Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pjetko »

Sprawa zaczyna się trochę rozjaśniać.

Napisałem do SAP-u jak to jest z tymi podwyżkami. Napisałem, że mój dealer chce mi podnieść cenę o ok. 1200-1500 zł i tłumaczy to wzrostem cen po stronie importera. No i ciekawe rzeczy mi SAP odpisał:

"Szanowny Panie,

w odpowiedzi na Pana zgłoszenie uprzejmie informujemy, że aby uchronic przyszłych Właścicieli samochodów marki Skoda przed nieoczekiwaną zmianą ceny, wynikającą ze zmiany roku produkcji pojazzdu, podjęto decyzję o zagwarantowaniu stałości ceny podanej na zamówieniu złożonym u Dealera przed ogłoszeniem podwyżki cen.
W dniu 16.09.2015 przesłano informację do Dealerów Skoda o planowanej podwyżce cen m.in. dla modelu Skoda Superb. Dotyczyć ona miała zamówień złożonych od dnia publikacji pisma.

Zrozumiałym jest dla nas Pana oburzenie wynikające z faktu braku konkretnej informacji na temat ceny pojazdu. Cenę zakupu samochodu należy ustalić ze sprzedawcą w salonie Skoda. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. nie prowadzi sprzedaży samochodów w związku z tym nie możemy określić ostatecznej ceny zakupu, zamówionego przez Pana samochodu. Prosimy o kontakt z Dealerem Skoda, gdzie złożył Pan zamówienie, w celu potwierdzenia ceny."


Wychodzi na to, że gdy składałem zamówienie 30.09 dealer już wiedział o podwyżkach, jednak mnie o tym nie poinformował i nie doliczył mi jej do zamówienia. Cfaniak chciał złapać klienta i nie wspomniał nic o tym wiedząc, że później mi tę cenę podniesie. Ja pier****, gorzej jak na giełdzie z Mirkami handlarzami... i weź tu idź do salonu i kup nowy samochód.
kanczu
Posty: 102
Rejestracja: 4 lip 2015, o 11:50
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kanczu »

pjetko pisze:Sprawa zaczyna się trochę rozjaśniać.

Napisałem do SAP-u jak to jest z tymi podwyżkami. Napisałem, że mój dealer chce mi podnieść cenę o ok. 1200-1500 zł i tłumaczy to wzrostem cen po stronie importera. No i ciekawe rzeczy mi SAP odpisał:

"Szanowny Panie,

w odpowiedzi na Pana zgłoszenie uprzejmie informujemy, że aby uchronic przyszłych Właścicieli samochodów marki Skoda przed nieoczekiwaną zmianą ceny, wynikającą ze zmiany roku produkcji pojazzdu, podjęto decyzję o zagwarantowaniu stałości ceny podanej na zamówieniu złożonym u Dealera przed ogłoszeniem podwyżki cen.
W dniu 16.09.2015 przesłano informację do Dealerów Skoda o planowanej podwyżce cen m.in. dla modelu Skoda Superb. Dotyczyć ona miała zamówień złożonych od dnia publikacji pisma.

Zrozumiałym jest dla nas Pana oburzenie wynikające z faktu braku konkretnej informacji na temat ceny pojazdu. Cenę zakupu samochodu należy ustalić ze sprzedawcą w salonie Skoda. Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. nie prowadzi sprzedaży samochodów w związku z tym nie możemy określić ostatecznej ceny zakupu, zamówionego przez Pana samochodu. Prosimy o kontakt z Dealerem Skoda, gdzie złożył Pan zamówienie, w celu potwierdzenia ceny."


Wychodzi na to, że gdy składałem zamówienie 30.09 dealer już wiedział o podwyżkach, jednak mnie o tym nie poinformował i nie doliczył mi jej do zamówienia. Cfaniak chciał złapać klienta i nie wspomniał nic o tym wiedząc, że później mi tę cenę podniesie. Ja pier****, gorzej jak na giełdzie z Mirkami handlarzami... i weź tu idź do salonu i kup nowy samochód.
A sprawdzales jaki masz zapis na zamowieniu dotyczacy zmiany ceny? Czy masz napisane wyraznie ze "cena moze sie zmienic TYLKO w przypadku zmiany VATu" ?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

Kurde ludzie czytajcie że zrozumieniem!!! Pisał już parę tygodni temu że ma zapis że cena może ulec zmiany...o vacie było głupie tłumaczenie sprzedawcy...nigdzie tego nie ma zapisane
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
kanczu
Posty: 102
Rejestracja: 4 lip 2015, o 11:50
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kanczu »

whity pisze:Kurde ludzie czytajcie że zrozumieniem!!! Pisał już parę tygodni temu że ma zapis że cena może ulec zmiany...o vacie było głupie tłumaczenie sprzedawcy...nigdzie tego nie ma zapisane
No to zrobili go w konia...
Awatar użytkownika
AndrzejD
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2015, o 09:50
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: AndrzejD »

Jezeli na umowie masz podaną cenę zakupu i jest jedynie dopisek że cena wzrasta tylko w przypadku wzrostu podatku VAT to wzrost ceny o 1200zł Ciebie nie obchodzi. Skoro on o tym wiedział a dokument o wzroście dostał 19.09.15 więc powinien sprzedać samochód po nowej cenie. Skoro tego nie zrobił to niech teraz sam sie martwi co zrobić z tym 1200zł.
Ja na zamówieniu mam zaznaczone że cena zawiera wzrost o 1200zł i że nie będzie rolet.
pozdrawiam,
Andrzej
_________________________
Skoda Superb I 1.9 TDI - była
Skoda Superb III 1.8 TSI - jest
Awatar użytkownika
AndrzejD
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2015, o 09:50
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: AndrzejD »

kanczu pisze:
whity pisze:Kurde ludzie czytajcie że zrozumieniem!!! Pisał już parę tygodni temu że ma zapis że cena może ulec zmiany...o vacie było głupie tłumaczenie sprzedawcy...nigdzie tego nie ma zapisane
No to zrobili go w konia...
Nie zrobili tylko chcą go zrobić.
pozdrawiam,
Andrzej
_________________________
Skoda Superb I 1.9 TDI - była
Skoda Superb III 1.8 TSI - jest
kanczu
Posty: 102
Rejestracja: 4 lip 2015, o 11:50
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kanczu »

Jedyna opcja jest taka ze sie dogadasz z kierownikiem salonu. Pokaz mu maila od SAP i powiedz, ze ich pracownik celowo wprowadzil Cie w blad. Przeciez informacje o wzroscie ceny dostali 2 tygodnie przed Twoim zamowieniem.
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pjetko »

Nie mam zapisu o VAT. Jest napisane, że cena brutto może ulec zmianie i tyle. Zatem na dobrą sprawę wg takiego zapisu dealer może podnieść cenę w każdej chwili o ile chce. Pierdoła ze mnie, że podpisałem coś takiego, ale nie przypuszczałem, że w salonie, przy kupnie nowego auta mogą być takie cyrki. Świat schodzi na psy, zaraz żeby bułkę w markecie kupić trzeba będzie chodzić z prawnikiem. :?
Jednym słowem chcą mnie orżnąć. Na moją niekorzyść jest fakt, że zapis jest o podwyżce bez informacji jakiej sytuacji to dotyczy. Natomiast na niekorzyść dealera jest fakt, że dostał pismo o podwyżkach kilkanaście dni przed moim zamówieniem i nic mi o tym nie wspomniał.
kanczu pisze:Jedyna opcja jest taka ze sie dogadasz z kierownikiem salonu. Pokaz mu maila od SAP i powiedz, ze ich pracownik celowo wprowadzil Cie w blad. Przeciez informacje o wzroscie ceny dostali 2 tygodnie przed Twoim zamowieniem.
Żeby było zabawnie, to akurat całą sprawę załatwiałem z kierownikiem salonu :lol:

No cóż, muszę wysmarować pismo do SAP-u w tej sprawie pisząc, że zostałem najprawdopodobniej celowo wprowadzony w błąd.
googie
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 16:17
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: googie »

Ja nie wiem... oni tam rzucają zamówieniami w powietrze i co upadnie na biurko to idzie do produkcji? Nie chcę nikomu nic wypominać - cieszę się Twoim szczęściem Galileo :), ale to jest jakieś nieporozumienie, że samochód zamówiony w listopadzie jest potwierdzony i do odbioru za 2 tyg, a mój, zamówiony w połowie września ma tylko teoretyczną datę na 5 tydzień (nadal nie potwierdzony)...

Galileo, w którym salonie zamawiałeś?
Obrazek
Awatar użytkownika
AndrzejD
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2015, o 09:50
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: AndrzejD »

pjetko pisze:
No cóż, muszę wysmarować pismo do SAP-u w tej sprawie pisząc, że zostałem najprawdopodobniej celowo wprowadzony w błąd.
SAP nic nie pomoże to nie oni zawarli z Tobą umowę tylko dealer.
pozdrawiam,
Andrzej
_________________________
Skoda Superb I 1.9 TDI - była
Skoda Superb III 1.8 TSI - jest
Awatar użytkownika
mandela
Posty: 90
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:48
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mandela »

36/2015 - Dżejkob - 30.06.2015 - L&K, Sedan, 2.0 TSI 220 DSG, szary biznes, skóra brązowa wentylowana, aktywny tempomat, podgrzewana szyba, felgi 19, DAB, kierownica z łopatkami - auto na salonie 2.09.2015 odbiór 04.09 - 64dni od zamówienia do salonu.
42/2015 - Ursus - 06.09.2015 - L&K, Kombi, 2.0 TSI 220 K, biały, panorama, beż, wentylowane siedzenia, bez kamery i simply clever - odebrany - czas oczekiwania 37 dni.
48/2015 - kuba - 28.07.2015 - L&K, Kombi, 2.0 TSI 280 KM, biały - odebrany 23.12.2015. - czas oczekiwania - 148 dni (21 tygodni)
48/2015 - daro - 31.08.2015 - Style, Sedan, 1.4 TSI 150 KM manual, czarny, beż, fresh, simply clever, kamera, tempomat 160, alarm, Smart Light, bez dachu - odebrany - czas oczekiwania od zamowienia do wyjazdu z salonu 119 dni
01/2016 - pjetko - 30.09.2015 - Ambition, czerwień corrida kombi, szara tapicerka, 2.0 TDI 150K manual, fresh, aktywny tempomat, bez kamery, Simply Clever, bez dachu
04/2016 - seba_global - 21.07.2015, 2.0 TSI 220 DSG, L&K, Sedan, Czarny, Skóra brąz niewentylowana, wykrywanie znaków i zmęczenia, KESSY z alarmem, koło zapasowe, aktywny tempomat 160, kamera cofania, bez panoramicznego dachu
04/2016 - zenek - 08.08.2015 - L&K, sedan, 2.0 TSI 280 KM 4x4, czarny, Skóra jasna wentylowana, Simply Clever, tempomat 210, bez dachu
05/2016 - googie - 12.09.2015 - L&K, sedan, 2.0 TSI 280 KM 4x4, czarny, Skóra jasna wentylowana, Simply Clever, tempomat 210, bez dachu, szyba podgrzewana, felgi 19''
05/2016 - Wojti2 - 12.11.2015 - Style, Kombi, 2.0 TDI 190 KM, manual, szary biznes, tempomat 160, simply clever, szyba podgrzewana
05/2016 - polrob - 29.09.2015 - Ambition - szary business Sedan, czarna tapicerka 1,4TSI 150KM manual, Fresh, bez kamery, bez dachu
06/2016 - DżejDżej - 09.11.2015 - L&K, Kombi, Skóra jasna wentylowana, 2.0 TDI 190K 4x4 DSG, aktywny tempomat 210, kamera, Simply Clever, Webasto, hak, bez dachu
06/2016 - pap - 07.12.2015 - Ambition, Kombi, srebrny, 1.6 TDI 120K, Fresh, navi Amundsen, wykrywanie znaków i zmęczenia, boczne tylne poduszki, DAB+, sciemniane lusterka, bez dachu
06/2016 - Galileo - 13.11.2015 - Style. Sedan 2.0 TSI 220KM DSG, brąz magnetic, simply clever, szyba podgrzewana, kamera,DCC,LED,Park Assist,FRESH,Kiera z Łopatkami,Rozpoznawanie Znaków i Zmeczenia,
06/2016 - jaro321 - 18.11.2015 - Ambition, Sedan, 2.0 TSI 280 KM 4x4, szary business, czarna tapicerka, FRESH + alarm, szyba podgrzewana, aktywny tempomat 160, Smart Light, SunSet, Kiera z Łopatkami, Felgi 18" Pegasus, bez kamery, bez dachu,
06/2016 - AndrzejD - 17.10.2015 - Style, Sedan, 1.8 TSI, Czerń Magic Perłowy, Simply Clever, wnętrze czarne, DAB, TA, Fresh, BSD, szyba podgrzewana, koło zapasowe
07/2016 - mateo69 - 15.10.2015 - Style, Sedan, 2.0 TSI 220 KM DSG, Business Grey, pakiet Fresh, kamera cofania, Smart Light, KESSY, pojemnik na odpadki, rolety w drzwiach tylnych, dywaniki, bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika, hak składany, kierownica z łopatkami, adaptive cruise do 160km/h, smartgate, felgi 18" Modus, ogrzewana przednia szyba, poduchy boczne z tyłu
08/2016 - brylek - 20/08/2015 L&K Sedan cappucino bez metalik 190km 4x4 skora brązowa wentylowana, akt temp do 160, kamera, podgrzewana szyba, hak
09/2016 - Rolnik - 23.09.2015 - L&K, Sedan, Skóra jasna wentylowana, 2.0 TDI 190 KM DSG, aktywny tempomat 160, kamera, podgrzewana szyba, bez dachu
10/2016 - CLO27 - 27.09.2015 - Ambition. szary business Sedan, czarna tapicerka 2.0 TDI 190K manula, Fresh, aktywny tempomat 210, bez kamery, Simply Clever, bez dachu, podgrzewana szyba
10/2016 - kanczu - 30.09.2015 - Ambition - szary business Sedan, czarna tapicerka 1,4TSI 150KM manual, Fresh, Simply Clever, Canton, bez kamery, bez dachu
11/2016 – mandela – 15.10.2015 - L&K, Sedan, Biel Candy, Skóra brązowa wentylowana, 2.0 TSI 220 DSG, aktywny tempomat 160, łopatki, kamera, Simply Clever
12/2016 - Sturm - 27.08.2015 - L&K, Sedan, Skóra brązowa wentylowana, 2.0 TSI 220 DSG, aktywny tempomat, kamera, Simply Clever, bez dachu,
16/2016 - Enriquez - 04.12.2015 - L&K, Sedan, Magnetic Brąz, Skóra jasna wentylowana, 2.0 TSI 220 DSG, aktywny tempomat, bez kamery, Simply Clever, bez dachu
16/2016 - Hajdi - 18.11.2015 - L&K, Kombi, Magnetic Brąz, Skóra jasna, 1,8 TSI Manual, bez kamery, Simply Clever, bez dachu
20/2016 - roman_szpadel - 08.08.2015 - L&K, Sedan, lava blue, skóra brązowa wentylowana, 2.0 TSI 220 DSG, kamera, simply clever, bez dachu
35/2016 - radzyku - 30.12.2015 - Style, Kombi, Szary Business, Czarna Alcantara, 2.0 TDI 190KM DSG, FRESH, kamera, simply clever, ACC210, podgrzewana szyba,DAB, Pakiet LED, felgi PEGASUS 18 etc.
?/2016 - Cienki221 - 16.07.2015, 2.0 TDi 4x4 DSG, L&K, Sedan, biały, Skóra brąz wentylowana, wykrywanie znaków, KESSY z alarmem, koło zapasowe, aktywny tempomat 210, kamera cofania panorama dach, webasto, simply clever, Kiera z Łopatkami,
?/2016 - shuto - 21.12.2015 - Style, Sedan, 1.8 TSI 180 KM DSG, Błękit Lava, pakiet Fresh, KESSY, SUNSET dywaniki, kierownica z łopatkami, poduchy boczne z tyłu, oświetlenie wewnętrzne LED
?/2016 - wolli - 21.12.2015 - Style, Kombi, 1.8 TSI 180 KM Manual, Magnetic Brąz, Czarna tapicerka, pakiet fresh, wykrywanie znaków i zmęczenia, KESSY z alarmem, koło zapasowe, aktywny tempomat 160, SUNSET, podgrzewana szyba, hak, rolety w tylnych szybach
?/2016 - cnpowerplay - 23.12.2015 - L&K, Sedan, 2.0 TDI 190 KM DSG, Biały Moon, Skóra jasna wentylowana, aktywny tempomat 160, kamera, bez Simply Clever, bez dachu
?/2016 - CRN - 28.12.2015 - L&K, Kombi, 2.0 TSI 220 KM DSG, Szary B., Skóra brąz wentylowana, aktywny tempomat 160, kamera, Simply Clever, cabrio, Kessy, łopatki
Fabia I Flash 1.2 HTP - kiedyś
Yeti Ambition 1.2 TSI - aktualnie oddany w ręce żony
S3 L&K 2.0 TSI 220KM - aktualnie użytkowany
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CLO27 »

pjetko pisze:Nie mam zapisu o VAT. Jest napisane, że cena brutto może ulec zmianie i tyle. Zatem na dobrą sprawę wg takiego zapisu dealer może podnieść cenę w każdej chwili o ile chce. Pierdoła ze mnie, że podpisałem coś takiego, ale nie przypuszczałem, że w salonie, przy kupnie nowego auta mogą być takie cyrki. Świat schodzi na psy, zaraz żeby bułkę w markecie kupić trzeba będzie chodzić z prawnikiem. :?
Jednym słowem chcą mnie orżnąć. Na moją niekorzyść jest fakt, że zapis jest o podwyżce bez informacji jakiej sytuacji to dotyczy. Natomiast na niekorzyść dealera jest fakt, że dostał pismo o podwyżkach kilkanaście dni przed moim zamówieniem i nic mi o tym nie wspomniał.
kanczu pisze:Jedyna opcja jest taka ze sie dogadasz z kierownikiem salonu. Pokaz mu maila od SAP i powiedz, ze ich pracownik celowo wprowadzil Cie w blad. Przeciez informacje o wzroscie ceny dostali 2 tygodnie przed Twoim zamowieniem.
Żeby było zabawnie, to akurat całą sprawę załatwiałem z kierownikiem salonu :lol:

No cóż, muszę wysmarować pismo do SAP-u w tej sprawie pisząc, że zostałem najprawdopodobniej celowo wprowadzony w błąd.
No aż sprawdzałem moje zamówienie czy gdzieś takiego zapisu nie przemycili, ale nie. Czyli celowo wprowadzono Cię w błąd zwłaszcza, że słownie zostałeś zapewniony w jakim przypadku ta podwyżka jest możliwa. Dostałeś tą informację o podwyżce na piśmie? Poczekać trzeba do odbioru auta bo tak to powiedzą Ci, że się autko nie wyprodukowało i oddadzą zaliczkę :D
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pjetko »

AndrzejD pisze:
pjetko pisze:No cóż, muszę wysmarować pismo do SAP-u w tej sprawie pisząc, że zostałem najprawdopodobniej celowo wprowadzony w błąd.
SAP nic nie pomoże to nie oni zawarli z Tobą umowę tylko dealer.
To fakt, ale dealer tłumaczy podwyżkę faktem, że importer mu podnosi ceny, czyli SAP. Jeśli zatem ustalę z SAP-em, że podwyżka mnie nie dotyczy, to co powie dealer?
CLO27 pisze:No aż sprawdzałem moje zamówienie czy gdzieś takiego zapisu nie przemycili, ale nie. Czyli celowo wprowadzono Cię w błąd zwłaszcza, że słownie zostałeś zapewniony w jakim przypadku ta podwyżka jest możliwa. Dostałeś tą informację o podwyżce na piśmie? Poczekać trzeba do odbioru auta bo tak to powiedzą Ci, że się autko nie wyprodukowało i oddadzą zaliczkę :D
No właśnie do dziś nie dostałem oficjalnej informacji o tej podwyżce. Kiedyś coś gość w mailu napisał, ze jest planowana. Ale jak później na targach rozmawiałem z gościami z SAP-u, to powiedzieli, że podwyżki są planowane, ale nie dotyczą zamówień złożonych przed ich ogłoszeniem.
Inna historia jest taka, że ostatnio jak gadałem ze sprzedawcą w salonie, to pan powiedział, że podwyżka jest i że mogę iść do innego dealera, ale wtedy łapię się na 5000 zł. Na razie czekam aż auto się wyprodukuje. Potem będziem wytaczać działa ;)
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Rolnik »

Ja zamawiałem 23.09. I dostałem pismo przed nos, że auta z zapewnionym terminem produkcji na 2016 idą w górę o 1200 zł. Jak bym zamawiał tydzień wcześniej podwyżka by mnie nie obowiązywała.
Niektórzy z forum pisali mi, że już zostałem nabity w butelkę. Zapis w umowie jest taki, że mogą podnieść cenę kiedy chcą. Za to ty możesz się na to nie zgodzić i umowę zerwać.
Normalny diler po podpisaniu umowy takich jaj nie robi. Twój powinien wziąć podwyżkę na siebie ale możesz mu co najwyżej palcem pogrozić. Z terminami produkcji to są cyrki...
Awatar użytkownika
radzyku
Posty: 64
Rejestracja: 19 sie 2015, o 21:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: EBE / DW / DE

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: radzyku »

Nie wiem czy zauwazyliscie ale w konfiguratorze cena pakietu FRESH dla wersji Style zmienila sie z 2700 na 2100zl. Taka cena rowniez zostala uwzgledniona przy mojej umowie ( zamawialem auto 30.12.2015 ). Od wczoraj dostepny jest nowy cennik na rok produkcji 2016. Cena za ten pakiet wg. cennika wynosi 3000zl, rowniez niektore elementy jak podgrzewana szyba +100zl podrozaly. Patrzac na posty powyzej ciekawy jestem ile ja bede musial doplacic :) na cale szczescie w umowie widnieje wpis, ze cena moze wzrosnac tylko i wylacznie w przypadku wzrostu VAT-u/ akcyzy.

Jeszcze tak z innej beczki :
Jako ze jest to moje pierwsze salonowe auto prosilbym o kilka uzytecznych dla mnie informacji:
1) Dealer dzwoni do was z informacja o zamowieniu w przypadku nowych wiadomosci / zmian etc czy trzeba dzwonic raz na jakis czas do dealera?
2) Po jakim czasie od podpisania umowy dostaje sie przydzielony tydzien produkcji? ( u mnie widnieje wpis : auto zostanie dostarczone najpozniej 31.08.2016 )
3) jak wyglada sprawa z zaliczkami? ja musialem wplacic 5000zl ktore traktowane jest jako ZALICZKA a nie ZADATEK i wg. dealera w kazdej chwili zostaje zwracana nawet w przypadku rezygnacji po terminie produkcji - tutaj sa 2 opcje: zwrot od razu po rezygnacji / zwrot najpozniej 6 msca lub po sprzedazy auta.

Z gory dzieki za wszelkie odp.
ODPOWIEDZ