Polecane zestawy hamulcowe do SIII

anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: anastazyy »

555 odpowiedzi i nie znalazłem dla siebie idealnej. Chcę zmienić klocki u siebie. Nie jeżdżę szybko. Autostrady prawie zero. Co polecacie kupić (klocki tył i przód) superb 280km.
Tarcze w std były z tyłu i z przodu wentylowane rozumiem i szerokość z przodu 340mm

Co kupowalisxie przy wymianie bo nie wierzę że wszystkie robili jakies grube modyfikacje.
Czy zakup samych tych ferodo ds2500 ma w ogole jakiś sens czy tylko to wywalenia kasy w błoto.
Czy zwykłe zimmermanny dadzą radę czy już lepiej założyć oryg w ASO. Czy może jakieś brembo xtra?




Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1033
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Kuster »

anastazyy pisze: 10 maja 2022, o 13:45 555 odpowiedzi i nie znalazłem dla siebie idealnej. Chcę zmienić klocki u siebie. Nie jeżdżę szybko. Autostrady prawie zero. Co polecacie kupić (klocki tył i przód) superb 280km.
Tarcze w std były z tyłu i z przodu wentylowane rozumiem i szerokość z przodu 340mm

Co kupowalisxie przy wymianie bo nie wierzę że wszystkie robili jakies grube modyfikacje.
Czy zakup samych tych ferodo ds2500 ma w ogole jakiś sens czy tylko to wywalenia kasy w błoto.
Czy zwykłe zimmermanny dadzą radę czy już lepiej założyć oryg w ASO. Czy może jakieś brembo xtra?




Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Ferodo ds2500 fajne nawet do normalnej jazdy ale nie wykorzystasz ich i do tego zapłacisz dużo
Zimmerman tarcze ok
Ja osobiście polecam zestaw tarcze i klocki ATE
Nigdy nie miałem z nimi problemu
Jak dbasz tak masz
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: anastazyy »

Tarczy nie chce riszac bo są jeszcze ok. ATE jakiś specjalny model tych klocków ?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: orlik »

Kuster pisze: 10 maja 2022, o 20:30 i klocki ATE
ATE fajne nic nie piszczą. Ale zapytam jak z trwałością u Ciebie?
Wymieniłem ostatnio 2 komplety(a właściwie ten drugi na dniach wymieniam, bo jest na wykończeniu) z tyłu (zwykłe ATE, nie te ceramiczne), a przód mam Stoptech w 6T i mają jeszcze ok. 50% grubości. Zakładałem, żeby nie było w tym samym czasie przód i tył.
Więc dwa komplety klocków ATE poszło się walić z tyłu, a w tym czasie jeden przód tylko w 50% ;)
Czy ta trwałość jest tak słaba, czy jednak tak tył w superbie dostaje w dupę mimo mocnego hebla na przodzie...?
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: bartekpion »

U mnie fabrycznie były jurid z przodu i założyłem takie same, trwałość 80-90 kkm w moim przypadku, tył do roboty szacuje w okolicach 100 kkm, ale nie wiem jeszcze co tam siedzi fabrycznie. W moim użytkowaniu się sprawdzają - głównie krajówki, czasem ekspresówki. Układ nie modyfikowany.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: kefirek »

kefirek pisze: 27 kwie 2022, o 07:52 Ok, no to dobra, może w takim razie faktycznie u mnie to tylko kwestia odpowietrzenia układu. Podzielę się wrażeniami w piątek.
Jeśli chodzi o mój hebel. Zestaw odpowietrzony wg procedury ASO, przepompowane 2 litry płynu efekt to na pewno układ jest obecnie dobrze odpowietrzony bo pedał twardy. Jakkolwiek żyletki się nie zrobiły. Żyletki tzn lekkie depniecie i zęby w kierownicy. Żeby mieć taki efekt trzeba deptać mocno w pedał. Generalnie mi to nie przeszkadza bo hebel jest mocarny i przegrzać nie ma go jak. Chociażby wczorajszy powrot z przelotami sporo powyżej 200 i kilkukrotne, zbijanie miejscami nawet o 140-150, a do tego 4 chłopa i bagażnik full.

Skończy się gwarancja w marcu 2023 to będę próbował z kodowaniami od rs3/cupra/R-ka etc.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: piramida »

bartekpion pisze: 13 maja 2022, o 22:02 U mnie fabrycznie były jurid z przodu i założyłem takie same, trwałość 80-90 kkm w moim przypadku, tył do roboty szacuje w okolicach 100 kkm, ale nie wiem jeszcze co tam siedzi fabrycznie. W moim użytkowaniu się sprawdzają - głównie krajówki, czasem ekspresówki. Układ nie modyfikowany.
To u mnie fabryczne klocki z tyłu starczały na 15kkm a przód na 20kkm, później się to ciut poprawiło na 4T i większej tarczy z tyłu i robiłem na klockach około 25kkm, więc nie wiem jak klocki w S3 w seryjnym układzie hamulcowym mogą wytrzymać 10okkm :lol:
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: mario789 »

100k na seryjnym kloccku to może przy dobrych wiatrach wytrzymać klekocik 150kunia albo druga opcja ze samochód nie jeździ a stoi w garażu 😁
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: bartekpion »

Taa. A przebieg sam się w nocy nakręca... jazda raczej przewidywalna, z prędkościami bezpiecznymi (Max +40-50km/h od dozwolonej, o ile się da). Kiedyś w astrze zrobiłem na tylnych 120 kkm. Jak czytałem forum to myślałem że dziś robią szmelc, ale jednak dużo zależy od eksploatacji - i użytkownika i "rodzaju" przejechanych km. Duże miasta i autostrady mnie praktycznie nie dotyczą. Szaleć - za bardzo nie ma gdzie.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: orlik »

No to tak, jak tylko krajówki, to faktycznie klocki mało mogą zejść, chyba, że ktoś jeździ na złamanie karku. Za to autostrady i jazda na aktywnym tempomacie z prędkościami +200 bardzo szybko potrafią z klocka ogołocić...
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: orlik »

kefirek pisze: 14 maja 2022, o 20:28 Jeśli chodzi o mój hebel. Zestaw odpowietrzony wg procedury ASO, przepompowane 2 litry płynu efekt to na pewno układ jest obecnie dobrze odpowietrzony bo pedał twardy. Jakkolwiek żyletki się nie zrobiły.
Jak u Ciebie wygląda sytuacja z tylnymi klockami? Ja ostatnio wymieniłem na nowe i hebel zaczął bliżej łapać...
Anikam
Posty: 72
Rejestracja: 28 kwie 2017, o 19:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 381km/507nm
Imię: Kamil
Lokalizacja: Stockholm

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Anikam »

Przeleciałem cały temat hamulców, ale mam pytanie odbośnie tyłu. Na przód planuje macana 4T ze wzgledu na to ze na codzień mieszkam w Szwecji i żadne adaptery przy hamulcach nie przejdą przeglądu. A co na tył? Jaką tarcze i klocki wybrać? Czy tarcza DBA T3 na tył ma sens plus klocek Hawh?
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: kefirek »

orlik pisze: 15 maja 2022, o 13:23
kefirek pisze: 14 maja 2022, o 20:28 Jeśli chodzi o mój hebel. Zestaw odpowietrzony wg procedury ASO, przepompowane 2 litry płynu efekt to na pewno układ jest obecnie dobrze odpowietrzony bo pedał twardy. Jakkolwiek żyletki się nie zrobiły.
Jak u Ciebie wygląda sytuacja z tylnymi klockami? Ja ostatnio wymieniłem na nowe i hebel zaczął bliżej łapać...
Z tyłu świeżo założony nowy komplet na zacisku z kury 280KM czyli tarcza wentylowana 310mm (nawiercane Brembo) I klocki Galfera FDHP1050
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: anastazyy »

kefirek pisze:
orlik pisze: 15 maja 2022, o 13:23
kefirek pisze: 14 maja 2022, o 20:28 Jeśli chodzi o mój hebel. Zestaw odpowietrzony wg procedury ASO, przepompowane 2 litry płynu efekt to na pewno układ jest obecnie dobrze odpowietrzony bo pedał twardy. Jakkolwiek żyletki się nie zrobiły.
Jak u Ciebie wygląda sytuacja z tylnymi klockami? Ja ostatnio wymieniłem na nowe i hebel zaczął bliżej łapać...
Z tyłu świeżo założony nowy komplet na zacisku z kury 280KM czyli tarcza wentylowana 310mm (nawiercane Brembo) I klocki Galfera FDHP1050
A co masz z przodu też Galfera? Jak żywotnosc tych klocków? Czy jest sens je zakładać na fabryczne tarcze jeszcze ( mam kurę 280KM) czy nie ma sensu zakładać jakiś sportowych klocków skoro tak jak pisałem wcześniej jeżdżę głównie dookoła komina i te co miałem w std nigdy nie sprawiły wrażenia że są zbyt słabe. Pewnie taki mam styl jazdy

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: kefirek »

Z przodu mam Hawki HPS 5.0. Chciałem galfery ale był problem z dostępnością. Jeśli chodzi o Hawki to generalnie żywotność będzie raczej duza. BBK zrobiłem jakieś 30tys km temu i ostatnio jak sprawdzałem to może zeszło 1/4 klocka. O tyle się nie wypowiem bo przejechane na nich dopiero koło 2,5kkm. Jakkolwiek czy Hawki czy Galfery pyla niemiłosiernie.
Czy jest sens zakładać do seryjnej tarczy? Na pewno nie zaszkodza. Zwłaszcza że Galfer nie ma jakichś strasznie wygórowanych cen, i też są to klocki z homologacja (w przeciwieństwie do Hawkow). U mnie Hawki pracują z nawiercanym Textarem, który generalnie procz tego że ma 375mm średnicy to jest najzwyklejszym zamiennikiem z MB ML500.
ODPOWIEDZ