Skoda Connect

Maliniak
Posty: 553
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Connect

Post autor: Maliniak »

kefirek pisze: 20 gru 2021, o 12:21 wszystkie auta które mają MiB3 mają wbudowaną kartę eSIM. Jak to wygląda we wcześniejszych (czyli tych co mają napęd, CD, czytnik kart itp), zapewne do obsługi wymagane jest wsadzona karta SIM do transmisji danych.
A ok, bo o eSIMie wiedziałem oczywiście, ale myślałem, ze trzeba wykupić abo u jednego z operatorów żeby mieć net bezpośrednio w samochodzie zamiast z telefonu ;)
Sdss
Posty: 519
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Skoda Connect

Post autor: Sdss »

Działa wam ? U mnie od paru dni nie można sprawdzić ceny za paliwo ani wyszukiwać on-line w nawigacji. In
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 347
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Connect

Post autor: caballero »

Mnie co jakiś czas wywala, co jakiś czas wyskakuje komunikat, że nie można połączyć się z serwerem.

A wczoraj w trakcie jazdy na ekranie infotainment mi wywaliło komunikat, że dawno nie aktualizowałem swojego konta, i żebym wprowadził dane do logowania. Nie dało się tego ekranu wyłączyć, przejść do jakiegokolwiek innego menu.
Wprowadziłem login i hasło, pokręciło się 20-30s i wywaliło błędem, że nieudana próba logowania. Spróbowałem jeszcze 2-3 razy i sobie dałem spokój. Na dole ekranu był przycisk "Jazda bez profilu", który kliknąłem. W aucie zamigały mi światła, zmienił się tryb jazdy, ustawienia trybu indywidualnego i wyświetliło, że włączono profil gościa.
Zatrzymałem się na poboczu i spróbowałem zalogować jeszcze kilka razy, za każdym razem brak powodzenia.
Sprawdziłem, czy mogę uruchomić aplikację MySkoda na telefonie i był błąd, że nie można połączyć się z serwerem.
Wyłączyłem silnik i włączyłem ponownie, wyświetlił się komunikat, że zalogowano do mojego profilu. Przywróciło mi moje ustawienia i pojechałem dalej. Po dotarciu na miejsce, jeszcze wszedłem w profil i znowu mnie wylogowało, i ponownie nie dało się zalogować. Po wyłączeniu i włączeniu silnika, znowu jednak potwierdziło, że zalogowano do profilu.

Jakieś 3-4 h później wróciłem do auta, znowu wszedłem w profil, znowu mnie wylogowało, ale tym razem udał się zalogować po wpisaniu loginu i hasła.

Generalnie, mają bardzo niestabilne te usługi i częstotliwość niedostępności serwera jest zaskakująco wysoka, jak na dzisiejsze standardy.
Sdss
Posty: 519
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Skoda Connect

Post autor: Sdss »

Tel na infolinię skody, no nie działa od miesiąca awaria, kiedy naprawicie , nie wiemy.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Skoda Connect

Post autor: enocylhdclub »

Mi odpisali, że w pierwszym kwartale powinni naprawić :D

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Skoda Connect

Post autor: Big »

Oni tak odpisują od ... paru lat!! Co roku to z nimi przerabiałem. Gdyby tak niestabilny system był montowany w samolotach to już dawno większość z nasz by nie żyła. XXI wiek, a Skoda od kilku lat nie potrafi stworzyć stabilnego systemu łączącego się z autem.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Skoda Connect

Post autor: siemi1 »

Mi kiedyś przedłużyli za free o 3 miesiące muszę znowu spróbować ten myk :)

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Skoda Connect

Post autor: Big »

Siemi1, mi to chyba ze 3 razy przedłużali o te 3 miesiące. Tak co roku. To u nich standard. Każdemu kto im pokaże że są problemy, przedłużają bo wiedzą że tak właśnie jest i nie ma co się z klientem kłucić.
colver
Posty: 52
Rejestracja: 23 paź 2021, o 21:56
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skoda Connect

Post autor: colver »

Przechodzi na nowego.
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skoda Connect

Post autor: __atomek__ »

Razem z loginem i hasłem:)
Pozdrawiam:
Tomek
colver
Posty: 52
Rejestracja: 23 paź 2021, o 21:56
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skoda Connect

Post autor: colver »

__atomek__ pisze: 16 mar 2022, o 06:26 Razem z loginem i hasłem:)
Jak dostałem od poprzedniego właściciela auto, to go usunąłem i musiałem konfigurować całość na siebie.
waflo18
Posty: 5
Rejestracja: 4 paź 2022, o 21:55
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 221
Imię: Marcin

Re: Skoda Connect

Post autor: waflo18 »

Mam problem ze skoda connect- mianowicie posiadam Columbus MIB2.5 co tydzień aby aplikacja skoda Connect mi działała muszę resetować radio- poprzez odłączenie na chwilę akumulatora. Zauważyłem że po ok tygodnia od resetu na wyświetlaczu świeci się czerwony globus i aplikacja przestaje się łączyć z autem. Nie mogę znaleść rozwzwiązania tego problemu. Czy ktoś jest mi wstanie pomóc? Lub miał podobny problem?Po resecie przez ok. tydzień wydaje się być ok.
colver
Posty: 52
Rejestracja: 23 paź 2021, o 21:56
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skoda Connect

Post autor: colver »

U mnie pomaga wyjęcie na chwilę karty SIM.
kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: Skoda Connect

Post autor: kamikazzepl »

waflo18 pisze: 23 sty 2023, o 22:49 Mam problem ze skoda connect- mianowicie posiadam Columbus MIB2.5 co tydzień aby aplikacja skoda Connect mi działała muszę resetować radio- poprzez odłączenie na chwilę akumulatora. Zauważyłem że po ok tygodnia od resetu na wyświetlaczu świeci się czerwony globus i aplikacja przestaje się łączyć z autem. Nie mogę znaleść rozwzwiązania tego problemu. Czy ktoś jest mi wstanie pomóc? Lub miał podobny problem?Po resecie przez ok. tydzień wydaje się być ok.
Mam dokładnie takie same problemy. Wymienili już moduł. Potem była jakaś aktualizacja softu ale bez rezultatów. Jutro(25.01) mam termin, m.in na sprawdzenie co jest grane z tym Care Connect. Jak się czegoś konstruktywnego dowiem to napisze.
waflo18
Posty: 5
Rejestracja: 4 paź 2022, o 21:55
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 221
Imię: Marcin

Re: Skoda Connect

Post autor: waflo18 »

kamikazzepl pisze: 24 sty 2023, o 17:52
Mam dokładnie takie same problemy. Wymienili już moduł. Potem była jakaś aktualizacja softu ale bez rezultatów. Jutro(25.01) mam termin, m.in na sprawdzenie co jest grane z tym Care Connect. Jak się czegoś konstruktywnego dowiem to napisze.
Czy udało się rozwiązać problem?
ODPOWIEDZ