Superb vs Mercedes vs BMW

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

Dla mnie cała ta dyskusja ma błąd w założeniu. Jesli chcemy to porownujmy auta w zbliżonych cenach. A6/bmw5/eklasse w najuboższej wersji kupimy za 150 k. Tyle samo trzeba dac za bardzo dobrze wyposażone s2. I tylko takie auta można porownac bo stanowią alternatywę dla kupującego. I tu s2 wygra w każdej niemal kategorii (poza wrażeniem na sasiadach) i byc moze wizualnej.

Ale topowe wersje ww. aut (np. A6 3.0 tdi 313 km sline quattro gmbh z wnetrzem audi exclusive za 400 000) oczywiscie zmiotą s2 w takim porownaniu. Tyle, że to nie jest zakup alternatywny
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
fan
Posty: 46
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Polska

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: fan »

Zuber pisze:Dla mnie cała ta dyskusja ma błąd w założeniu. Jesli chcemy to porownujmy auta w zbliżonych cenach. A6/bmw5/eklasse w najuboższej wersji kupimy za 150 k. Tyle samo trzeba dac za bardzo dobrze wyposażone s2. I tylko takie auta można porownac bo stanowią alternatywę dla kupującego. I tu s2 wygra w każdej niemal kategorii (poza wrażeniem na sasiadach) i byc moze wizualnej.
Nie bylbym tego taki pewien,zaraz sie okaze,ze za to co np A6 ma w standardowym wyposazeniu w skodzie trzeba doplacic.Ile bys nie zaplacil skoda zawsze bedzie skoda i daleko jej do BMW,MERCEDESA czy AUDI i tyle.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

To może zacznij od porównania standardowego wyposażenia audi a6 i s2 za 150 000 a potem się wypowiadaj.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: BART WA »

dato pisze:Bart, zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś. Możesz też spokojnie dodać to, że S2 w kombi nosi wężykiem na wietrze jak się szybciej jedzie - bardzo mi to przeszkadza, a nie spotkałem się z tym nigdy wcześniej(...)
Sorry za offtopa ale takie zachowanie jest wywołane złym rozłożeniem masy. Przez kilka lat byłem kierowcą busa i wiem co z prowadzeniem auta może zrobić źle rozłożony ładunek, który powoduje, że bezpieczna prędkość na tym samym odcinku zmniejsza się nawet ok 40-50km/h.
Musisz organoleptycznie znaleźć "patent na to auto", możliwe, że wystarczy dotankować paliwa do pełna, wyrzucić ciężki zapas i zastąpić go łatką w sprayu. To niby niewiele ale różnica przy takich zabiegach bywa odczuwalna. Pewnie masz jeszcze samochód na gwarancji i taki sposób odpada ale można by przerzucić akumulator do bagażnika.
Napewno w znaczący sposób poprawiłoby sytuację obniżenie i utwardzenie zawieszenia ale to już koszt i nie wiem czy na tyle Ci przeszkadza to "wężykowanie".
Nie wiem jaki masz profil opony ale możesz zrobić prosty test. Podejdź do auta o spróbuj nim pobujać na boki ;nie góra-dół jap przy amortyzatorach; tylko w taki sposób żeby zobaczyć na ile opona pracuje. Wbrew pozorom opony mają kolosalny wpływ na to jak się auto prowadzi w zakręcie (bocznym wietrze) i nie mówię tu o przyczepności.
Czasami w przypływie ułańskiej fantazji zdarza mi się podriftować (nie na jakichś zawodach tylko tak po prostu w ruchu miejskim) i na zimowym "balonie" auto się po prostu kołysze i łapie przechyły, a na 235/40R18 podczas uślizgu mam wrażenie, że mam drewniane kołki zamiast McPhersonów bo auto się prawie nie wychyla.
Niestety komfort przy założeniu opony o bardzo niskim profilu drastycznie spada, w dodatku trzeba dużo bardziej uważać na felgi, a i elementy zawieszenia dużo szybciej się zużywają. No ale coś za coś...
Zuber pisze:To może zacznij od porównania standardowego wyposażenia audi a6 i s2 za 150 000 a potem się wypowiadaj.
Pewnie nie byłbym jedynym, który mimo wszystko zastanowiłby się jednak nad Audi...
Awatar użytkownika
+ SUPERboska +
Posty: 173
Rejestracja: 24 sie 2011, o 14:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: + SUPERboska + »

Ojjj panowie TYLKO Audi ! Miałem wcześniej a4 i była perełka teraz psychicznie przez ten samochód (Superb II) jestem wykończony jak nie urok to sra..c........z.....ka .......
Obrazek
Awatar użytkownika
Cefiro
Posty: 37
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 21:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Cefiro »

A widzisz, mnie przekonały własnie pozytywne opinie o niskiej awaryjności.. Czy możesz krótko napisać jakie to problemy w swoim masz?
2.0 170KM DSG black sedan - Laurin & Klement
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

Temat imho powstał, żeby prowokować - jest dość jasne, że nowe Audi i BMW przy zbliżonych parametrach technicznych będą lepiej dopracowanymi autami i dwukrotna różnica w cenie nie wynika tylko z prestiżu znaczka.

Bart, u Emila podyskutowałem z Zubrem nt zawieszenia: Klik!, więc postaram się za bardzo nie powtarzać.
IMHO to aerodynamika bryły - zachowuje się podobnie przy 1 i 3 osobach, pustym i pełnym baku / bagażniku. Jest lepiej po geometrii, fabrycznie miałem tył rozregulowany.
Raczej tttm i nic tu nie poradzi... Jak ktoś szuka bolidu do jazdy 230 i więcej po autostradach - polecam Audi i BMW, a nie S2 w kombi :)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

Driftu bym się chętnie pouczył dla funu, fajna sprawa :)
Ale nie tym autem i nie w ruchu miejskim (przynajmniej nie na początku;).
Sebastian
Posty: 110
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 20:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Sebastian »

Nie trzeba chyba być wielkim specjalista żeby stwierdzić ze audi a6 czy BMW 5 jest lepiej wykonanym autem. Wszystko sie jednak sprowadza do kasy. Nie sadze, ze 2 krótka różnica w cenie przekłada sie na 2 krotnie lepsza jakość. Bez przesady. Nie ma co porównywać ale uważam, ze skoda superb 2 jest bardzo dobrze wyposażonym i wykonanym autem. Jeżeli mamy do przeznaczenia 100.000zl wiecej niż za skode i odczuwamy taka potrzebę to czemu nie? Jak Cie stać, to proszę bardzo. Bawią mnie tylko goście którzy za wszelka cenę napisana sie na audi, biorą jakieś ogromne leasingi a potem nie maja na raty :)

Imo, jakość i wyposażenie skody superb stoi na takim poziomie, jaki mi odpowiada i na jaki mnie stać. Moim marzeniem jest audi a5 ale nie zesram sie i na sile nie będę kredytów brać żeby sobie je kupić. Jak zarobie to zamowie. Jak Cie stać na fure za 230.000zl to nic tylko sie cieszyć...tylko trzeba pilnować bo kradną....
bpl1
Posty: 21
Rejestracja: 13 gru 2011, o 21:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: bpl1 »

Sebastian pisze:Nie trzeba chyba być wielkim specjalista żeby stwierdzić ze audi a6 czy BMW 5 jest lepiej wykonanym autem. Wszystko sie jednak sprowadza do kasy. Nie sadze, ze 2 krótka różnica w cenie przekłada sie na 2 krotnie lepsza jakość. Bez przesady. Nie ma co porównywać ale uważam, ze skoda superb 2 jest bardzo dobrze wyposażonym i wykonanym autem. Jeżeli mamy do przeznaczenia 100.000zl wiecej niż za skode i odczuwamy taka potrzebę to czemu nie? Jak Cie stać, to proszę bardzo. Bawią mnie tylko goście którzy za wszelka cenę napisana sie na audi, biorą jakieś ogromne leasingi a potem nie maja na raty :)

Imo, jakość i wyposażenie skody superb stoi na takim poziomie, jaki mi odpowiada i na jaki mnie stać. Moim marzeniem jest audi a5 ale nie zesram sie i na sile nie będę kredytów brać żeby sobie je kupić. Jak zarobie to zamowie. Jak Cie stać na fure za 230.000zl to nic tylko sie cieszyć...tylko trzeba pilnować bo kradną....
Dokladnie jak autor napisal.....ja tez mialem wybor: a4 avant golas (i bez dsg) czy s2 combi platinium dodatki - wybralem s2 i nie zaluje...a co do 230km/h na autostradzie - idzie bez problemu :-) tylko halas spory bo jednak gdzies musieli zaoszczedzic wiec wygluszenie slabsze niz w klasie premium...ale cos za cos :-)
i anegdota: sidzimy z kierownikem salonu i pyta: jaki macie budzet na samochody? wiec ja mu ze 250k pln (na dwie sztuki) - a on mi na to: za sztuke czy za dwie? wiec sie go spytalem czy jakbym mial budzet 250k pln na jedno auto to bym siedzial w salonie skody czy np bmw? po chwili wachania sam stwierdzil, ze pytanie bylo glupie......i to jest chyba puenta całej tej przepychanki odnosnie audi, bmw, mercedes vs superb...
Drunx
Posty: 9
Rejestracja: 3 cze 2012, o 17:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: Thomastown/Irlandia

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Drunx »

Ja mialem to samo jezdzilem obecnie a6 z 2005 roku i chcialem zmienic koniecznie na kombi i mialem wybor a6 gola z przbiegiem 120k z 2008 i skoda elegenace z 2010 z 16k przebiegu. Cos za cos? Obecnie nie wydaje mi sie w niczym gorsza Skoda, moze jak wszyscy twierdza jest glosniejsza na wyzszych obrotach ale akurat ja nie jezdze za szybko jedyynie moze na autostardzie 170/180. jest roznica miedzy parwie nowym samochodem a naprawde juz uzywanym i nie ma wielkiej przepasci. Jestenm zadowolony ze zmiany oczywiscie jezeli mialbym do wyboru podobne Audi nie zastanawailbym sie ani chwili ale skoro za pdoobne audi mialbym zapalacic dwa razy tyle co obecnie nie widze sensu bo niestety nie wygralem w totka.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

Jakieś braki S2 w stosunku do aut premium zawsze da się poprawić niewielkim kosztem. Np. w zakładzie audio wyciszenie auta (2-3 kafle) czy lepsze audio. Prowadzenie można poprawić zmieniając amortyzatory (np. 2.5 za koni fsd lepsze od tego co wstawiają w audi/bmw) czy sprężyny zawieszenia (ok. 700 zł).
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
fan
Posty: 46
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Polska

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: fan »

Zuber pisze:Jakieś braki S2 w stosunku do aut premium zawsze da się poprawić niewielkim kosztem. Np. w zakładzie audio wyciszenie auta (2-3 kafle) czy lepsze audio. Prowadzenie można poprawić zmieniając amortyzatory (np. 2.5 za koni fsd lepsze od tego co wstawiają w audi/bmw) czy sprężyny zawieszenia (ok. 700 zł).
A co np z drzwiami,fotelami lub z tapicerka lepszej jakosci?Tez wszystko powymieniasz?Zawsze to bedzie Skoda i tyle.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

Tobie bardziej chyba przeszkadza ta kura na masce niż jakość materiałów skoro tak piszesz.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
marysia3003
Posty: 3
Rejestracja: 7 cze 2012, o 07:55
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160km, przy 200 tysi
Imię: jacek
Lokalizacja: kraków

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: marysia3003 »

czytam i dochodze do wniosku, iż moja skoda, po 335 tysiakach przebiegu, przeczipowana od nowosci[w salonie] na 160 koni była baaardzo słusznym wyborem!!! bezawaryjna!! nie stanąłem nigdzie na drodze, maximum jakie osiągnąłem [może poszła by wiecej, ale troche rzucało na boki] to 240km, na skórach w aucie sie nie znam-moje są całkiem wygodne, w domu preferuje Klera, ma pewne mankamenty, z moim znajomym spotykałem sie ze 3 razy w serwisie mercedesa, bo kupił nowego-sprzedał i kupił jakieś takie audi z napisem 10, czy 12 v lamborgini, inny kupił jakąś bmw 850, tak że skodzianka miesci sie w dolnej klasie premium, i tak nie korzystam z kupy bajerów, a jeszcze jak ktoś nie lubi automatów-to skodzianka składana przez ludzi po uczciwych zawodówkach i technikach, bije na morde jakość samochodów nawet wyższych klas, kuzynowi we francji a6 nawalało tyle razy,że w koncu na lawecie wróciło do niemiec a on dostał bardzo duży rabat i kupił nową a8, wiec ja nie mam kompleksów, jak ktoś potrzebuje auto dla szpanu, to co innego, pozdrawiam wszystkich posiadaczy superbika, acha mam 8 letniego i zastanawiam sie nad odnowieniem, a nie nad zmianą na nowy.
ODPOWIEDZ