VW i skandal z fałszowaniem emisji spalin z TDI

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: VW i skandal z fałszowaniem emisji spalin z TDI

Post autor: kamracik »

O czymś muszą pisać. Pewnie, że jak ponakładają te kary na VW to społecznie będzie to dużo gorsze, ale tutaj chyba chodzi o pokazanie, że nawet największy koncern nie może sobie w gumki lecieć, ot taki pokaz sił. I to już jest słuszne, bo jakby nie nagłaśniali takich spraw, to wszystkie koncerny by leciały sobie w gumki, a jedynie Kowalski ze swoim mały warsztatem by dostawał po dupie, bo ma za mało środków/znajomości, aby kantować.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: VW i skandal z fałszowaniem emisji spalin z TDI

Post autor: Mej »

Gdzieś tam czytałem, że największego wqurwa na VAG'a maja Ford, Honda i Nissan za to, że nie udało im się zejść ze spalinami diesla do wymogów amerykańskich.
Oczywiście pismak nie napisał wprost, że właśnie te wwym. firmy stoją za rozdmuchaniem afery w Stanach ale z kontekstu wynikało raczej jasno ... .

Być może tak właśnie jest, tylko ja się zastanawiam co jest bardziej niemoralne i społecznie szkodliwe - zamydlenie oczu chorym z pazerności ekoterrorystom, czy donosicielstwo na VAG'a ... .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: VW i skandal z fałszowaniem emisji spalin z TDI

Post autor: kamracik »

Myślę, że na to każdy umie sobie odpowiedzieć, zwłaszcza na forum motoryzacyjnym.

Jednak popatrz na sprawę, gdyby zamiast VW był np. koncern farmaceutyczny, który by ukrył ilość zgonów np. po jakiejś szczepionce. Pewnie takich sytuacji też nie brakuje i też rządom zależy, żeby to ukrócić, choćby i na przykładzie VW. Przepisy jak bzdetne by nie były są przepisami i powinno się do nich stosować, zwłaszcza w takiej skali.
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: VW i skandal z fałszowaniem emisji spalin z TDI

Post autor: dolko »

http://www.pozywamy-zbiorowo.pl/ chwile. temu słyszałem o tym w radio, wiec juz się zaczyna ;) Sam jakoś do mojego dealera nic nie mam i z tej opcji raczej nie skorzystam, poza tym co ma dealer do tego, nierozumiem...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: VW i skandal z fałszowaniem emisji spalin z TDI

Post autor: Enriquez »

Co to za jakieś jełopy.


Wysłane z Tapatoka - może nie być polskich liter.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: VW i skandal z fałszowaniem emisji spalin z TDI

Post autor: ursus »

Mej pisze:Gdzieś tam czytałem, że największego wqurwa na VAG'a maja Ford, Honda i Nissan za to, że nie udało im się zejść ze spalinami diesla do wymogów amerykańskich.
Ty, no ale VAG'owi też się nie udało :lol:
O to chyba cała afera.

W którymś z wcześniejszych linków wrzucałem, że wielu producentów ma problem z NOx, ale tylko VAG z premedytacją oszukiwał.


Mi w tym temacie to i tak się marzy najbardziej, żeby z tego wyniknęło sensowne badanie techniczne poziomu spalin diesli w Polsce i poodbieranie dowodów wszystkim kopciuchom i cwaniakom z wyciętym DPF.
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 336
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: VW i skandal z fałszowaniem emisji spalin z TDI

Post autor: Gonzo »

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/j ... orm/vxsd55

Dziennikarz dla odmiany odróżnia CO2 i NOx. Tak się zdziwiłem, że aż wrzuciłem. :shock:
Głosuj na mnie wtedy dostaniesz
prawie za darmo każde śniadanie
Człowiek na odpowiednim miejscu
powiedzie ciebie ku szczęściu
Kult "Kesitszen kepet onmagarol"
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: VW i skandal z fałszowaniem emisji spalin z TDI

Post autor: chudy »

Był ten artykuł w gazecie. O dziwo "Auto Świat" pisze o tym całkiem rozsądnie i rzetelnie.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: VW i skandal z fałszowaniem emisji spalin z TDI

Post autor: ursus »

Gonzo pisze:http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/j ... orm/vxsd55

Dziennikarz dla odmiany odróżnia CO2 i NOx. Tak się zdziwiłem, że aż wrzuciłem. :shock:
Bardzo fajny artykuł. Dzięki za wrzucenie.

Mi się najbardziej podobał ten kawałek - nawet o tym nie wiedziałem, że tak to wygladało u konkurencji w USA
Auto Świat pisze: Jest i trzeci aspekt afery: nielegalne oprogramowanie to narzędzie nieuczciwej konkurencji.

Wystarczy wiedzieć, że np. Honda planowała od 2009 roku sprzedaż w USA modeli Civic i CR-V z silnikami wysokoprężnymi – i to się nie udało. W 2007 roku Nissan ogłosił plany sprzedaży w USA od 2010 roku modelu Maxima z dieslem, jednak z powodu spadających cen paliw oraz kosztów dostosowania silnika do norm amerykańskich zrezygnował z tego.

Były też problemy z wprowadzeniem na rynek amerykański Mazdy 6 z silnikiem Diesla. Powód? Emisja NOx. Kłopotów nie miał Volkswagen, ale już wiemy dlaczego.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: VW i skandal z fałszowaniem emisji spalin z TDI

Post autor: pab567 »

Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: VW i skandal z fałszowaniem emisji spalin z TDI

Post autor: ursus »

Ogarna się myślę spokojnie w 2 lata. Fajnie, że nowy Superb spełnia normy.

Z innej beczki - szefostwo VW zgania na niezidentyfikowanych programistów i mówi, że oni sa niewinni i o niczym nie wiedza. Kongres USA na to, że kłamia i na pewno wiedzieli.
Oj w USA, to ich zdrowo pojada.
Źródło:
http://www.theregister.co.uk/2015/10/10 ... ers_blame/
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: VW i skandal z fałszowaniem emisji spalin z TDI

Post autor: szms »

W Europie sytuacja może wyglądać inaczej, gdyż tu obowiązują inne normy (Euro 6). Zakres zmian może się znacząco różnić w stosunku do tych dotyczących rynku amerykańskiego. Jednak jeśli planowana jest ingerencja w oprogramowanie, trudno oczekiwać innego rezultatu. Osiągi silników z dużym prawdopodobieństwem ulegną obniżeniu. Co właściciele samochodów z feralnymi silnikami mogą z tym zrobić i jakie będą konsekwencje?

Akcja serwisowa jest darmowa, ale dobrowolna. Udając się do ASO na jej przeprowadzenie godzimy się na dokonanie planowanych zmian. Ich dokładny wpływ na osiągi nie jest jeszcze znany. Na to trzeba poczekać przynajmniej do końca roku, gdy Volkswagen ogłosi akcję serwisową i poda zakres planowanych zmian, a pierwsze samochody zostaną jej poddane. Wiadomo jednak już dziś, że akcja serwisowa nie będzie mieć żadnego wpływu na trwałość silnika.

A co jeśli nie zdecydujemy się na akcję serwisową? W takim przypadku zachowamy dotychczasową charakterystykę silnika. Z dużą dozą prawdopodobieństwa nie powinno być też problemów z zaliczeniem badań technicznych pod kątem emisji spalin. Jedynym minusem będzie w takim przypadku świadomość, że silnik realnie emituje więcej NOx, niż powinien.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: VW i skandal z fałszowaniem emisji spalin z TDI

Post autor: Misiek Fisiek »

Akcja serwisowa jest darmowa, ale dobrowolna. Udając się do ASO na jej przeprowadzenie godzimy się na dokonanie planowanych zmian.
Zarąbisty fragment.
W Europie sytuacja może wyglądać inaczej, gdyż tu obowiązują inne normy (Euro 6).
A przypadkiem w 2008 nie obowiązywało Euro5?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: VW i skandal z fałszowaniem emisji spalin z TDI

Post autor: szms »

SII FL sprzedawane do 2015... A obowiazywala go homologacja na euro5


Poza tym jakis nieskladny ten artykul ;)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: VW i skandal z fałszowaniem emisji spalin z TDI

Post autor: Misiek Fisiek »

Ale homologację robią jak wypuszczają model - dlatego 2008 i euro 5. Artykuł pisany na szybko i byle jak.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ