Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: rezon »

MILeq pisze: 24 sty 2021, o 12:17 ....Od dłuższego czasu jest pakiet za 2K z haczykiem, gdzie masz Amundsena, Canton, kamerę i parkowanie.
Nie ma się co zastanawiać ...
wg mnie też szkoda nawet rozważać. Sama kamera to ponad 1kzł, lepsze audio to kilka kzł. Można przeboleć, że zamontują też nawigację ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: timanfaya »

MILeq pisze: 24 sty 2021, o 12:17
timanfaya pisze: 22 sty 2021, o 20:14 Także konfigurując auto w tej chwili bardzo mocno bym się zastanawiał czy brać navi...
Od dłuższego czasu jest pakiet za 2K z haczykiem, gdzie masz Amundsena, Canton, kamerę i parkowanie.
Nie ma się co zastanawiać IMHO - chyba, że żadna z tych rzeczy nie jest potrzebna.

Ja chciałem Cantona tylko, ewentualnie Amu. Wziąłem pakiet i stwierdzam, że kamera też jest spoko :mrgreen: . 4 w 1 cenie.
Widok navi w zegarach to normalnie jak w Auuuudi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Aaa No to nie ma tematu. Jak ja brałem sportline w 2019 to tak nie było, innych wersji nie pamietam ;)
A mapę na zegarach użyłem może z dwa razy - niestety działają tylko z fabryczna navi
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: orlik »

Z navi to jest tak, że lepiej mieć niż nie mieć moim zdaniem. Sam jeżdżę głównie na google maps i zdecydowanie wolę to niż fabryczną navi. Ale miałem też przypadki, braku roamingu/zasięgu, jakiegoś przywieszenie gps w telefonie, i gdyby nie awaryjna dostępna navi w samochodzie, to... no właśnie.
Nawet będąc w cywilizowanym miejscu kilka lat temu, całkowicie nie mieliśmy roamingu w naszych dwóch telefonach, dlaczego nie wiem, ale nawet nie miałem możliwości dodzwonić się do operatora, a wyjechać do celu musiałem.
krzysn
Posty: 278
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: krzysn »

maureliusz pisze: 23 sty 2021, o 12:30 Brak navi...to pewnie wiocha jakby somsiad zapytał
Kompleksy leczysz? Chyba Rezon ma rację...
maureliusz
Posty: 1883
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: maureliusz »

krzysn pisze:
maureliusz pisze: 23 sty 2021, o 12:30 Brak navi...to pewnie wiocha jakby somsiad zapytał
Kompleksy leczysz? Chyba Rezon ma rację...
???
Błysnąłeś... Brawo Ty!
Zawszę post na konto wpadł...Lepiej?
Żartować już nie wolno?

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka




Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: rezon »

mapy google też nie są idealne. kilka lat temu był remontowany most w okolicach Rzeszowa i był udostępniony tylko dla ruchu pieszego. Korzystając z danych o ruchu po moście google prowadziły na niego aż miło ;). Oryginalne skodowskie mają czasami dokładniejszą bazę adresową niż google, który mnie kiedyś prowadził w Suchej Beskidzkiej w zupełnie inne miejsce, ori stary Amundsen mylił się "tylko" o jedną przecznicę. IMO najważniejsze są dane on-line i omijanie korków - to mi się przydaje w fabrycznej Volvo (mapy Here), chociaż wygląd ma jak Amundsen+ w S2. Jeśli Amundsen w S3 korzysta z danych online, to biorąc pod uwagę liczbę użytkowników - będzie szybszy i dokładniejszy niż Here. A to, że czasami nie zdążą drogi wybudować przed nami, a na mapie już będzie ... ;) Gorzej jak mostu zabraknie ;) Chociaż za te 2kzł to nie ma co wybrzydzać tylko brać ;) Oczywiście dla kamery, która przyda się w ciasnych miejscach lepiej niż czujniki i Cantona, aby mieć gdzie imprezę zrobić ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Slabek
Posty: 4
Rejestracja: 7 sty 2021, o 23:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Sławomir

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: Slabek »

Z mojej strony:

- ładowanie indukcyjne (o 2 kable mniej nasr*ne)
- ACC (wygoda w korkach)
- kamera cofania (sprzyda się mojej Pannie, ułatwia parkowanie)
- wentylowane siedzenia (przydatne w lato na skórze)
- MirrorLink (telefon na wierzchu)
- DCC (miałem wcześniej, tym razem nie obejdzie się bez)
- 4x4 (większa pewność za kółkiem?)
- DSG (wygoda)
- Fotele z pamięcią (moja żona ma problemy ustawić ponownie fotel, za każdym razem krzyk, że inaczej siedzi :lol: mnie się dostaje, że po mnie nie umie ustawic fotela )

Pozdrawiam.
maureliusz
Posty: 1883
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: maureliusz »

Wracając do keylessa...
Testował to ktoś???

https://youtu.be/u0EIYlWt9qQ

Ciekawe...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
fist4sz3k
Posty: 68
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 23:26
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legnica

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: fist4sz3k »

Jak wybrałem Pakiet Travel Assist lub Pakiet Travel Assist High to niedostępny jest Adaptive Lane Assist - te komponenty się konfliktują.
Informacja od Dealera (który powziął z różnych źródeł informację) jest taka, że jeśli ktoś zamówi pakiet Travel Assist High, otrzyma adaptacyjny Lane Assist.
Skoda Auto Polska twierdzi jednak inaczej :D
Natomiast należy zwrócić uwagę, że jeśli wybierze się pakiet Travel Assist High, to pakiet z Adaptive Lane Assist pokazuje, że jest już uwzględniony.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: kefirek »

A przeglądał ktoś instrukcję w temacie tego Lane Asist? Jak przeglądałem to w najnowszej wersji (bodajże 11/2020) nie jest w ogóle wspomniane, że są dwa różne Lane Assist. Opisana ogólnie funkcja Lane Assist oraz funkcja Travel Assist czyli Lane Asist + ACC. Wtedy jest napisane wprost, że działa adaptacyjne prowadzenie po torze. Innymi słowy najlepiej żeby to sprawdził ktoś kto zamówił któryś z pakietów jak to działa inaczej będzie tylko gdybanie.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: MILeq »

Nie wiem, jak to jest z tym lane assist. W niedźwiedziu mam Lane Assist, w Superbie ten hiper super wypasiony pakiet Travel High za prawie 10k.
W Kodiaqu z 2019 roku prowadzi elegancko, w Superbie RM2021 jedzie po mieście jak najebany: od linii do linii. W trasie niestety jeszcze nie testowałem, bo covid :(
Sdss
Posty: 535
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: Sdss »

MILeq pisze: 29 sty 2021, o 20:17 Nie wiem, jak to jest z tym lane assist. W niedźwiedziu mam Lane Assist, w Superbie ten hiper super wypasiony pakiet Travel High za prawie 10k.
W Kodiaqu z 2019 roku prowadzi elegancko, w Superbie RM2021 jedzie po mieście jak najebany: od linii do linii. W trasie niestety jeszcze nie testowałem, bo covid :(
Bo trzeba włączyć funkcje jazdy środkiem :D
wartek
Posty: 36
Rejestracja: 4 paź 2020, o 18:34
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: wartek »

Mam travel assist high,
W konfiguratorze czy katalogu było nazwane lane assist, ale oczywiście jest to pla i działa super.
Wydaje mi się ze z nazewnictwem trochę przekombinowali.
Występuje w ogole pacc bez pla?
Inquis
Posty: 41
Rejestracja: 6 lut 2021, o 07:03
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Golf R 300KM

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: Inquis »

Witam. Proszę o opinię nt. kamer 360.
Zamówiłem SIII Scouta i boję się uszkodzić badziewny wystający srebrny plastik z przodu na dole imitujący osłonę. To jedyna rzecz, która mnie w tym aucie irytuje. Czy któryś z kolegów uzytkuje Scouta i jak to ustrojstwo się sprawuje? Pozdr.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1039
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: Kuster »

Inquis pisze: 22 lut 2021, o 21:12 Witam. Proszę o opinię nt. kamer 360.
Zamówiłem SIII Scouta i boję się uszkodzić badziewny wystający srebrny plastik z przodu na dole imitujący osłonę. To jedyna rzecz, która mnie w tym aucie irytuje. Czy któryś z kolegów uzytkuje Scouta i jak to ustrojstwo się sprawuje? Pozdr.
Chcesz powiedzieć że się boisz jeździć nowym autem bo je porysujesz?

"Weź nie świruj..."

Ta "dokładka" to tylko design jakbyś jej nie miał to byłby po prostu seryjny zderzak. Nie wystaje to jakoś ekstra ponad ani w przód ani w dół. Uważaj tylko na wysokie krawężniki (niektórzy mają L&K i sportline z niższym zawieszeniem i dają radę a scout jest chyba jeszcze wyżej usadzony o ile dobrze kojarzę)
Jak dbasz tak masz
ODPOWIEDZ