OBD11 - kodowanie

Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Marianek »

none0047 pisze: 15 lut 2022, o 17:33
Mato8920 pisze: 15 lut 2022, o 17:04
herejs1 pisze: 11 lut 2022, o 17:54

Dowiedziałam się, że zamienia się kable przy BCM i działa. Podobno 30 min roboty. W Gdańsku to robią.
Ziomek w octavii z 2021 może klapę zamknąć ze środka, jak porównam kodowanie z superb to dam znać czy da radę w ten sposób ale to za jakieś 2-3tyg
Może to kwestią rocznika. Dawno już ustawiałem zgodnie z opisem na forum, ale jakoś nie miałem okazji wypróbować. Do wczoraj. Klapa zamknęła się przyciskiem ze środka. MY 2019 L&k 272KM liftback
o którym opisie mowa- bo nie wiem: może to?

Heckklappe (elektrisch) - Öffnen/Schließen via Taster in der Mittelkonsole und FFB - Klapa tylna (elektryczna) - otwieranie / zamykanie za pomocą przycisku w konsoli środkowej i FFB
STG 6D > Zugriffsberechtigung: 12345 > Anpassung > …
> Kanal "Ansteuerung durch Schalter für Heckklappenfernentriegelung-Tippfunktion beim Schließen" > Wert auf "aktiv" setzen
> Kanal "Ansteuerung durch Taster für Heckklappenöffnung Funkschlüssel-Tippfunktion beim Schließen" > Wert auf "aktiv" setzen
oder
> Kanal "Ansteuerung durch Schalter für Heckklappenfernentriegelung-Tastfunktion beim Schließen" > Wert auf "aktiv" setzen
> Kanal "Ansteuerung durch Taster für Heckklappenöffnung Funkschlüssel-Tastfunktion beim Schließen" > Wert auf "aktiv" setzen
Die Tastfunktion ist der lange Tastendruck, während die Tippfunktion der kurze Druck ist.
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Marianek »

Mato8920 pisze: 15 lut 2022, o 17:00
Marianek pisze: 14 lut 2022, o 09:17
Mato8920 pisze: 12 lut 2022, o 10:03 Witajcie,

Czy macie może jakiegoś skutecznego manuala na dodanie rozpoznawania znaków z użyciem obdeleven next gen ver ultimate?
Mam superb III z 2022 z MQB MFK 3.0 i we wszystkich manualach jest żeby udać się do
A5
Adaptation
Car_Function_List_BAP_Gen2
W adaptacji nie mam tej opcji wogóle nie ma nic z Gen2

Udało mi się włączyć Lane asist i śmiga fajnie nie ma żadnych błędów

Z góry dzięki jak ma ktoś jakiś pomysł jak to obejść
pozwolę sobie zapytac-- jak uruchomiles LA skoro nie masz nic z Gen2?-- przecież tam trzeba włączyć miedzy innymi takie funkcje:
"Car_Function_List_BAP_Gen2"->"LDW_HCA_0x19" > "aktiviert"
"Car_Function_List_BAP_Gen2"->"LDW_HCA_0x19_msg_bus" > "Datenbus Extended"
"Car_Function_Adaptations_Gen2"->"menu_display_Lane_Departure_Warning" > "aktiviert"
"Car_Function_Adaptations_Gen2"->"menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold_high" > "aktiviert"
Zgadza się, zrobiłem to korzystając z gotowca czyli przez App i aktywowałem Lane Asist ale pojawiał się błąd w sterowniku "Interface for lane departure warning system not coded" i dostępny był tylko Lane Asist dlatego wlączyłem
Configuration_for_lane_departure_warning dałem na last setting i point_of_interview na early_setting_over_menu
I mam teraz włączone działające aktywne LA z prowadzeniem środkiem toru
:D

Jakoś tak to było, brakuje mi tych znaków starsznie z poprzedniego auta jedynie..

w sumie te opcje w A5 to tylko jest włączanie , wyłączanie funkcji w menu asystentów- zatem zapytam się tak --- w jaki sposób włączasz LA- masz w MIB-ie w menu asystenci LA , czy tylko uruchamiasz na wyswietlaczu na zegarach za pomocą kierownicy?

bo jesli na zegarach no to zrobić w podobny sposób to rozpoznawanie znaków- bez menu w MIB-ie , czyli poszukać w sterowniku 17 - rozpoznawanie znaków i rozpoznawanie znaków odcinek BAP-- może pomoże

a jak nie to proponuję napisać do developera aby spróbował przygotować apkę na znaki o tu...

https://forum.obdeleven.com/board/379/c ... s-requests
Ostatnio zmieniony 15 lut 2022, o 18:21 przez Marianek, łącznie zmieniany 1 raz.
none0047
Posty: 27
Rejestracja: 3 paź 2018, o 13:20
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: none0047 »

Marianek pisze: 15 lut 2022, o 18:01
none0047 pisze: 15 lut 2022, o 17:33
Mato8920 pisze: 15 lut 2022, o 17:04

Ziomek w octavii z 2021 może klapę zamknąć ze środka, jak porównam kodowanie z superb to dam znać czy da radę w ten sposób ale to za jakieś 2-3tyg
Może to kwestią rocznika. Dawno już ustawiałem zgodnie z opisem na forum, ale jakoś nie miałem okazji wypróbować. Do wczoraj. Klapa zamknęła się przyciskiem ze środka. MY 2019 L&k 272KM liftback
o którym opisie mowa- bo nie wiem: może to?

Heckklappe (elektrisch) - Öffnen/Schließen via Taster in der Mittelkonsole und FFB - Klapa tylna (elektryczna) - otwieranie / zamykanie za pomocą przycisku w konsoli środkowej i FFB
STG 6D > Zugriffsberechtigung: 12345 > Anpassung > …
> Kanal "Ansteuerung durch Schalter für Heckklappenfernentriegelung-Tippfunktion beim Schließen" > Wert auf "aktiv" setzen
> Kanal "Ansteuerung durch Taster für Heckklappenöffnung Funkschlüssel-Tippfunktion beim Schließen" > Wert auf "aktiv" setzen
oder
> Kanal "Ansteuerung durch Schalter für Heckklappenfernentriegelung-Tastfunktion beim Schließen" > Wert auf "aktiv" setzen
> Kanal "Ansteuerung durch Taster für Heckklappenöffnung Funkschlüssel-Tastfunktion beim Schließen" > Wert auf "aktiv" setzen
Die Tastfunktion ist der lange Tastendruck, während die Tippfunktion der kurze Druck ist.
Wygląda na to samo:
1) Select control unit 6D
2) Select security access and enter code 12345
3) Select adaptation
4) Select "Activation using rear lid remote unlocking switch-Tap function for closing" adp channel and change value to activate
5) Select "Activation using rear lid opening button in remote key-Tap function for closing" adp channel and change value to active
6) Done
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Marianek »

none0047 pisze: 15 lut 2022, o 18:12
Marianek pisze: 15 lut 2022, o 18:01
none0047 pisze: 15 lut 2022, o 17:33

Może to kwestią rocznika. Dawno już ustawiałem zgodnie z opisem na forum, ale jakoś nie miałem okazji wypróbować. Do wczoraj. Klapa zamknęła się przyciskiem ze środka. MY 2019 L&k 272KM liftback
o którym opisie mowa- bo nie wiem: może to?

Heckklappe (elektrisch) - Öffnen/Schließen via Taster in der Mittelkonsole und FFB - Klapa tylna (elektryczna) - otwieranie / zamykanie za pomocą przycisku w konsoli środkowej i FFB
STG 6D > Zugriffsberechtigung: 12345 > Anpassung > …
> Kanal "Ansteuerung durch Schalter für Heckklappenfernentriegelung-Tippfunktion beim Schließen" > Wert auf "aktiv" setzen
> Kanal "Ansteuerung durch Taster für Heckklappenöffnung Funkschlüssel-Tippfunktion beim Schließen" > Wert auf "aktiv" setzen
oder
> Kanal "Ansteuerung durch Schalter für Heckklappenfernentriegelung-Tastfunktion beim Schließen" > Wert auf "aktiv" setzen
> Kanal "Ansteuerung durch Taster für Heckklappenöffnung Funkschlüssel-Tastfunktion beim Schließen" > Wert auf "aktiv" setzen
Die Tastfunktion ist der lange Tastendruck, während die Tippfunktion der kurze Druck ist.
Wygląda na to samo:
1) Select control unit 6D
2) Select security access and enter code 12345
3) Select adaptation
4) Select "Activation using rear lid remote unlocking switch-Tap function for closing" adp channel and change value to activate
5) Select "Activation using rear lid opening button in remote key-Tap function for closing" adp channel and change value to active
6) Done

no własnie- u mnie przynajmniej takich opcji nie ma albo są zaszyte gdzie indziej-- np w long coding mam opcję

" button for closing and locking in the rear lid"-- not installed------- moze dać installed?--- ale to raczej jest mowa o przycisku w klapie a nie w konsoli centralnej--- a przycisk w klapie jest i działa.....

albo w adaptacjach jest coś takiego

'closing with remote unlock button 2 of rear lid when using trailer'-------not active,
'closing with remote unlock button of tailgate when using trailer'-------not active,

no ale to się odnosi do sytuacji gdy ciągniesz przyczepę....
Mato8920
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2022, o 09:58
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mateusz

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Mato8920 »

Marianek pisze: 15 lut 2022, o 18:10
Mato8920 pisze: 15 lut 2022, o 17:00
Marianek pisze: 14 lut 2022, o 09:17

pozwolę sobie zapytac-- jak uruchomiles LA skoro nie masz nic z Gen2?-- przecież tam trzeba włączyć miedzy innymi takie funkcje:
"Car_Function_List_BAP_Gen2"->"LDW_HCA_0x19" > "aktiviert"
"Car_Function_List_BAP_Gen2"->"LDW_HCA_0x19_msg_bus" > "Datenbus Extended"
"Car_Function_Adaptations_Gen2"->"menu_display_Lane_Departure_Warning" > "aktiviert"
"Car_Function_Adaptations_Gen2"->"menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold_high" > "aktiviert"
Zgadza się, zrobiłem to korzystając z gotowca czyli przez App i aktywowałem Lane Asist ale pojawiał się błąd w sterowniku "Interface for lane departure warning system not coded" i dostępny był tylko Lane Asist dlatego wlączyłem
Configuration_for_lane_departure_warning dałem na last setting i point_of_interview na early_setting_over_menu
I mam teraz włączone działające aktywne LA z prowadzeniem środkiem toru
:D

Jakoś tak to było, brakuje mi tych znaków starsznie z poprzedniego auta jedynie..

w sumie te opcje w A5 to tylko jest włączanie , wyłączanie funkcji w menu asystentów- zatem zapytam się tak --- w jaki sposób włączasz LA- masz w MIB-ie w menu asystenci LA , czy tylko uruchamiasz na wyswietlaczu na zegarach za pomocą kierownicy?

bo jesli na zegarach no to zrobić w podobny sposób to rozpoznawanie znaków- bez menu w MIB-ie , czyli poszukać w sterowniku 17 - rozpoznawanie znaków i rozpoznawanie znaków odcinek BAP-- może pomoże

a jak nie to proponuję napisać do developera aby spróbował przygotować apkę na znaki o tu...

https://forum.obdeleven.com/board/379/c ... s-requests
No to jest jakiś pomysł w weekend pokombinuję,
Za pierwszym podejściem przy próbie włączenia wyłączyło wszystkich asystentów więc wróciłem ;)
Lane asist mogę włączyć na zegarach i w infotaimencie jedynie aktywne prowadzenie środkiem toru z infotaimentu mogę włączyć ale w sumie nie wiem jak powinno być..
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Marianek »

działają wam apki dla superb 3 2019FL-2020?

rozkładanie lusterek po włączeniu zapłonu a nie za każdym razem przy otwieraniu drzwi
wskazanie SOC%
menu autohold
komoornik
Posty: 1022
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: komoornik »

Temat rozkładania lusterek gdzieś już się przewijał, w nowszych autach to działa jak chce - więc trzeba pominąć.

Wskazań SOC nie ma chyba na Virtual Cockpit.
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Marianek »

wie ktoś może za co odpowiadają funkcje umieszczone w sterowniku 5F?

w Car_Function_Adaptions_Gen2:

attention_identification

oraz
w Vehicle function list BAP 2nd generation, expansion:

statistic_0x4A:
fas_profile_0x4D:
daf_profile_0x51:
remote_services_profile_0x4E:
vas_0x54:
engine_functions_0x5D:
mascot_0x83:
convertibleTop_0x6C_msg_bus:
itm_0x65:
lift_0x64:
chassis_control_0x57:
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Marianek »

zarequestowałem o parę apek do SUPB3 od 2019FL-- może developer się zlituje i dopuści...
Awatar użytkownika
ganc
Posty: 15
Rejestracja: 12 sie 2020, o 17:44
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Paweł

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: ganc »

W swoim „kurze” S3 z 15 roku chciałbym odblokować promień skrętu kierownicy - czy robił ktoś z Was to za pomocą kodowania 2b? Czy są jakiekolwiek konsekwencje z tego tytułu kodowania? Jakiś czas temu musiałem wymienić „magiel” i po powrocie z serwisu promień skrętu jest o wiele mniejszy (wyjazd z miejsca na ciasnym parkingu na dwa razy często muszę brać)
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Kuster »

ganc pisze: 28 lut 2022, o 21:06 W swoim „kurze” S3 z 15 roku chciałbym odblokować promień skrętu kierownicy - czy robił ktoś z Was to za pomocą kodowania 2b? Czy są jakiekolwiek konsekwencje z tego tytułu kodowania? Jakiś czas temu musiałem wymienić „magiel” i po powrocie z serwisu promień skrętu jest o wiele mniejszy (wyjazd z miejsca na ciasnym parkingu na dwa razy często muszę brać)
A jak ty chcesz to zrobić?
Zakodować to możesz tylko jej harakterystyke pracy
Miękka/lekka, normalna, dynamiczna, progresywna
O promieniu skrętu decyduje konstrukcja magla i jego mechaniczne przełożenie
Albo masz magiel z ilością 2 lub 2 i 1/2 obrotu
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
poldolot
Posty: 13
Rejestracja: 5 lut 2021, o 18:40
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: poldolot »

komoornik pisze: 18 lut 2022, o 10:10 Temat rozkładania lusterek gdzieś już się przewijał, w nowszych autach to działa jak chce - więc trzeba pominąć.

Wskazań SOC nie ma chyba na Virtual Cockpit.
Mam S3 FL 2022 - zrobiłem apką lusterka i działa pięknie, czyli rozkładają się dopiero przy zapłonie a tego najbardziej mi brakowało po przesiadce z O3 więc cieszę się jak głupi xD
komoornik
Posty: 1022
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: komoornik »

Jak testowałeś tylko chwilę po zakodowaniu, to potestuj dłużej ;)
Awatar użytkownika
poldolot
Posty: 13
Rejestracja: 5 lut 2021, o 18:40
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: poldolot »

komoornik pisze: 7 mar 2022, o 07:19 Jak testowałeś tylko chwilę po zakodowaniu, to potestuj dłużej ;)
Musiałeś? ;P
Działało przez tydzień pięknie, dziś moja żona kliknęła przypadkiem przycisk odblokowania drzwi jak zapłon był już wyłączony i lusterka się złożyły :shock: no i teraz faktycznie to działa jak chce :?
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Kuster »

bawl pisze: 9 lut 2022, o 22:44
Kuster pisze: 9 lut 2022, o 21:03 Ktoś ma kodowanie dla spryskiwaczy reflektorów?
Wkurza mnie to że tak często się odpalają a mogłyby tak co 10te psikniecie na szybę...
Ustaw, że to Ty decydujesz kiedy włączyć. Ustaw na 1500ms jak przytrzymasz manetkę. Poniżej dwa kodowania

Obrazek
Obrazek
Próbowałem to ogarnąć ale w sterowniku (09) nie ma takich funkcji jakie Ty podałeś
Ktoś ma jakąś podpowiedź?
Jak dbasz tak masz
ODPOWIEDZ