Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: SS »

Nie wiem jak jest teraz. Ja zamawiałem we wrześniu z info o odbiorze na początku grudnia. Dostałem dobrą cenę na tyle, że przy wyprzedażach rocznika ceny były wyższe niż moja. Auto odebrałem 20 marca ale handlowiec cały czas twierdził, że mam zapewnioną cenę z zamówienia. Finalnie mam SS3 z 2021r z ceną z 2020( czyli przed podwyżkami) i jestem mega zadowolony, że produkcja miała poślizg o te 3 miesiące
Pisał Sebastian
Awatar użytkownika
SidTrotter
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2021, o 14:25
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Jan

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: SidTrotter »

ja swoją cenę ze zniżką utrzymałem pomimo, że na auto czekałem prawie 6 miesięcy. Nie zmieniono nic.
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: zalezi »

Zamówiłem, ale sam nie wiem, czy ta cenę mi utrzymają. Muszę na spokojnie się wczytać w ten dokument zamówienia. Trochę pogmatwane to. Handlowiec upiera się, ze oczywiście cena zostanie utrzymam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: arczi901 »

zalezi pisze: 6 wrz 2021, o 19:14 Zamówiłem, ale sam nie wiem, czy ta cenę mi utrzymają. Muszę na spokojnie się wczytać w ten dokument zamówienia. Trochę pogmatwane to. Handlowiec upiera się, ze oczywiście cena zostanie utrzymam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie skanuj części z danymi oraz cena i wrzuć screena z zapisów umowy to forum pomoże. ;)
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: zalezi »

arczi901 pisze:
zalezi pisze: 6 wrz 2021, o 19:14 Zamówiłem, ale sam nie wiem, czy ta cenę mi utrzymają. Muszę na spokojnie się wczytać w ten dokument zamówienia. Trochę pogmatwane to. Handlowiec upiera się, ze oczywiście cena zostanie utrzymam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie skanuj części z danymi oraz cena i wrzuć screena z zapisów umowy to forum pomoże. ;)
Dobry pomysł, może jakas mądra głowa w wolnej chwili zerknie i podpowie, jak mówi ten dokument.
Jak coś to zakup na JDG najpewniej w ich leasingu.Obrazek
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pawels
Posty: 18
Rejestracja: 19 mar 2016, o 23:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Poznań

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: pawels »

Niestety p. III.2 mówi, że Sprzedający może podwyższyć cenę, natomiast kupujący nie musi sie na to zgodzić. Jeżeli się nie zgodzi otrzyma zwrot zaliczki.

Ale raczej nie powinien stosować takich chwytów. Jak się pytałem o kilka ofert placowych to rabat był rzedu 3-4 % natomiast gdybym zamawiał do produkcji to mógłbym liczyć na ok 10%. Chyba, że chce sobie uzupełnić stan na placu. Nie rozumiem tej strategii dlaczego samochody placowe trzymają i nie chcą dawać większych rabatów?
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: timanfaya »

pawels pisze: 7 wrz 2021, o 21:13 Jak się pytałem o kilka ofert placowych to rabat był rzedu 3-4 % natomiast gdybym zamawiał do produkcji to mógłbym liczyć na ok 10%. Chyba, że chce sobie uzupełnić stan na placu. Nie rozumiem tej strategii dlaczego samochody placowe trzymają i nie chcą dawać większych rabatów?
Bo mamy takie czasy. Jak ktoś potrzebuje auta na już (flota, firmy) to bierze co jest bez gadania, bo wyprodukować mu mogą dopiero za pół roku - rok. Po co więc rabatować coś, co i tak szybko zejdzie, bo nie ma fizycznie aut? ;)
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Veyron »

pawels pisze: 7 wrz 2021, o 21:13 Niestety p. III.2 mówi, że Sprzedający może podwyższyć cenę, natomiast kupujący nie musi sie na to zgodzić. Jeżeli się nie zgodzi otrzyma zwrot zaliczki.
Ale to się liczy dla kupujących nie korzystających z ochrony. Z tego zrozumiałem, tyczy się to głównie zakupów na firmę jeśli auto to jest bezpośrednio związane z wykonywaną działalnością zawodową.
Na kolejnej stronie, jest pole gdzie zaznaczasz który wariant cię dotyczy, z ochroną czy bez ochrony kupującego.
Ja to miałem u siebie zostawione puste ale poprosiłem o zaznaczenie opcji z ochroną. Diler powiedział że spoko, mu to obojętnie, że ludzie to najczęściej zostawiają niezaznaczone.
Także albo stosuje się p. II albo III, w zależności co wybierze kupujący.
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: zalezi »

Panowie, rozmawiałem z dealerem i na pewno cena zostanie utrzymana, na 100%, ale to działa w dwie strony. Jak odbiór nastąpi np. w lutym i naniosą się obniżki z racji np. wyprzedaży rocznika to się nie załapie na nie ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
SidTrotter
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2021, o 14:25
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Jan

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: SidTrotter »

zalezi pisze: 8 wrz 2021, o 13:57 Panowie, rozmawiałem z dealerem i na pewno cena zostanie utrzymana, na 100%, ale to działa w dwie strony. Jak odbiór nastąpi np. w lutym i naniosą się obniżki z racji np. wyprzedaży rocznika to się nie załapie na nie ;)

Nie będzie żadnej wyprzedaży rocznika.
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: zalezi »

SidTrotter pisze:
zalezi pisze: 8 wrz 2021, o 13:57 Panowie, rozmawiałem z dealerem i na pewno cena zostanie utrzymana, na 100%, ale to działa w dwie strony. Jak odbiór nastąpi np. w lutym i naniosą się obniżki z racji np. wyprzedaży rocznika to się nie załapie na nie ;)

Nie będzie żadnej wyprzedaży rocznika.
Wyprzedaż rocznika była przykładowym rabatem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pucha87
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2021, o 20:00
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: pucha87 »

zamawiany w maju (prywatnie w kredycie) , niestety dalej czekam...
z konfiguratora wychodzil 203.000 po upuscie 191.000 + w gratisie dorzucą mi akcesoria dodatkowe o wartosci 3160 (wg konfiguratora) czyli łącznie 15.160zl rabatu czyli 7,5%. dobrze czy czuc się zrobionym w pewna męską część ciała :)?
mms1994
Posty: 42
Rejestracja: 6 paź 2021, o 15:58
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: mms1994 »

Zamówienie we wrześniu 2021, z nie całych 231k na 208k, JDG na promocyjny leasing ;)
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: komoornik »

pucha87 pisze: 18 lis 2021, o 22:58 zamawiany w maju (prywatnie w kredycie) , niestety dalej czekam...
z konfiguratora wychodzil 203.000 po upuscie 191.000 + w gratisie dorzucą mi akcesoria dodatkowe o wartosci 3160 (wg konfiguratora) czyli łącznie 15.160zl rabatu czyli 7,5%. dobrze czy czuc się zrobionym w pewna męską część ciała :)?
Mocno średnio bym powiedział jak na zamówienie z maja - nie wiem jak teraz wygląda sytuacja.

Rozumiem że kredyt w VW Banku?
pucha87
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2021, o 20:00
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: pucha87 »

tak VW bank, w maju składane zamówienie , ale rocznik modelowy wskoczył już 2022 wiec już po podwyżkach na wyposażeniu. Już tyle czekam ze sobie myślę, ze może lepiej jak zjedzie z taśmy na poczatku roku, przynajmniej w dowodzie produkcja bedzie 2022.
ODPOWIEDZ