OBD11 - kodowanie

Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1043
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Kuster »

Kelso pisze: 2 lut 2022, o 20:47 Korekty wtryskow, gdzie dokladnie to znalezc? Pod jakim haslem w live data w silniku?
Jakie wartosci sa wartosciami dobrymi, a jakie powinny nas zastanawix?
Obrazek
Silnik -> Dane w czasie rzeczywistym

Wartości w normie to podobno do +/- 1mg
Ale jeżeli różnice na wtryskach i o ile dobrze zrozumiałem na parach czyli 1-3 4-2 będą miały duże odstępstwa od siebie to też już trzeba coś z tym zacząć robić
Jak dbasz tak masz
Kelso
Posty: 128
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Kelso »

Kuster pisze: 2 lut 2022, o 20:56
Kelso pisze: 2 lut 2022, o 20:47 Korekty wtryskow, gdzie dokladnie to znalezc? Pod jakim haslem w live data w silniku?
Jakie wartosci sa wartosciami dobrymi, a jakie powinny nas zastanawix?
Silnik -> Dane w czasie rzeczywistym

Wartości w normie to podobno do +/- 1mg
Ale jeżeli różnice na wtryskach i o ile dobrze zrozumiałem na parach czyli 1-3 4-2 będą miały duże odstępstwa od siebie to też już trzeba coś z tym zacząć robić
Dzięki Amigo :D chce to z ciekawości sprawdzić sobie, zeby zobaczyc jak tam wtryski się miewają.

tak na marginesie,... to żeś sobie ładną liczbę kredytów nazbierał :)
Awatar użytkownika
I_ROBERT_I
Posty: 2
Rejestracja: 4 paź 2020, o 20:52
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: I_ROBERT_I »

Witam
Piszę do kolegów w sprawie kłopotów z elektryczna klapą bagażnika Superb 3 2016 kombi. Dlatego w tym dziale ponieważ uważam, że jest to kwestia ustawień adaptacji.
Od początku
Problem dotyczył problemu otwierania klapy z przycisku lewarka i pilota. Klapa reagowała rozryglowaniem zamka po czym gdy silniki powinny dźwignąć ją do góry ona kawałek drgnie po czym opada i zamek znów domyka, a po kilku sekundach odpuszcza domknięcie i klapa odstaje na 1 ryglu zamka. Gdy otwieram z klamki klapy i lekko (naprawdę lekko) jej pomogę to dźwiga bez problemu.
Chciałem potwierdzić czy może to typowa usterka czyli siłowniki.
Siłowniki były już u Pana Łukasza znanego na tym forum celem regeneracji i naprawy. Diagnoza przetarte kable i naderwany jeden kabel od siłownika kierowcy. Po naprawie zamontowałem. Diagnoza nie obejmowała mechaniki ponieważ spec. stwierdził, że są sprawne i żądło kiedy pada mechanika.

Klapa otwierała się tak samo tj. z klamki klapy po pomocy ok a z pilota i z guzika to samo co opisane wyżej.
Nie wiem czy po tej naprawie czy z innego powodu, ale wypadła mi adaptacja w kilu miejscach. Wiem ponieważ robiłem kopie zapasowa obdeleven pro i sprawdzałem każdy szczegół. Skutkiem tego było, że klapa nie wiedziała czy jest otwarta czy zamknięta i tak po wyduszeniu otwarcia otwierała się ale nie chciała zamknąć-tylko ręcznie, nie pomagały również ustawienia zakresu pracy (przycisk zamykania 5s)
Dzięki przepisaniu adaptacji z kopii klapa się zamyka, ale nadal nie dźwiga z pilota i guzika lewarka. Błędów żadnych nie pokazuje obd. Wcześniej miałem czujniki halla w błędach ale zgarniam to na przetarte kable przed regeneracja.

Moje pytanie brzmi czy istnieje możliwość zmiany mocy albo jakiegoś parametru na starcie żeby klapa dawała sobie radę oczywiście mam na myśli zmiany przez obd eleven
bogdans1
Posty: 106
Rejestracja: 17 lut 2013, o 15:00
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Legionowo

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: bogdans1 »

Mam pytanie co prawda odnoście O3FL ale pewnie problemy z kodowaniem mogą być podobne :)
Próbowałem dokodować czujnik zmierzchu/deszczu, ale po wejściu w VCDS (kabel Amtega) w 09 Centr. zesp. elektr. -> 07 Kodowanie w aktualnym kodowaniu pojawiają mi się same zera. Próbowałem to zrobić zgodnie z https://www.youtube.com/watch?v=5UT4iy8IXf8 ale nie wiem jak sobie z tym poradzić - możecie podpowiedzieć?
komoornik
Posty: 1046
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: komoornik »

W nowszych autach zmiany w 09 dokonuje się tylko w kanałach adaptacji, nie w kodowaniu.
bogdans1
Posty: 106
Rejestracja: 17 lut 2013, o 15:00
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Legionowo

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: bogdans1 »

komoornik pisze: 5 lut 2022, o 11:54 W nowszych autach zmiany w 09 dokonuje się tylko w kanałach adaptacji, nie w kodowaniu.
Dzięki, faktycznie w FL wygląda to inaczej niż w O3.
Kelso
Posty: 128
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Kelso »

Kto poratuje screenem z obd lub vcds do modulu silnika 02 ( interesuje mnie zawartosc systemu tempomatu zwyklego) oraz modulu 16 (kierownica) - tez dotyczy mnie kwestia tempomatu ale moze byc caly kod to sobie dojde czy u mnie nie poprzestawiane…


Ewentualnie, jakie powinny byc ustawienia i w jakich modulach na zwykly tempomat? Mi niestety moj nie wlacza sie (przyciski, styki sprawdzone i dzialaja. Nie dziala mi wlaczenie utrzymania predkosci, natomiast moge o dziwo aktywowac i zaprogramowac ograniczenie predkosci owa dzwignia)… domyslam sie ze to cos w kodowaniu a nie problem z przelacznikiem
komoornik
Posty: 1046
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: komoornik »

A jesteś pewien że na wyposażeniu jest tempomat a nie sam ogranicznik prędkości?

Jak wygląda manetka?
Kelso
Posty: 128
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Kelso »

komoornik pisze: 6 lut 2022, o 14:09 A jesteś pewien że na wyposażeniu jest tempomat a nie sam ogranicznik prędkości?

Jak wygląda manetka?
nie mam teraz zdjecia, wiec zapozyczam fote z netu, ale wyglada tak samo -> https://allegro.pl/oferta/przelacznik-p ... 8433344497

co do pewnosci to nie mam. jak kupilem auto to nie wnikalem czy jest czy nie bo glownie miasto robilem. teraz zaczynam trasy i by sie przydal...
w miedzyczasie robilem sobie kodowania line assist itp i nie wiem czy to nie rozpieprzylo mi tempomatu, dlatego dopytuje o kodowanie. z tego co znalazlem w necie wychodzi, ze niby ok jest.


EDIT: wlasnie sprawdzilem internety i pakiety wyposazenia na RM2016 i tam bylo, ze w kazdej wersji wyposazenia byl montowany conajmniej zwykly tempomat.


EDIT 2: jeszcze raz podpialem sie obd11 i wszedlem w live data....i wyskoczylo mi takie cos w module...zastanawia mnie ten fragment: "activation - Not coded/not installed"...

https://zapodaj.net/672d09c64a846.jpg.html
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: pmi »

Cześć,
Dzisiaj widziałem Superba który przy włącznie kierunkowskazu aby zmienić pas na autostradzie zaświecał także górna część świateł stop.
Spotkałem gościa później na stacji i zapytałem jak to zrobił. Powiedział że OBD ale nie pamięta jak.

Macie może pomysł które kodowanie może włączać taki efekt?
Kelso
Posty: 128
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Kelso »

pmi pisze: 6 lut 2022, o 22:37 Cześć,
Dzisiaj widziałem Superba który przy włącznie kierunkowskazu aby zmienić pas na autostradzie zaświecał także górna część świateł stop.
Spotkałem gościa później na stacji i zapytałem jak to zrobił. Powiedział że OBD ale nie pamięta jak.

Macie może pomysł które kodowanie może włączać taki efekt?
coś takiego masz na mysli? https://www.youtube.com/watch?v=O6-FWDX ... =Netcruzer
komoornik
Posty: 1046
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: komoornik »

Kelso pisze: 6 lut 2022, o 15:14
komoornik pisze: 6 lut 2022, o 14:09 A jesteś pewien że na wyposażeniu jest tempomat a nie sam ogranicznik prędkości?

Jak wygląda manetka?
nie mam teraz zdjecia, wiec zapozyczam fote z netu, ale wyglada tak samo -> https://allegro.pl/oferta/przelacznik-p ... 8433344497

co do pewnosci to nie mam. jak kupilem auto to nie wnikalem czy jest czy nie bo glownie miasto robilem. teraz zaczynam trasy i by sie przydal...
w miedzyczasie robilem sobie kodowania line assist itp i nie wiem czy to nie rozpieprzylo mi tempomatu, dlatego dopytuje o kodowanie. z tego co znalazlem w necie wychodzi, ze niby ok jest.


EDIT: wlasnie sprawdzilem internety i pakiety wyposazenia na RM2016 i tam bylo, ze w kazdej wersji wyposazenia byl montowany conajmniej zwykly tempomat.


EDIT 2: jeszcze raz podpialem sie obd11 i wszedlem w live data....i wyskoczylo mi takie cos w module...zastanawia mnie ten fragment: "activation - Not coded/not installed"...

https://zapodaj.net/672d09c64a846.jpg.html
A przyciski sprawdzone w Live data OBD11? Nie masz żadnych błędów w sterownikach, przede wszystkim silnika?

Z kodowaniem nie pomogę bo mam auto z ACC.
Kelso
Posty: 128
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Kelso »

Bledow zadnych, przyciski sprawdzone i wszystko na live data pokazuje ze sie klika
bogdans1
Posty: 106
Rejestracja: 17 lut 2013, o 15:00
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Legionowo

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: bogdans1 »

Sorki, że o O3FL, ale moze ktoś z Was będzie w stanie mi podpowiedzieć (jakiś screan itp) gdzie w VCDS mam znaleźć w adaptacjach czujnika zmierzchu/deszczu poniższe kodowania. U mnie w adaptacjach mam ze 200 pozycji, ale nic co się zaczyna od VN, VO, LO itp.

"w O III FL - VCDS-em wszystko robi się przez adaptacje w centr.zesp.elek.
należy wykonać taką adaptację :

[VN]_Lighting_Assist_Adaptation:
[LO]_Regen_Lichtsensor: [VO]_LIN_Regen_Licht_Sensor

[VO]_Aussenlicht_uebergreifend:
[LO]_Fahrlichtwarnung_Hinweis_Konfig: [VO]_Hinweis_in_LDS-Stellung_Null_und_SL
[LO]_Fahrlicht_Hinweis_mehrfach: [VN]_active
[LO]_Coming Home Verbaustatus: [VN]_automatic
[LO]_Menuesteuerung Coming Home Werkseinstellung: [VN]_active
[LO]_Coming home Leuchten: [VN]_fog light
[LO]_Menueeinstellung Cominghome: [VN]_10 seconds
[LO]_CHo_LHo_Nachlauf: 0 [UN]_ms
[LO]_Coming-home Einschaltereignis: [VO]_driver door
[LO]_Helligkeitsschwelle Infrarot-Messung: 12 [UN]_lx
[LO]_Leaving-Home Verbausstatus: [VN]_enabled
[LO]_Menuesteuerung Leaving-home Freischaltung per BAP: [VN]_active
[LO]_LDS_mit_AFL: [VN]_yes"
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1043
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Kuster »

Ktoś ma kodowanie dla spryskiwaczy reflektorów?
Wkurza mnie to że tak często się odpalają a mogłyby tak co 10te psikniecie na szybę...
Jak dbasz tak masz
ODPOWIEDZ