Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Art e on »

kefirek pisze: 15 maja 2022, o 20:12 Z przodu mam Hawki HPS 5.0. Chciałem galfery ale był problem z dostępnością. Jeśli chodzi o Hawki to generalnie żywotność będzie raczej duza. BBK zrobiłem jakieś 30tys km temu i ostatnio jak sprawdzałem to może zeszło 1/4 klocka. O tyle się nie wypowiem bo przejechane na nich dopiero koło 2,5kkm. Jakkolwiek czy Hawki czy Galfery pyla niemiłosiernie.
Czy jest sens zakładać do seryjnej tarczy? Na pewno nie zaszkodza. Zwłaszcza że Galfer nie ma jakichś strasznie wygórowanych cen, i też są to klocki z homologacja (w przeciwieństwie do Hawkow). U mnie Hawki pracują z nawiercanym Textarem, który generalnie procz tego że ma 375mm średnicy to jest najzwyklejszym zamiennikiem z MB ML500.
Wg. mnie (podkreślam wg. mojej opinii i doświadczenia) sensu żadnego oprócz wydanej kasy to nie ma. Galfery wpadły do Bety na seryjnych gratach - oprócz pylenia i pisków nic nie zmieniły. Do Artka weszły Ferodo DS2500 i wrażenia identyczne (plus - nie piszcza). Uzupełniając Ferodo weszły też wychwalane praktycznie wszędzie tarcze DBA 4000 T3 i... zdechly (Arteon ma dużo masę, a tarczki z przodu to 312 mm, więc poddaje się praktycznie wszystko przy "ostrzejszej" jeździe).
Dodatkowo jeśli latasz wyłącznie wokół komina, nie upalasz, nie fruwasz po "niemieckich" autobanach +250 km/h to dobre ATE, Jurid czy (dla mnie to było duże zdziwko na plus) Textar spokojnie wystarcza. Ale to moja "opinia".
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: piramida »

Bo z seryjnymi heblami jest tak, że jaki by klocek i tarczę nie założył to niewiele to zmieni w hamowaniu, natomiast przy dużym heblu jest inaczej, tam nie musi być zajebisty klocek aby heble spełniały swoją rolę ;-)
tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: tomekxoo »

Witam
Czytalem ze uklad hamulcowy w Superbie 3 nie nalezy do jakis mega wydajnych. Po prostu hamulce mogly by byc troche lepsze. Moze do standardowej jazdy sa ok, ale podczas hamowania z duzych predkosci na autostradzie potrafia niedomagac. I tez mam w sumie takie odczucia. Nawet kiedys hamowalem z duzej predkosci (~170 do prawie zera) i tego samego dnia podlaczylem lapka z VCDS i zczytalem bledy, i zobaczylem ze byl jakis blad odnosnie hamulcow, cos ze "skutecznosc ukladu hamulcowego ograniczona z powodu wysokiej temperatury". Blad mial dokladnie ta date/godzine kiedy mialem to hamowanie z duzej predkosci.

Obecnie mam to co fabryka dala... Tarcze to nawet nie wiem jakie to sa, ale klocki to napewno TRW (przod i tyl)

Stad moje pytanie. Co by bylo mozna z tym zrobic? Oczywiscie nie zalezy mi na niewiadomo czym. Czy wystarczy kupic jakies lepsze tarcze i lepsze klocki, ale w tym samym rozmiarze? Np jakies klocki EBC YellowStuff i do tego jakies lepsze tarcze... Moze polecacie jakies konkretne zestawy tarcze + klocki.

Czy tylko jakis swap hamulcow na cos wiekszego?

Ale nie wiem czy w moim przypadku cos wiekszego da rade. Wg VIN mam z przodu 1ZA czyli 312mm tarcze. A tył to 1KU, ale szczerze to nie wiem jaka maja srednice z tyłu, chyba 300mm ale reki sobie nie dam uciac. Moze ktos potwierdzi?

W kazdym razie alufelgi 17 cali, i kolo zapasowe chyba 16". Wiec teoretycznie moja wersja ma te mniejsze tak? Nawet jak bym chcial wsadzic te 1LA 340mm to chyba nie wejda na te felgi? Tam juz chyba trzeba miec wieksza felge? Prawda to?
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: mario789 »

Przecież masz w tym wątku wszystko dokładnie opisane.
PabloLG
Posty: 88
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Paweł
Lokalizacja: Chodziez (Weida De)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: PabloLG »

tomekxoo pisze: 2 lip 2022, o 19:03 Witam
Czytalem ze uklad hamulcowy w Superbie 3 nie nalezy do jakis mega wydajnych. Po prostu hamulce mogly by byc troche lepsze. Moze do standardowej jazdy sa ok, ale podczas hamowania z duzych predkosci na autostradzie potrafia niedomagac. I tez mam w sumie takie odczucia. Nawet kiedys hamowalem z duzej predkosci (~170 do prawie zera) i tego samego dnia podlaczylem lapka z VCDS i zczytalem bledy, i zobaczylem ze byl jakis blad odnosnie hamulcow, cos ze "skutecznosc ukladu hamulcowego ograniczona z powodu wysokiej temperatury". Blad mial dokladnie ta date/godzine kiedy mialem to hamowanie z duzej predkosci.

Obecnie mam to co fabryka dala... Tarcze to nawet nie wiem jakie to sa, ale klocki to napewno TRW (przod i tyl)

Stad moje pytanie. Co by bylo mozna z tym zrobic? Oczywiscie nie zalezy mi na niewiadomo czym. Czy wystarczy kupic jakies lepsze tarcze i lepsze klocki, ale w tym samym rozmiarze? Np jakies klocki EBC YellowStuff i do tego jakies lepsze tarcze... Moze polecacie jakies konkretne zestawy tarcze + klocki.

Czy tylko jakis swap hamulcow na cos wiekszego?

Ale nie wiem czy w moim przypadku cos wiekszego da rade. Wg VIN mam z przodu 1ZA czyli 312mm tarcze. A tył to 1KU, ale szczerze to nie wiem jaka maja srednice z tyłu, chyba 300mm ale reki sobie nie dam uciac. Moze ktos potwierdzi?

W kazdym razie alufelgi 17 cali, i kolo zapasowe chyba 16". Wiec teoretycznie moja wersja ma te mniejsze tak? Nawet jak bym chcial wsadzic te 1LA 340mm to chyba nie wejda na te felgi? Tam juz chyba trzeba miec wieksza felge? Prawda to?
Przy 312 16 cali wchodzi juz na styk prawie.
340 minimalnie mysle 17 ale zgaduje.
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: komoornik »

2.0 TSI 280KM może z fabryki wyjechać na 17".
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Art e on »

Kończę składać swój set na zacisku Macana i mam 4 pytania do Was, bo krążą różne opinie:
1. Podają że wchodzi tarcza 340 mm, a niektórzy że i 345 mm pasuje (wolałbym te 345 mm, zawsze to magiczne pół centa więcej 😈 a różnica w cenie żadna)?
2. Co do klocków 2 opcje: DBA Xtrem Performance albo Hawk HPS 5.0 g co polecacie? Ponoć Hawk nie ma czujnika zużycia? EBC odpada po tym jak "rozpatrzyli" moja reklamacje. Obecnie mam Ferodo DS2500 i wg. mnie przeciętne są.
3. Przewody hamulcowe (np. HEL) zamawialiscie do Macan? Bo u mnie wjadą do Arteona i jakoś to muszę złożyć.
4. Co z osłonami tarcz zrobiliście (mam obecnie 312 mm więc dużo za mało) jest jakiś model z VW/Audi/Skoda który pasuje?

Dzięki za rady, informacje 😉
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: sane »

Art e on pisze: 20 sie 2022, o 13:25 Kończę składać swój set na zacisku Macana i mam 4 pytania do Was, bo krążą różne opinie:
1. Podają że wchodzi tarcza 340 mm, a niektórzy że i 345 mm pasuje (wolałbym te 345 mm, zawsze to magiczne pół centa więcej 😈 a różnica w cenie żadna)?
2. Co do klocków 2 opcje: DBA Xtrem Performance albo Hawk HPS 5.0 g co polecacie? Ponoć Hawk nie ma czujnika zużycia? EBC odpada po tym jak "rozpatrzyli" moja reklamacje. Obecnie mam Ferodo DS2500 i wg. mnie przeciętne są.
3. Przewody hamulcowe (np. HEL) zamawialiscie do Macan? Bo u mnie wjadą do Arteona i jakoś to muszę złożyć.
4. Co z osłonami tarcz zrobiliście (mam obecnie 312 mm więc dużo za mało) jest jakiś model z VW/Audi/Skoda który pasuje?

Dzięki za rady, informacje 😉
1. Pasują zarówno 340mm z MQB jak i 345mm z PQ (np. Golf 6R). Jedne i drugie p&p.
2. Ja polecam oryginalne klocki Porsche. Miałem wcześniej OEM z Q5 i nie były złe, ale te z Porsche są odczuwalnie lepsze.
3. Ja wsadziłem oryginalne z Porsche, ale HEL będą jak najbardziej OK.
4. Założyłem oryginalne z MQB pod tarcze 340mm, ale różnica do tych 312mm jest praktycznie żadna - możesz zostawić swoje i też wszystko wejdzie.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Art e on »

Sane dzięki za pomoc 😈😉👍🏻
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
nik_t
Posty: 16
Rejestracja: 10 paź 2017, o 12:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: nik_t »

Czy jeździ ktoś jeszcze na zestawie polecanym i założonym przez Adama:
- Przód Brembo 4T Megane RS, DBA T2 340x3, Hawk HPS 5.0
- Zacisk Standard, tarcza DBA T2 300x12 klocek ATE
- Adaptery i dystanse WRK
- Felga 18 Zenith

Piszczenie w korkach i na światłach jest nie do zniesienia. Temperatura w zasadzie bez znaczenia - nie piszczą tylko na zimnych (pierwsze 2km).
Hamowanie na ekspresówce też raczej nieprzyjemne.
Wibracje/bicie (chyba za duże jak na nawiercane tarcze). Tu Opony mogą mięć znaczenie- wykończone - Nowe letnie wjadą na wiosnę.
Ale czy takie bicie może iść od dystansów?

Dlatego skupiłbym się na zarzynaniu świni przy stawaniu na światłach.
To trzeci komplet klocków od zrobienia Modu - w ramach szukania przyczyny piszczenia były zakładane różne sztuki HAWK 5.0 plus jakieś inne noname testowo. W zasadzie bez różnicy.
Jakiś Tip uwagi - oprócz o zakładaniu większych grubszych zestawów. Prędzej wrócę do serii jak Krisso.
Czy te żele/podkładki tłumiące między zacisk/klocek pomagają.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: sane »

Kwestia tarcz...
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Enriquez »

Moje wrk też piszczały. No może nie jakoś przesadnie, ale wkurzające to jest. Dziś (jakbym jeszcze miał to auto) wróciłbym do serii. Bo już wyrosłem z zapitalania no i jednak homologacji to nie ma.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
nik_t
Posty: 16
Rejestracja: 10 paź 2017, o 12:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: nik_t »

sane pisze: 9 wrz 2022, o 12:04Kwestia tarcz...
Ja wiem, że nigdy więcej nawiercanych i innych dłubanych - gładkie i tylko gładkie.
Rozumiem że:
- Tarcze w sensie bicie przy hamowaniu autostradowym
- czy masz na myśli jazgot?
Enriquez pisze: 9 wrz 2022, o 14:39 Moje wrk też piszczały. No może nie jakoś przesadnie, ale wkurzające to jest. Dziś (jakbym jeszcze miał to auto) wróciłbym do serii. Bo już wyrosłem z zapitalania no i jednak homologacji to nie ma.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tarcze są DBA T2 - więc części homologowane, ale adaptery dystansery więc homologacja Skody itak nielegal.
Generalnie mam rozkminkę i dwa rozwiązania:
1. Wrócić do serii (Zacisk itp)?
2. Zostawić zacisk 4T i szukać cichego zestawu Tarcza/klocki. Tyle że pan Adam twierdzi że dla tego zacisku inne zestawy hamujące itak będą piszczeć (Ferodo/EBC yellow) a ciche będą za "miękkie". Prawda li to?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: orlik »

Mam DBA T5000 czy jakoś tak na rotorach, i wchodzą w drgania przy hamowaniach z większych prędkości. Hamować hamują, ale niesmak pozostaje, chyba też drugi raz wszedłbym w gładkie. Spróbuj faktycznie zmienić na tarcze gładkie, które podejdą do Twojego zestawu.
Ps. ale ja piszczeń żadnych nie miałem i nie mam...a jeździłem na hawkach i obecnie na stoptechach.
nik_t
Posty: 16
Rejestracja: 10 paź 2017, o 12:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: nik_t »

A jaki masz zacisk z przoduu: fabryczny, czy 4T?
ODPOWIEDZ