Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Art e on »

Ta cena JDL faktycznie... "ładna" 😂🤣
To ceny w WRK bardzo się zmieniły bo ja dostałem "ofertę" na 6tlok i 380 mm na 8500 ale netto...
A F10 w 19 calach, z lotka i programem to u Janusza i Grażyny prawie M5 competition po wizycie u Hamann 😈
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: piramida »

Dostałem preferencyjną ofertę od Adama stąd tak dobra cena, sprzedałem 4T, wrzuciłem fakturę w koszty i nawet nie poczułem, że wsadziłem 6T :lol:
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: mario789 »

Art e on pisze: 22 kwie 2022, o 20:46
A F10 w 19 calach, z lotka i programem to u Janusza i Grażyny prawie M5 competition po wizycie u Hamann 😈
Obsmarkalem się 😂 Panie, żeby JesZcze Grażka wiedziała kim był Hamann 😂

Piramida, przy takiej cenie to sie nie ma co dziwić. Choć teraz to pojebalo ich dobrze z cennikami - a światełko w tunelu, ze to sie uspokoi dopiero pod koniec 2023

Tak z ciekawości wszedłem na alledrogo i taki przyjemny secik znalazłem za 9 kołaczy

https://allegro.pl/oferta/arteon-big-br ... 1979480669
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: orlik »

No to WRK wcale nie poszło dużo z ceną, wręcz stoi w miejscu. Podobnie było kiedyś.
Ty Piotr masz inny zacisk, może i lepszy nawet, a tym bardziej cenę miałeś super. To było na całkowicie nowym czy regenerowanym?
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: piramida »

Nie mam pojęcia czy to były nowe zaciski czy regenerowane, wydaję mi się, że nowe ale mogę być w błędzie. Cenę dostałem dobrą bo normalnie taki set wychodził 10k+. Nie wiem skąd ta sympatia do mojej osoby i tak dobra oferta cenowa, może rzeczywiście to były zaciski po regeneracji, stąd ta cena :lol:
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: orlik »

Możliwe, moje produkcji WRK nowe kosztowało wtedy ponad 10 koła brutto, więc podobnie jak teraz z tego co pisze Art e On. Jak wiadomo wziąłem roczne używane od Pawła, które wysłałem do regeneracji plus malowania do WRK, więc nie dość, że zacisk był i tak nowy, to i tak został doprowadzony do stanu nowego fabrycznego u producenta.
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Art e on »

mario789 pisze: 22 kwie 2022, o 21:27
Art e on pisze: 22 kwie 2022, o 20:46
A F10 w 19 calach, z lotka i programem to u Janusza i Grażyny prawie M5 competition po wizycie u Hamann 😈
Obsmarkalem się 😂 Panie, żeby JesZcze Grażka wiedziała kim był Hamann 😂

Piramida, przy takiej cenie to sie nie ma co dziwić. Choć teraz to pojebalo ich dobrze z cennikami - a światełko w tunelu, ze to sie uspokoi dopiero pod koniec 2023

Tak z ciekawości wszedłem na alledrogo i taki przyjemny secik znalazłem za 9 kołaczy

https://allegro.pl/oferta/arteon-big-br ... 1979480669
Może Grażyna gugla użyje i się dowie... Kto wie... 🤣😂
Widziałem ten set za 9 koła ale cena raz, przeróbki dwa, Janusz/Grażyna przy sprzedaży trzy.
Ceny wszędzie szaleją, z dostępnością prawie każdy ma problem, elektronika to już w ogóle porażka. Tak jak pisze mario789 sytuacja szybko się nie ustabilizuje, szczególnie z tym faszystą z roSSji.
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: orlik »

uj wie co to będzie. Ja już tyle w supcia włożyłem, i tak fajnie mi się jeździ, że nawet nie myślę o nowym.
Chyba coś kupię, ale bardziej jako trzecie i lokatę kapitału...
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: orlik »

Z tego co pamiętam(kiedyś pisałem do nich jak szukałem hebla) to jest set robiony na regenerowanych zaciskach, więc tak szczerze, ta cena dupy i tak nie urywa ;) myślę, że można to taniej załatwić. Kolega z grupy na fb, właśnie takie coś wsadził z panamery, banan wielki jak uj. Przeszedł z zacisków macana, i jest bardzo zadowolony. Rożnicę również czuje. Ale ile dał to już nie pytałem ;)
Art e on jak chcesz to Ci wyślę namiary na priv do jego massengera, to zapytasz wprost i Ci opisze różnice. Miał serię, potem własnie 4T z macana, a teraz 6T z panamery. Swoją drogą, ma też tego macana do sprzedaży (o ile już nie sprzedał), bo gadałem z nim w tamtym tygodniu.
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Art e on »

orlik pisze: 22 kwie 2022, o 23:48
Z tego co pamiętam(kiedyś pisałem do nich jak szukałem hebla) to jest set robiony na regenerowanych zaciskach, więc tak szczerze, ta cena dupy i tak nie urywa ;) myślę, że można to taniej załatwić. Kolega z grupy na fb, właśnie takie coś wsadził z panamery, banan wielki jak uj. Przeszedł z zacisków macana, i jest bardzo zadowolony. Rożnicę również czuje. Ale ile dał to już nie pytałem ;)
Art e on jak chcesz to Ci wyślę namiary na priv do jego massengera, to zapytasz wprost i Ci opisze różnice. Miał serię, potem własnie 4T z macana, a teraz 6T z panamery. Swoją drogą, ma też tego macana do sprzedaży (o ile już nie sprzedał), bo gadałem z nim w tamtym tygodniu.
Chętnie zamienię parę słów więc jak możesz to podeślij na priv namiar na człowieka. Dzięki!
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: kefirek »

orlik pisze: 22 kwie 2022, o 23:48
Z tego co pamiętam(kiedyś pisałem do nich jak szukałem hebla) to jest set robiony na regenerowanych zaciskach, więc tak szczerze, ta cena dupy i tak nie urywa ;) myślę, że można to taniej załatwić. Kolega z grupy na fb, właśnie takie coś wsadził z panamery, banan wielki jak uj. Przeszedł z zacisków macana, i jest bardzo zadowolony. Rożnicę również czuje. Ale ile dał to już nie pytałem ;)
Art e on jak chcesz to Ci wyślę namiary na priv do jego massengera, to zapytasz wprost i Ci opisze różnice. Miał serię, potem własnie 4T z macana, a teraz 6T z panamery. Swoją drogą, ma też tego macana do sprzedaży (o ile już nie sprzedał), bo gadałem z nim w tamtym tygodniu.
Co do ceny to zwróćcie uwagę, że to jest wersja na tarczy 390mm czyli zaciski albo z panamery 2, lub cayenne 9y, które nie są jakoś super dostępne nawet w używkach i swoje kosztują. Do tego bazuje na tarczach z RS6 C6 gdzie nawet Zimermany kosztują po 1500 za sztukę, więc się uzbiera. Dużo łatwiej i taniej dostać banany z pierwszej panamery lub ze starego cayenna, czy nawet VW Touarega (wszędzie ten sam zacisk), wtedy wchodzi tarcza 375mm, choć i tak na żyletki. Generalnie set w wersji 375mm idzie samemu poskładać w kwocie 4500-5000 brutto jeśli dobrze pamiętam, ale montaż plug&play to nie jest (adaptery, pierścienie, przeróbka osłon blaszanych itp). Do tego jeśli ktoś chce zakładać tuningowe tarcze typu DBA, EBC to wyboru nie ma. Jest tylko Zimermman i aftermarekty typu Textar (nie polecam, bo nie trzyma wymiaru), Brembo etc. Jak ktoś chce to mogę rozpisać nawet po nr katalogowych co trzeba kupić żeby złożyć samemu set na 375mm.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: orlik »

Masz rację kefirek. Cenę kojarzyłem faktycznie z tej wersji 375-376mm i z pierwszej panamery. I taki właśnie set jak opisałeś, wychodzi ciekawie pod względem ceny i efektów.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: kefirek »

Efekty są imho zadowalające, choć tak jak kiedyś chyba pisaliśmy tu na forum, responsywność pedału jest całkowicie inna niż na serii, żeby zarzucić kotwicę trzeba mocno depnąć w hebel. U mnie w sobotę wylądował z tyłu zestaw z kury 280KM czyli tarcza wentylowana 310mm, zamiast zwykłej 300mm. Tarcze brembo XTRA + klocek Galfera FDHP1050 + oplot Hela. Trzeba tylko teraz porządnie odpowietrzyć cały układ, dotrzeć hebel i zobaczymy co będzie. Jako ostatni krok zostanie mi przekodowanie pompy hamulcowej, bo "ponoć" kodowanie jest inne nawet w kurze dla tarcz 312/340mm. Ale nikt nie chce się podjąć, żeby nie uwalić gwarancji :)
Obrazek
Pytanie dla spostrzegawczych, czego brakuje na powyższym zdjęciu?
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: komoornik »

Koła.

Co wygrałem?
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: kefirek »

komoornik pisze: 25 kwie 2022, o 11:56 Koła.

Co wygrałem?
nic bo to zła odpowiedź :P podpowiem, że temat dotyczy zacisku ;)
ODPOWIEDZ