Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: komoornik »

timanfaya pisze: 24 lut 2022, o 20:52
siemi1 pisze: 24 lut 2022, o 14:38 W AMU nie ma navi na 2 ekranach Vc+radio?

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
nie wiem jak w nowszych ale u mnie (MY20) nie ma... więc z fabrycznej nawigacji wcale nie korzystam - a szkoda, bo idealnym połączeniem byłby VC z mapami skody żeby mieć podgląd drogi + nawigacja na dużym ekranie via CarPlay
W świeżych rocznikach na zegarach są wskazówki nawigacyjne z Google Maps - o dziwo tylko z Android Auto, z CarPlay już nie ;)
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: kefirek »

Podsumowując:

Oba superby MY21

AMU:
Fabryczna navi wyświetla się albo na głównym ekranie albo między zegarami
COL:
Fabryczna navi może być wyświetlana w tym samym czasie zarówno na głównym ekranie jak i między zegarami.

AMU/COL:
Korzystając z google maps/tomtomgo etc. W zegarach wyświetla się wskazówka dotycząca skrętu/skrzyżowania, odległości
Ale zacznijmy od tego kto używa fabrycznej nawigacji jak jest AA/CarPlay?
Np. ja. Na trasach, zwłaszcza zagranicznych działa to bardzo sprawnie. Z google maps korzystam tylko lokalnie. Podgląd trasy na VC jest mega użyteczny. Dużo bardziej mi odpowiada aniżeli google maps na centralnym ekranie. Może gdyby był umieszczony wyżej to jeszcze by to przeszło, ale tak jak jest obecnie, to centralny ekran stanowi tylko dodatek przy navi. Optymalnym rozwiązaniem dla mnie byłby TomTomGo czy też darmowe AmiGo ale niestety prócz fabrycznej nawigacji nie da się nic innego wyświetlić na VC (prócz wskazówek). Jadąć poza granice PL, zwłaszcza Austria/Włochy itp fabryczna navi prowadzi mnie po trasie na VC, a na centralnym odpalony jest AmiGo które informuje mnie o radarach, odcinkowych pomiarach prędkości etc. Póki co najlepsze rozwiązanie dla mnie.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: artho »

kefirek pisze: 25 lut 2022, o 09:27AMU/COL:
Korzystając z google maps/tomtomgo etc. W zegarach wyświetla się wskazówka dotycząca skrętu/skrzyżowania, odległości
Ale wskazówka jest dostępna tylko jako opcja wewnątrz zegarów, nie da się między, prawda?
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: kefirek »

artho pisze: 25 lut 2022, o 10:06
kefirek pisze: 25 lut 2022, o 09:27AMU/COL:
Korzystając z google maps/tomtomgo etc. W zegarach wyświetla się wskazówka dotycząca skrętu/skrzyżowania, odległości
Ale wskazówka jest dostępna tylko jako opcja wewnątrz zegarów, nie da się między, prawda?
Tak, oczywiście warunkiem tego odpowiednie skonfigurowanie VC.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: artho »

Dzięki, przyznam, że mam ustawioną prędkość w formie cyfrowej wewnątrz zegarów prędkości i tak mi jest wygodnie. Myślałem, że wskazówka to tylko opcja z nowej O4, fajne! Sprawdzę :)

Też zgodzę się, że mapy offline wbudowane w samochód to dobra sprawa dla osób jeżdżących sporo po Europie. U mnie co prawda problemy z zasięgiem i łączem występują raczej rzadko (sieć PLAY), ale jednak czasem coś się zdarzy i warto mieć alternatywę. Dawniej dla mnie alternatywą dla Google Maps było Nokia HERE Maps w telefonie (także działa z Apple CarPlay) a teraz są wbudowane mapy w Superba. A jeszcze kilka lat temu w Apple CarPlay nie było Google Maps... :)
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: artho »

Hmm.. coś się nie wyświetla mimo ustawienia VC na guidance. Może działa tylko z Android Auto a z CarPlay nie? :(
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: komoornik »

Tak, nie działa to z CarPlay - pisałem o tym wyżej.

A co do Google Maps - trasa jest cache'owana więc trzeba by mieć na prawdę srogie problemy z zasięgiem aby jakoś to odczuć.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: artho »

Dzięki!

To prawda, Google Maps zwykle działa dobrze, natomiast nieraz cisnąc przez kilka krajów w jednym z kolejnych po prostu nie zostanie wybrana najlepsza opcja roamingowa. To się czasem zdarza, wtedy ręczne przełączenie zwykle rozwiązuje problem, natomiast w takim celu jednak dobrze się zatrzymać :)
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: MILeq »

andrewxxx1 pisze: 14 lut 2022, o 10:15 Dlaczego panorama na minus?
Bez panoramy jest ciemno w aucie i jak wracasz z imprezy wieczorem i jedziesz z tyłu to można podziwiać gwiazdy :) oraz można też latem uchylić i przewietrzyć auto :)
Miałem panoramę w poprzednim aucie i w nowym jej nie zamówiłem.
Panorama jest idealna dla pasażerów tylnej kanapy, albo jako woooow po pierwszym wejściu do samochodu.
Można przez nią spojrzeć również na światło, jeżeli podjedzie się za blisko sygnalizatora.
Jeżeli się regularnie serwisuje panoramę (ASO zajęło dłuższą chwilę rozkminienie jak to poprawnie zrobić), to nie trzeszczy, ani stuka. Warunkiem jest również nieotwieranie jej w niższych temperaturach. Mój kumpel jeżdzi non-stop z otwartą (bez zimy) i niestety stuka, puka. Na trasy się nie nadaje, bo świszczy/szumi po jej otwarciu.
Przez pierwsze 2 lata bardzo mi się podobała. Później się zestarzałem i wkurzało mnie słońce, nawet przez zasłoniętą roletę. Roleta nie wycina słońca w 100%.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: orlik »

Ja tam mam okno dachowe i jestem zadowolony. W środku jest jaśniej, jak chcę przewietrzyć auto to delikatnie uchylam (świetne w nocy jak łapie zmęczenie, bo kiedyś uchylałem szybę, ale był większy hałas i wiało w twarz, a w przypadku okna dachowego jest to praktycznie nieodczuwalne).
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: Veyron »

orlik pisze: 30 mar 2022, o 18:10 Ja tam mam okno dachowe i jestem zadowolony. W środku jest jaśniej, jak chcę przewietrzyć auto to delikatnie uchylam (świetne w nocy jak łapie zmęczenie, bo kiedyś uchylałem szybę, ale był większy hałas i wiało w twarz, a w przypadku okna dachowego jest to praktycznie nieodczuwalne).
Mam panoramę i zgodzę się z tymi plusami Orlik. Jednak dla mnie te plusy to za mało w porównaniu z jej kosztem i tym jak to jest według opisu MiLeq powyżej z którym w pełni się zgadzam. Z tego też powodu ja w nowym aucie panoramy nie planuje.
ODPOWIEDZ