S III 2.0 tsi 280 km rzeczywiste spalanie???

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: S III 2.0 tsi 280 km rzeczywiste spalanie???

Post autor: CLO27 »

Kufa gdzieś mi wpierdzieliło kapelusz i wąsy...jakimż to jestem wariatem jadąc autostradą 180, no szaleństwo...hehe jednak retoryka jaka ostatnio spowiła nasz kraj nastraja ludzi do oceniania innych i narzucania swoich przekonań :) Sygnaliści nas wyzwolą od tej chołoty nieprzestrzegjącej praw!
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 439
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: S III 2.0 tsi 280 km rzeczywiste spalanie???

Post autor: coolmobil »

Niczego nie narzucam swoją opinia, ale tylko oceniam. A do tego akurat każdy ma pełne prawo. Jeszcze…
Rób jak uważasz, skoro w twojej o ocenie i mniemaniu jest to właściwe i bezpieczne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 439
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: S III 2.0 tsi 280 km rzeczywiste spalanie???

Post autor: coolmobil »

Dodatkowo patrząc na nowy cennik mandacików życzę powodzenia z prędkościami 180-200+


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: S III 2.0 tsi 280 km rzeczywiste spalanie???

Post autor: caballero »

coolmobil pisze: 30 gru 2021, o 11:40 Dodatkowo patrząc na nowy cennik mandacików życzę powodzenia z prędkościami 180-200+ Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Patrząc na nowe przepisy dot. mandacików to zacząłem się bardziej pilnować czy jadąc obok kogoś na drugim pasie nie jadę przypadkiem 2 km/h szybciej niż on w pobliżu przejścia dla pieszych, pomimo tego, że widzę, że kompletnie nikogo nie ma w pobliżu. Widziałem gdzieś urywki filmików z policyjnego drona, gdzie policja stała kawałek dalej i wlepiała mandaty ludziom na podstawie nagrań z drona. A od nowego roku, za takie wykorczenie jest bodajże 15 pkt i min. 1500 zł mandatu. :lol:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S III 2.0 tsi 280 km rzeczywiste spalanie???

Post autor: Enriquez »

traci sens kupowanie mocnych silników, przynajmniej na codzień
inna sprawa - globalnie jak wszyscy zaczną wolniej jeździć, kraj, jaki by nie był zużyje trochę mniej paliwa ... same plusy
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: S III 2.0 tsi 280 km rzeczywiste spalanie???

Post autor: orlik »

Myślisz, że wpływ z mandatów będzie większy niż z podatków za paliwo ;)?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S III 2.0 tsi 280 km rzeczywiste spalanie???

Post autor: Enriquez »

Heh, coś za coś … zobaczymy
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: S III 2.0 tsi 280 km rzeczywiste spalanie???

Post autor: fabek »

Za omijanie pojazdu na przejściu dla pieszych 1500zł - to akurat popieram.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: S III 2.0 tsi 280 km rzeczywiste spalanie???

Post autor: caballero »

fabek pisze: 2 sty 2022, o 13:39 Za omijanie pojazdu na przejściu dla pieszych 1500zł - to akurat popieram.
Jasne, jasne. Tu się zgadzam w 100%.
Tylko ja nie mówię o omijaniu. Mówię o w sumie bardzo specyficznej sytuacji, która mi się dość często przydarza.

Mam niedaleko takie jedno przejście, gdzie najpierw jest skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, a 250-300 m dalej jest przejście bez świateł. Droga ma tam 3 pasy w jednym kierunku i często się auta jeszcze rozpędzają dojeżdżając do tego przejścia. I po prostu zaczynam się na tym łapać, że ja mam już te 50 km/h, a auto, które jest obok i jest tak pół długości auta za mną, jedzie tych kilka km/h wolniej. No i mimo tego, że ja już jestem przed nim, to nadal jest to manewr wyprzedzania i muszę przyhamować, żeby nie jechać szybciej od niego.

Z reguły przy przejściach jestem bardzo wyczulony i nawet jak mam zielone światło to się rozglądam i wolę czasem zwolnić. Już nie raz mi pieszy czy rowerzysta wparowali na czerwonym.
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S III 2.0 tsi 280 km rzeczywiste spalanie???

Post autor: pankracy »

Na skrzyżowaniu skręcając w prawo mamy zielone, często w tym samym czasie piesi mają również zielone na pasach. Bardzo niebezpieczna sytuacja gdy zielone pojawia się w tym samym momencie dla jednych i drugich.
SE7
Posty: 197
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: S III 2.0 tsi 280 km rzeczywiste spalanie???

Post autor: SE7 »

pankracy pisze: 2 sty 2022, o 16:44 Na skrzyżowaniu skręcając w prawo mamy zielone, często w tym samym czasie piesi mają również zielone na pasach. Bardzo niebezpieczna sytuacja gdy zielone pojawia się w tym samym momencie dla jednych i drugich.
A jeszcze bardziej jak jest droga dla rowerów i tu jest bardziej niebezpiecznie bo można nie zauważyć kogoś kto dobrze zasuwa i dla niego ograniczone zaufanie nic nie znaczy.
piotr26
Posty: 291
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: S III 2.0 tsi 280 km rzeczywiste spalanie???

Post autor: piotr26 »

pankracy pisze: 2 sty 2022, o 16:44 Na skrzyżowaniu skręcając w prawo mamy zielone, często w tym samym czasie piesi mają również zielone na pasach. Bardzo niebezpieczna sytuacja gdy zielone pojawia się w tym samym momencie dla jednych i drugich.
Rozwiazanie tego problemu jest bardzo proste. Albo zielone dla pieszych zapala się kilka sekund wcześniej niż dla aut na drodze, albo ( i to jest najlepsze mlim zdaniem ) dokładamy dodatkowe małe migajace żółte światło, które pokazuje, że za kilka sekund zapali się zielone dla pieszych. Dla mnie fenomenalne rozwiązanie. W każdym miejscu gdzie to funkcjonuje jeżdzę spokojnie, bo wiem co wydarzy się za chwilę. No ale u nas zamiast najpierw zrobić przeglad przejść dla pieszych, zmodernizowaę je, potem wprowadzić "pierszeństwo pieszych", to robi się na odwrót a odpowiedzialnośc w większości zwala na kierowców.

Jak można zobaczyć pieszego, który zbliża się do przejścia jak przejście nie jest oświetlone? W mojej rodzinnej miejscowości o 12 w nocy gaszone są wszystkie latarnie ( w ramach oszczędnośći ). Miasto robi się czarne. Podobnie okolice przejść dla pieszych. W bezksiężycową noc nie widać kompletnie nic.

Generalnie popieram przepisy dotyczące pieszych, ale jestem zdania, że najpierw powinni poprawić i ustandaryzować infrastrukturę w obrębie przejść, a potem wprowadzać zmiany w prawie. Poza tym ustępowanie pieszym to krok w stronę wyższej kultury za kierownicą.

Wracając do tematu. Spalanie na trasie u mnie w ostatnim tygodniu: dwie trasy po 470 km z boxem dachowym, pełnym bagażnikeim ( autostrada i ekspresówka około 360 km w jedną stronę ) to 10,6 oraz 11.2. Predkości autostradowe 140-160. Dojazdy do pracy 76 km droga krajowa: 8,8/9.4/8.8/ 9.7. Duży ruch. Sporo wyprzedzania.
piotr26
Posty: 291
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: S III 2.0 tsi 280 km rzeczywiste spalanie???

Post autor: piotr26 »

Enriquez pisze: 30 gru 2021, o 23:43 traci sens kupowanie mocnych silników, przynajmniej na codzień
Niekoniecznie. Póki co nikt nie zabrania ruszać ostro spod świateł, czy zza tira na autostradzie. Nadal można przepisowo mieć troche frajdy. A wyprzedzanie i tak zawsze będzie bezpieczniejsze z mocnym silnikiem niż słabszym. Zobaczymy ile będzie teraz kontroli na drogach bo wszystko zależy od tego...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: S III 2.0 tsi 280 km rzeczywiste spalanie???

Post autor: Big »

A jakie jest to rzeczywiste spalanie, że tak przeszkodzę kolegom w off topie od kilku stron😎
piotr26
Posty: 291
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: S III 2.0 tsi 280 km rzeczywiste spalanie???

Post autor: piotr26 »

Big pisze: 2 sty 2022, o 20:34 A jakie jest to rzeczywiste spalanie, że tak przeszkodzę kolegom w off topie od kilku stron😎
Wyniki z 2021 roku należy juz traktować jako historyczną ciekawostkę ;)

Jak jutro sprawdzę, to napiszę.
ODPOWIEDZ