Opel Astra J

Tematy nie związane z Superbem
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Opel Astra J

Post autor: Duracell »

Tak już się trochę rozpędzając w tworzeniu nowych wątków.
Przyjaciel zastanawia się nad zakupem nowej Astry J z silnikiem 1.4 Turbo 140 km. Prosił mnie o moją opinię na ten temat, a że po uszy w oplu nie siedzę to chciałem rzucić temat w tłum, może akurat ktoś będzie bliżej tematu i trochę nam pomoże (Szymeek? ;) ). Auto będzie kupowane na dłuższy okres czasu (może nawet 7-8 lat), więc ostrożnie podchodzi do sprawy. Ja jedynie kojarzę z tym modelem skrzynię biegów M32, padały strasznie (wada konstrukcyjna, za małe łożyska), ale bodajże w 2012 zmieniono olej w skrzyni i sprawa ma wyglądać odrobinę lepiej (mają padać później :roll: ). Ktoś wie coś więcej na ten temat? Czy auto z 2016 roku również będzie w grupie podwyższonego ryzyka?
Poza samą skrzynią, ktoś ma jakieś doświadczenia z tym modelem lub silnikiem? Według Was auto warte uwagi?

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Opel Astra J

Post autor: CLO27 »

Konfigurowałem sobie takiego ponad 90 tyś dla mnie jest to dużo za dużo za takie wozidło, ale o gustach się nie dyskutuje :)

PS Podstawowa wersja z tym silnikiem kosztuje tyle co najtańsza superbina w benzynie :P
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opel Astra J

Post autor: Duracell »

Ale opla można mieć z fabryczną instalacją gazową, a dla tego przyjaciela jest to czynnik kluczowy :roll: ...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Opel Astra J

Post autor: kamracik »

Niech sobie kupi Citigo za połowę ceny Astry. Ople ostatnio są strasznie przecenione w stosunku do tego co się dostaje.

Na marginesie recenzję tej Astry masz na Autocentrum.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Opel Astra J

Post autor: noso »

CLO27 pisze:Konfigurowałem sobie takiego ponad 90 tyś dla mnie jest to dużo za dużo za takie wozidło, ale o gustach się nie dyskutuje :)

PS Podstawowa wersja z tym silnikiem kosztuje tyle co najtańsza superbina w benzynie :P
ale nie patrzysz na ceny katalogowe... Opel daje dobre rabaty a jak sie bierze np: Leasing przez Masterlease to juz w ogole
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opel Astra J

Post autor: Duracell »

No dokładnie.
Ehh, jakie citigo :lol: Jako alternatywa miał być rapid, ale prędko odpadł - właśnie przez beznadziejne ceny po doposażeniu, a raczej ich stosunek do tego co auto oferuje.
ODPOWIEDZ