być włożona cały czas - ale tak było od zawsze.
waarren
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2023, o 07:53
Samochód: Superb II DSG 4x4
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Aktualizacja Amundsen +

Post autor: waarren »

Ok, dziękuję za info.
ODPOWIEDZ