Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Tematy nie związane z Superbem

Co sądzisz o polityce na forum?

Czas głosowania minął 17 gru 2015, o 16:37

Kocham! To mój żywioł!
0
Brak głosów
Uwielbiam się kopać po kostkach z kolegami.
2
11%
Wolność słowa! Polityka musi być.
6
33%
To mój sposób na życie.
0
Brak głosów
Usuwamy. Chociaż tu od tego odpocznijmy.
10
56%
 
Liczba głosów: 18

westberg
Posty: 242
Rejestracja: 14 mar 2014, o 10:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: westberg »

kamracik pisze:Wyborcy zostali oszukani bo o tym mowa. Bez znacznie czy przez PO wcześniej czy teraz przez PiS, takie same brednie kładli w kampanii, których później nie dotrzymali. PiS co prawda ma jeszcze czas na wywiązanie się z tego, aczkolwiek jakoś nie chce mi się wierzyć, że je pospełnia.
No właśnie się pytam skąd wywodzisz tezę, że zostali oszukani? Elektorat PiS to ludzie żądający odsunięcia od władzy środowiska aktualnie sprawującego władzę. To był główny cel polityczny PiS i PC. I ten cel polityczny jest realizowany. Reszta postulatów to ornamentyka, choć nie ma podstaw, aby twierdzić, że PiS odchodzi od jej realizacji.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Camillinhio »

Tylko dlaczego wprowadzają te zmiany z naruszeniem prawa?
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: szms »

Ech...

czemu nie pytałeś o to jak PO rządziła?


Tak można odbijać piłeczkę do końca życia.
Każda partia ma na karku łamanie prawa. I praktycznie nikt nigdy za to nie beka, chyba, że kręci swoje lody na boku jak Bury.

Obrazek

o to też Ci chodzi :mrgreen:


Moim zdaniem PiS straci władzę tylko pod jednym warunkiem - jak obywatele ewidentnie poczują, że wartość pieniądza spada, pogorszy się ich sytuacja materialna. Jeżeli zostanie na tym samym poziomie lub wyższym to w przyszłych wyborach PiS będzie walczył z Petru, moim zdaniem PO kompletnie wypadnie z gry.
westberg
Posty: 242
Rejestracja: 14 mar 2014, o 10:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: westberg »

Camillinhio pisze:Tylko dlaczego wprowadzają te zmiany z naruszeniem prawa?
A co masz na myśli? Brak publikacji wyroku TK? Po pierwsze - jest jeszcze czas. Po drugie - jestem przekonany, że opublikują.

Jeżeli masz na myśli działania Dudy w sprawie TK: generalnie mam taki pogląd, że źródłem naruszeniem prawa w tej sprawie było to, że Rzepliński z Biernatem pisali PO ustawę w sprawie TK (czyli był to lobbing we własnej sprawie, a w zasadzie coś znacznie gorszego niż lobbing), zabezpieczający tej partii przytłaczającą większość w składzie TK w sposób naruszający Konstytucję. Rzepliński sprzeniewierzył się kilka razy zasadzie niezawisłości sędziowskiej, więc powstaje pytanie kto jest źródłem problemu?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: kamracik »

westberg pisze:
kamracik pisze:Wyborcy zostali oszukani bo o tym mowa. Bez znacznie czy przez PO wcześniej czy teraz przez PiS, takie same brednie kładli w kampanii, których później nie dotrzymali. PiS co prawda ma jeszcze czas na wywiązanie się z tego, aczkolwiek jakoś nie chce mi się wierzyć, że je pospełnia.
No właśnie się pytam skąd wywodzisz tezę, że zostali oszukani? Elektorat PiS to ludzie żądający odsunięcia od władzy środowiska aktualnie sprawującego władzę. To był główny cel polityczny PiS i PC. I ten cel polityczny jest realizowany. Reszta postulatów to ornamentyka, choć nie ma podstaw, aby twierdzić, że PiS odchodzi od jej realizacji.
Chociażby kwestia 500PLN, już wiadomo, że będzie inaczej aniżeli zapowiadano. Tak samo z wiekiem emerytalnym, osobami, które się dostały do rządu, niektórych miało przecież nie być. Osobiście strzałem w stopę było również uniewinnienie przez PAD'a.

Tak jak napisałem, PiS ma jeszcze czas pokazać, że jest inaczej, porównując czas od wyborów to jest dużo aktywniejszy od PO, i to znacznie, bez rozróżniania czy to na plus czy minus trzeba im to przyznać. Chciałbym, żeby się okazało, że robią to słusznie i inne powody dla ich przeprowadzenia aniżeli kolesiostwo i dopieczenie PO, no ale zobaczymy.
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Doniec »

@westberg

A to, ze jest jeszcze czas na podstawie czego wysnules, wypowiedzi kota Alika? Rozumiesz co to znaczy wydrukowane "natychmiast".

Juz mieliśmy w historii takiego jednego co twierdził, ze "nie prawo jest ważne, a sprawiedliwość", na na nazwisko miał Hitler. To właśnie dlatego mamy w kraju konstytucję i na niej opartą, czasami ułomną ale demokrację. Już mieliśmy w Polsce rzady jednej partii, wiece poparcia organizowane przez rządzących, dzielenie narodu na lepszych i gorszych. Zateskniliscie za tymi czasami?

To co sie dzieje obecnie to scenariusz węgierski, a ja nie życzę sobie w kraju działań typu "jedna rzesza, jeden naród, jeden wódz"!

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: szms »

Szkoda, że nikt tutaj nie wspomina o projekcie Ziobry w sprawie odbierania praw rodzicielskich.
Mi się na przykład to bardzo spodobało, choć nie spodziewałem się tego po nim.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Camillinhio »

szms pisze:Ech...

czemu nie pytałeś o to jak PO rządziła?

Tak można odbijać piłeczkę do końca życia.
Każda partia ma na karku łamanie prawa. I praktycznie nikt nigdy za to nie beka, chyba, że kręci swoje lody na boku jak Bury.
Nie pytałem, bo nie robili tego w taki sposób? Bo nawet jeśli naginali, to zrobili to bezboleśnie? Bo za takie właśnie podejście stracili mandat w ostatnich wyborach?

Twój przykład jest najgorszym z możliwych. Oni też kradli...

Poprzednia władza przegrała z konkretnych powodów, i jak pisałem wcześniej, nowa nie może popełniać tych samych błędów, tłumaczyć swoich "przestępstw" "przestępstwami" innych. Skoro naród wybrał nową władzę, oczekuje nowych standardów. A że nowa władza, która właściwie "obiecywała" nowe standardy, robi to co poprzednicy, to się naród buntuje, bo nie po to ich wybrano.
szms pisze:
Moim zdaniem PiS straci władzę tylko pod jednym warunkiem - jak obywatele ewidentnie poczują, że wartość pieniądza spada, pogorszy się ich sytuacja materialna. Jeżeli zostanie na tym samym poziomie lub wyższym to w przyszłych wyborach PiS będzie walczył z Petru, moim zdaniem PO kompletnie wypadnie z gry.
Ja już to poczułem, chociażby przy kredycie o którym pisałem wczoraj, czy na funduszach / giełdzie w ostatnich miesiącach, kursy walut (w szczególności USD). A to dopiero początek kadencji ;)
westberg pisze: A co masz na myśli? Brak publikacji wyroku TK? Po pierwsze - jest jeszcze czas. Po drugie - jestem przekonany, że opublikują.

Jeżeli masz na myśli działania Dudy w sprawie TK: generalnie mam taki pogląd, że źródłem naruszeniem prawa w tej sprawie było to, że Rzepliński z Biernatem pisali PO ustawę w sprawie TK (czyli był to lobbing we własnej sprawie, a w zasadzie coś znacznie gorszego niż lobbing), zabezpieczający tej partii przytłaczającą większość w składzie TK w sposób naruszający Konstytucję. Rzepliński sprzeniewierzył się kilka razy zasadzie niezawisłości sędziowskiej, więc powstaje pytanie kto jest źródłem problemu?
Cała sytuacja z związana z TK, poprzez brak zaprzysiężenia 3 poprawnie wybranych sędziów, przez wciskanie na siłę swoich, po "walki" z wydrukiem. O ułaskawieniu przed wyrokiem nie wspominając.

I skoro PiS uważa, że Panowie Rzepliński i Biernat złamali prawo, powinni o tym powiadomić odpowiednie organy, i załatwić to jak należy. A nie uciekać się do łamania prawa na zasadzie, którą wspomniałem wyżej... O czym my w ogóle dyskutujemy?
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: szms »

Doniec pisze:Rozumiesz co to znaczy wydrukowane "natychmiast".
Z Twojej wypowiedzi wynika, że to Ty nie rozumiesz.
"niezwłocznie" wg. SN to nawet 14 dni.
Maverick

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Maverick »

Dla zarabiajacych w EUR, a wydajacych w PLN (jak i dla Polskich eksporterow), mala "teoria spiskowa".

Wegierski forint juz jest na poziomie z czasu ogolnoswiatowych zawirowan sub-prime 2008/2009, chwilowo nawet pobijajac ten poziom. Od roku 2010 (wygrana Orbana) trend EUR/HUF jest wzrostowy, gdy EUR/PLN stety/niestety zaliczylo trend boczny.

Kurs EUR/HUF: http://stooq.pl/c/?s=eurhuf&c=10y&t=c&a=lg
Kurs EUR/PLN: http://stooq.pl/c/?s=eurpln&c=10y&t=c&a=lg

Czas pokaze, czy i nasza waluta pojdzie w slad HUF, jesli uda sie w Warszawie zrobic Budapeszt.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: kamracik »

szms pisze:Szkoda, że nikt tutaj nie wspomina o projekcie Ziobry w sprawie odbierania praw rodzicielskich.
Mi się na przykład to bardzo spodobało, choć nie spodziewałem się tego po nim.
No powiem Ci, że wczoraj słuchając o tym byłem pozytywnie zaskoczony.

Generalnie z tego o widzę na PiS jest w tym momencie straszna nagonka po prostu, PO i Petru strasznie nagłaśniają każdą pierdołę z nimi związaną. Żeby było śmieszniej jak do tej pory nie naświetlili niczego czego by sami nie robili :lol:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: szms »

Camillinhio pisze:Nie pytałem, bo nie robili tego w taki sposób? Bo nawet jeśli naginali, to zrobili to bezboleśnie?
Jeżeli bezboleśnie dla Ciebie jest okradanie Państwa w taki sposób, to już więcej nie pytam. :D
Camillinhio pisze:Ja już to poczułem, chociażby przy kredycie o którym pisałem wczoraj, czy na funduszach / giełdzie w ostatnich miesiącach, kursy walut (w szczególności USD). A to dopiero początek kadencji
Przecież to jest zwykły szantaż kolosów powiązanych z paczką Petru.
Wiadomo, że nie na rękę jest władza PiS.
Ja się temu nie dziwię. Przecież to wiedziałeś. ;)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Camillinhio »

Dlatego w porę wycofałem środki z funduszy/giełdy ;) No ale kursy walut to sprawa raczej długofalowa, i to mnie martwi.

Nie ująłem słowa bezboleśnie w cudzysłów i się czepił, złośnik jeden.
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: CLO27 »

Camillinhio pisze:
szms pisze:Ech...

czemu nie pytałeś o to jak PO rządziła?

Tak można odbijać piłeczkę do końca życia.
Każda partia ma na karku łamanie prawa. I praktycznie nikt nigdy za to nie beka, chyba, że kręci swoje lody na boku jak Bury.
Nie pytałem, bo nie robili tego w taki sposób? Bo nawet jeśli naginali, to zrobili to bezboleśnie? Bo za takie właśnie podejście stracili mandat w ostatnich wyborach?

Twój przykład jest najgorszym z możliwych. Oni też kradli...

Poprzednia władza przegrała z konkretnych powodów, i jak pisałem wcześniej, nowa nie może popełniać tych samych błędów, tłumaczyć swoich "przestępstw" "przestępstwami" innych. Skoro naród wybrał nową władzę, oczekuje nowych standardów. A że nowa władza, która właściwie "obiecywała" nowe standardy, robi to co poprzednicy, to się naród buntuje, bo nie po to ich wybrano.
szms pisze:
Moim zdaniem PiS straci władzę tylko pod jednym warunkiem - jak obywatele ewidentnie poczują, że wartość pieniądza spada, pogorszy się ich sytuacja materialna. Jeżeli zostanie na tym samym poziomie lub wyższym to w przyszłych wyborach PiS będzie walczył z Petru, moim zdaniem PO kompletnie wypadnie z gry.
Ja już to poczułem, chociażby przy kredycie o którym pisałem wczoraj, czy na funduszach / giełdzie w ostatnich miesiącach, kursy walut (w szczególności USD). A to dopiero początek kadencji ;)
westberg pisze: A co masz na myśli? Brak publikacji wyroku TK? Po pierwsze - jest jeszcze czas. Po drugie - jestem przekonany, że opublikują.

Jeżeli masz na myśli działania Dudy w sprawie TK: generalnie mam taki pogląd, że źródłem naruszeniem prawa w tej sprawie było to, że Rzepliński z Biernatem pisali PO ustawę w sprawie TK (czyli był to lobbing we własnej sprawie, a w zasadzie coś znacznie gorszego niż lobbing), zabezpieczający tej partii przytłaczającą większość w składzie TK w sposób naruszający Konstytucję. Rzepliński sprzeniewierzył się kilka razy zasadzie niezawisłości sędziowskiej, więc powstaje pytanie kto jest źródłem problemu?
Cała sytuacja z związana z TK, poprzez brak zaprzysiężenia 3 poprawnie wybranych sędziów, przez wciskanie na siłę swoich, po "walki" z wydrukiem. O ułaskawieniu przed wyrokiem nie wspominając.

I skoro PiS uważa, że Panowie Rzepliński i Biernat złamali prawo, powinni o tym powiadomić odpowiednie organy, i załatwić to jak należy. A nie uciekać się do łamania prawa na zasadzie, którą wspomniałem wyżej... O czym my w ogóle dyskutujemy?
Zgadzam się z Panem w 100% :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: kamracik »

Kurcze za moment też wyjdę na PiSlamistę :mrgreen:

W tym momencie patrząc obiektywnie, tak Kamil masz rację, że nie powinni robić tego wbrew prawu, ale chciałbym zauważyć, że prawo póki co jeszcze nie zostało złamane (przynajmniej ja nie znalazłem żadnego konkretnego przypadku) :roll:

Natomiast jeśli chodzi o spadek PLN, to więcej tutaj zasługi PO i Petru robiących dużo zamieszania i czarnego PR. W tym momencie PiS na świeci się w sumie nie popisał tak jak miało to miejsce w poprzednich wyborach. Będzie teraz jeszcze gorzej za sprawą sobotniej manifestacji, cały świat ją pokazał, a giełda to łyknie.

Tutaj niestety mam wrażenie, że PiS jest dość ułomny medialnie, nie umieją uciszyć szumu, ani uspokoić ludzie przedstawiając jakieś sensowne fakty. Już nie mówiąc o obecnej pani premier, która to wygląda jakby się własnego cienia bała. Lepszą charyzmą już nawet Macierewicz by się tutaj wykazał. I to jest zapewne ich główny minus.

Ja tam na razie nie chciałbym oceniać czy PiS robi dobrze czy źle, na rozliczenie tego przyjdzie czas za 4 lata.
Zablokowany