Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: caballero »

Ja generalnie nie jestem fanem panoramy. Wydaje mi się, że podczas jazdy hałas w środku większy, a i dochodzi jeszcze to trzeszczenie. Może to tylko kwestia egzemplarza do jazd próbnych, ale trzeszczenie wydobywało się z okolic panoramy gdy tylko dałem trochę więcej gazu, nie mówiąc o wszelkich nierównościach. Tamten egzemplarz miał coś ok. 8-9k nalatane, L&K 2.0 TSI 272 KM.

Jeśli miałbym brać okno dachowe, to chyba prędzej brałbym szklany dach niż otwierane okno. Nie mogę wytrzymać jazdy z otwartymi oknami i tak samo irytują mnie szumy powietrza z otwartego okna dachowego.
artho
Posty: 1053
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: artho »

Tzn. wygląda super, zawsze to więcej możliwości. Zasłonić zawsze można, a jak odsłonisz jest przyjemnie. U mnie w nocy z tyłu jest bardzo ciemno, czarna podsufitka dla mnie kierowcy może i jest przyjemna, ale w nocy z połączeniu z czarną skórą to te światełka z tyłu mało dają... :P Ambient też nie pomaga, wygląda dobrze ale w Superbie nie rozświetla za wiele.

Dla wysokich panorama trudna ale to tak dla osób które mają 190cm (bądź prawie 190cm) i w górę, więc zasadniczo mniejszość. No i owszem, niestety trzeszczenie się pojawia niezależnie od marki. Ten sam temat co w hardtop-ach kabrioletach, też wszystko trzeszczy niestety, sztywność auta oparta o inne elementy..
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: kefirek »

odpukać w niemalowane, ale u mnie jest nalatane prawie 43 kkm w niecały rok i nic nie trzeszczy, ze wzrostem w superbie też nie jest źle. Mam prawie 2m i panorama w niczym nie przeszkadza ale tylko z przodu. Z tyłu już jest pozamiatane i się nie mieszczę :p choć faktem jest, że np. przymierzając się do proceeda z panoramą głowa się nie mieściła, u żony w Capturze także z panoramą jest na styk.

Co do samej panoramy z pkt widzenia przeszklenia, jestem bardzo zadowolony, duużooo więcej światła, łatwo przewietrzyć szybko auto w upalne dni, a do tego jadąc jakąś piękną widokową trasą całkowicie inne wrażenia i odbiór drogi aniżeli w pełnej puszce.
artho
Posty: 1053
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: artho »

o, kefirek to cenna uwaga, o znajomy 194cm nie potrafił zająć poprawnej pozycji za kierownicą w panoramie. Może różnica foteli jescze zaważyła? Siedzieć jakoś siedział, wiadomo, nie bił głową w szybę ale nad głową miejsca było niebezpiecznie niewiele a do tego światła drogowe miał w takiej pozycji że stawał 20m przed skrzyżowaniem... :) :)
komoornik
Posty: 1006
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: komoornik »

Ja mam 193cm i podobnie specjalnie nie wziąłem szybderdachu.

Fotele elektryczne w Superbie są na pewno trochę wyżej niż w wersji manualnej. Przy moim wzroście faktycznie z bujną fryzurą mógłbym już dotykać dachu.

Do tego dochodzą kwestie większego hałasu (a szczególnie różnica gdy chcemy auto wyciszyć), niepożądanych dźwięków czy też ewentualnych problemów z przeciekaniem.

Ale ja to jak chce poczuć wiatr we włosach i mieć zupełnie inne odczucia co do jazdy to wsiadam do Cabrio :twisted:
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: kefirek »

artho pisze: 22 lut 2022, o 15:32 o, kefirek to cenna uwaga, o znajomy 194cm nie potrafił zająć poprawnej pozycji za kierownicą w panoramie. Może różnica foteli jescze zaważyła? Siedzieć jakoś siedział, wiadomo, nie bił głową w szybę ale nad głową miejsca było niebezpiecznie niewiele a do tego światła drogowe miał w takiej pozycji że stawał 20m przed skrzyżowaniem... :) :)
to fakt pozycja fotela u mnie jest w skrajnie niskim położeniu, ale dla mnie to normalne. 4 litery najlepiej jakby szorowały o asfalt :) Cała reszta to pozycja zgodna ze sztuką czyli oparcie wyprostowane, żadna tam pozycja kanapowa, pół leżąca aby mieć miejsce nad głową. Aby rozwiać wątpliwości, jak będę jechał kiedyś z pasażerem to zrobię fotę jak to wygląda. Ewentualnie jeśli ktoś się nie mieścił przy takim wzroście z panoramą to jeszcze jest kwestia samej konstrukcji foteli. W sportline mamy te pseudo kubełki i może są one niższe aniżeli typwe krzesła ze styla czy L&K. Przed zakupem robiłem specjalnie przymiarkę do auta z szyberdachem (jakkolwiek był to liftback a nie kombi) i po tym stwierdziłem, że miejsca jest wystarczająco nad głową.
artho
Posty: 1053
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: artho »

A z elektryką czy manualne?
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: kefirek »

Elektryczne z regulacją długości podparcia pod uda.
artho
Posty: 1053
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: artho »

Ja z doświadczenia nie piszę w sumie, bo ja tylko 183cm, człowiek przeciętny :), ale nawet u mnie dużo miejsca nad głową nie ma i czasem walnę głową w sufit gdy się nachylam do schowka. Ale przy moim wzroście oczywiście spore pole do manewru jest..

Inna sprawa, że lubię siedzieć wysoko, może trzeba było Kodiaqa kupować to bym siedział jak na stołku...? :)
Maliniak
Posty: 585
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: Maliniak »

Dorzucę swoje trzy grosze odnośnie dodatkowego wyposażenia po kilku miesiącach użytkowania:

-DCC must have jeżeli nie mamy w planach wymiany zawieszenia (nawet w Sportline); na początku tryb Normal był nawet spoko, bo miękko, komfortowo, ale z czasem zaczął denerwować. Sport utwardza wystarczająco według mnie.

-ACC też raczej must have, bo to jednak mega wygoda na autostradzie, czy w korkach

-Kamera 360 - generalnie bajer, ogólnie całkiem spoko, przydaje się czasami żeby sprawdzić co i jak w najbliższej okolicy, ale jak ktoś szuka oszczędności to myślę, że można sobie darować. Kamera cofania powinna wystarczyć. Mi generalnie nadal ciężko się przyzwyczaić do patrzenia na ekran, a nie w lusterka przy parkowaniu tyłem ;)

-Bluetooth plus - jak najbardziej polecam ze względu na ładowarkę indukcyjną. Mega wygoda biorąc pod uwagę, że Android Auto działa przez wifi :)

-Canton - lepiej mieć niż nie mieć. Szczególnie, że cena jest śmieszna, a gra na pewno lepiej niż zwykły zestaw i w zupełności wystarcza. Audiofilem nie jestem, ale cenię sobie dobre audio.

-Side Assist - jest OK, ale to znowu kwestia przyzwyczajenia i ufania czujnikom bez konieczności wyginania się i patrzenia w lusterko pod każdym możliwym kątem czy aby faktycznie nic nie ma na sąsiednim pasie ;)

-Bezdotykowe otwieranie i zamykanie elektrycznie sterowanej pokrywy bagażnika - brałem świadomie i jestem zadowolony, bo najczęściej zawsze mam ręce zajęte :)

-Dodatkowe gniazdo USB typu C w obudowie lusterka wstecznego - podłączyłem sobie rejestrator, krótkim kablem i jest idealnie. Oczywiście nie działa przy wyłączonym zapłonie, ale jak ktoś nie chce wpinać się na stałe albo ciągnąć kabla do "zapalniczki" to jest to super wygodne rozwiązanie.

-Gniazdo 230V i dwa gniazda USB typu C w tylnej części przedniego podłokietnika - dla żony i dziecka ;) Niestety popełniłem błąd, że nie wziąłem trójstrefowej klimy :(

-Wycieraczka - moim zdaniem jest potrzebna. Funkcjonalność > minimalna skaza na wyglądzie ;)

To czego świadomie nie brałem to Lane Assist, Park Assist, nawigacja. Lane Assist bym od razu wyłączyłem i pewnie nigdy nie używałem, park assist tym bardziej, a na nawigację w XXI w. szkoda kasy, bo mamy AA. Jedyny plus to większy ekran w przypadku Columbusa, ale płacić 6k za dodatkowy cal to lekka przesada ;)
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: kefirek »

Columbusa, ale płacić 6k za dodatkowy cal to lekka przesada ;)
Nie tylko za dodatkowy cal. Płacisz dodatkowo za: zdecydowanie większą rozdzielczość, możliwość równoczesnego wyświetlania fabrycznej nawigacji zarówno między zegarami jak i na ekranie Columbusa, większy HDD (ale tego nie potwierdzę w 100%) i pewnie coś jeszcze ale nie pamiętam. Można powiedzieć, że nawet te dodatkowe elementy to zbędny bajer i nie warty dopłaty - ale nie zgodzę się. U siebie mam Columbusa w innym superbie którym też jeżdżę jest Amundsen - i szczerze mówiąc nie żałuje ani złotówki dopłaty do Columbusa.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: siemi1 »

W AMU nie ma navi na 2 ekranach Vc+radio?

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: timanfaya »

siemi1 pisze: 24 lut 2022, o 14:38 W AMU nie ma navi na 2 ekranach Vc+radio?

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
nie wiem jak w nowszych ale u mnie (MY20) nie ma... więc z fabrycznej nawigacji wcale nie korzystam - a szkoda, bo idealnym połączeniem byłby VC z mapami skody żeby mieć podgląd drogi + nawigacja na dużym ekranie via CarPlay
Maliniak
Posty: 585
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: Maliniak »

kefirek pisze: 24 lut 2022, o 13:27
Columbusa, ale płacić 6k za dodatkowy cal to lekka przesada ;)
Nie tylko za dodatkowy cal. Płacisz dodatkowo za: zdecydowanie większą rozdzielczość, możliwość równoczesnego wyświetlania fabrycznej nawigacji zarówno między zegarami jak i na ekranie Columbusa, większy HDD (ale tego nie potwierdzę w 100%) i pewnie coś jeszcze ale nie pamiętam. Można powiedzieć, że nawet te dodatkowe elementy to zbędny bajer i nie warty dopłaty - ale nie zgodzę się. U siebie mam Columbusa w innym superbie którym też jeżdżę jest Amundsen - i szczerze mówiąc nie żałuje ani złotówki dopłaty do Columbusa.
Ale zacznijmy od tego kto używa fabrycznej nawigacji jak jest AA/CarPlay?
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: siemi1 »

timanfaya pisze:
siemi1 pisze: 24 lut 2022, o 14:38 W AMU nie ma navi na 2 ekranach Vc+radio?

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
nie wiem jak w nowszych ale u mnie (MY20) nie ma... więc z fabrycznej nawigacji wcale nie korzystam - a szkoda, bo idealnym połączeniem byłby VC z mapami skody żeby mieć podgląd drogi + nawigacja na dużym ekranie via CarPlay
Chodzi mi o fabryczna navi z AMU to powinna siw ayswiwtlac miedzy na VC pytaniebczy jwdnoczesnie na VC i ekrsniwbradia sie wyswiwtla czu tylko jedba opcja

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ODPOWIEDZ