[S2] Zakup pierwszej Skody w zastępstwo Passka B5

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Zakup pierwszej Skody w zastępstwo Passka B5

Post autor: szms »

Dokładnie. Nóweczki... ja się zastanawiam jak to jest, że ja dbam jak cholera a odnoszę wrażenie, że moje to zapyziałe i zasyfione poniszczone wozidło w porównaniu do tych z ogłoszeń :lol: :lol:
simo
Posty: 107
Rejestracja: 28 gru 2014, o 11:05
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: podkarpacie

Re: [S2] Zakup pierwszej Skody w zastępstwo Passka B5

Post autor: simo »

Jest i polski i byłby http://allegro.pl/2011-skoda-superb-pl- ... 37034.html
tylko, że poza budżetem bo brutto będzie 60k
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] Zakup pierwszej Skody w zastępstwo Passka B5

Post autor: leszekmw »

simo ale masz w miarę pewne auto , jak było serwisowane w aso to wiesz co i jak , wóz bez pakietu startowego jeżeli miła robiony serwis ostatnio , powinien być po wymianie rozrządu akurat , ma lepszą skrzynię . w 1.8 wymian sprzęgieł co parędziesiąt tyś km podobno , za około 3 tyś jak dobrze pamiętam..
do takiego sprowadzanego koło 2tys na pewno trzeba wsadzić , a raczej więcej..
a ten diesel wydaje mi się że ma dobra cenę jak nie był rozbity kiedyś za mocno.
szkoda że zdjęć tapicerki niema

na olx patrzyłeś..?

http://olx.pl/oferta/koda-superb-2-0-td ... 0258d2c0ee
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] Zakup pierwszej Skody w zastępstwo Passka B5

Post autor: skipper »

za 61 k można nówkę z wyprzedaży 2014 kupić

http://otomoto.pl/skoda-superb-ii-1-4ts ... 56414.html
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: [S2] Zakup pierwszej Skody w zastępstwo Passka B5

Post autor: Mej »

Simo, zanim sam posadzisz się na minę zechciej zrozumieć jedną rzecz - ceny Skód (oraz wszystkich innych VAGów) w Niemczech są WYRAŹNIE wyższe od cen adekwatnych egzemplarzy z Polski.
Jestem ogromnym orędownikiem kupowania używanych samochodów z Niemiec, przed wszystkim ze względu na lepsze warunki eksploatacji, ale za taką przyjemność trzeba zapłacić więcej a nie mniej, zaś wiara w cuda z kolorowych ogłoszeń na Allegro jest po prostu bezpodstawna, nielogiczna i pozbawiona JAKICHKOLWIEK racjonalnych podstaw.

A jeśli już tak baaaardzo chcesz tanią Skodę z DE wcale nie musisz opłacać haraczu polskim cudotfurcom, tylko możesz sobie sam pojechać na place w Norymberdze (Fuerth dokładnie), Starym Essen, czy też w trójkącie bermudzkim zakreślonym przez Maastricht, Bad Bentheim, Gronau EPE ... .
O zakupach u bandytów z pod Berlina już nawet nie będę wspominał ... .

I to tym bardziej jeśli masz nieprzekraczalny budżet to lepiej "zluzować" niektóre warunki wyboru i od razu kupić samochód spełniający realne kryteria zdroworozsądkowe (pamiętając, ze dobra fura z Niemiec ZAWSZE wyjdzie drożej od podobniej z PL), niż zapłacić za kolorowe ogłoszenie a potem przeżyć wieeelkie rozczarowanie i stracić sumarycznie więcej kasy na reanimowaniu szrota niż na bieżącą eksploatację prawidłowo wytypowanego egzemplarza.

Przecież to takie oczywiste, proste i wiadome ... .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: [S2] Zakup pierwszej Skody w zastępstwo Passka B5

Post autor: Michu »

Podoba mi sie, jak sprzedajacy pisze "bezwypadkowy - wszystkie szyby z jednego roku" - jakby nie moznabylo na szrocie sobie kupic takihc szyb hehehe
Albo jak pisza "wersja full" a tam polowy podstawowych rzeczy z owego "fulla" nie ma.
Do kolego zajladajacego temat: wez zimny prysznic, nie napalaj sie. Badz realista. Ja swojej kury szukalem dobre 3 miesiace. Jako, ze przebywam na terenie Rzeszy, totet tutaj kupowalem auto (chcial, nie chcial), i gryzlem codziennie sciane, jak widzialem podobne egzemplarze Superba na Allegro, o 5-10 tysiecy ,mniej. Chcialem juz jechac pare razy, ale nie mialem wolnego w pracy.
Tak jak kolega wyzej pisal - nie ma "dobrze i tanio".
simo
Posty: 107
Rejestracja: 28 gru 2014, o 11:05
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: podkarpacie

Re: [S2] Zakup pierwszej Skody w zastępstwo Passka B5

Post autor: simo »

A co sądzicie o tego typu ogłoszeniach
http://allegro.pl/skoda-superb-1-8-tsi- ... 09936.html
Tu akurat superb ale pierwsze ogłoszenie tego gościa widziałem jakiś czas temu na wykopie i dotyczyło paska cc.
Swoją drogą cena za tego superba wydaje mi się wygórowana.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Zakup pierwszej Skody w zastępstwo Passka B5

Post autor: Misiek Fisiek »

Na pewno lepsze to niż klasyczny komis, ale brałbym dużą poprawkę na zapewnienia takiego gościa. Handlarz, tyle że trochę lepszy.

Są też ludzie mający pojęcie i sprawdzający samochody przed sprzedażą, ale nie pośredniczący w zakupie. Więc są obiektywni. I nie zależy im żeby klient kupił dany egzemplarz. Warto jechać z takim delikwentem do ASO na sprawdzenie - może wypatrzy coś więcej niż serwis a przynajmniej będzie wiedział o co pytać.
simo pisze: Swoją drogą cena za tego superba wydaje mi się wygórowana.
I dlatego oglądasz niemieckie perełki.

To jest piękne:
Powodem sprzedaży samochodu, jest chęć zakupienia nowszego i większego samochodu.
Chyba kierwa Chevy Tachoe.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: [S2] Zakup pierwszej Skody w zastępstwo Passka B5

Post autor: Mej »

simo pisze:A co sądzicie o tego typu ogłoszeniach
http://allegro.pl/skoda-superb-1-8-tsi- ... 09936.html
Jak dla mnie taki sam cfffaniak i hipokryta, jak większość jego koleżków "po fachu".
Swoje zdanie szczegółowo na temat przedstawionej "oferty" wyraziłem już jakiś czas temu tutaj:
http://a6forum.pl/post35809.html#p35809 i sam się dziwię, że byłem aż tak łagodny w ocenie :shock: .
Miłej lektury.
Pozdrawiam.
simo
Posty: 107
Rejestracja: 28 gru 2014, o 11:05
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: podkarpacie

Re: [S2] Zakup pierwszej Skody w zastępstwo Passka B5

Post autor: simo »

Eh no nawet nie można samochodu normalnie kupić bo na każdym kroku "perełki" i cuda niewidy. Myślałem, że jak 2010 zaczyna się od 35k to taki model za 55k to już rarytas i wszystko super a tu jak widać rzadko który by się nadał :(

A czy auta po leasingowe lub zostawione w rozliczeniu w ASO Skody są raczej pewne czy też z tym różnie bywa? Bo wydaje mi się, że ASO nie chce sobie renomy psuć jakimiś gniotami
Awatar użytkownika
Docent83
Posty: 498
Rejestracja: 20 lis 2014, o 13:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: Seria
Imię: Krzyś ;)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: [S2] Zakup pierwszej Skody w zastępstwo Passka B5

Post autor: Docent83 »

Uważaj...bo ja kupiłem megane po liesingu ... Wszystko niby jasne, była spluczka nic poważnego naprawione w ASO w którym kupiono auto , serwisowano i z którego ja kupiłem. Auto niby wszystko gra bez wkładu finansowego...wsiadac i jeździć. Kiedy 2 M-ce i 1300 km pózniej pojechałem na przegląd okresowy przy 120 000 km do gdyńskiego oddziału ASO tego samego ASO lista natychmiastowych napraw miała 7 punktów w tym zagrażające bezpieczeństwu.
Koszt naprawy ASO to ok 8 tys. Poprosiłem w Gdyni o kwit z usterkami i pieczątką kierownika....i pojechałem do gdanska robić dym.
Wykonali naprawy na zamiennikach ale dopiero po tym jak zagrozilem prasa i jak pokazaliśmy komplet dokumetow którymi dysponujemy. Wszystkie miały przebieg wpisany w treść. Wynikało z tego ze przez 1300 km w aucie nowy płyn hamulcowy nabrał 6% wody, wahacze sie rozwulkanizowaly, drazki stabilizatorow wyrobily i generalnie zawieszenie wymaga kapitalnego remontu...

Tez sądziłem ze ASO jedno auto trzyletnie to będzie fajnie.... Szczęście w tym ze pracowałem w Gdyni a kupowałem w Gdańsku i przegląd robiłem w oddziale a nie w głównej siedzibie.

ASO to tez komis.... Tyle ze w razie co jest troche takiej dochodzić swoich praw bo troche im zależy na opini. Z ASO używek tez trzeba sprawdzić i to poza ASO....
http://www.azeroplus.pl
http://www.palniklukowy.pl
od 21.03.2015 Superb II FL 2.0 TDI 170
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: [S2] Zakup pierwszej Skody w zastępstwo Passka B5

Post autor: Michu »

simo pisze:Eh no nawet nie można samochodu normalnie kupić bo na każdym kroku "perełki" i cuda niewidy. Myślałem, że jak 2010 zaczyna się od 35k to taki model za 55k to już rarytas i wszystko super a tu jak widać rzadko który by się nadał :(

A czy auta po leasingowe lub zostawione w rozliczeniu w ASO Skody są raczej pewne czy też z tym różnie bywa? Bo wydaje mi się, że ASO nie chce sobie renomy psuć jakimiś gniotami
Fajne egzemplarze z 10 roku to 50-60 patoli licz.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] Zakup pierwszej Skody w zastępstwo Passka B5

Post autor: leszekmw »

skipper pisze:za 61 k można nówkę z wyprzedaży 2014 kupić

http://otomoto.pl/skoda-superb-ii-1-4ts ... 56414.html
nie chciał byś tam kupować , gwarantuję Ci..
poszukaj sobie trochę info o takich dilerach , o ich kredytach..

simo masz pare groszy widzę więc szukaj sobie spokojnie , teraz trochę mniej tych superbów krajowych , ale niedługo wychodzi nowy model , pewnie się trochę pokaże z drugiej ręki..
za platynę salonową , pewną , 5-letnią sześc dych to może być przymało nawet..zależy jeszcze od silnika , skrzyni i wypasu dodatkowego.
co jakiś czas coś na forum się zdarza , może daj ogłoszenie że kupisz zdecydowanie..a nuż ktoś sie namyśli..

a ten wiśniowy superb jakiś dziwny , przebieg mały a gaz ktoś założył..może coś sie spaprało po montażu.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Zakup pierwszej Skody w zastępstwo Passka B5

Post autor: szms »

Już widzę tego Superba w tej cenie... rabaty są spore, ale bez przesady :lol:
W takim razie szukaj bida 1.4 tsi, a nie szukasz 2.0 lub 1.8 w wypasie... :roll:
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] Zakup pierwszej Skody w zastępstwo Passka B5

Post autor: skipper »

leszekmw pisze: nie chciał byś tam kupować , gwarantuję Ci..
no faktycznie, to jacyś pośrednicy,
ale z wyprzedaży bezpośrednio w salonach są jeszcze za 60 kilka tys. Superby
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
ODPOWIEDZ