MirrorLink

zofdar
Posty: 85
Rejestracja: 20 gru 2013, o 12:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Katowice

Re: MirrorLink

Post autor: zofdar »

ok i szanuję to, żebyś też mnie źle nie zrozumiał. Też się wkur... na idiotów którzy jadą i trzymają w ręce tel. ale stoisz w 20 min korku, podjeżdżasz 2 metry co minutę to odpisanie na smsa nie jest krytycznym zagrożeniem na drodze.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: MirrorLink

Post autor: kamracik »

Nie no, w takiej sytuacji to jasne. Tak samo jak na światłach stoisz, pod warunkiem, że nie zapominasz, że może się zielone zapalić :mrgreen:
zofdar
Posty: 85
Rejestracja: 20 gru 2013, o 12:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Katowice

Re: MirrorLink

Post autor: zofdar »

ale ogólnie, sadzisz na weekend gdzieś, to pasażer może obejrzeć coś, sprawdzić. Jeśli komuś to nie jest potrzebne to przecież nie musi z tego korzystać tylko ciągle to ale Android Auto :)))
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: MirrorLink

Post autor: kamracik »

Nie bawiłem się tym, ale też nie jestem też jakimś fanem tysiąca gadżetów w aucie, więc raczej uważam to za zbędne. Choć rok temu jak Łódź jeszcze była kompletnie rozkopana i wracałem ze średnią 3km/h to żałowałem, że nie mogę sobie niczego obejrzeć w samochodzie.

Dla dzieci też słyszałem, że to fajna rzecz, tylko nie wiem czy umiejscowienie tego na ekranie po środku nie spowoduje, że dzieci będą się chciały z fotelików wydostawać, aby móc oglądać. Tym nie mniej wszystko jest po to, aby korzystać, byle z rozwagą.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: MirrorLink

Post autor: Enriquez »

Przecież w nowym S3 z front assist, DSG, aktywnym tempomatem i lane assist - właściwie w korku możesz nic nie robić a samo będzie jechać
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: MirrorLink

Post autor: ursus »

zofdar pisze:Kurn... Ursus to są dwie różne funkcje. Nie wiem co w tym jest takiego trudnego, że wszyscy piszą no ale adroidauto. Po ciul mi to Android Auto? Mam fabryczną navi działa zajebiście, wszędzie gdzie chce mnie doprowadzi, po co to android auto?
Do jazdy po mieście. Fabryczne na navi nie ma live traffic z Google. Przy włączonym Android Auto masz genialne rozpoznawanie głosu od Google, podpowiadanie lokalizacji (np. popołudniu domyślnie dom), a jak masz spotkanie w kalendarzu, to lokalizacja spotkania.

Ja chce posadzić dziecko, włączyć mu zaczarowany ołówek i spokojnie jechać do dziadka złożyć mu życzenia. Chcę odpisać na maila, albo sprawdzić kalendarz. Gdyby takiej funkcji jak Mirror Link nie było to nie ma i tyle, ale skoro jest to dlaczego tego nie wykorzystać? Wszyscy znajomi, posiadacze BMW, Audi, Mercedesów (nowych aut 2013-2015) jednogłośnie stwierdzają, że jest to jedna z bardziej przydatnych funkcji w aucie i wkur...ją się, że w swoich pojazdach za milion mają jakieś pokrętełko. Nareszcie będzie można pod czas jazdy odłożyć ten telefon i napisać coś sprawnie na wyświetlaczu. I proszę nie piszcie, że grzebanie w telefonie jest niebezpieczne, grzebanie w radiu pod czas jazdy jest niebezpieczne bo 90 % użytkowników pojazdów tak robi, a jeśli ktoś mówi że nie, niech pierwszy rzuci kamieniem :)
Ja grzebię cały czas w telefonie stojąc w korku, ale piszę dwoma rękami, do ekranu Columbusa nachylanie się dwoma rękami, to ekwilibrystyka. W związku z tym 90% rzeczy zrobię po prostu szybciej bezpośrednio na telefonie.

Video z YouTube prosto z telefonu to fajna sprawa, tylko jedna rzecz - jak dzieciak jedzie z tyłu, to lepiej mu dać telefon do ręki, bo przecież guzik zobaczy z tylnego siedzenia.
Przyda się to tylko, jak ktoś siedzi z przodu.

Wiadomo, że lepiej żeby był Mirror Link, niż żeby nie było, ale śmieszy mnie ta zabawa z kupowaniem specjalnego telefonu pod to, skoro Skoda to i tak zablokowała i działa tylko na postoju :(
kamracik pisze:
Sorry, ale jak widzę magików co mi wjeżdżają pod koła, albo nie trzymają pasa, bo sobie esemeska piszą to mnie rzuca.
ACC + Lane Assist od tego jest 8-)
kamracik pisze:Nie no, w takiej sytuacji to jasne. Tak samo jak na światłach stoisz, pod warunkiem, że nie zapominasz, że może się zielone zapalić :mrgreen:
Też ACC to rozwiązuje. Start-stop zapala silnik jak auta przed Tobą ruszają.

Oczywiście na poważnie nie mam zamiaru się wdawać w dyskusję, że to niebezpieczne, nieidealne, blablabla.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: MirrorLink

Post autor: ursus »

kamracik pisze:Nie bawiłem się tym, ale też nie jestem też jakimś fanem tysiąca gadżetów w aucie, więc raczej uważam to za zbędne. Choć rok temu jak Łódź jeszcze była kompletnie rozkopana i wracałem ze średnią 3km/h to żałowałem, że nie mogę sobie niczego obejrzeć w samochodzie.
Kompletny Offtop.

Oglądanie, to jakaś patologia moim zdaniem, ale od roku słucham audiobooków. Serdecznie polecam. Poziom stresu w korkach spadł drastycznie. Stojąc w korku już nie tylko marnuję czas, ale słucham super książki. Dodatkowo nie słucham radia napchanego reklamami i wiadomościami ZDW.
zofdar
Posty: 85
Rejestracja: 20 gru 2013, o 12:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Katowice

Re: MirrorLink

Post autor: zofdar »

Wszystko prawda. Skoda zablokowała jak wiele innych rzeczy, które później specjaliści z forum zdejmują. Ps. Moje dziecko jeździ na przednim fotelu.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: MirrorLink

Post autor: ursus »

zofdar pisze:Wszystko prawda. Skoda zablokowała jak wiele innych rzeczy, które później specjaliści z forum zdejmują. Ps. Moje dziecko jeździ na przednim fotelu.
No to dla Ciebie jednak must have choćby tylko do tego.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: MirrorLink

Post autor: kamracik »

@Ursus, jak jedziesz przez 1:40 trasę, którą normalnie pokonujesz 17 minut, to Cię rzuca. Uwierz mi wtedy masz kupę czasu na oglądanie, bo zdarzało się, że czekało się 3 zmiany świateł zanim jedno auto przejechało. Audiobooków też słucham, ale jak przez 15 minut patrzysz się na to samo, to brakowało mi po prostu, aby coś pomigało do mnie ;)

Acc w korku nie powiem, przydałoby się mi wtedy. Lane assist w korku to chyba przesada już :mrgreen: Fakt, z tymi gadżetami to idzie się nawet zrelaksować w korku, prawie jak w domu na kanapie :lol:
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: MirrorLink

Post autor: ursus »

kamracik pisze: Fakt, z tymi gadżetami to idzie się nawet zrelaksować w korku, prawie jak w domu na kanapie :lol:
Pod warunkiem, że fotele są wygodne :lol:
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: MirrorLink

Post autor: kamracik »

I patrzenie na spalanie Ci wzroku nie odciąga :lol:
pko24
Posty: 119
Rejestracja: 5 gru 2015, o 10:40
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: MirrorLink

Post autor: pko24 »

https://www.wish.com/c/53cc26c771fdae1e8e04d0d4
ja kupiłem coś takiego, i na razie sobie chwalę, z ładowaniem na zakrętach będzie tylko problem
hipmen
Posty: 12
Rejestracja: 1 lis 2015, o 07:41
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Rafał

Re: MirrorLink

Post autor: hipmen »

Mnie udało się zainstalować androidauto na telefonie Honor 5X (by Huawei)

Ściągnałem z tą paczkę z androidauto --> http://www.apkmirror.com/apk/google-inc ... -download/

zainstalowałem, podłaczyłem kablem i... działa. Po podłączeniu do samochodu trzeba zatwierdzić kilka opcji w telefonie



Google maps działa, wyszukiwanie głosowe działa, telefon działa (na filmie nie widać tego gdyż rozłączyłem bluetooth) jest też spotify i google music.
Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: MirrorLink

Post autor: Wojti2 »

Jak nie mam mirror link da się jakoś zakodować czy potrzebny dodatkowy moduł?
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
ODPOWIEDZ