S3 czy warto kupic podgrzewane szyby

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
galileo
Posty: 314
Rejestracja: 22 lis 2015, o 18:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Polska

Re: S3 czy warto kupic podgrzewane szyby

Post autor: galileo »

Czansej pisze:Ja rozkmniłem podgrzewaną szybę przed konfiguracją S3, fakt że przednia szyba ma niewidoczną folię ClimaCoat.
Plusy
1) rozmraża i usuwa zaparowanie z szyby
2) chroni przed ostrym nasłonecznieniem, jest filmik na youtube jak w passacie robili test czekoladowego królika. Kładli na podszybiu czekoladowego królika w aucie ze zwykła szybą i w aucie z szybą ClimaCoat - i na pełne słońce. W pierwszym aucie królik rozpuszczał się na słońcu o wiele szybciej.

Minusy
1) pochłania fale elektromagnetyczne viaAuto (viaTOLL) - to wiedza z netu.
2) pochłania fale GPS - to sam zbadałem (to moje obserwacje). Znalazłem w salonie Passata z szybą ClimaCoat. Zamontowałem swoją nawigację Navroad Vivo ST i dalej na jazdę próbną- i rozczarowanie. Fiksacja sygnału po zimnym starcie trwała ok 15 min i przejechaniu z 10 kilometrów - porażka. Na postoju następny test. Wystawiam nawigację przez okno i obserwuję kolumienki siły sygnału - są na ok. 70-80%. Po włożeniu za przednią szybę - spadają do 20-30%.
Zostałem więc tylko przy Webasto, szybę odpuściłem.
Super szkoda ze wczesniej nie napisales o minusach ;(
"Nie walcz z idiotami mają przewagę liczebną."
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: S3 czy warto kupic podgrzewane szyby

Post autor: whity »

Jasne...jest ktoś kto zamawia nowe auto z podgrzewana szyba ale bez navi?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: S3 czy warto kupic podgrzewane szyby

Post autor: kamracik »

No tutaj nie ma magii, nie wiem dokładnie jak działa ta folia, nie znalazłem odpowiedzi w necie na szybko, ale skoro jest tam ciepło to i pewnie energia przez nią przepływa i zakłóca sygnał.

Natomiast znalazłem mistrzów marketingu, jak ta folia się przyczynia do oszczędności paliwa :mrgreen:
sgs ClimaCoat also has a positive impact on fuel consumption and carbon dioxide emissions. It decreases fuel consumption by around 0.1 liter per 100 kilometers by minimizing the need for air conditioning, resulting in an overall drop in CO2 emissions of about 1.6 g/km*. sgs ClimaCoat provides a solution that is in phase with the market’s environmental expectations, and is particularly suitable for electric vehicles with limited autonomy.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: S3 czy warto kupic podgrzewane szyby

Post autor: whity »

:lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Czansej
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2016, o 10:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 czy warto kupic podgrzewane szyby

Post autor: Czansej »

Ta folia ClimaCoat to wydaje mi się, że to coś takiego jak metalizowanie (nanoszą ultra cienką powłokę metali czy ich tlenków - coś w końcu musi przewodzić prąd i grzać tę szybę). Natomiast pochłanianie czy odbijanie fal elektromagnetycznych (GPS, podczerwieni, itd.) jest realizowane niejako przy okazji. Szkoda mi tych funkcjonalności szyby. Poza oczywistością jak odmrażanie (odpalane manualnie), to cliamtronic sam rozpoznaje zaparowanie szyby niezależnie od pory roku i oprócz typowego dla klimy osuszania automatycznie uruchamia podgrzewanie elektryczne przedniej szyby (tak donoszą w instrukcji obsługi). Ale z drugiej strony to trochę dublowanie webasto (rozmrażanie) i klimy (wysuszanie szyb). Dodam tylko, że ten test z nawigacją robiłem na przedmieściach o rozrzuconej i niskiej zabudowie. Strach pomyśleć ile by to trwało w ścisłym centrum wśród kamienic i wieżowców.
Pozdr.
Czansej
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2016, o 10:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 czy warto kupic podgrzewane szyby

Post autor: Czansej »

Bez nawigacji można jeździć, ale jeśli ciągniesz przyczepę i zestaw przekracza 3,5 tony musisz mieć ViaAUTO, za jego brak kary idące nawet w tysiące. I tu dzonk. Bo szyba tłumi sygnał i na bramkach nawet na drogach krajowych system nie zlicza impulsów z ViaAUTO. Niby są takie boxy dedykowane dla szyb metalizowanych i podobno jest małe poletko w szybie co nie jest metalizowane nad lusterkiem wstecznym ale czytałem, że też lipnie działa. A jak za kilka lat wprowadzą obligatoryjne ViaAuto na autostradach? Teraz to opcja aby nie stać na bramkach.
Pozdr.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: S3 czy warto kupic podgrzewane szyby

Post autor: whity »

Czansej, a można s3 ciągnąć coś powyżej 3.5t ?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Czansej
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2016, o 10:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 czy warto kupic podgrzewane szyby

Post autor: Czansej »

kamracik pisze:No tutaj nie ma magii, nie wiem dokładnie jak działa ta folia, nie znalazłem odpowiedzi w necie na szybko, ale skoro jest tam ciepło to i pewnie energia przez nią przepływa i zakłóca sygnał.

Natomiast znalazłem mistrzów marketingu, jak ta folia się przyczynia do oszczędności paliwa :mrgreen:
sgs ClimaCoat also has a positive impact on fuel consumption and carbon dioxide emissions. It decreases fuel consumption by around 0.1 liter per 100 kilometers by minimizing the need for air conditioning, resulting in an overall drop in CO2 emissions of about 1.6 g/km*. sgs ClimaCoat provides a solution that is in phase with the market’s environmental expectations, and is particularly suitable for electric vehicles with limited autonomy.

Bo to z tego wynika, że to taka "żaluzja" na podczerwień od słońca. Wnętrze i plastiki się tak mocno nie nagrzewają, więc i klima ma mniej roboty, mniej energii musi wyrzucać na zewnątrz, stąd ta oszczędność na paliwie.
Awatar użytkownika
AaaA
Posty: 245
Rejestracja: 3 maja 2013, o 10:14
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 204KM/435Nm
Lokalizacja: Mladá Boleslav

Re: S3 czy warto kupic podgrzewane szyby

Post autor: AaaA »

whity pisze:Czansej, a można s3 ciągnąć coś powyżej 3.5t ?
No jak malcem można
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vJx5fO-Ml2k[/youtube]
to S też i to z większym prestiżem.
Obrazek
Czansej
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2016, o 10:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 czy warto kupic podgrzewane szyby

Post autor: Czansej »

whity pisze:Czansej, a można s3 ciągnąć coś powyżej 3.5t ?
Dopuszczalna masa całkowita ZESTAWU. Czyli S3 ma DMC 2 tony, i przyczepa 1,6 tony, to masz 3,6 tony zestaw. I trzeba Viaauto.
rafal11
Posty: 616
Rejestracja: 21 maja 2013, o 18:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.2cdi 170KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: S3 czy warto kupic podgrzewane szyby

Post autor: rafal11 »

whity pisze:Czansej, a można s3 ciągnąć coś powyżej 3.5t ?
nie to ze ciagnac. dmc s3 plus dmc przyczepy jak przekroczy 3,5t wtedy trzeba viatoll.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: S3 czy warto kupic podgrzewane szyby

Post autor: whity »

Pytanie czy można tylke s3 ciągnąć
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Czansej
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2016, o 10:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 czy warto kupic podgrzewane szyby

Post autor: Czansej »

Dopuszczalna masa całkowita ZESTAWU. Czyli S3 ma DMC 2 tony, i przyczepa 1,6 tony, to masz 3,6 tony zestaw. I trzeba Viaauto.
Awatar użytkownika
AaaA
Posty: 245
Rejestracja: 3 maja 2013, o 10:14
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 204KM/435Nm
Lokalizacja: Mladá Boleslav

Re: S3 czy warto kupic podgrzewane szyby

Post autor: AaaA »

whity pisze:Pytanie czy można tylke s3 ciągnąć
No wiesz:) W mocniejszych modelach można ciagnąć przyczepę hamowaną 2t, masa własna auta to w zależności od wersji około 1.5 tony weżmiesz pasażera i już się nie mieścisz:)
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: S3 czy warto kupic podgrzewane szyby

Post autor: whity »

Dlatego pytam
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ