Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Art e on »

TMA72 pisze: 8 maja 2023, o 15:16
Art e on pisze: 8 maja 2023, o 12:42 Miasto, małe prędkości, słabe hamowanie z większych prędkości jest jak seria. Gwałtowne i mocne hamowanie "w podłogę", z dużych prędkości (powyżej 120 km/h) i jest wycie jak w spadającym tupolewie.
Jak znajdę chwilę to postaram się coś nagrać i wrzucić.
Mam tak samo...i na yellowstufach tak było i na ate jest. Słabe....w Passerati miałem wcześniej EBC Blade i była cisza aż miło. I też mam na to wkurwa bo tanio nie było 🤣
EBC właśnie za blady nienawidzę, olali reklamacje koncertowo mimo pomiarów bicia, stosów papierów itp. i nic, nawet "gestu dobrej woli". Więc teraz ja olewam ich, taki mój mały prywatny "rewanż" 😈
Na dzień dobry na tył wrzuciłem klocki DBA i z tarczami DBA wcale to nie chodziło, stąd wymiana na to co na przodzie, czyli Hawk HPS.
Wyje tragicznie, aż korci mnie żeby wrzucić za radą @Sane fabryczne tarcze od Macan, bo u niego faktycznie była cisza i sprawność super...
Skoro występuje to i przy EBC, ATE, DBA i Hawku (ze sprawdzonych) to ewidentnie "cecha" (jakby to pięknie opisali w ASO) tarczy.
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
TMA72
Posty: 99
Rejestracja: 11 kwie 2022, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 246KM/480NM
Lokalizacja:

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: TMA72 »

Art e on pisze: 8 maja 2023, o 16:05
TMA72 pisze: 8 maja 2023, o 15:16
Art e on pisze: 8 maja 2023, o 12:42 Miasto, małe prędkości, słabe hamowanie z większych prędkości jest jak seria. Gwałtowne i mocne hamowanie "w podłogę", z dużych prędkości (powyżej 120 km/h) i jest wycie jak w spadającym tupolewie.
Jak znajdę chwilę to postaram się coś nagrać i wrzucić.
Mam tak samo...i na yellowstufach tak było i na ate jest. Słabe....w Passerati miałem wcześniej EBC Blade i była cisza aż miło. I też mam na to wkurwa bo tanio nie było 🤣
EBC właśnie za blady nienawidzę, olali reklamacje koncertowo mimo pomiarów bicia, stosów papierów itp. i nic, nawet "gestu dobrej woli". Więc teraz ja olewam ich, taki mój mały prywatny "rewanż" 😈
Na dzień dobry na tył wrzuciłem klocki DBA i z tarczami DBA wcale to nie chodziło, stąd wymiana na to co na przodzie, czyli Hawk HPS.
Wyje tragicznie, aż korci mnie żeby wrzucić za radą @Sane fabryczne tarcze od Macan, bo u niego faktycznie była cisza i sprawność super...
Skoro występuje to i przy EBC, ATE, DBA i Hawku (ze sprawdzonych) to ewidentnie "cecha" (jakby to pięknie opisali w ASO) tarczy.
Winilbym "dwukierunkowe" nacięcia tarczy.... Przy jednokierunkowym cięciu nigdy tego nie doświadczyłem...ale kto wie...
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: orlik »

Art e on pisze: 8 maja 2023, o 16:05 Wyje tragicznie, aż korci mnie żeby wrzucić za radą @Sane fabryczne tarcze od Macan, bo u niego faktycznie była cisza i sprawność super...
Darek nie miał fabrycznych tarcz macana a jedynie fabryczne klocki.
xbird
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2023, o 18:30
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: xbird »

Dzień dobry, przeczytałem w wątek w poszukiwaniu zestawu, który nie będzie wymagał modyfikacji układu. Użytkuje samochód służbowy ( 2.0 tsi 190 ) więc nie mogę sobie pozwolić na zbyt wiele. Jeżdżę dużo po drogach szybkiego ruchu i autostradach ale pokonuje również miasto na co dzień. Styl jazdy umiarkowanie dynamiczny. Szukam zestawu nie wykraczającego nadmiernie ceną od standardu oem ale dającego kulturę użytkowania. To co mam teraz zainstalowane (nie wiem jeszcze z czym mam do czynienia, jestem przed serwisem ) to wieczny pisk. Nie spodziewam się oczywiście w takim secie nadmiernej skuteczności ale jeżeli jest możliwa choćby odrobina poprawy skuteczności to oczywiście będę przeszczęśliwy. Z góry dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
TMA72
Posty: 99
Rejestracja: 11 kwie 2022, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 246KM/480NM
Lokalizacja:

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: TMA72 »

Art e on pisze: 8 maja 2023, o 16:05
TMA72 pisze: 8 maja 2023, o 15:16
Art e on pisze: 8 maja 2023, o 12:42 Miasto, małe prędkości, słabe hamowanie z większych prędkości jest jak seria. Gwałtowne i mocne hamowanie "w podłogę", z dużych prędkości (powyżej 120 km/h) i jest wycie jak w spadającym tupolewie.
Jak znajdę chwilę to postaram się coś nagrać i wrzucić.
Mam tak samo...i na yellowstufach tak było i na ate jest. Słabe....w Passerati miałem wcześniej EBC Blade i była cisza aż miło. I też mam na to wkurwa bo tanio nie było 🤣
EBC właśnie za blady nienawidzę, olali reklamacje koncertowo mimo pomiarów bicia, stosów papierów itp. i nic, nawet "gestu dobrej woli". Więc teraz ja olewam ich, taki mój mały prywatny "rewanż" 😈
Na dzień dobry na tył wrzuciłem klocki DBA i z tarczami DBA wcale to nie chodziło, stąd wymiana na to co na przodzie, czyli Hawk HPS.
Wyje tragicznie, aż korci mnie żeby wrzucić za radą @Sane fabryczne tarcze od Macan, bo u niego faktycznie była cisza i sprawność super...
Skoro występuje to i przy EBC, ATE, DBA i Hawku (ze sprawdzonych) to ewidentnie "cecha" (jakby to pięknie opisali w ASO) tarczy.
Wracając do tematu.
Nakręciłem już 34tK i klocki z tyłu się skończyły..niby mają prawo szybciej niż przód ( wg serwisu ) bo odpowiadają za TA, a skoro walę prawie same trasy na tempomacie to może i tak.
Ale do rzeczy, wymieniłem je na takie same ATE Ceramics i...TUPOLEWIZM ( wycie ) zniknęło !! Może nie jest jak na gładkich tarczach, słychać je troszkę ale nie wyją ! Za wycie odpowiadał TYŁ !!! ciekawe nieprawdaż ? tym bardziej że klocki te same
I teraz pytanie czemu ??? Poprzednio z tym samym zestawem z tyłu była masakra, a dziś tknęło mnie na trasie ( pierwszej po zmianie ) co tak cicho do cholery ??? :lol:
Wytłumaczenie ? Brak
Ale efekt zacny, w końcu kultura hamowania ;) 8-) :lol:
Załączniki
20230816_115607.jpg
Huberro
Posty: 4
Rejestracja: 5 lis 2023, o 23:38
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 215

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Huberro »

Witam! Przeczytałem cały temat i postanowiłem założyć większe heble w mojej Paskudzie.
Dosłownie za grosze zakupiłem używane zaciski, które mam już zregenerowane i pomalowane.
Muszę dorobić rurki łączące obie części i uzbroić w uszczelki i tłoczki. Klocki dostałem od znajomego mechanika ATE.
Brakuje mi przewodów w oplocie i tarcz.
I tu pytanie, jaki jest numeru tarcz DBA T3 345mm pasujący do SIII i jake zamówić przewody w oplocie w firmie Hel?
Z góry dziękuję za pomoc!
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: maureliusz »

TMA72 pisze: 22 sie 2023, o 10:08
Wracając do tematu.
Nakręciłem już 34tK i klocki z tyłu się skończyły..niby mają prawo szybciej niż przód ( wg serwisu ) bo odpowiadają za TA, a skoro walę prawie same trasy na tempomacie to może i tak.
....
To samo jest w S2 - dył zjechany / przód trochę poniżej połowy.
Lewa i prawa strona zużyta idealnie tak samo - zatem nie ma mowy o problemie z hamulcami.
Wedlug mnie... to jest czysty błąd konstrukcyjny Skody!
Jaki sens jest montować czyjnik zużycia z przodu...skoro tył leci szybciej...

W poprzednim aucie (Focus 2) zużycie było równomierne: przód - tył / i to ma sens.
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: kefirek »

Huberro pisze: 5 lis 2023, o 23:56 Witam! Przeczytałem cały temat i postanowiłem założyć większe heble w mojej Paskudzie.
Dosłownie za grosze zakupiłem używane zaciski, które mam już zregenerowane i pomalowane.
Muszę dorobić rurki łączące obie części i uzbroić w uszczelki i tłoczki. Klocki dostałem od znajomego mechanika ATE.
Brakuje mi przewodów w oplocie i tarcz.
I tu pytanie, jaki jest numeru tarcz DBA T3 345mm pasujący do SIII i jake zamówić przewody w oplocie w firmie Hel?
Z góry dziękuję za pomoc!
Pytania na które nikt nie zna odpowiedzi, bo nie wiemy jakie te zaciski kupiłeś i bez tej wiedzy nikt Ci nic nie podpowie.
Huberro
Posty: 4
Rejestracja: 5 lis 2023, o 23:38
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 215

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Huberro »

kefirek pisze: 10 lis 2023, o 11:39Pytania na które nikt nie zna odpowiedzi, bo nie wiemy jakie te zaciski kupiłeś i bez tej wiedzy nikt Ci nic nie podpowie.
Przepraszam, masz rację! Po przeczytaniu całego wątku myślałem, że wszystko dla wszystkich jest jasne.
Mam zaciski Brembo pasujące do Macana lub Audi A6, czterotłoczkowe. O takie:
IMG_20231114_200218.jpg
W polecanych w wątku zestawach P&P mowa o nich i tarczach DBA T3 345mm. Z tym że jest wiele tarcz do różnych modeli aut w tym konkretnym rozmiarze.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: kefirek »

Z tego co pamiętam, to przy Macanach mogłeś zostawić seryjne tarcze - tzn. korzystając z wielu konfiguratorów wskazujesz jako auto docelowe superb na tarczy 340mm. Tutaj link do jednego ze sklepów:

https://auto.brakeparts.pl/166793-20#/w ... rcze_340mm

Jak chcesz dobrać stricte 345 to tutaj masz wyszukiwarkę ze strony brembo po wymiarach: https://www.bremboparts.com/europe/pl/c ... rance=True

generalnie patrząc na wymiary oryginalnej tarczy z kury 340/30/49,8 i centrowanie 65mm to taki sam rozmiar ale dla średnicy 345 ma tarcza np. z Superba II, tarcza z Macana ma 68mm centrowanie. Musiałby się ktoś kto założył te 345mm wypowiedzieć. Pamiętaj, też że przy tych zaciskach w zależności jaką masz felgę czekają Cię pewnie dystanse.

Przewody w oplocie, dzwonisz/piszesz do Hela, ze potrzebujesz przewód z zacisków Macana do Superba i Ci zarobi odpowiednie końcówki. A długość sobie zmierz sam najlepiej. Ja wziąłem sporo dłuższe przewody do swoich bananów i gdy potrzebuje je ściągnąć nic mi się nie pręży, zacisk leży na ziemi, a Ty masz miejsce na jakieś prace.
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: crazywarrior69 »

Jeżeli ktoś chce 345mm to niech szuka z golfa 6

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

ilmash
Posty: 26
Rejestracja: 2 gru 2021, o 09:06
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: ilmash »

Temat rzeka, ale ostatnio mniej wezbrana...przeczytałem w dwa dni wątek i wiem tyle samo co wcześniej, więc zapytam:
czy ktoś jeżdżąc Superbem na Stage1+ używał zestawu: DBA 4000 WAVE XD + Ferodo DS Performance ?
Wrzucam linki żeby nie trzeba było grzebać po wyszukiwarce:
https://auto.brakeparts.pl/auto/30838-t ... 21333.html
https://auto.brakeparts.pl/auto/18226-k ... 18447.html

Czy może jakieś inne zestawy polecane? Ważne, żeby nie powodowały wrażenia, że koła zaraz odpadną przy hamowaniu z 200+ więc bez bicia, a jeszcze jakby nie piszczały jak nastoletnia fanka koreańskiego popu to już byłoby miodzio.

Dodatkowe modyfikacje odpadają, bo nie mam na to czasu niestety, a OEMowe tarcze nie bardzo są dostosowane do możliwości tego samochodu i niestety producent daje tam chyba sprasowany karton.
ODPOWIEDZ