Usterka AdBlue

Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Usterka AdBlue

Post autor: Camillinhio »

Gwarancja mobilności skody daje zastępcze na chyba max. 3 dni, i to klasy B ;) A serwis daje takie, jakie ma na stanie. Fajnie, że mu fabii po przejściach nie dali.
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterka AdBlue

Post autor: szms »

Auto niezdolne do jazdy - kupi pan se rower :roll: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Usterka AdBlue

Post autor: Camillinhio »

Dlatego firmy coraz częściej decydują się na wynajem. Wtedy zastępcze jest w tej samej klasie na cały czas naprawy.
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterka AdBlue

Post autor: szms »

No tak, nie ma to jak wynajęcie auta z myślą o tym, że ma się popsuć :mrgreen:


Swoją drogą to przykre.

Ktoś buli grubą kasę i ma się tułać Fabią i to tylko przez 3 dni :shock:
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Usterka AdBlue

Post autor: grzesiu26 »

Mógł strzelić focha i jak Misiek pojechać tramwajem.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Usterka AdBlue

Post autor: Misiek Fisiek »

Dokładnie. To jest prawdziwa niezależność. Tylko kurtkę trzeba mieć ciepłą bo na przystankach potrafi trochę pizgać.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
mirasek
Posty: 46
Rejestracja: 23 maja 2014, o 17:56
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Usterka AdBlue

Post autor: mirasek »

Nie chcę Cię martwić ale kumpel miał podobny problem w A4. Chcial być eko i wybrał silnik ECO z AdBlue i miał podobne przeżycia jak Ty. Kilka serwisów w DE z tym walczyło i dopiero ponowne wgranie softów pomogło. Koniec końców ma w bagażniku dwa 5 l kanistry z AdBlue + specjalny zestaw do napełniania. Najfajniejsza jest informacja, że dolewka musi wynieść 7,5 l - nie mniej ani więcej. Może w serwisie dolali mniej albo wiecej niż 7,5l? Narazie jeździ ale biorąc pod uwagę fakt, ze robi ok. 5 tys tygodniowo to często jeździ z duszą na ramieniu. Dodam tylko, że żaden serwis Audi w Polsce nie był w stanie ogarnąć tematu.
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterka AdBlue

Post autor: szpirit »

Tak się właśnie zastanawiałem czy ta instalacja Adblue nie jest przypadkiem problematyczna w użytkowaniu, a sam myślę o 2.0 TDI 190KM - a tu taki zonk.

A najgorsze że nawet jak człowiek ma gwarancję to i tak się użera i odczuwa skutki awarii - a już najlepsze że auto być może zostało by unieruchomione nie wiadomo kiedy - np w nocy na autostradzie za granicą z małymi dziećmi.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Usterka AdBlue

Post autor: whity »

szpirit pisze:Tak się właśnie zastanawiałem czy ta instalacja Adblue nie jest przypadkiem problematyczna w użytkowaniu, a sam myślę o 2.0 TDI 190KM - a tu taki zonk.
Masz taki sam problem jak ludzie w latach 90 tych. ... jak wprowadzili immobilizer seryjnie :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterka AdBlue

Post autor: szpirit »

Immo się psuły?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Usterka AdBlue

Post autor: whity »

Pewnie się nie raz zepsul...
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ciuciek
Posty: 68
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:37
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Usterka AdBlue

Post autor: ciuciek »

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Czy to nie jest przypadkiem spowodowane faktem, że te silniki muszą po prostu spełniać normy UEURO6? Tutaj http://noxy.eu/pl/normy-technologia-scr piszą, że od 2014 jest ona obowiązująca w EU. Chyba zwykły DPF nie jest w stanie zapewnić ograniczenia emisji NOx na tak drastycznie niskim poziomie więc trzeba posłużyć się dodatkowa chemią w postaci tego AdBlue doprowadzaną do jakiegoś cuda w układzie wydechowym.

W ciężarówkach jakoś sobie muszą z tym radzić więc tutaj w osobówkach też to trzeba będzie przełknąć. Zastanawiam się jak ten cudaczny układ będzie się sprawował po okresie gwarancyjnym gdzie auto będzie już miało najechane ładnych parę km :mrgreen:
jarecki946
Posty: 32
Rejestracja: 22 sie 2015, o 09:12
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Usterka AdBlue

Post autor: jarecki946 »

Dziwne te problemy z mocznikiem. Ja jeżdze mazda z silnikiem 2.2 diesel, mam AdBlue i nie mialem z nim nigdy żadnego problemu (6 rok od nowości). To nowość w skodzie ? Wcześniej silniki tego nie miały? Przecież to już wiele lat temu stosowano. Poza tym u mnie zbiornik adblue starcza na 20tys km.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Usterka AdBlue

Post autor: kamracik »

Tak jest to spowodowane wymogiem Euro 6 i tak będzie się to psuło, jeśli jest coś nadprogramowe to zawsze jest szansa, że się zepsuje.

Tylko tak myśląc to zostaje hulajnoga. Whity przejechał już ładnych naście tysięcy i nic się nie stało, zakładam, że pewnie nie jako jedyny w SIII, a to, że czasem się coś zepsuje, to rzeczy już tak mają.
sebasto
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2015, o 12:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterka AdBlue

Post autor: sebasto »

Witam, jak coś się psuje to znaczy że jest niedopracowane, dla niedoróbek nie ma tłumaczenia. Jak już coś robią to niech robią dobrze... Ja obecnie użytkuję inne auto ale przychylnie patrzę na superba, bo to auto nie ma konkurencji pojemnościowo i cenowo... Szczerze powiedziawszy to ze względu na stosunek Czechów do nas myślałem, że nigdy nie spojrzę na skodę, jednak superb jest klasą samą w sobie, udało się to auto Czechom i nie wiem czy to nie będzie moje następne... pozdr

ps. tak naprawdę nie znaczek i mały prestiż skody mnie wstrzymuje ale to co Czesi myślą o Nas... i tylko to może zadecydować że nie kupię superba... pozdr
ODPOWIEDZ