[S2] ubywa płyn chłodniczy?

Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: [S2] ubywa płyn chłodniczy?

Post autor: Sebastian_M26 »

Arci9 pisze:Odkopuję....
zauważyłem lekko mokrą osłone pod silnikiem oraz parę kropli spływającej z tejże osłony tylko w innym miejscu, w garażu też jakby pozostałości po czymś mokrym.Ponieważ auto stało jakoś od czwartku czy piątku, nie mam 100% pewności że to płyn.
Po postach w tym temacie, zaczynam się zastanawiać czy korek jest ok...
To woda z klimy. W TSI może minimalnie ubywać płynu, bo turbina jest chłodzona płynem chłodzącym, z tego co wiem, to we wszystkich ubawa, w jednych mniej w drugich więcej.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] ubywa płyn chłodniczy?

Post autor: rezon »

Ślady po płynie uciekającym przez wadliwy korek są widoczne - to takie białe plamki na przewodach, osłonie silnika w pobliżu zbiornika z płynem. Nawet jak turbina jest chłodzona płynem, to nie układ smarowania - więc powinno być szczelnie. Nie spotkałem się w żadnym samochodzie, aby ubytki płynu były normalnym zjawiskiem - pomijam oczywiście parowanie czyli 100-150ml/rok.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: [S2] ubywa płyn chłodniczy?

Post autor: Arci9 »

jjumbo pisze:a masz nowe auto ? ja miałem tak w pierwszych tysiącach kilometrów
jak masz nowe to stawiam na to co napisałem
auto ma 2,5 roku - 39tyś. ale jak pisałem , mam wyraźne slady po wycieku, zwłaszcza w garażu.
Sebastian_M26 pisze:
Arci9 pisze:Odkopuję....
zauważyłem lekko mokrą osłone pod silnikiem oraz parę kropli spływającej z tejże osłony tylko w innym miejscu, w garażu też jakby pozostałości po czymś mokrym.Ponieważ auto stało jakoś od czwartku czy piątku, nie mam 100% pewności że to płyn.
Po postach w tym temacie, zaczynam się zastanawiać czy korek jest ok...
To woda z klimy. W TSI może minimalnie ubywać płynu, bo turbina jest chłodzona płynem chłodzącym, z tego co wiem, to we wszystkich ubawa, w jednych mniej w drugich więcej.
Jaka woda z klimy?
Sebastian, nie używałem w tamtym tygodniu klimy, po za tym nie zalegała by na podłodze plastikowej....
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
rafik11
Posty: 39
Rejestracja: 15 lip 2011, o 15:25
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] ubywa płyn chłodniczy?

Post autor: rafik11 »

niestety co do ubywajacego płynu chłodniczego to po moich dośwadczeniach nie mam dobrej wiadomości. Prawdopodobnie przyczyną jest wyciek płynu z pompy wody , a dokładniej mówiąc poszła usczelka na tej pompie. Mowa oczywiście o silniku 1,8 tsi, choć od serwisu słyszałem że problem dotyczy też nowych diesli szczególnie 1,6,tdi. Dokładnie to taki problem miał teść w swojej OII 1,8 z 2009r (moja ma nowy silnik więc jeszcze wszystko przede mną) zaczął ubywać mu płyn przy przebiegu ok 28kkm wiec podjęchał na serwis i tam zbaczyli delikatny nalot na silniku w okolicach pompy, oczywiście samochód po gwarancji, więc wymiana pompy na koszt właściciela(dokładnie to poszła uszczelka ale jej nie wymienia się osobno tylko w komplecie z pompą). Koszt nowej oryginalnej to ok 1000zł, więc zacząłem szukać zamienników i znalazłem za 250zł zamiennik firmy behr(dokładnej nazwy nie pamiętam ale gdzieś mam opakowanie więc sprawdzę później). Kupiłem tę pompę i co się okazało, że ma zeszlifowany nr katalogowy na obudowie, a ten nr który jest na opakowaniu wskazywał że jest przeznaczona do audi i octavi na rynek chiński(informacje z serwisu -etka). Po wymontowaniu starej zobaczyłem jak ona wygląda, stara pompa posiada obudowę plastikową, a uszczelka przypomina poskładaną "na cztery" taśmę magnetofonową, nie ma siły to musiało się zepsuć. Natomiast ta nowa"nieoryginalna" obudowę ma metalową a uszczelka to jest oring. Wydaje mi się ze ta nieoryginalna dłużej będzie pracowała niż ta oryginalna, a nawet jeżeli nie to i tak jej cena rekompensuje potencjalną wymianę za następne 23kkm.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Odp: [S2] ubywa płyn chłodniczy?

Post autor: neck99 »

Cos drogo te pompy nawet jak na aso. Do 2.0 PD w oryginale 250 zamiennik solidny Hepu ok 160 a najtanszy ok 100. Az taki przeskok cos mi sie nie wydaje. Sprawdze z ciekawosci

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S2] ubywa płyn chłodniczy?

Post autor: neck99 »

Jak wspomniałem spokoju mi toi nie dało :)

POJAZD: SKODA » SUPERB (3T4) » 1.8 TSI 4x4 » GRUPA: Pompa wody »

HEPU 248zł
RUVILLE 199zł

Tak ze normalne ceny.

Pompa wody generalnie ta na uszczelce wytrzymuje do 200.000. Tak, że nie spotkałem sie z sytuacja poza ta jak ktoś chciał objeździć na 1 pompie 2 rozrządy by one ciekły. 7 na 10 przypadków udawało się i pompa wytrzymywała. Tak, że jestem ciekaw co oni znow zmodyfikowali i po co skoro było dobrze :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
rafik11
Posty: 39
Rejestracja: 15 lip 2011, o 15:25
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] ubywa płyn chłodniczy?

Post autor: rafik11 »

ale ja podałem cenę oryginału w opakowaniu skoda/vw którą mi aso wyceniło na 1000zł a ta sama ale zabrana z półki od vw to 900zł oczywiście w zaokrągleniu. Właśnie dlatego ja kupiłem tę nieoryginalną (być może coś mi się pokręciło i to ta hepu) i zapłaciłem 250zł. Pompa sama w sobie pewnie by wytrzymała tylko ta cieniutka uszczelka zaczęła przepuszczać płyn.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S2] ubywa płyn chłodniczy?

Post autor: neck99 »

Spoko :)

Uszczelka w starych pompach 1.9/1.9VP/PD/2.0PD była dosyć grubawa tak z 2-3mm. Nie widziałem tych nowych.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: [S2] ubywa płyn chłodniczy?

Post autor: gachul »

a u mnie wczoraj po 32 kkm kontrolka sie zapaliła... dolałem 0,5 litra i mam wrazenie że po przejechniu 50 km znowu troche ubyło... fuck :(
Mam tylko nadzieje że nie bedzie z tego jakiś większych jaj
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] ubywa płyn chłodniczy?

Post autor: szms »

Ty to masz pecha, gachul :/
Mi trochę ubywało, ale uzupełnili na pierwszej wymianie oleju i problem zniknął, czytałem gdzieś, że superby tak mają, że po 40-50 tys., się uszczelnia :o
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: [S2] ubywa płyn chłodniczy?

Post autor: Arci9 »

u mnie na razie spokój, wróciłem dzisiaj z mazurek i nie widać żadnych niepokojących oznak.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: [S2] ubywa płyn chłodniczy?

Post autor: gachul »

jest diagnoza... rozszczelniła sie chłodnica na zgrzewie... całe szczęscie że to tylko to
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S2] ubywa płyn chłodniczy?

Post autor: neck99 »

Gwarancyjnie wymiana chlodnicy ?
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: [S2] ubywa płyn chłodniczy?

Post autor: gachul »

no a jak... przeciez jej specjalnie nie zepsułem :)
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: [S2] ubywa płyn chłodniczy?

Post autor: Arci9 »

up
dzisiaj jestem w ASO na przegladzie...
niestety diagnoza ASO, cieknie z pompy wody, koszt wszystkich uszczelek ok. 40zł, robocizna niestety ok. 500zł i 3-6h w zalezności jakie zasoby przydzielą :(
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
ODPOWIEDZ