Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
andrewxxx1
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2022, o 08:01
Samochód: Inny
Rocznik: 2004
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: andrewxxx1 »

Z tego co wiem to na rok 2022 koniec roku raczej nie ma szans już już na zamówienie do produkcji. Chciałem też kupić Leona i zamówienia są już na rok 2023 z dopłatą min 20k do mojej konfiguracji z rabatem 2%.. Ciekawe czy to UE niszczy sprzedaż czy brak rąk do pracy.
bobrucznik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2022, o 14:09
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bochnia

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: bobrucznik »

To ja może opowiem jak to wyglądało z tymi rabatami z mojej perspektywy. Swojego Superba zamówiłem 08.02.2022r w Salonie w Tarnowie. Ale zanim napiszę o końcowej ofercie muszę wspomnieć o tym co spotkało mnie wcześniej. Jak pierwszy salon wybraliśmy nowy salon Skody w Wieliczce/przy wlocie do Krakowa. Nie umawialiśmy się wcześniej, po prostu wbiłem z żoną z ulicy obejrzeć i ewentualnie zamówić Superba. Oczywiście żona zobaczyła jeszcze przed salonem nowego Kodiaq więc musieliśmy się i nim przejechać, ale na szczęście sama przyznała że w porównaniu do Superba to jazda Kodiaq bardziej przypomina jazdę dużymi taczkami. Ale nie to najważniejsze. To co najistotniejsze to sposób w jaki nas obsłużono w tym salonie. TO był prawdziwy DRAMAT... nie mam innego określenia. Pan który nas obsługiwał najwyraźniej miał już zrealizowane wszystkie plany sprzedażowe sporo do przodu bo miał ogólnie na nas wywalone. Być może pomyślał, że wpadło dwoje młodych z ulicy i dupę zawraca a i tak ni nie kupią przecież... sam nie wiem. Pracowałem w salonie innej marki przez kilka lat i wiem jak to zazwyczaj wygląda od środka, o tym że są "tajemniczy" klienci sprawdzający jakość obsługi i standardów ( od czego zazwyczaj zależy przyznanie marży zmiennej dla salonu ) i wyobrażałem sobie naszą wizytę w tym salonie diametralnie inaczej. Zależało mi jednak na jeździe próbnej a jako że mieli przed salonem Superba Sportline 2.0 190KM to zagryzłem zęby i przeszedłem przez to bagno do końca. Na końcu przyszło do oferty.... i tutaj kolejny gong od Pana ze Skody.... 2 tyś zł rabatu... przy konfiguracji na 207k PLN..... zapytałem się czy on tak poważnie na co usłyszałem, że więcej nie ma szans i nikt mi nie da większego rabatu teraz... podziękowałem więc za poświęcony czas i poinformowałem Pana że jednak popytam u kolegów w innych salonach. Pan pewny siebie z aprobatą i pewnością siebie w głosie powiedział... OK zadzwonię do Pana w Środę.... i tak się rozstaliśmy ( nawet kawy burak jeden nie zaproponował.... pomijam fakt że podczas naszej rozmowy to jakiś telefon prywatny odbierał, to płacił za jedzenie bo właśnie przyjechało...może to przez ten głód chciał nas spławić... mniejsza z tym ale kawy nie zaproponować !?!? ) Tego samego dnia zadzwoniłem do salonu w Tarnowie kierując się myślą "może w Krakowie mają teraz tak wyjebane na klienta ze względu na rynek" więc spróbuję gdzieś gdzie nie mieszka 0,5 miliona potencjalnych klientów.... Trafiłem na Pana Miłosza, przesympatycznego młodego człowieka z pasją i zamiłowaniem do Swojej pracy. Obsługa na mega wysokim poziomie, kultura osobista, prezencja i rozmowa.... tak właśnie to powinno wyglądać !!! Wielkie uznanie za jego pracę. Kiedy opowiadałem mu co się odje***o w Krk nie dowierzał... pod koniec spotkania sam zresztą przyznał, że sądził że mogę być "tajemniczym klientem" bo zbyt wiele wiedziałem o samochodzie i możliwych opcjach.... Finalnie mając na uwadze fakt, że nie mam czasu na dalsze szukanie ofert zwłaszcza w tym szalonym rynku który mocno nie sprzyja klientowi, podpisaliśmy zamówienie właśnie u Pana Miłosza... finalna oferta to 6 tyś zł rabatu ( czyli jakieś 3% ) oraz w cenie 5 letnia powłoka ceramiczna + zabezpieczenie kół + zabezpieczenie środka ( tapicerka + plastiki) a więc full dealing. I zdaję sobie sprawę, że to nie jest oferta która dupę urywa, ale sposób w jaki zostaliśmy obsłużeni w pełni rekompensował mi ewentualne próby urwania kolejnych 2-3 tyś zł u innego dealera. Zwłaszcza że taka ceramika w pakiecie też swoje kosztuje. Morał z tej historii taki, że czasami nie musisz dać dużego rabatu by sprzedać auto.... wystarczy być człowiekiem. A to że rynek jest obecnie totalnie niesprzyjający dla klientów to już niestety FAKT niezaprzeczalny..... dziwne czasy ale co poradzić. :) Pozdrawiam wszystkich, którym chciało się to przeczytać !!! :)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Big »

Taka moja jedna uwaga - NIE ma czegoś takiego jak 5, 7,9 czy ileś tam LETNIA powłoka ceramiczna! Trwałość powłoki zależy od 1. produktu który jest nakładany 2. sposobu przygotowania powierzchni pod ten produkt 3. Sposobu eksploatacji auta (miejsce parkowania, ilość pokonywanych km) 4. kosmetyków stosowanych do pielęgnacji powłoki (powłoka się zapycha więc trzeba ja odtykać) 5. Sposobu mycia auta.
Każdemu kto mówi mi o powłoce na ....lat mówię - ok. a jak będę parkował auto obok cementowni i przez te np. 5 lat zrobię 300 tys. km to co? No i tu następuje taka niezręczna cisza ;)
P.S
Ja zamówiłem swojego Superba w jednym z krakowskich salonów. Tu dostałem najlepsze warunki (niestety w moim mieście żaden z salonów nie był w stanie zaproponować mi takich warunków). Co więcej jest to już mój drugi Superb zamówiony w tym salonie i u tego samego Handlowca. Obsługa super i bez najmniejszego zarzutu.
bobrucznik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2022, o 14:09
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bochnia

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: bobrucznik »

Nie no jasne że jest wiele czynników które mają wpływ na powłokę ceramiczną. Wiem też że należy ją serwisować co jakiś okres. Bardziej chodziło mi o to że można sprzedać samochodu z niewielkim rabatem dając od siebie jeszcze coś extra i pozostawiając mega miłe wrażenie po sobie jako handlowcu, albo zachować się jak skończony pajac i nie sprzedać samochodu 😁 ja mimo niewielkiego rabatu nie czuje się nabity w butelkę choć wiem że jak bym poswiecil jeszcze z tydzień lub dwa i poszukał po całej Polsce ofert znalazł bym pewnie nie jedna lepsza ofertę. Ale czas to też pieniądz 🤘
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 182
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: mackowski30 »

bobrucznik pisze: 23 lut 2022, o 16:53 ...OK zadzwonię do Pana w Środę.... i tak się rozstaliśmy
Zadzwonił? ;)

Swoją drogą podaj namiary do tego Pana Miłosza. Szukam kogoś, kto ogarnie mi zamówienie Octavii IV Sportline w sensowny sposób (mój lokalny dealer - Buława nawet nie raczył oddzwonić, napisać, co zostało ustalone podczas mojej osobistej wizyty).
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: siemi1 »

Jestes swiadomy ze O4 sa mega opóźnione pow 6mies dod. przez spaloną fabrykę od boczków drzwi?

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
bobrucznik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2022, o 14:09
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bochnia

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: bobrucznik »

mackowski30 pisze: 24 lut 2022, o 07:28
bobrucznik pisze: 23 lut 2022, o 16:53 ...OK zadzwonię do Pana w Środę.... i tak się rozstaliśmy
Zadzwonił? ;)

Swoją drogą podaj namiary do tego Pana Miłosza. Szukam kogoś, kto ogarnie mi zamówienie Octavii IV Sportline w sensowny sposób (mój lokalny dealer - Buława nawet nie raczył oddzwonić, napisać, co zostało ustalone podczas mojej osobistej wizyty).
Jasne że zadzwonił 🤣 jakież było zdziwienie jego że już złożyłem zamówienie w innym salonie 😁

Co do namiarów to jasna sprawa. Pan Miłosz Drwal tel 538 896 633 Auto Bączek Tarnów. Pozdrow go od Jarka z Lipnicy to może mnie skojarzy 😅
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kefirek »

z ciekawości który handlowiec z Wieliczki? Ja kupowałem auta u Piotra i prócz tego, że ja wiedziałem znaczenie więcej o samochodzie jak on to współpracę oceniam bardzo miło. Jakkolwiek zanim trafiłem na w/w to miałem też tam do czynienia z innym sprzedawcą z tego salonu który gdy odwiedziłem ich 2-3 tygodnie wcześniej miał na mnie wyjebane. Mina gdy później biurko obok zamawiałem 2 sztuki - bezcenna :)
bobrucznik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2022, o 14:09
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bochnia

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: bobrucznik »

kefirek pisze: 24 lut 2022, o 13:35 z ciekawości który handlowiec z Wieliczki? Ja kupowałem auta u Piotra i prócz tego, że ja wiedziałem znaczenie więcej o samochodzie jak on to współpracę oceniam bardzo miło. Jakkolwiek zanim trafiłem na w/w to miałem też tam do czynienia z innym sprzedawcą z tego salonu który gdy odwiedziłem ich 2-3 tygodnie wcześniej miał na mnie wyjebane. Mina gdy później biurko obok zamawiałem 2 sztuki - bezcenna :)
Nie pamiętam teraz imienia ale taki facet po 50 ciemne włosy. Biurko pierwsze od lewej strony 🤘 stanowczo nie polecam !!!
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: siemi1 »

kefirek pisze:z ciekawości który handlowiec z Wieliczki? Ja kupowałem auta u Piotra i prócz tego, że ja wiedziałem znaczenie więcej o samochodzie jak on to współpracę oceniam bardzo miło. Jakkolwiek zanim trafiłem na w/w to miałem też tam do czynienia z innym sprzedawcą z tego salonu który gdy odwiedziłem ich 2-3 tygodnie wcześniej miał na mnie wyjebane. Mina gdy później biurko obok zamawiałem 2 sztuki - bezcenna :)
No takich co wiedza co sprzedają to to pewkie na palcach 1 reki, sama.skoda czaski nie zna odp na pyt dotyczace wyp. Dodatkowego :)

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kefirek »

bobrucznik pisze: 24 lut 2022, o 15:32
kefirek pisze: 24 lut 2022, o 13:35 z ciekawości który handlowiec z Wieliczki? Ja kupowałem auta u Piotra i prócz tego, że ja wiedziałem znaczenie więcej o samochodzie jak on to współpracę oceniam bardzo miło. Jakkolwiek zanim trafiłem na w/w to miałem też tam do czynienia z innym sprzedawcą z tego salonu który gdy odwiedziłem ich 2-3 tygodnie wcześniej miał na mnie wyjebane. Mina gdy później biurko obok zamawiałem 2 sztuki - bezcenna :)
Nie pamiętam teraz imienia ale taki facet po 50 ciemne włosy. Biurko pierwsze od lewej strony 🤘 stanowczo nie polecam !!!
Czyli ten który miał na mnie wyjebane. Trzeba było pójść do biurka po prawej obok ;)
Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Maliniak »

Może był na wypowiedzeniu :D
AndrewS
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2020, o 10:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: AndrewS »

Ktoś ostatnio kupował? Czy jeszcze istnieją jakiekolwiek rabaty? Jeśli tak to podajcie proszę namiar na sprzedawców
Prenrzyk
Posty: 50
Rejestracja: 2 kwie 2022, o 19:47
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Prenrzyk »

5% lub gwarancja ceny
Dest90
Posty: 2
Rejestracja: 7 sie 2022, o 08:58
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Dest90 »

Przy zamówieniu na początku września dostałem informację, że na 5% mogę liczyć o dealera, a gwarancja ceny może będzie, a może nie będzie od producenta. Także albo będzie dobrze albo niedobrze
ODPOWIEDZ