Sprzęt CB jaki kupić

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: Misiektt »

Witam,
Słuchajcie zamierzam kupić CB ale kompletnie się na tym nie znam.
Możecie mi powiedzieć jaki sprzęt warto kupić jakie anteny itd. Nie chce
by sprzedawca mógł mi wcisnąć każdy kit :D
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: jjumbo »

ja mam Presidenta Taylor III ASC radio bardzo dobre ze średniej półki proste w obsłudze posiadające możliwość zmiany kanałów w mikrofonie i do tego antenę Missouri od presidenta.Co do anteny to już według twoich upodobań jedni chcą krótką drudzy długą itd.
Podpowiem Ci natomiast miejsce montażu radia bo mnie podpowiedzieli i jest fajnie otóż radio mam zamontowane przy podłodze,przy oparciu przedniego fotela kierowcy na środkowym słupku pomiędzy drzwiami.Mikrofon leży sobie luzem na podłodze koło fotela po jego lewej stronie.moim zdaniem bardzo wygodne miejsce.
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Arnold
Posty: 41
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 19:59
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: Arnold »

jjumbo - moglibyśmy prosić o zdjęcie zamontowanego radia?
Szybkiego Powrotu Do Zdrowia ROBERT !
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: jjumbo »

ZDJĘCIA MONTAŻU CB
http://imageshack.us/photo/my-images/838/imag0188k.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/543/imag0191l.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/714/imag0192m.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/542/imag0193.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/35/imag0194q.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
kl
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2010, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: kl »

Podepnę się:
Czy jest sens zakupu przenośnego CB - na przykład Alan 42?
Wolałbym nie mocować radia na stałe w samochodzie, a wiadomo, czasem może się przydać :)
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: jjumbo »

radia przenośne nie są skuteczne,do montażu mojego radia nawiercili dwa malutkie otworki pod uchwyt i nic więcej,radia praktycznie nie widać kable idą pod plastikami antenę zamontowałem na magnesie i na szybkozłączce więc kiedy chcę to ją ściągam
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: Misiektt »

Nikt więcej się nie wypowie w sprawie sprzętu ??
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: awdurek »

Temat był już na form :)
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: grzesiu26 »

Witam,
to więc tak....

W Superbie jeździ ze mną zestaw President Harry III ASC + President Mississippi.
Radio zamontowane na rzepie na tunelu środkowym po stronie pasażera (chyba kiedyś wstawiałem zdjęcia).
Antena na uchwycie (wiadomo od kogo) ;-) zestrojona jak należy na SWR-1,1 ;-) (Zdjęcia wstawiałem w innym wątku).
Całość śmiga aż miło, wycina co nie potrzebne, daleko niesie i w ogóle pięknie.
Zasięg w trasie (nie las) to około 10 km w linii prostej.

W drugim aucie jeździ ze mną to samo co u kolegi jjumbo czyli, Taylor III ASC + Missouri.
Mam porównanie i powiem, że dużo lepiej chodzi ten pierwszy zestaw.
Wydaje mi się, że głównie przez montaż anteny na stalowym relingu i przez to lepsze zestrojenie.
Missouri na magnesie nie chce dać się zestroić niżej niż 1,4 - bynajmniej u mnie.
Zasięg w trasie (nie las) to około 6-7 km w linii prostej.

Generalnie przerobiłem już kilka radyjek i anten i jeśli chodzi codzienne użytkowanie (parkingi w supermarketach, garaże, jakość odbioru, odległość nadawania itd itp) to ten pierwszy zestaw jest najbardziej optymalny. Moim zdaniem...

Jeśli chcesz mieć zasięg 40 km to JFK II ASC + Santiago 1200.
A jak chcesz mieć szumofon to kup Cobrę 19 + jakąś chińską antenę.

Jak coś pomogłem to fajno !
Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
mrjac
Posty: 124
Rejestracja: 25 gru 2010, o 16:20
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pabianice

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: mrjac »

Ja mam taki zestaw:
CB UNIDEN PRO 510 XL 510XL + HUSTLER IC-100.

Kupiłem to za 200 zł nowe jakieś 3 lata temu.

Używam co kilka dni jak jadę gdzieś dalej lub mi się śpieszy :>
Radyjko małe, nie rzuca się w oczy, proste ale działa wyśmienicie. Mam w Octavii włożone między siedzenie pasażera a podłokietnik z przodu. Misiektt - chyba widziałeś je u mnie jak się widzieliśmy przed wyjazdem do SzkołyAuto.
Słychać mnie bardzo dobrze, ja też zbieram z około 10 km.

Nie jest to zestaw wyczynowy ale w zupełności wystarcza. Antena nie spada do 180 - więcej nie miałem okazji jechać Octavią.

To jest chyba technicznie President jakiś tylko z inną nazwą - stąd nie dostał homologacji bo w Polsce jest President. Niby nie miał homologacji ale zdania są podzielone bo jakieś papiery są podane. Zresztą - who cares ;)

Przykład: http://allegro.pl/uniden-pro-510xl-510- ... 97226.html" onclick="window.open(this.href);return false;
LEPIEJ PANOWAĆ W PIEKLE NIŻ SŁUŻYĆ W NIEBIE
patryk_wawa
Posty: 115
Rejestracja: 18 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: patryk_wawa »

A ja jeżdżę z President Harry III z ASC + Sirio ML-145.
Zestaw sprawdza się rewelacyjnie, ale będę chciał zmienić antenę na krótszą.
Nie montuję na stałe ale wkładam między siedzenie pasażera i środkowy słupek.
Rozwiazanie może mało profesjonalne, ale działa i wyjmuję sobie kiedy muszę zostawić auto na noc gdzieś w obcym mieście w niepewnym miejscu.

Wcześniej miałem Unidena Pro 520XL i też chulało aż miło razem z tą samą anteną.
Tylko to radio trzeba dobrze wystroić bo potrafi nadawać na kilku kanałach jednocześnie :)
Awatar użytkownika
szymi81
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:21
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: seria
Lokalizacja: Katowice

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: szymi81 »

mrjac pisze: To jest chyba technicznie President jakiś tylko z inną nazwą - stąd nie dostał homologacji bo w Polsce jest President. Niby nie miał homologacji ale zdania są podzielone bo jakieś papiery są podane. Zresztą - who cares ;)
Na jutiubie można zobaczyć że środek jest zdecydowanie inny...
Ja mam obecnie pożyczonego johnny III + sirio około 1 metr długą. Jest ok, chociaż nie mam porównania, bo to moje początki z CB. Co do montażu to pomysł na bocznym słupku jest bardzo interesujący i chyba też tak spróbuję. Do mocowania polecam rzepy na taśmie samoprzylepnej: http://allegro.pl/rzep-montazowy-do-cb- ... 28327.html
Pozdrawiam
Obrazek

Moja kurka: http://goo.gl/6qIZv7

Sprzedam felgi: http://goo.gl/DmfXDJ
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: Misiektt »

No na bocznym słupku jest super dużo lepiej niż po stronie pasażera :) Dzięki chłopaki za opinie. Trochę się spraw wyklarowało
Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 8
Rejestracja: 6 cze 2011, o 08:08
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Mińsk Maz. / Warszawa

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: Kristoff »

Hm, trochę chyba uciążliwy w użytkowaniu ten montaż radia na słupku między drzwiami ... nie ma dostępu do regulacji, trzeba sięgać po omacku, no chyba że się użytkuje stale w tych samych warunkach albo radio ma pełne sterowanie SQ z gruszki.

Ja mam Unidena 520XL z anteną Sirio AS100 i działa super od kilku lat.
Radyjko mam nie mocowane na stałe, ale włożone między fotel pasażera i kanał środkowy, a antena na magnes klapie bagażnika i kabel puszczony przez podłokietnik w tylnej kanapie.
Arejaski
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 15:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzęt CB jaki kupić

Post autor: Arejaski »

Witam! A próbował ktoś z Was pod fotelem?
ODPOWIEDZ