OBD11 - kodowanie

bawl
Posty: 203
Rejestracja: 22 cze 2018, o 22:17
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: bawl »

Tak
Awatar użytkownika
tomjurd
Posty: 14
Rejestracja: 12 lis 2022, o 17:34
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rawicz

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: tomjurd »

Przyłączam się do pytania o TSR (rozpoznawanie znaków). Interesuję się tym tematem, bo sam chcę zakodować ale czytałem, że tą funkcjonalność nie da się włączyć z uwagi na kody SWaP. Posiadam S3 MY23 z kamerą Q20 i MiB3. Czy ktoś posiada doświadczenie tym temacie?
radziu784
Posty: 97
Rejestracja: 17 sty 2023, o 12:05
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: Sportline

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: radziu784 »

Czy jest może jakaś lista co można odkodowac na podstawie znanego wyposażenia w aucie? Ze np line assist plus kamera= czytanie znakow etc?
Awatar użytkownika
wjabl
Posty: 66
Rejestracja: 1 paź 2018, o 13:01
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: wjabl »

bawl pisze: 7 lut 2023, o 14:57Tak
A mógłbyś kolego zdradzić, jak to zrobić zs pomocą OBD Eleven. Line assist udało mi się dokodować zgodnie z opisem na forum, a instrukcji kodowania rozpoznawania znaków nie znalazłem.
Z góry dziękuję:)
Awatar użytkownika
wjabl
Posty: 66
Rejestracja: 1 paź 2018, o 13:01
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: wjabl »

Oczywiście mówimy o polifcie
Awatar użytkownika
tomjurd
Posty: 14
Rejestracja: 12 lis 2022, o 17:34
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rawicz

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: tomjurd »

wjabl pisze: 7 lut 2023, o 17:58
bawl pisze: 7 lut 2023, o 14:57Tak
A mógłbyś kolego zdradzić, jak to zrobić zs pomocą OBD Eleven. Line assist udało mi się dokodować zgodnie z opisem na forum, a instrukcji kodowania rozpoznawania znaków nie znalazłem.
Z góry dziękuję:)
Czy możesz podać wg którego schematu kodowałeś - ja znalazłem ze 4 różne wersje i żadna nie zadziałała. Miałem komunikaty typu "Awaria asystenta pasa ruchu" albo "Asystent nie może być uruchomiony w tym momencie" .
W końcu odżałowałem 100 kredytów i uruchomiłem z gotowca w OBD11 (ale to mnie nie zadowala wolałem sam do tego dojść), za dodatkowe 10 kredytów włączyłem MENU dla wibracji i opcję włącz/wyłącz wibracje. Teraz działa ale chciałbym mieć "na zapas" i porównać z moimi (również z tego forum)
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: crazywarrior69 »

Jak chcecie zobaczyć jak działają gotowe aplikacje w obd11 to:
1. Robimy full backup przed zmianami
2. Uruchamiamy apke w obd11
3. Powtarzamy pkt1.
4. Wysyłamy oba backupy na maila
5. Porównujemy pliki.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 8 lut 2023, o 07:18 przez crazywarrior69, łącznie zmieniany 1 raz.
radziu784
Posty: 97
Rejestracja: 17 sty 2023, o 12:05
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: Sportline

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: radziu784 »

Juz trochę czasu minęło od 1go posta ale warto gdzieś kupować np ali samą kostkę czy nie ma co sie bawić i brać od razu pro z ich strony jeśli człowiek chce się bawić w przyszłości w aktywację/deaktywcje dodatkowych bajerów? ;)
Awatar użytkownika
wjabl
Posty: 66
Rejestracja: 1 paź 2018, o 13:01
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: wjabl »

tomjurd pisze: 7 lut 2023, o 19:12
wjabl pisze: 7 lut 2023, o 17:58
bawl pisze: 7 lut 2023, o 14:57Tak
A mógłbyś kolego zdradzić, jak to zrobić zs pomocą OBD Eleven. Line assist udało mi się dokodować zgodnie z opisem na forum, a instrukcji kodowania rozpoznawania znaków nie znalazłem.
Z góry dziękuję:)
Czy możesz podać wg którego schematu kodowałeś - ja znalazłem ze 4 różne wersje i żadna nie zadziałała. Miałem komunikaty typu "Awaria asystenta pasa ruchu" albo "Asystent nie może być uruchomiony w tym momencie" .
W końcu odżałowałem 100 kredytów i uruchomiłem z gotowca w OBD11 (ale to mnie nie zadowala wolałem sam do tego dojść), za dodatkowe 10 kredytów włączyłem MENU dla wibracji i opcję włącz/wyłącz wibracje. Teraz działa ale chciałbym mieć "na zapas" i porównać z moimi (również z tego forum)
Kolego, line assist włączyłem aplikacją. Dalsze modyfikację, jak regulacja czujności poprzez menu, czy wibracje na kierownicy już samemu wg schematów na forum.
marszal
Posty: 154
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 13:33
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: wlkp

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: marszal »

hijo pisze: 29 mar 2022, o 16:51 Witam. Mam problem z odblokowaniem lane assist w swojej skodzie superb III. Kupiłem obd11 bez funkcji PRO, gdyż wcześniej na stronie producenta zobaczyłem że lane assist dostępny jest w opcjach "one click". Uzbierałem wymaganą ilość punktów po czym aplikacja wyrzuca błąd "niepowodzenie". Za którymś razem, nie wiem jak, połknęło 100 punktów i w komputerze pokładowym jest opcja lane assist do zaznaczenia, lecz po jej naciśnięciu wyskakuje błąd "lane assist obecnie niedostępny". Opcja ta jest do zaznaczenia tylko w komputerze pokładowym, zaś na tablecie na środku jest w zakładce asystenci tylko front assist bez lane assist. W aplikacji na telefonie nie wyświetla się już żaden błąd ale też nie wyświetla się powodzenie przy ponownej próbie aktywacji asystenta. Przy skanowaniu, wywala błąd w A5 "Układ kierowniczy. Interfejs asystenta kontroli pasa ruchu niezakodowany", kod błędu : C10ACF2. Support obd11 nie daje rady. Jest ktoś w stanie pomóc ? 

Edit: Zmieniam zdanie, support pomógł. Lane assist działa. :))
Mam dokładnie to samo. Podpowiesz co zrobić?
--
marszał
mefjuww
Posty: 35
Rejestracja: 13 lis 2022, o 19:54
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: mefjuww »

Witajcie. Poszukuję kodowania dla wycieraczek żeby wracały do pozycji zero po wyłączeniu zapłonu. Próbowałem opcji z Octavii 3 ale nie zadziałało ( wcześniej miałem Octavię 3 i śmigało) w
michaldaw94
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2020, o 07:53
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Michał

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: michaldaw94 »

marszal pisze: 4 mar 2023, o 15:02
hijo pisze: 29 mar 2022, o 16:51 Witam. Mam problem z odblokowaniem lane assist w swojej skodzie superb III. Kupiłem obd11 bez funkcji PRO, gdyż wcześniej na stronie producenta zobaczyłem że lane assist dostępny jest w opcjach "one click". Uzbierałem wymaganą ilość punktów po czym aplikacja wyrzuca błąd "niepowodzenie". Za którymś razem, nie wiem jak, połknęło 100 punktów i w komputerze pokładowym jest opcja lane assist do zaznaczenia, lecz po jej naciśnięciu wyskakuje błąd "lane assist obecnie niedostępny". Opcja ta jest do zaznaczenia tylko w komputerze pokładowym, zaś na tablecie na środku jest w zakładce asystenci tylko front assist bez lane assist. W aplikacji na telefonie nie wyświetla się już żaden błąd ale też nie wyświetla się powodzenie przy ponownej próbie aktywacji asystenta. Przy skanowaniu, wywala błąd w A5 "Układ kierowniczy. Interfejs asystenta kontroli pasa ruchu niezakodowany", kod błędu : C10ACF2. Support obd11 nie daje rady. Jest ktoś w stanie pomóc ? 

Edit: Zmieniam zdanie, support pomógł. Lane assist działa. :))
Mam dokładnie to samo. Podpowiesz co zrobić?
Gdzie i co pisałeś do supportu? U mnie też wyskakuje "niepowodzenie" gdy próbuje aktywować lane assist aplikacją :/
aniwaart
Posty: 10
Rejestracja: 13 paź 2019, o 13:08
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Waldemar

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: aniwaart »

Witam , pacjent skoda superb3 , pojawił się problem kodowałem płynny kierunkowskaz, nie wiem czemu nie pałą się prawe rzesy, Czy mogę prosić o kodowanie żeby się paliły ?
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Marianek »

radziu784 pisze: 7 lut 2023, o 20:12 Juz trochę czasu minęło od 1go posta ale warto gdzieś kupować np ali samą kostkę czy nie ma co sie bawić i brać od razu pro z ich strony jeśli człowiek chce się bawić w przyszłości w aktywację/deaktywcje dodatkowych bajerów? ;)
jeżeli chcesz bawić się w kodowanie to tylko wersja pro lub ultimate--- podstawowa to tylko gotowe apki, z którymi bywa różnie-- raz działają, innym razem nie i tak naprawdę nie wiesz co zmieniają i gdzie--- mogą być problemy jak coś się zepsuje--- nie zawsze za pomocą apki można wrócić do ustawień sprzed zmiany
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Marianek »

mefjuww pisze: 11 mar 2023, o 12:24 Witajcie. Poszukuję kodowania dla wycieraczek żeby wracały do pozycji zero po wyłączeniu zapłonu. Próbowałem opcji z Octavii 3 ale nie zadziałało ( wcześniej miałem Octavię 3 i śmigało) w
control unit 09
adaptacje
front wiper
wischer stop bei KL 15 aus--- ustawic na nieaktywne
ODPOWIEDZ