bolero na columbusa

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: bolero na columbusa

Post autor: Nematode »

Ja znam dwa rozwiązania:

:arrow: http://allegro.pl/columbus-rns-510-skod ... 61819.html" onclick="window.open(this.href);return false; - według informacji z innego forum sprawdzony sprzedawca.
:arrow: skontaktuj się z gościem z Czech Martin Grygar czy jakoś tak - nr GG 9084724, gościu ma wyśmienite recenzje według użytkowników Octavii, sprzeda ci nówkę sztukę trochę taniej niż z linka powyżej z montażem itp. Zresztą zagadaj z nim i się wszystkiego dowiesz. Gość pisze i gada łamanym polskim ale idzie się dogadać ;)

Dodam tylko, że u któregoś z nich na pewno będę sobie wstawiał Columbusa. Najpierw muszę odebrać auto, a to pewnie jeszcze z miesiąc się zejdzie :evil:
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
mawrob
Posty: 77
Rejestracja: 7 lip 2010, o 17:21
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: Radom

Re: bolero na columbusa

Post autor: mawrob »

no właśnie tak się przymierzam do tej firmy z Bydgoszczy, jutro zadzwonię do nich i pogadam, dzięki za info
Superb II Combi 2.0 TDI 170KM Platinum MY2011
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: Arci9 »

mawrob pisze:no właśnie tak się przymierzam do tej firmy z Bydgoszczy, jutro zadzwonię do nich i pogadam, dzięki za info
Ja do nich dzowniłem w czwartek, to nie mieli od reki żadnej rns 510 - te na aukcjach niby już zarezerwowane...
W dodatku szefa nie było i kolo nie wiedział czy mają np. wersje C i za ile...Oczywiście nie twierdzę, że są źli tylko przedstawiam fakty.

O grygym faktycznie same pozytywne opinie na OCP, sam się znim kontaktowałem jakiś czas temu i cena za wersje B 2,7tyś.
Ciężko czasami na maila go złapać ale podaje swoją komórkę.

W końcu kupiłem na allegro wersję do VW, działa spoko (mam tylko czerwone podśw. i logo VW-całkiem świadomy wybór).
Jak się zbiorę to napisze w odp. topicu porównanie do sprzedawanej na allegro navi zwanej gold edition, którą testowałem tydzień :)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
mawrob
Posty: 77
Rejestracja: 7 lip 2010, o 17:21
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: Radom

Re: bolero na columbusa

Post autor: mawrob »

ja za bardzo nie jestem w temacie jaka to ma być wersja, żeby u mnie śmigało bez problemu... mam SII Kombi 2.0 TDI 170 MY2011, odebrana w czwartek (tj. 23.09.), więc proszę o podpowiedź, czy to będzie wersja B czy C...
Superb II Combi 2.0 TDI 170KM Platinum MY2011
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: bolero na columbusa

Post autor: Nematode »

Co do firmy z Bydgoszczy to też się kontaktowałem i miałem kilka pytań. Generalnie dostałem odpowiedź, że są to nowe sztuki, że sprzedają na fakturę i takie tam. Podajesz numer VIN i oni dostrajają RNS'a pod konkretny samochód czyli ustawiają wszystko tak żeby po podłączeniu wszystkie systemy działały. Oczywiście zdejmują blokadę DVD, wgrywają PL język itp. Do navi w zestawie jest antena, którą sugerują montować w przednim słupku. Jeśli wierzyć temu co mi typ odpisał to wystarczy podjechać z tym do ASO poprosić o montaż zabulić pewnie ze 300 PLN i cieszyć się sprzętem. Co prawda oni też montują, ale chyba warto dać te 300 PLN za montaż w ASO żeby później z gwarancją nie robili scen jak coś nie zadziała.

Co do wersji B i C to szczerze nie wiem o co biega :? Czy wersja C to po prostu ten najnowszy soft? Czy ta wersja co niby ma już twardziel 60GB?
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: Arci9 »

mawrob pisze:ja za bardzo nie jestem w temacie jaka to ma być wersja, żeby u mnie śmigało bez problemu... mam SII Kombi 2.0 TDI 170 MY2011, odebrana w czwartek (tj. 23.09.), więc proszę o podpowiedź, czy to będzie wersja B czy C...
z tego co wiem, to wersja C ma wyśw. ledowy zamiast lcd, powinna mieć 60GB dysku, ale mój nie ma.
Chyba nie ma znaczenia która wersja czy B czy C ważne, żeby było zaprogramowane pod konkret auto, u mnie nie było i nie działa mi zmiana głośności choć samo "kółko" sprawne jest bo jak przycisnę to się wycisza - inne funkcje z kiery działają.

Nematode, antena gps jak ktoś ma rekinka to pasuje i działa do Columbusa, więc nie trzeba innej anteny.
A podłączenie samej navi jest banalne, i nie wiem czy jest sens zlecać to serwisowi - a dlaczego mieli by interesować się radiem podczas przeglądu?Wychodzą jakieś problemy gdy podłączą Vaga?
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: bolero na columbusa

Post autor: rafał »

Arci9 pisze:
mawrob pisze:j ważne, żeby było zaprogramowane pod konkret auto, u mnie nie było i nie działa mi zmiana głośności choć samo "kółko" sprawne jest bo jak przycisnę to się wycisza - inne funkcje z kiery działają.
ja miałem ten problem z polskim menu jak wróciłem do oryginalnego wszystko juz działało
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: Arci9 »

rafał, czyli nie działała ci regulacja w momencie gdy miałeś polskie menu?
Ja mam oryginał, tylko w wersji do VW i może w tym jest problem.Podejrzewam , że magic od zmiany podświetlenia i logo sobie z tym poradzi, a ponieważ muszę jechać z klapą do ASO to liczę, że u nich może coś zdziałam :)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: bandit57 »

Kolego Arci9, moze ten watek ci pomoze - http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=78771" onclick="window.open(this.href);return false; ,myślę intensywnie nad zmiana bolero na columbusa.. Ile teraz mozna dostac za bolero,juz model 2011? Czy myslicie ze Premium sound bedzie problemem? Narazie czekam bo odbior auta mam 15.10 takze jajko idzie zniesc:)
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: Arci9 »

bandit57, dzięki za link będe studiował - bo pierwsze czytanie tematu więcej gmatwa niż rozjaśnia :(

Ile za Bolero dostaniesz to nie wiem, trzeba poszukac w necie, ja za swoją rns 310 (Amundsen wziąłem 1200zł).

Podobno Premium Sound daje radę, gdybym doczekał do rns 510 , to pewnie bym ori głośników nie zmieniał, a tak najpierw zmeiniłem na Rainbowy gdzie Amundsen sobie zupełnie nie radziła, a teraz dla RNSa, też chyba przerost treści nad formą :)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: bolero na columbusa

Post autor: rafał »

Arci9 pisze:rafał, czyli nie działała ci regulacja w momencie gdy miałeś polskie menu?
Ja mam oryginał, tylko w wersji do VW i może w tym jest problem.Podejrzewam , że magic od zmiany podświetlenia i logo sobie z tym poradzi, a ponieważ muszę jechać z klapą do ASO to liczę, że u nich może coś zdziałam :)
dokładnie tak jak wgrałem polskie menu bodajże 2660 PL pokrętłem w kierownicy mogłem jedynie wyciszyć radio natomiast nie mogłem operować głośnością
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: bolero na columbusa

Post autor: TomASS »

a czy na bolero można wgrać navi lub oglądać DVD/CD?
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: Arci9 »

rafał pisze:
Arci9 pisze:rafał, czyli nie działała ci regulacja w momencie gdy miałeś polskie menu?
Ja mam oryginał, tylko w wersji do VW i może w tym jest problem.Podejrzewam , że magic od zmiany podświetlenia i logo sobie z tym poradzi, a ponieważ muszę jechać z klapą do ASO to liczę, że u nich może coś zdziałam :)
dokładnie tak jak wgrałem polskie menu bodajże 2660 PL pokrętłem w kierownicy mogłem jedynie wyciszyć radio natomiast nie mogłem operować głośnością

ja mam angielskie menu, a nr. softu muszę sprawdzić bo zapomniałem...

kolega bandit57 podał link do forum vw i tam są odpowiedzi, chyba trzeba cos vasem zmienić
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: bolero na columbusa

Post autor: Nematode »

Arci9 pisze:Nematode, antena gps jak ktoś ma rekinka to pasuje i działa do Columbusa, więc nie trzeba innej anteny. A podłączenie samej navi jest banalne, i nie wiem czy jest sens zlecać to serwisowi - a dlaczego mieli by interesować się radiem podczas przeglądu?Wychodzą jakieś problemy gdy podłączą Vaga?
Temat jest Bolero na Columbusa, a ty mówisz o antenie w płetwie. Z tego co się orientuję to modele Superba z Bolero nie mają płetwy. W późniejszych postach doczytałem, że zamieniałeś Amundsena na Columbusa a to różnica, bo Amundsen to już navi i tam jest płetwa. Więc w przypadku podmianki na Columbusa problem z anteną znika.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: mkotek »

Rok modelowy 2011 ma płetwę, przynajmniej w kombi. Sorry, dla jasności, mam Bolero.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
ODPOWIEDZ