Kosmetyki samochodowe CarChem

Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: elmi_k »

Teofano pisze:Dlatego trzeba pędzić w domu :P


Wysłane z tronu cesarskiego - ekologicznie przy użyciu japka.
Zapraszasz na degustację? :D
Awatar użytkownika
sivy
Posty: 96
Rejestracja: 1 gru 2015, o 15:47
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Sławek
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: sivy »

Elegance pisze:Słyszałem historie o peknietych kloszach po IPA
dobrze słyszałeś i temat dotyczy reflektorów.
sama ipa nie ma żadnego negatywnego wpływu na tworzywo. Na reflektorach pojawiaja sie mikropekniecia w momencie gdy mistrzowie aplikuja ipe na reflektor zaraz po polerowaniu gdy tworzywo jest jeszcze ciepłe. Zwykły szok termiczny i wtedy pojawiają się mikropękniecia.
Gdy reflektor jest zimny można spokojnie odtłuszczać go ipą.
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

Hm... nie zauważyłem, żeby klosz się aż tak nagrzewał.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
sivy
Posty: 96
Rejestracja: 1 gru 2015, o 15:47
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Sławek
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: sivy »

nie musi być gorący. Ciepło jest normalnym skutkiem tarcia ( polerowania )
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Wczoraj w garażu Konik byłem skontrolować oba auta. Chciałem zobaczyć jak działa CGC. Nalalem całe wiadro wody i "chlusnalem" na szybę czołowa i maskę. Szyba osuszyla się natychmiastowo. Dokładniej nawet niż po niewidzialnej wycieraczce od 4 nano. Maska po Sealncie osuszanie się wolniej ale dokładniej w porownaniu do wosku. Zrobiłem również mały test CGC vs Glass Cleaner i wyszło następująco
1. Zapach lepszy ma Glass Cleaner aczkolwiek ten z CGC nie jest uciążliwy
2. Lepiej odtluszcza i myje brud CGC (po nim także szyby stają się bardziej przejrzyste )
3. Anty Pary jeszcze nie sprawdziłem, bo w sumie szyby mi nie paruja, ale zauważyłem ze po CGC zaparowanie schodzi momentalnie.
Może w przyszłym tygodniu podjadę na bezdotyk to dam jakies info ws. QD 5 i 10. :)
Foton

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Foton »

Węża nie miałeś? :-)
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

W garażu mam zwiniety na stojaku
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1025
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: JanuszSz »

Elegance pisze: Może w przyszłym tygodniu podjadę na bezdotyk to dam jakies info ws. QD 5 i 10. :)
W modzie są szczotki :mrgreen:
Obrazek
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

sivy pisze:Ciepło jest normalnym skutkiem tarcia ( polerowania )
O! Fajnie, że mi o tym powiedziałeś. :mrgreen:
sivy pisze:nie musi być gorący.
Ale jak nie jest gorący, a tylko ciepły, to nie ma takich gwałtownych skoków przy potraktowaniu zimnym płynem, żeby mogło pęknąć. Zauważam też wiele momentów w życiu reflektora, kiedy skoki temperatury są większe i nie pękają. Choćby gorący letni dzień, światła włączone, reflektory nagrzane i nagle ulewny deszcz.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Albo np. świeżo wlany płyn do spryskiwaczy z lodówki. :mrgreen:
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

A to przecież nagminne zjawisko. :mrgreen:

Elegance, dzięki za info o produktach.
Clarity, to produkt, który podoba mi się coraz bardziej. A zapach? Myślę, że da radę. A jaki ma być?
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Zapach ma jakiś taki "kwaśny i gorzki" :lol: Tylko tyle umiem na temat zapachu powiedzieć. Natomiast jak juz wspomniałem nie jest on uciążliwy. Brakuje mi tylko jakiegoś fajnego zapachu, każdy z Twoich produktów ma swoje własne powonienie. To też jest jeden z wielu czynników dlaczego lubie myć samochód. Szampon pachnie truskawkami, dressing taksowka, cleaner rybą, sealant chemia, a płyn do mycia szyb guma do żucia. :lol:
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Konik, a mógłbyś mi powiedzieć o co chodzi z Air Freshner w wersji Watermelon. Od miesiaca próboje go gdzieś dostać. Nigdzie nie ma. W Detail Garage wypatrzylem na półce i chciałem kupić, a gość powiedział, że to nie jest na sprzedaż. Póki co mam Lemon-fajny ale chciałbym arbuza, a go nie ma? Został wycofany?
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

Elegance pisze:Zapach ma jakiś taki "kwaśny i gorzki" :lol: Tylko tyle umiem na temat zapachu powiedzieć. Natomiast jak juz wspomniałem nie jest on uciążliwy. Brakuje mi tylko jakiegoś fajnego zapachu
No właśnie o to pytam, jaki zapach byłby fajny. Może się da zrobić taki jaki by Wam pasował. Oczywiście najpierw będę musiał przeprowadzić różne próby, np. jaki wyjdzie finalny zapach po połączeniu zapachu bazowego produktu z olejkami eterycznymi. Bywa różnie, mogą się "gryźć".
Elegance pisze:dressing taksowka, cleaner rybą
:shock: :lol:

Air Freshener Watermelon wycofałem z półek bo się dziwnie oddzielił i nieładnie to wygląda. Ale pachnie ok. Lubię ten zapach. Jak chcesz zamów w sklepie Air Freshener z dowolnym zapachem i napisz w uwagach, żeby zamienić na Watermelon. W ramach obniżki ceny dorzucę drugi takiej samej pojemności gratis. Mam prośbę dopisz też w uwagach, że drugi ma być gratis. Żeby mi to nie uciekło.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Konik, a czy mógłbyś tak ze dwa Watermelony po 100ml odłożyć? Chciałbym jeszcze dokupić w jednym zamówieniu kilka produktów np. te naklejke, której jeszcze nie ma. Wolałbym wszystko w jednej paczce.
Zablokowany