PowerBox/tunning do Superb SIII

pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: pankracy »

mackowski30 pisze: 29 lis 2021, o 14:43 Całkiem ciekawy materiał... [/b]
Czy ciekawy to nie wiem bo się nie znam. Ale ten łysy (amator), dojechał Dude(chyba woda sodowa robi swoje). W sumie już sie pogodzili i każdy dalej zarabia swoje 8-)
maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: maureliusz »

mackowski30 pisze:Całkiem ciekawy materiał...https://www.youtube.com/watch?v=F2SJS-3JqZk&t=1620s
Niestety... dojechał Dudę...
Trochę nie wiem co teraz myśleć...
Myślałem że gość jest fachura...ale takie brednie gadać i do tego...ten klon Vtecha... Słabo dla mnie...

Oczywiście że jak będą chcieli mogą gwarancję obciąć na to co ma wpływ chiptuning. Zatem fotele, hamulce itp nadal będą miały gwarancje ;-)
Dla mnie lepiej wypinać...przed ASO.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1040
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: Kuster »

maureliusz pisze: 2 gru 2021, o 16:57
mackowski30 pisze:Całkiem ciekawy materiał...https://www.youtube.com/watch?v=F2SJS-3JqZk&t=1620s
Niestety... dojechał Dudę...
Trochę nie wiem co teraz myśleć...
Myślałem że gość jest fachura...ale takie brednie gadać i do tego...ten klon Vtecha... Słabo dla mnie...

Oczywiście że jak będą chcieli mogą gwarancję obciąć na to co ma wpływ chiptuning. Zatem fotele, hamulce itp nadal będą miały gwarancje ;-)
Dla mnie lepiej wypinać...przed ASO.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
https://youtu.be/CApAEkN-R2A
Jak dbasz tak masz
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: piotr26 »

Moje dwa grosze o box-ach. Niektóre firmy tuningowe podają, że " box ogranicza utratę gwarancjii do minimum " i to jest moim zdaniem uczciwe podejście do tematu, ale niektórzy piszą wprost, że auto nie traci gwarancji lub że zostaje zachowana fabryczna gwarancja, co jest co najmniej wątpliwe etycznie, tym bardziej, że nikt z tych firm nie da " gwarancji" że box nie zostanie wykryty.

W rodzinie był przypadek taki - założono box, auto pojechało na przegląd ( oczywiście po demontażu boxa ) a w ASO powiedzieli, żeby box wywalić ( wykryli ) i zrobić porządny program. Dali nawet namiary na konkretną firmę. Gdy padł silnik, mimo, że auto miało wykupioną dodatkową - przedłużoną gwarancję (a ASO wiedziało o tuningu auta, ) naprawa nie została zakwalifikowana jako gwarancyjna. Ale to nie grupa VAG.
Awatar użytkownika
KriSSo
Posty: 287
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:31
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: Inny
Aktualnie: 310 KM / 400 Nm
Imię: Kriss
Lokalizacja: ZS

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: KriSSo »

piotr26 pisze: 2 gru 2021, o 22:08 " box ogranicza utratę gwarancjii do minimum "
Bardzo dobrze, tak MUSI być napisane. Bo trafi się ananas, który pojedzie do ASO w z boxem, bo mu się zapomni, albo nie wykasuje błędów, które czasem mogą się pojawić. TO wszystko jest dla świadomych użytkowników. Ale to samo dotyczy softów. Gdy pojechałem do CompSportu i poprosiłem o bezpieczny soft, usłyszałem, że ""NIE MA BEZPIECZNYCH SOFTÓW. Seria już jest niebezpieczna i potrafi motor wysadzić. Czy Pan zdaje sobie z tego sprawę przyjeżdżając do nas?" Na chwilę mnie zamurowało, chciałem już wracać do domu, ale 700 km zrobiłem jadąc specjalnie do CS. Usiadłem na chwilę, zastanowiłem się, emocje opadły i odpowiedziałem, że tak, rozumiem i mam na uwadze, że mogę motor stracić. Dopiero wtedy przeszliśmy do dalszych rozmów. W pierwszej chwili miałem do nich żal, ale później zrozumiałem, że tak musi być. Nigdy nie wiesz, jaki klient do Ciebie przyjedzie i jak samochód będzie użytkował. Także nastraszyli mnie trochę, ale ...... 50 kkm po modzie zrobione, moc wykorzystywana często i problemów żadnych. Zatem mimo wszystko soft jest "bezpieczny", choć nie chcieli go tak nazwać.

A jak mawiał Robert Górski - jak ktoś ma pecha, to i w dupie palec złamie.
Golf Variant mk7.5
Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: orlik »

KriSSo pisze: 3 gru 2021, o 06:48 Na chwilę mnie zamurowało
Taaa, na chwilę, już Ci uwierzę :lol:
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: sane »

Maliniak pisze: 1 gru 2021, o 00:11 Fanem boxów nie jestem, dla mnie albo idziesz na całość i robisz porządny program i olewasz gwarancję, albo jeździsz serią. Podejrzewam, że jest dużo większe ryzyko, że coś się sypnie z boxem jak z programem.
Z tym to róznie bywa. Zależy jaki box i jaki program. Szczerze mówiąc wolałbym dobrze ustawione JB4 niż soft od 80% rodzimych tunerów. Amen.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: marasmus007 »

Za około 2-3 tygodnie będę miał do sprzedania JB4 jak by jakiś fan BOXa był zainteresowany :)
Maliniak
Posty: 609
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: Maliniak »

sane pisze: 3 gru 2021, o 09:00
Maliniak pisze: 1 gru 2021, o 00:11 Fanem boxów nie jestem, dla mnie albo idziesz na całość i robisz porządny program i olewasz gwarancję, albo jeździsz serią. Podejrzewam, że jest dużo większe ryzyko, że coś się sypnie z boxem jak z programem.
Z tym to róznie bywa. Zależy jaki box i jaki program. Szczerze mówiąc wolałbym dobrze ustawione JB4 niż soft od 80% rodzimych tunerów. Amen.
To fakt, dlatego trzeba wybierać spośród tych 20% albo i nawet 5-10% ;)
Muti
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2020, o 18:56
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Bartek

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: Muti »

moze kogos zainteresuje, mam niewykorzystany JB4 z BT.
Kupilem od kolegi ORLIK, niestety nie zalozylem i lezy na polce.
Nie chce mi sie bawic w zakladanie, pierwotnie sadzilem, ze to podlaczenie 1 wtyczki i bedzie dzialac, ale nie....
kupilem za 2000 pln i uwgledniajac inflacje tyle chcialby dostac
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: orlik »

Kurde, zaskoczyłeś mnie tym, myślałem, że już dawno na tym śmigasz. Byłem w Wawie ostatnio to bym Ci w tym pomógł. Sorry, że wcześniej nie pytałem, ale w czasie covidu miałem trochę zawirowań i całkowicie mi to z głowy wyleciało. Pytałeś ile wołają za podłączenie w Twojej okolicy? Jak coś mogę parcytypować w kosztach, tak żebyś był zadowolony i mógł z tego korzystać.
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: daro »

Problem jest tylko z tym dolnym przyłączem Plug D.

272KM Obrazek
150KM
Obrazek

kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: kefirek »

A z ciekawości skąd JB4 bierze sygnał? Ja w gnojówce mam DTE i tam zbiera dane z trzech czujników: turbo, położenia walków i ciśnienie na szynie zasilania. Generalnie kilka minut wpinania wraz z układaniem kabli. Dłużej czekam aż kalkulatory się całkowicie wyłączą żeby jakieś kwiatki nie wyszyły.
Cienki221
Posty: 494
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: Cienki221 »

Panowie a jest już coś na rynku z boxów do 280tsi 2022, bo coś kojarzę, że 2021 coś pozmieniali i starsze boxy nie podchodzą
Czy się mylę ?
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: kefirek »

Niby katalog DTE pokazuje, że mają boxa do 280KM ale to najlepiej było by się z nimi skontaktować i to bezpośrednio. Kiedyś prowadziłem z nimi jakąś tam korespondencję to odpisują dosyć szybko.
ODPOWIEDZ