GSM II i Bluetooth 4.0

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Qba30
Posty: 101
Rejestracja: 17 paź 2011, o 21:58
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Katowice

GSM II i Bluetooth 4.0

Post autor: Qba30 »

Zamierzam zmienić telefon na Galaxy S3. Telefon ten posiada moduł bluetooth 4. Czy nie będzie miał on problemów z komunikacją z GSM II? Pytam bo swego czasu miałem problem podłączyć Nokię N8- prawdę mówiąc to nie wiem jaki w N8 jest bluetooth ale problem był...
Co myślicie? Macie telefonu z BT 4 podłączone do GSM II?
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: GSM II i Bluetooth 4.0

Post autor: dato »

Mam S3 i łączy się bezproblemowo jako zestaw słuchawkowy i w trybie premium. Ale problem, jeśli będzie, będzie związany z modułem BT w samochodzie. Początkowo myślałem, że są dwa rodzaje - GSMII i GSMIII (Premium) i zasadniczo tak jest, tyle, że wersji tych modułów wyszło kilkanaście. Generalnie im nowszy tym lepszy, nowe nie mają żadnych problemów z łączeniem się z każdym telefonem, jakie miałem w łapkach... Testowane na firmowych i na znajomych - z ciekawości sprawdzałem, czy trafi się "rodzynek".
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

GSM II i Bluetooth 4.0

Post autor: neck99 »

Tak jak pisze Dato nie powinno byc bo bt4 jest kompatybilny w doł. Ja sie bardziej o produkty appla balem np iPhone 5. SGS3 powinien smigac.

P.S daj znac jak juz kupisz tez sie zastanawiam nad zmiana SGS2 na 3


Sent from my iPad2 using Tapatalk HD - mogą wystąpić "orty" i brak "ogonków" :-)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: GSM II i Bluetooth 4.0

Post autor: dato »

Neck, ja mam mieszane uczucia. Duży i śliski... Fakt, że szybki i wszystko śmiga.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Odp: GSM II i Bluetooth 4.0

Post autor: neck99 »

dato pisze:Neck, ja mam mieszane uczucia. Duży i śliski...

Idealny dla kobiet :) już wiadomo skąd taka sprzedaż :mrgreen:
"
To ze duży to dla mnie na + i ta wielkość jest takim maximum jakie bym chciał. Co do śliskości tylna buda jest wymienna więc na dniach będą "tyłka" do niego z innych materiałów/szorstkości.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Qba30
Posty: 101
Rejestracja: 17 paź 2011, o 21:58
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: GSM II i Bluetooth 4.0

Post autor: Qba30 »

Ja nadal się zastanawiam na S3. Tak jak mówi dato- duży, dla mnie chyba nawet za duży...
Wczoraj miałem możliwość chwile pobawić się S3 i S2, zapoznałem się z różnymi testami i parametrami jednego i drugiego. Wydaje mi się, że parametry i możliwości S2 są na tyle wysokie, że jeszcze sporo czasu upłynie zanim telefon się zestarzeje...
Mam mieszane uczucia, ale chyba bardziej przekonuje się do S2... Co Wy na to? Jakie macie doświadczenia z S2?
A może iPhone 4S?
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: GSM II i Bluetooth 4.0

Post autor: dato »

Zmieniłem z S2 na S3 i cały czas trzymam i nie wiem, który oddać do Żyda... Chyba jednak S2, bo S3 posłuży dłużej. S2 miewał już problemy "wydajnościowe"... Aha - S2 zrobiłem do ICS więc nie w tym sprawa...

Jako ciekawostka - przy S2 zrobiłem sobie pakiet żeby rSap działał, po zmianie nie miałem czasu się tym zająć, a kilka dni przed urlopem wrzuciłem jakąś aktualizację co przyszła automatem do fabrycznego softu i sam zaczął działać - więc zakładam, że ICS wzbogacili o natywną obsługę rSAP :)
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: GSM II i Bluetooth 4.0

Post autor: neck99 »

4S - odpada całkowicie. Poczekamy na iPhone 5 za ok miesiąc ma być pokazany. Zobaczymy czy ma coś ciekawego poza ceną pewnie z 4 koła. Jak nie będzie ciekawy to jednak u mnie padnie na S3. Musze cos kupić bo żona narzeka na iPhone 3. Kupno drugiego S2 mija się z celem wiec weżnę sobie S3 a zona odziedziczy rocznego S2.

Dato aktualizacją przyszło nowy 4.0.4. Spoko sofcik. Śmiga ładnie. Jak robiłeś przejście z 2.x 3.x na 4.x bez robienia wipe to skasuj wsio przez wipe. Zobaczysz jaki dostanie kop.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: GSM II i Bluetooth 4.0

Post autor: dato »

Nie, S3 dostałem z ics, S2 wgrywałem ICS, ale przez wipe właśnie. Też kiedyś bardziej niż teraz siedziałem w IT i wiem, że upgrade nakładkowy to skrajnie inny efekt niż przeoranie systemu od zera :)
Właśnie tak myślę coby wieczorkiem pobawić się w rootowanie i wgranie jakiegoś niebrandowanego softu do S3. Ładnie się appki odnajdują więc to nieduży problem.

Mam inny kłopot i może mnie misiek nie kopnie w rzyć jak tu napiszę: muszę mieć jakieś śmieci w książce adresowej - przerzucam ją z exchange do google+ i z powrotem czasami i się zastanawiam, czy nie czas w niej posprzątać... W którymś wpisie muszą być jakieś śmieciowe dane bo blokuje mi import do auta :(
Tylko nie wiem, cholera w którym... A jak patrzę w to po exporcie z outlook to jest tam śmietnik - coś dodaje facebook, coś jeszcze poprzedni htc, sam exchange też śmieci... Chyba muszę przeorać całość przez text do excel i z powrotem, inaczej nie dojdę :(
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: GSM II i Bluetooth 4.0

Post autor: neck99 »

dato pisze: Właśnie tak myślę coby wieczorkiem pobawić się w rootowanie i wgranie jakiegoś niebrandowanego softu do S3. Ładnie się appki odnajdują więc to nieduży problem.
Jak najbardziej nie brandowany. Ale doczytaj o kwestii licznika programowań.
dato pisze: Mam inny kłopot i może mnie misiek nie kopnie w rzyć jak tu napiszę: muszę mieć jakieś śmieci w książce adresowej - przerzucam ją z exchange do google+ i z powrotem czasami i się zastanawiam, czy nie czas w niej posprzątać... W którymś wpisie muszą być jakieś śmieciowe dane bo blokuje mi import do auta :(
Tylko nie wiem, cholera w którym... A jak patrzę w to po exporcie z outlook to jest tam śmietnik - coś dodaje facebook, coś jeszcze poprzedni htc, sam exchange też śmieci... Chyba muszę przeorać całość przez text do excel i z powrotem, inaczej nie dojdę :(

No dokładnie. Ale najlepiej kiesem zrzuć dane i zrob backup tego pliku na przyszłość. A potem posprzątaj. Bądz do CSV-ki wypluj :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Qba30
Posty: 101
Rejestracja: 17 paź 2011, o 21:58
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: GSM II i Bluetooth 4.0

Post autor: Qba30 »

A jakie w ogóle macie zdanie o S2? Jak się spisuje przy normalnym użytkowaniu standardowa bateria?
Rozumiem, że i przy S2 nie ma najmniejszych problemów z komunikacją przez BT z GSMII?
maciekjaroslaw
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2012, o 20:55
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Jarosław

Re: GSM II i Bluetooth 4.0

Post autor: maciekjaroslaw »

U mnie SE Xperia X10 nie widzi :(
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: GSM II i Bluetooth 4.0

Post autor: neck99 »

Qba30 polecam S2. Szybki działa bezproblemowo. Trzyma rożnie zazwyczaj 2-3 dni. Najbardziej ssie baterie na WiFi i Pakietach danych GSM.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: GSM II i Bluetooth 4.0

Post autor: dato »

neck99 pisze:Qba30 polecam S2. Szybki działa bezproblemowo. Trzyma rożnie zazwyczaj 2-3 dni. Najbardziej ssie baterie na WiFi i Pakietach danych GSM.
Neck, przestań z tym 2-3 dni bo mi dupsko ze śmiechu odpadnie. Tyle to N6310 wytrzymywała przy intensywnym użytkowaniu...
W erze smartfonów masz ładowarkę na każdym biurku, w aucie kabelek i cieszysz się, jeśli Ci bateria do wieczora nie padnie :lol:

Nikt normalny nie wyłącza wifi wychodząc z domu i blututa po opuszczeniu auta... S2 daje radę i S3 też. HTC ma gorzej i baterie "siadają" wyraźnie od 3-go miesiąca używania. S2 tego nie ma, S3 nie wiem.

PS. Włączyłem szperę dziś wieczorem - jeszcze nie wiem czy i jak działa - skopiowałem kod z 11.11 i zakodowałem w beta :)
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: GSM II i Bluetooth 4.0

Post autor: neck99 »

No ja wyłączam WiFi. Mam ikonkę od WiFi i Daty GSM. Po co ma mi przez cały dzień siedzieć na WiFi jak praktycznie nie używam WiFi. Po co ma mi lecieć dane GSM jak ich nie używam.

Generalnie wstaje rano do pracy tam mam kompa i przy nim ostro 8-10 godzin. Po pracy jak klientów brak do domu. Obiad i iPad w rękę.
WiFi używam w kiblu :) bądz jak żona dorwie iPada. Danych GSM używam jak na kogoś gdzieś czekam poza firmą to te kilka minut zabijam :)
Tak, że 3 dni trzyma spoko :)

Nie ma co marnować - środowiska :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
ODPOWIEDZ