Superb II a Passat B7 na gorąco po wymianie.

Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb II a Passat B7 na gorąco po wymianie.

Post autor: Przemo_c »

Maverick pisze: Inna rzecz, ze jak sie jezdzi po naszych miastach, to jedyne co mi sie cisnie na usta to PIE..OLNA RUMUNIA!
No bracie, to w Rumunii nie byłeś ;)
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
Maverick

Re: Superb II a Passat B7 na gorąco po wymianie.

Post autor: Maverick »

W Rumunii maja potezny problem z korupcja i raz za razem KE odbiera im przyznane srodki. To jakis cud, ze trafili do UE. Ale jak sie jedzie np. ul. Kocmyrzowska w Krakowie to ciezko o inne skojarzenia.
Maly off topic sie robi ;-)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Superb II a Passat B7 na gorąco po wymianie.

Post autor: grzesiu26 »

Przemo_c pisze:
Maverick pisze: Inna rzecz, ze jak sie jezdzi po naszych miastach, to jedyne co mi sie cisnie na usta to PIE..OLNA RUMUNIA!
No bracie, to w Rumunii nie byłeś ;)
Tez sie nie zgodzę. Czesto Rumunia nas przebija.


Wysłane z jakiegoś urządzenia mobilnego.
Maverick

Re: Superb II a Passat B7 na gorąco po wymianie.

Post autor: Maverick »

W Rumunii nie bylem. Ale twarde liczby ilosci autostrad miedzy Polska a Rumunia pokazuja juz przepasc: w Polsce jest ok. 1500 km, a w Rumunii niespelna 300 km. Powierzchnia Polski jest tylko ok. 30% wieksza.
I tak, pracuje na codzien z Rumunami (jakkolwiek sie to kojarzy, mam tu na mysli Rumunow "z gornej polki", wyksztalconych z bardzo dobra praca i o niezlym statusie spolecznym), to dla nich Polska wciaz jawi sie jak nam Europa Zachodnia. W Polsce jest zle, ale nie mowcie mi, ze w Rumunii lepiej, bo pojade dalej liczbami.

Komisja Europejska tylko w tym roku na kilku audytach wszczela sledztwo przeciw Rumunii w sprawie kolejnych oszustw przy budowie infrastruktury drogowej.

Co nie zmienia faktu, ze ciezko mi sobie Rumunie wyobrazic, gdy sam mam odczucia bycia w Rumunii jezdzac po Krakowie.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Superb II a Passat B7 na gorąco po wymianie.

Post autor: sjak »

Pojedź tam, baaaardzo się zdziwisz. Stereotypy to zła rzecz, a liczby to tylko statystyka.


Wyslane z ajfona za pomocą tapatoka
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Superb II a Passat B7 na gorąco po wymianie.

Post autor: grzesiu26 »

Taaa, pojedž do przygranicznego Satu Mare. Taka ilośc Bentleyow nawet polskiej mafii sie nie śniła jaka jeździ tylko w tym małym mieście :lol:


Wysłane z jakiegoś urządzenia mobilnego.
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb II a Passat B7 na gorąco po wymianie.

Post autor: Przemo_c »

sjak pisze:Pojedź tam, baaaardzo się zdziwisz. Stereotypy to zła rzecz, a liczby to tylko statystyka.


Wyslane z ajfona za pomocą tapatoka

Byłem i jeździłem; jednak średnia jakość dróg u nas duzo wyższa.
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb II a Passat B7 na gorąco po wymianie.

Post autor: Przemo_c »

grzesiu26 pisze:Taaa, pojedž do przygranicznego Satu Mare. Taka ilośc Bentleyow nawet polskiej mafii sie nie śniła jaka jeździ tylko w tym małym mieście :lol:


Wysłane z jakiegoś urządzenia mobilnego.
Heh, w biedniejszej Ukrainie, w Kijowie, najpopularniejszym samochodem był Cayenne :) a ilośc luksusowych samochodow na m2 stanowczo przewyższał ten sam wskaźnik w Niemczech. Ale to o kraju niewiele świadczy.
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Superb II a Passat B7 na gorąco po wymianie.

Post autor: sjak »

Średnia pewnie tak. Ale mimo wszystko używanie takigo porównania uważam za conajmniej nieuprawnione.


Wyslane z ajfona za pomocą tapatoka
Maverick

Re: Superb II a Passat B7 na gorąco po wymianie.

Post autor: Maverick »

sjak pisze:Pojedź tam, baaaardzo się zdziwisz. Stereotypy to zła rzecz, a liczby to tylko statystyka.
Stereotypy to zla rzecz, ale ja nie jestem uprzedzony do Rumunii, wiec to bardzo mylna uwaga.

Widze ludzi, ktorzy tam realnie nie chca wracac, chociaz mogliby zyc na dobrym poziomie, bo maja duzo kasy i niezle perspektywy zawodowe. Znam wiele takich osob, przebywam z nimi niemal na codzien od lat. Po prostu sa zawiedzeni wlasnym krajem znacznie bardziej niz Polacy na emigracji.

Czy wiesz, ze Rumunow jest wiecej na emigracji rozsianych po UE niz Polakow? A teraz naloz na to fakt, ze jest to kraj niemal dwa razy mniejszy pod wzgledem ludnosci od Polski. Szacuje sie, ze od 2007 roku (od momentu ich wejscia do UE) z Rumunii wyjechalo i nie wrocilo do kraju okolo 50% ludzi w wieku 20-40 lat. To nasza emigracja zarobkowa do UK jest malym pikusiem przy tym porownaniu z Rumunia. Ot, taki luksus maja wlasnie. To nie stereotyp.

A wiesz jakiej nacji jest najwiecej posrod ekspertow kontraktowych w placowkach dyplomatycznych w Brukseli? I dlaczego?

Wskaznik obrazujacy poziom i jakosc zycia, HDI, umiejscawia Polske na miejscu 39 w skali Swiata. Rumunia ma miejsce 56, wyprzedza ja nawet Bialorus.

Chyba troche zbyt pochopne i rozowe wnioski wysuwasz po jak domniemuje wypadzie wakacyjnym...
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Superb II a Passat B7 na gorąco po wymianie.

Post autor: grzesiu26 »

Bywam w Rumunii od kilku lat po kilka razy w ciagu roku. Dane na temat emigracji nie do końca są prawdziwe. Nie mowia ile osób wróciło. Tez znam wiele osób o rożnym statusie finansowym i wcale nie jest tak ze 50% ludzi w wieku 20-40 lat wyjechało i nie wróciło.
Problemem w Rumunii jest tez mentalność. Ludzie z całkiem nie dawnych lat pamietaja jak byli postrzegani w Europie i dlatego wielu z nich myśli ze Europa to pępek święta. Chce tam wyjechać i jedzie na nadziei ze tam bedzie lepiej. Dlatego wyjeżdżają. Nie wierzą w swoje możliwości w Rumunii. Mimo to wielu decyduje sie zostać i naprawdę przy dobry h chęciach sobie swietnie radzą.
Znam tez kilka osób które wróciły po kilku miesięcznym pobycie we Włoszech czy Nimczech. Zobaczyli i wrócili.
Rumunia sie rozwija - dajmy im kilka lat i bedzie tam naprawę nie źle. Wielu Polaków wyjechało juz tam do pracy. Potrzebują wsparcia jak każdy naród który wszedł do eu.
Jeśli chodzi o autostrady to wystarczy sie przejechać od Oradei do Bukaresztu i zobaczyć ile realizują projektów drogowych.



Wysłane z jakiegoś urządzenia mobilnego.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Superb II a Passat B7 na gorąco po wymianie.

Post autor: sjak »

A ja mam prpozycję. Wzorem forum Subaru zorganizujmy wyprawę np do Transylwanii, w sumie byłaby fajna sprawa, a widoki po zrobieniu pętli przez Transfogarską i Transalpinę na pewno pozostawią niesamowite wrażenia :)


Wyslane z ajfona za pomocą tapatoka
Maverick

Re: Superb II a Passat B7 na gorąco po wymianie.

Post autor: Maverick »

Panowie zaklinacie rzeczywistosc.

Uroki naturalne kraju to jedno. I wierze, ze w Rumunii jest pieknie. Ale wciskania mi kitu o tym, ze maja lepsza infrastrukture niz Polska nie kupie.

Co do emigracji, no coz, ciezko dyskutowac z kims, kto bedzie podwazal dane Eurostatu. Rozumiem, ze dysponuje lepszymi danymi. Napisalem wyraznie "wyjechali i nie wrocili".

Co do pomocy EU, to tez nie chce mi sie juz pisac. Ale myslenie, ze EU jest od tego, zeby komus pomagac jest conajmniej bledne :) Tyle, ze to znow zupelnie inny temat.\\

No a co do inwestycji ze srodkow unijnych w Rumunii, to tutaj Polska jest na ich tle prymusem, gdzie oni znajduja sie z Bulgaria na samym koncu. I tu juz nie odwoluje sie nawet do statystyk, co do osobistych rozmow z audytorami KE, ktorzy tam jezdza. Kraj stoi korupcja do kwadratu.

Wszystko to nie przeszkadza mi w tym, by samemu moc w koncu odwiedzic Transylwanie i nacieszyc oko pieknymi widokami.

Poza tym zrobilismy komus smietnik w garazu :lol:
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Superb II a Passat B7 na gorąco po wymianie.

Post autor: sjak »

Nikt nie napisał,że mają lepszą knfrastrukturę. Ale używanie słowa Rumun czy Rumunia jako synonim biedy czy dziczy, sugerowanie, że to kraj III świata jest bardzo błędne. Poznałem Rumunię i Rumunów w różnych, także dość przykrych dla mnie okolicznościach i naprawdę takie doświadczenia bardzo weryfikują potoczne i powirzchowne zdanie o tym kraju i ludziach.


Wyslane z ajfona za pomocą tapatoka
Devonish
Posty: 78
Rejestracja: 17 cze 2011, o 15:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: małopolskie

Re: Superb II a Passat B7 na gorąco po wymianie.

Post autor: Devonish »

Panowie nie Rumunia byla tematem problemu.
Czy mozliwe jest skuteczne wegzekwowanie naprawy usterki?
Czy jeśli montaż jest poprawny (mocowania, spinki) to poprostu ten typ tak ma i co nam zrobicie ; (
ODPOWIEDZ