S2 Combi - montaż świateł LED na tył z Superba 2014

whity

S2 Combi - montaż świateł LED na tył z Superba 2014

Post autor: whity »

Hehe 60 godzin społecznych w tą czy tamtą ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S2 Combi - montaż świateł LED na tył z Superba 2014

Post autor: Enriquez »

w sumie tak
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: S2 Combi - montaż świateł LED na tył z Superba 2014

Post autor: Michu »

Na alledrogo do wyrwania zostaly 2 komplety lamp po lifcie za 499pln.
Osobiscie wstrzymuje sie z zakupem, bo nawet nie wiem jaki mam boardnetz a nie chce kupic czegos, co pozniej bedzie lezec w piwnicy.
Poza tym, troche zonk, ze tylko jedno przeciwmglowe swiatlo w tych nowych...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S2 Combi - montaż świateł LED na tył z Superba 2014

Post autor: Enriquez »

bordnetz w dzisiejszych czasach nie ma już nic do rzeczy - na każdym da się uruchomić
to nie te czasy, że płaciliśmy niepotrzebnie za bordnetza
a koleś z Poznania ma te światła cały czas - trochę się kiedyś spięliśmy, ale już jest OK
no i dla jasności - nie są to nowe lampy - przychodzą wypolerowane, ale w porządku
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: S2 Combi - montaż świateł LED na tył z Superba 2014

Post autor: Michu »

Sugerujesz, że cokolwiek u mnie tam siedzi, podejdzie pod te lampy bez kupowania dodatkowego osprzętu w ASO i wystarczy tylko kodowanie w Vcds?
I czy drugie mgielne jest fizycznie nieobecne czy nie ma tam tylko żarówki?
I czy ledy można rozjaśnić vcdsem czy ten numer już nie przejdzie (w przeciwieństwie do starszych lamp)?
Co do ceny - no są połowę tańsze niż nieśmigane, więc to i tak wg mnie dobra cena.
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: S2 Combi - montaż świateł LED na tył z Superba 2014

Post autor: lec »

nie, Marcin sugeruje ze cokolwiek u Ciebie siedzi - to jak kupisz lampy i pojedziesz do niego- to jest Ci w stanie uruchomic to na Twoim bordnetzu dzieki swoim umiejętnościom i sprzecie który on posiada. VCDS w tym przypadku do niczego sie nie przyda.
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
Awatar użytkownika
bar72
Posty: 694
Rejestracja: 11 lis 2013, o 14:07
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Kraków

Re: S2 Combi - montaż świateł LED na tył z Superba 2014

Post autor: bar72 »

i będziesz miał tak :-)
potrzebne : lampy , zaślepki i sprzęt Marcina
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: S2 Combi - montaż świateł LED na tył z Superba 2014

Post autor: elmi_k »

To jakby ktoś posiadał prawą lampę z lifta kombi to przygarnąłbym - bo lewą posiadam.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S2 Combi - montaż świateł LED na tył z Superba 2014

Post autor: Enriquez »

Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: S2 Combi - montaż świateł LED na tył z Superba 2014

Post autor: sjak »

elmi_k pisze:To jakby ktoś posiadał prawą lampę z lifta kombi to przygarnąłbym
A nie lepiej psa? Z lampą na smyczy dziwnie się wygląda :)
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: S2 Combi - montaż świateł LED na tył z Superba 2014

Post autor: jan6a »

Enriquez pisze:.....koleś z Poznania ma te światła cały czas - trochę się kiedyś spięliśmy, ale już jest OK
no i dla jasności - nie są to nowe lampy - przychodzą wypolerowane, ale w porządku
W tytule aukcji - "Nowe" w opisie aukcji "nieużywane" - zadzwoniłem przed licytacją bo tego wymagał i potwierdził, że nowe, nieużywane itd. , że bezpiecznie zapakuje wiec kliknąłem. Lampy przyszły nie nowe a wypolerowane- mógł się chociaż postarać bo na krawędziach nadal była pasta która siedzi w głębszych rysach - tak jakby mu się pokerka obmykała po krawędziach i drapała :( pasta nie schodzi bo jest głęboko w rysach - by to poprawić trzeba najpierw papierem ściernym wodnym usunąć te rysy i na nowo polerować. :( Sprawę olałem - pomyślałem , że te ranty przy okazji doprowadzę do ładu po swojemu. Lamy założone bo nie mogłem się doczekać jak to będzie wyglądać. ;) I tu wyszedł kolejny problem który jest dla mnie już nie do zaakceptowania.... wyszedł dopiero po umyciu samochodu. Lampy mają problem, że szczelnością :| Woda wchodzi miedzy obudową a kloszem :evil: Po dokładnym obejrzeniu lamp znalazłem na nich kilka mikropęknięć na kloszu gdzie się łączy z obudowa. Jednak nie sądzę by tamtędy dostawała się woda bo tę pęknięcia są naprawdę małe. Sądzę , że źle jest zgrzany klosz do obudowy. Woda w środku z czasem zasyfi całą lampę a mróz dodatkowo ją porozsadza. Pomijam fakt, że przy lampach brakowało małych silikonowych odbojów które zaprawne odpadły przy nieudolnym polerowaniu oraz małych plastikowych zatyczek/ kapturków na odpowietrzenie lamp.
Jeżeli macie możliwość rzucenia sobie lamp w koszta firmy ( ja nie mam ) i macie upusty w swoim ASO to NIE WARTO ryzykować.
Narazie Pan milczy - nie mam pomysłu co z nim zrobić.
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: S2 Combi - montaż świateł LED na tył z Superba 2014

Post autor: lec »

moim zdaniem to sa odrzuty z produkcji po prostu , doprowadzane jakos do ładu lepiej lub gorzej i puszczane na handel

nalezy wziasc pod uwage tez ze takie lampy po gruntownej polerce za rok moga wyglądac juz nieciekawie.... UV zrobi swoje
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: S2 Combi - montaż świateł LED na tył z Superba 2014

Post autor: jan6a »

lec pisze:moim zdaniem to są odrzuty z produkcji po prostu , doprowadzane jakoś do ładu lepiej lub gorzej i puszczane na handel
niestety teraz też tak przypuszczam ( może mieć do nich dostęp bo są produkowane w Polsce )
lec pisze: nalezy wziasc pod uwage tez ze takie lampy po gruntownej polerce za rok moga wyglądac juz nieciekawie.... UV zrobi swoje
sądzisz, że tylne lampy też pokrywane są lakierem bezbarwnym jak przednie ???
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: S2 Combi - montaż świateł LED na tył z Superba 2014

Post autor: lec »

kazdy plastik zewnętrzny musi byc zabezpieczony przed działaniem UV i mechanicxnym rysowaniem (myjki itp) - odsylam do aut widocznych na ulicach z matowami lampami.

Przednie matowieją szybciej tylko dlatego ze są piaskowane przez kamienie z drogi i warstwa zabezpieczająca z uv po paru latach przestaje istniec.
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: S2 Combi - montaż świateł LED na tył z Superba 2014

Post autor: jan6a »

lec pisze:...odsylam do aut widocznych na ulicach z matowami lampami. Przednie matowieją szybciej tylko dlatego ze są piaskowane przez kamienie z drogi i warstwa zabezpieczająca z uv po paru latach przestaje istniec.
Chyba jednak nie do końca jest tak jak piszesz. Widziane samochody z mlecznymi reflektorami to oznaka najczęściej właśnie zdziadziałego lakieru który chroni plastik przed UV. Jak zetrze się ten lakier papierem wodnym i wypoleruje się "goły" plastik - reflektory wyglądają idealnie pod warunkiem , że odbłyśnik jest OK i w środku nie ma syfu. Jak długo pozostanie ładny klosz bez powłoki ochronnej tego nie wiem - koledze polerowałem jakieś 3 lata temu i nadal ładnie wyglądają.
ODPOWIEDZ