Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Awatar użytkownika
TMA72
Posty: 99
Rejestracja: 11 kwie 2022, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 246KM/480NM
Lokalizacja:

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: TMA72 »

Art e on pisze: 27 wrz 2022, o 22:17
TMA72 pisze: 27 wrz 2022, o 21:19
Art e on pisze: 27 wrz 2022, o 19:51

Widział i kupił, udało się "upolować" + "zmusić" sprzedawcę i kupiłem za 2000, nówki, w kartonie Prosiaka. Już od miesiąca siedza w Artku 😈
Nooo... też bym łykał jak pelikan kluski w tej cenie ! Gratki że udało Ci się tak upolować 👍🏻
Muszę szukać....
👍🏻💪🏻😉
A powiedz mi ? Oryginalnie miałeś 312 przód? i 340 + Macan jest P&P ? Bez problemowo rozumiem ?
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Art e on »

Oryginał 312 mm na jak ja to mówię "zerotłoku" 😂🤣 w porównaniu z Macanem. Tarcze poszły 345 mm, niby całe nic czyli pół centa ale jakoś lepiej "brzmi" 😉 Prawie plug&play - ze względu na konstrukcję felgi, mimo rozmiaru 20 cali musiałem wrzucić dystanse, bo felga ocierałaby o zacisk. Stanęło na 12 mm na stronę i jest ok. Do tego wymiana przewodów na HEL, płyn i to samo z tyłu. Teraz mogę powiedzieć że Artek hamuje, a nie zwalania 😈
Dla kogoś kto ma czas, miejsce i narzędzia temat do ogarnięcia w 1 dzień na spokojnie (potrzebna tylko pomocną dłoń do odpowietrzania układu).
Ogólnie to "mentorem" całości jest sane z tego forum - pokazał mi swojego Superba, pojeździliśmy i podpowiedział co i jak. Zapadła decyzja o gratach z Prosiaka a nie 6, 8 czy 10 tłoku z Taycan Turbo (ponoć najbardziej "na czasie" obecnie mod - tylko po co to komu??? 😂🤣).
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
TMA72
Posty: 99
Rejestracja: 11 kwie 2022, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 246KM/480NM
Lokalizacja:

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: TMA72 »

Art e on pisze: 30 wrz 2022, o 20:42 Oryginał 312 mm na jak ja to mówię "zerotłoku" 😂🤣 w porównaniu z Macanem. Tarcze poszły 345 mm, niby całe nic czyli pół centa ale jakoś lepiej "brzmi" 😉 Prawie plug&play - ze względu na konstrukcję felgi, mimo rozmiaru 20 cali musiałem wrzucić dystanse, bo felga ocierałaby o zacisk. Stanęło na 12 mm na stronę i jest ok. Do tego wymiana przewodów na HEL, płyn i to samo z tyłu. Teraz mogę powiedzieć że Artek hamuje, a nie zwalania 😈
Dla kogoś kto ma czas, miejsce i narzędzia temat do ogarnięcia w 1 dzień na spokojnie (potrzebna tylko pomocną dłoń do odpowietrzania układu).
Ogólnie to "mentorem" całości jest sane z tego forum - pokazał mi swojego Superba, pojeździliśmy i podpowiedział co i jak. Zapadła decyzja o gratach z Prosiaka a nie 6, 8 czy 10 tłoku z Taycan Turbo (ponoć najbardziej "na czasie" obecnie mod - tylko po co to komu??? 😂🤣).
Git, czyli ściągam zacisk zerotłokowy, 312 do kosza i zakładam 340+prosiaka. 👍🏻 I będzie grało...dystans i tak planowałem 😉....
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Art e on »

Dokładnie. Pilnuj poziomu płynu w zbiorniczku i nie zapowietrz układu bo mogiła. Jak tylko zrobisz 1 zacisk odpowietrz go, to samo z drugim i na koniec komplet.
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
TMA72
Posty: 99
Rejestracja: 11 kwie 2022, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 246KM/480NM
Lokalizacja:

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: TMA72 »

Ok, technicznie wiem wszystko, teraz pytanie estetyczne : jak zakładaliście 4T Macan to zostawiliscie napis Porsche? Czy może malowaliscie? Zapodajcie parę fotek jak to u Was Koledzy po tym modzie wygląda 😉🙄
Waham się pomiędzy pozostawieniem Porsche a malowaniem i napisem Brembo.....
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Art e on »

Po kilku rozmowach napisze tak - był pomysł na malowanie w jakims "innym" kolorze, ale po co kupować nowe zaciski, żeby oddać je do rozebrania i malowania? Rozumiem jak kupisz używane, oddajesz do regeneracji żeby mieć pewność że nie zawiodą i przy okazji malujesz - ok, ma to sens. A Ty weźmiesz towar z półki Prosiaka i na dzień dobry rozbierzesz i pomalujesz... do tego (z tego co słyszałem) wcale nie jest łatwo dobrze poskładać taki zacisk/uszczelnienia po malowaniu, więc padła "dobra rada" żeby zostawić jak jest. I tak zostało. Do tego Prosiak jak i Lambo i kilka innych dobrych marek należy do VAG, więc nie rozumiem zupełnie jakiś przypałowych tekstów że "mu się Porsche zachciało" (na marginesie klamka wewnętrzna od Aventadora jest że... Skody 😈, i co Skody mu się zachciało w aucie za 2,5 mln 👍🏻). Zachciało mi się dobrego hamowania, bez adapterów itp. kombinacji, więc wziąłem sprawdzone rozwiązanie i tyle.
A już tak zupełnie na koniec zobacz na zdjęcie i sprawdź jak "widać" ów napis u mnie zza felgi 🤣😂🤣😂😂 praktycznie całe nic (felga VW, model Rossario, 20 cali).
Załączniki
Screenshot_20221001-122150_Gallery.jpg
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: orlik »

Art e on i jak heble i tarcze? Nic nie piszczy, nie wpada w wibracje z większych prędkości? Nie pamiętam czy pisałeś jaki zestaw u Ciebie leży (tarcze i klocki z numerami).
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: mario789 »

Taki off topic ale powiem Ci Arteon ze ofelunek zacny i do tego w moim ulubionym kolorze 😁 - petarda!
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Art e on »

Dzięki! Za dopłatą do r line były i bardzo mi się podobają rowniez ale polskie trakty katują je niesamowicie... Co zmiana opon 1, 2 a nawet 4 do prostowania, ułamek sekundy przy manewrowaniu i rysa na rancie 👿😭 Swietnie wygladaja ale sporo nerwow kosztują.
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Art e on »

orlik pisze: 1 paź 2022, o 13:43 Art e on i jak heble i tarcze? Nic nie piszczy, nie wpada w wibracje z większych prędkości? Nie pamiętam czy pisałeś jaki zestaw u Ciebie leży (tarcze i klocki z numerami).
Latają spokojnie, nic nie piszczy (znaczy raz na 100 hamowań coś tam zakwili cicho czy głośniej piśnie ale to wyjątki). Wibracje zabite po założeniu dystansów. Numerów Ci nie podam (nie pamiętam) ale tarcza to 345 mm DBA T3 4000, a klocek Hawk HPS 5.0 - to samo z przodu i tyłu, tył tarcza lita, zacisk seryjny. Do tego przewody HEL, Motul DOT 5.1 i nowe osłony tarcz.
Jedyne co się pojawia to "dudnienie" przy hamowaniach z dużych prędkości - moje podejrzenia to nacięcia na tarczach DBA...
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: orlik »

Też mi dudni z dużych prędkości :( Mam podobne rotory DBA tylko ciut większe. Klocek też był hawk hps 5.0, obecnie stoptech i cały czas tak samo. Również uważam, że to przez te nacięcia...
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Art e on »

orlik pisze: 2 paź 2022, o 13:43 Też mi dudni z dużych prędkości :( Mam podobne rotory DBA tylko ciut większe. Klocek też był hawk hps 5.0, obecnie stoptech i cały czas tak samo. Również uważam, że to przez te nacięcia...
Dało się włożyć do tego zacisku jeszcze więcej niż 345mm?
Podobne dudnienie miałem przy seryjnym "zerotłoku" na tej samej tarczy, więc stąd wniosek że to tarcza...
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
TMA72
Posty: 99
Rejestracja: 11 kwie 2022, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 246KM/480NM
Lokalizacja:

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: TMA72 »

Art e on pisze: 2 paź 2022, o 16:30
orlik pisze: 2 paź 2022, o 13:43 Też mi dudni z dużych prędkości :( Mam podobne rotory DBA tylko ciut większe. Klocek też był hawk hps 5.0, obecnie stoptech i cały czas tak samo. Również uważam, że to przez te nacięcia...
Dało się włożyć do tego zacisku jeszcze więcej niż 345mm?
Podobne dudnienie miałem przy seryjnym "zerotłoku" na tej samej tarczy, więc stąd wniosek że to tarcza...
Tarcza, tarcza...mam w Passerati B8 na zerotłoku EBC Blade, przy małych prędkościach jest bardzo cicha ale przy dużych....dudni mega
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Art e on »

TMA72 pisze: 3 paź 2022, o 13:03
Art e on pisze: 2 paź 2022, o 16:30
orlik pisze: 2 paź 2022, o 13:43 Też mi dudni z dużych prędkości :( Mam podobne rotory DBA tylko ciut większe. Klocek też był hawk hps 5.0, obecnie stoptech i cały czas tak samo. Również uważam, że to przez te nacięcia...
Dało się włożyć do tego zacisku jeszcze więcej niż 345mm?
Podobne dudnienie miałem przy seryjnym "zerotłoku" na tej samej tarczy, więc stąd wniosek że to tarcza...
Tarcza, tarcza...mam w Passerati B8 na zerotłoku EBC Blade, przy małych prędkościach jest bardzo cicha ale przy dużych....dudni mega
Czyli powoli temat się "wyjaśnia"...
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: orlik »

Art e on pisze: 2 paź 2022, o 16:30 Dało się włożyć do tego zacisku jeszcze więcej niż 345mm?
Podobne dudnienie miałem przy seryjnym "zerotłoku" na tej samej tarczy, więc stąd wniosek że to tarcza...
Nie, ja mam 6T, ale rotory DBA T5000 na dzwonie, z wyglądu podobne do budowy Twojej tarczy. Co prawda całościowo zupełnie inny hebel, ale tarcze podobne i też mam te drgania/buczenie ( jak wiemy dźwięki robią się od drgań). Ja obstawiałem właśnie tarcze (a właściwie rotory z tymi nacięciami), teraz Wy potwierdzacie podobnie. Chyba coś jest na rzeczy ;)
ODPOWIEDZ